MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Ranking Techników 2014

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200   201-250   251-300  

Ranking Maturalny Techników 2014

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Szkół Olimpijskich 2014

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Egzaminów Zawodowych 2014

Miejsca: 1-50   51-100   101-150  
mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.

Reprezentacje najlepszych liceów i techników z całej Polski wzięły udział w uroczystym finale XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014, który odbył się 15 stycznia w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zwycięzcom gratulowała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

- To prawdziwe święto polskiej edukacji – powiedział Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, witając gości gali.

W uroczystym finale wzięli udział: minister Joanna Kluzik-Rostkowska, Bogdan Dombrowski, wiceminister Administracji i Cyfryzacji, prezydenci i wiceprezydenci miast, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, szefowie olimpiad przedmiotowych, kuratorzy oświaty, a także znakomita delegacja środowiska akademickiego, z rektorami Uczelni-Partnerów Głównych Rankingu: prof. Andrzejem Tretynem, rektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Tadeuszem Słomką, rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i prof. Maciejem Krawczakiem, rektorem Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, prof. Markiem Tukiendorfem, rektorem Politechniki Opolskiej (partner Rankingu Maturalnego Techników), prof. Adamem Koseskim, rektorem Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (partner Rankingu Maturalnego Liceów), prof. Grzegorzem Mazurkiem, prorektorem Akademii Leona Koźmińskiego (partner Rankingu Szkół Olimpijskich) i prof. Wojciechem Bieńkowskim dziekanem Wydziału EiZ z Uczelni Łazarskiego (partner Rankingu Liceów Warszawskich).

Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce - według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014, który po raz szesnasty został opublikowany przez Perspektywy.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych analizowaliśmy wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (bez szkół dla dorosłych). Publikujemy wykaz 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników. Są to nasze Złote, Srebrne i Brązowe Szkoły 2014 – szkoły, z których polska edukacja jest dumna.

Przystępując 16 lat temu do prac nad ogólnopolskim rankingiem liceów chcieliśmy wskazać najlepsze szkoły rodzicom i uczniom, a zarazem uhonorować ponadprzeciętny wysiłek nauczycieli i dyrekcji szkół. Cieszymy się, że cel ten udało się osiągnąć, a ogłaszany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, corocznie w styczniu, Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych jest oczekiwanym powszechnie wydarzeniem – świętem polskiej edukacji. I jak każdy sukces – ma wielu ojców.

99 proc. frekwencji,  100 proc. Sukcesu
Słynny „Elektryk” istnieje od 128 lat! Na Sądecczyźnie szkoła od lat jest znana z wysokiego poziomu kształcenia, a w tym roku, po raz pierwszy, Technikum Zawodowe nr 7 zwyciężyło w Ogólnopolskim Rankingu Techników. Jaki jest przepis na ten sukces?

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Przy Wiśniowej nie gubią talentów
W tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych warszawskie technikum przy ulicy Wiśniowej wykonało imponujący skok: z trzeciej do pierwszej dziesiątki najlepszych tego typu szkół w Polsce. Zajęło szóste miejsce. Wysiłku uczniów i nauczycieli nie da się przecenić. Praca skupia się na tym, aby wyłowić talenty i ich nie zgubić.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2013 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki. W przypadku techników warunkiem dodatkowym była minimum 50-procentowa przystępowalność do egzaminów zawodowych.

ZSŁ rozwija talenty
Zespół Szkół Łączności w Krakowie, a w szczególności największa w jego obrębie szkoła– Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, od kilku lat zajmuje pierwszą lokatę w Polsce we współzawodnictwie techników w rywalizacji maturalnej oraz czołowe miejsce w zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Wynik zdawalności szkoły w danym zawodzie został odniesiony do średniej krajowej zdawalności dla danego zawodu w grupie techników. Średnia ważona ze wszystkich współczynników zdawalności egzaminu zawodowego. Wskaźnik końcowy tego kryterium jest iloczynem zdawalności oraz przystępowalności do egzaminów w danym technikum.

W Polsce mamy 2007 techników, w których wiedzę i zawód zdobywa ponad 520 tys. uczniów. Zapytaliśmy kilka osób, dlaczego zdecydowali się na naukę w technikum i czy nie żałują tego wyboru.

W jaki sposób w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych uwzględnić EWD, czyli edukacyjną wartość dodaną – zastanawiali się członkowie Kapituły na listopadowym posiedzeniu tego gremium. Prace nad umieszczeniem jej w algorytmie rankingowym trwają, warto zatem wiedzieć, jak powstaje EWD i co tak naprawdę pokazuje.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest jedną z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Specjalizuje się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt