MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Olimpijskie sukcesy studentów AWFDwa z 10 medali zdobytych przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wywalczyły studentki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu – wioślarka Julia Michalska i kajakarka Karolina Naja. Dziewiąte miejsce w chodzie na 50 km zajął także student poznańskiej AWF Łukasz Nowak.

 

Wioślarka Julia Michalska (rocznik 1985, Tryton Poznań) wraz z Magdaleną Fularczyk zdobyła brązowy medal w dwójce podwójnej. Julia Michalska jest tuż przed obroną pracy magisterskiej, na ostatnim roku studiów magisterskich, na kierunku fizjoterapia. Termin obrony pracy przełożyła właśnie w związku z tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

Kajakarka Karolina Naja (rocznik 1990, AZS AWF Gorzów Wlkp.) zdobyła brązowy medal w kajakowej dwójce na 500 m i czwarte miejsce w czwórce podwójnej na 500 m. Jest na drugim roku studiów licencjackich, na kierunku wychowanie fizyczne w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Chodziarz Łukasz Nowak (rocznik 1988, AZS Poznań) zajął na Igrzyskach Olimpijskich dziewiąte miejsce w chodzie na 50 km. Jest na drugim roku studiów niestacjonarnych AWF w Poznaniu, na kierunku fizjoterapia.

- Jestem bardzo dumny i zadowolony, że nasi studenci, młodzi, zdolni, przebojem weszli na olimpijskie szczyty. Cieszę się, że się przebili – mówi prof. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Więcej o sukcesach studentów AWF w Poznaniu na stronie: www.awf.poznan.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!