MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Największym powodzeniem wśród kandydatów do studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie cieszył się kierunek lekarski. O 100 miejsc ubiegały się 1942 osoby, z czego 1629 dopełniło wszelkich formalności. Pozostało więc ponad 16 kandydatów na jedno miejsce.

Jak co roku oblegana jest także weterynaria – o 192 miejsca ubiega się 926 zarejestrowanych kandydatów. Weterynaria na UWM jako jedyny wydział weterynaryjny w Polsce (i jeden z sześciu w Europie) uzyskała akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE). Nic więc dziwnego, że o każde miejsce stara się prawie 5 kandydatów.

Od kilku lat znaczną popularnością cieszy się kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne – 735 kandydatów na 180 miejsc, czyli 4 kandydatów na miejsce. Po tym kierunku pracę można znaleźć w organach administracji państwowej i samorządowej, centrach kryzysowych a także w służbie granicznej.

Kolejne, najbardziej oblegane kierunki to prawo gdzie o 300 miejsc ubiega się 664 kandydatów oraz ekonomia – 558 kandydatów i 180 miejsc.  

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt