REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W roku akademickim 2024/25 świętujemy 20-lecie programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  Jak co roku przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

Obecnie, wg. danych GUS, mamy ponad 107 tysięcy studentów zagranicznych w Polsce. Daje to współczynnik umiędzynarodowienia 8,6 procenta.

Liczby te odzwierciedlają ogrom pracy wykonanej przez polskie szkolnictwo wyższe w minionych 20 latach!

Utrzymanie tego poziomu umiędzynarodowienia i jego rozwój - w kontekście takich wyzwań, jak wojna za naszą wschodnią granicą, a także zapowiadane zmiany w polityce migracyjnej - wymaga trafnego określenia głównych kierunków naszych rekrutacyjnych zainteresowań, postawienia wykonalnych zadań i zwiększenia wysiłków. A także pogłębienia umiejętności wspólnego działania, w tym przekonania instytucji państwa o wartości umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.

W ramach aktywności programu „Study in Poland”, jak co roku, przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

Priorytetem Study in Poland w roku akademickim 2024/25 będzie utrzymanie atrakcyjności studiów w Polsce w tych krajach, z których przyjeżdża do nas najwięcej (poza Ukrainą i Białorusią) studentów. Tegorocznym „krajem roku” będzie Turcja, skąd już obecnie mamy prawie 5 tysięcy studentów, a dodatkowo kandydaci z tego kraju nie muszą nostryfikować świadectw ukończenia tureckich szkół średnich w polskich kuratoriach!

Będziemy w Turcji obecni nie tylko jesienią i wiosną na wielu targach edukacyjnych, ale także wspieramy KRASP w przygotowaniu pierwszego Forum Rektorów Polski i Turcji, którego celem jest nadanie kontaktom uczelni obu krajów charakteru systemowego.

Inne kierunki aktywności wyjazdowej SiP to Uzbekistan, Azerbejdżan, Kazachstan i Egipt.

Rozpoznamy też nowe potencjalnie rynki rekrutacyjne, w pierwszej kolejności Wietnam i Filipiny. Wsparciem dla tych działań będą publikacje w formie e-book oraz tradycyjnej, porządkujące informacje o polskich uczelniach i ułatwiające promocję ich oferty edukacyjnej na targach i innych wydarzeniach międzynarodowych.

Jak co roku przygotowaliśmy szeroki zestaw działań wspierających, będą to m.in: konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2025”, konkurs "INTERSTUDENT 2025", nagroda „Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2025” i inne.

Szczegółowy wykaz znajdą Państwo w "Planie działań 2024/25". 

Strona oferty programu „Study in Poland” na rok akad. 2024/25

Uczelnie dotychczas nie uczestniczące w programie „Study in Poland”, a zainteresowane przystąpieniem do niego prosimy o kontakt:

Julia Łysik, koordynatorka Study in Poland, tel. 22 821 90 27,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy uczelnie członkowskie KRASP do udziału w programie „Study in Poland” 2024/25.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!