MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W czasie gali finałowej, która odbyła się 19 czerwca w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie, ogłoszono zwycięzców 8. stołecznej edycji konkursu na wynalazek organizowanego w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Nagrodę główną otrzymały uczennice z Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi za pomysł na inteligentny ochraniacz.

W pierwszej edycji konkursu DAINA organizowanego wspólnie z Litewską Radą Naukową naukowcy złożyli do Narodowego Centrum Nauki aż 253 wnioski. Do finansowania skierowano 16 projektów na łączną kwotę prawie 15 mln zł.

Przyznaniem 2 nagród rezydencyjnych, Nagrody Specjalnej Prezesa Grupy ERGO Hestia, Piotra M. Śliwickiego, Nagrody Specjalnej Jury oraz stypendium artystycznego Fundacji APH zakończył się wernisaż wystawy finałowej 17. konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wydarzenie, które odbyło się w Muzeum nad Wisłą — filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przyciągnęło wielu zwiedzających, artystów, miłośników i krytyków sztuki. Wystawa prezentowana do 4 lipca br. pozwala dostrzec, jaką optykę względem współczesnych problemów społecznych i artystycznych przyjmują młodzi twórcy.

34 tysiące złotych brutto miesięcznie w przeliczeniu z dolarów – w Stanach Zjednoczonych. 22 tysiące złotych – w Niemczech. 15 tysięcy – w Polsce. Tyle zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc.

W Białymstoku 19 czerwca br. odbył się finał konkursu „Start-up na 5-tkę”, wieńczący „Lekcję o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Pięć drużyn, po jednej z każdego województwa Polski Wschodniej zmierzyło swoje siły stając przed ekspertami. Choć wszystkie przedstawione pomysły były na wysokim poziomie, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem wygrała drużyna z województwa lubelskiego prezentując pomysł na start-up pn. "The future of art. starts here".

19 czerwca w Szkole Głównej Handlowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz ich opiekunom.

Dobra passa studenckiego zespołu SmartPower z Politechniki Śląskiej nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh!

Politechnika Śląska otrzymała największe dofinansowanie w ramach konkursu MOTO POWER, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Nasza uczelnia uzyskała ponad 4 mln zł na realizację projektu edukacyjnego na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Natalia Szachna, licealistka z Warszawy, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1700 rywali z całego świata. Tegoroczny temat przemówienia dotyczył zrównoważonego rozwoju. Krótkie i pomysłowe wideo Natalii zdobyło uznanie jury. Zwyciężczyni w nagrodę pojedzie na sierpniowe EF Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.

Rozpoczęła się XVII edycja konkursu European Language Label (ELL), w którym laureatami zostają instytucje i nauczyciele, którzy szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne metody nauczania, wykraczają poza ramy Podstawy programowej, ucząc języków obcych w celu lepszego poznania otaczającego świata.

W dniach 19 – 20 maja br. odbywać się będą finałowe rozgrywki  II edycji warszawskiego turnieju sportów elektronicznych “Rush Tournament ZDZ Warszawa”

Znamy już finalistów 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Uznanie jury zyskały prace i postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski. W ten sposób zakończył się pierwszy etap konkursu. Etap drugi odbędzie się 25 czerwca br. w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie podczas wernisażu wystawy finałowej ogłoszone zostaną również nazwiska laureatów.

Podczas finałowej gali V Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji, która odbyła się w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi 25 kwietnia 2018 został wyróżniony (w konkursie "Innowacyjny projekt realizowany przez uczniów") szkolny projekt kosmiczny "3 SAT" autorstwa uczniów z III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Opiekunami naukowymi projektu są znakomite nauczycielki z Gdyńskiej Trójki: prof. Anna Rzepa oraz prof. Marta Mąkosa.

Uzyskane w Łodzi wyróżnienie jest kolejną nagrodą dla wykonywanego już od prawie roku kosmicznego projektu uczniów i nauczycieli z III LO w Gdyni. Na początku roku "3 SAT" w organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era" VIII Ogólnopolskim Konkursie "Projekt z klasą" został laureatem ( nagroda przyznana przez kapitułę konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych ), a także otrzymał "Złoty Grant" ( w kategorii nagroda specjalna przyznana przez jury konkursu ). Do ww nagrody przedsięwzięcie uczniów Gdyńskiej Trójki zgłosił Jan Stradowski - szef działu nauki magazynu "Focus" w radiowej audycji "Człowiek 2.0.". Oto co powiedział o projekcie: „ Dziś będzie o Złotym Grancie za najlepszą prezentację projektu, który pojedzie do III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Projekt 3-SAT zwrócił na siebie uwagę jurorów z kilku powodów. Samo zgłoszenie zostało bardzo starannie przygotowane i szczegółowo opisane.

Nasze uznanie zyskało szerokie wykorzystanie nowych technologii i współpraca z instytucjami tak różnorodnymi, jak Politechnika Warszawska, Aeroklub Gdański, Europejska Agencja Kosmiczna czy Dom Dziecka w Gdyni. Postanowiliśmy jednak wyróżnić 3-SAT w kategorii „prezentujemy projekt”, ponieważ zespół przygotował bardzo profesjonalny zestaw: film na YouTube (wyglądający jak trailer filmu s-f!), stronę internetową 3inspace.com i fanpage na Facebooku, gdzie również nie brakuje aktualnych informacji. Takiej oprawy nie powstydziłyby się przedsięwzięcia na poziomie uniwersyteckim! Mamy nadzieję, że zespół z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zainspiruje innych do równie starannego dbania o oprawę promocyjną swych projektów."

W tym roku wystartuje ósma edycja konkursu Złoty Medal Chemii. Jest to konkurs przeznaczony dla studentów, którzy w obecnym roku akademickim obronią pracę licencjacką lub inżynierską obejmującą tematyką chemię lub jej pogranicza z biologią i fizyką. Złoty Medal Chemii organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Andrzej Kudaj z Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej wygrał tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zwycięstwo pozwoli mu na bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz możliwość rozpoczęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach Prawa w Polsce. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od dziewięciu lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

5 kwietnia 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali dwa pierwsze etapy online.

Podczas ostatniego weekendu ponad 70 młodych ludzi, najlepszych z najlepszych – najzdolniejsze techniczne umysły z całej Polski, przystąpiły do zmagań w finale 44 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.W uroczystej inauguracji wzięli udział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Wiceprezydent Miasta Gdańska, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Przedstawiciele Sponsorów, Członkowie Komitetu Głównego i Pomorskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Zarząd Pomorskiej Rady FSNT NOT.

Magdalena Jasińska i Mateusz Olborski zostali złotymi medalistami programu Pramerica Moc Działania. Dwójka złotych medalistów w ramach nagrody wyjedzie pod koniec kwietnia do Waszyngtonu, gdzie wezmą udział w międzynarodowej gali Prudential Spirit of Community.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zaprasza do udziału w Konkursie TECHNICUS na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny. Nagrody Technicus są przyznawane raz do roku podczas Targi Książki Akademickiej i Naukowej, które od kilku lat odbywają się w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podsumowanie tegorocznej edycji  Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 maja 2018 r.

CEMS Chance to czterodniowy projekt dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i 1 liceum, który odbywa się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty, panele motywacyjne, wycieczki do największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave