MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


25 listopada 2021 r. w godz. 14:00 – 16:00 odbędzie się MarCom Skills Seminar II – kolejne wydarzenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej. Tematem spotkania będzie współpraca uczelni i biznesu na rzecz kształcenia absolwentów z kompetencjami, których pracodawcy rzeczywiście potrzebują.

15 i 16 października br. odbędzie się 32 edycja Akademickich Targów Pracy Campus Recruitment, organizowanych przez Fundację Manus i Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. 

Podczas konferencji online dla edukatorów przedstawiciele placówek oświatowych z całej Polski opowiedzą o tym, jak tworzą nowatorskie rozwiązania na swoim podwórku.

Inauguracyjna edycja konferencji „Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku” odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia 2019 roku. Wydarzenie skierowane jest do osób zarządzających placówkami edukacyjnymi, obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, pedagogów, doradców zawodowych i psychologów.

ML in PL Conference to trzecia edycja konferencji, która wcześniej nazywała się PL in ML: Polish View on Machine Learning. Główną tematyką jest szeroko pojęta dziedzina uczenia maszynowego. Naszym celem jest szerzenie wiedzy w tym zakresie i stworzenie społeczności, która będzie ze sobą współpracować.

CEMS Chance jest projektem charytatywnym tworzonym przez członków CEMS Clubu Warszawa - organizacji wspierającej realizację programu CEMS Master’s in International Management, zrzeszającej studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W dniach 20-24 maja będzie mieć miejsce już XVI edycja projektu.

Wspólnie ufundujmy stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin

 Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, rusza tegoroczna edycja akcji Wiosną Stypendia Rosną. W jej ramach zebrane przez szkoły fundusze na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin zostaną podwojone przez Fundację Świętego Mikołaja. Warunkiem jest przystąpienie szkoły do programu Stypendia św. Mikołaja. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia mogą przeznaczyć je na rozwój pasji i talentów, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych. Tegoroczna akcja Wiosną Stypendia Rosną wzbogacona została o otwarte, bezpłatne szkolenia z umiejętności liderskich dla nauczycieli. 

Już 10 kwietnia, od godziny 12:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66)  odbędzie się  XIII Konferencja Ogólnopolska Konferencja Centrum Europejskiego UW „ŚWIAT MADE IN CHINA: Globalne starcie czy poszukiwanie nowego modelu współpracy?”

9 kwietnia Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na szóste już Targi Praktyk i Staży. Wzorem poprzedniej edycji, targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00. Swoją obecność potwierdziło około 30 wystawców.

Elon Musk, jeden z największych wizjonerów naszych czasów szuka pracowników przez Twittera.  Rekrutacja w sieci jest znakiem czasów, ale tradycyjne narzędzia nie poszły do lamusa. Targi pracy wciąż cieszą się popularnością. Już 4 kwietnia Grupa Uczelni Vistula organizuje JobSpot 2019. To okazja, by znaleźć idealnego pracownika lub pracodawcę.

Zespoły uczniów z Krakowa, Płocka i Dąbrowy Górniczej wygrały konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF Polska.

20 kwietnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Plagiat.pl i Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela konferencja „Dobre praktyki ochrony praw autorskich na uczelniach – analiza funkcjonujących procedur i nowe wymagania prawne”. Towarzyszyła jej gala wręczenia certyfikatów Uberrima Fide uczelniom, które ze szczególną starannością dbają o jakość kształcenia. To odbyła się już ósma edycja wydarzenia.

Po wakacyjnej przerwie wracamy do studenckiej rzeczywistości, która zawsze wprowadza coś nowego, a dla wielu przygoda ze studiami dopiero się zaczyna. Wychodzimy z propozycją dołączenia w struktury naszej organizacji, co jest dla Was idealnym rozwiązaniem na okres całych studiów!

Jeśli Twoja przyszłość nie jest Ci obojętna, chcesz świadomie kroczyć wybraną ścieżką zawodową i rozwijać swoje zainteresowania, mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Już 21 października startuje kolejna edycja Targów Pracy na Politechnice Białostockiej.

Druga edycja Programu Stypendialnego Pasjopolisdwa miasta: Toruń i Poznań, 141 pasjonatów, z jeszcze większą ilością pasji. Przez kolejne 10 miesięcy fundacja Platon i Apator S.A., dzięki stypendium Pasjopolis, będzie wspierać rozwój ich szczególnych pasji.

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów oraz absolwentów na II Edycję Cyklu Szkoleń „Platforma Szkoleniowa Project Management Days”. Tematem przewodnim warsztatów będzie zarządzanie projektami IT.

Na początku października 2012 roku rusza kolejna, IX już edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Wydarzenie to ma na celu promowanie działalności naukowej wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

5 października 2012 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach V edycji projektu Indeks Start2Star.

24 września rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja międzynarodowego konkursu programistycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych High School Programming League.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w XXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do końca września.  Zgłaszać się mogą szkoły, a nie uczniowie indywidualnie.

17 września portal MatmaNa6.pl rozpoczął trzecią już edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem jest on całkowicie bezpłatny.

Festiwal „Dozwolone do 21” / „UP  TO 21” to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Idea powstała w 1983 roku i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń.

wfkuTo już oficjalnie potwierdzone. Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich odbędzie się 7 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Stefana Batorego w Warszawie.

young starterJeszcze do 15 września można się zarejestrować do udziału w polskiej edycji „Young Stater - Głodni Sukcesu!”. Young Stater ma ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy oraz zakładanie własnych firm. Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października w Ministerstwie Gospodarki, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka.

weekend z psychologiaMaturzysto! Zastanawiasz się czy studiować psychologię? Nie wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina? Weź udział w Weekendzie z psychologią - 13 i 14 października! To już V edycja tego wydarzenia organizowanego przez Wydział Psychologii UW. W programie wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

Warszawa wynalazkówMiędzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków to jedna z największych promocyjnych imprez innowacyjnych w Europie. W dniach 16 – 19 października 2012 roku w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się jej szósta edycja. W wystawie będą uczestniczyć liczni polscy wystawcy, głównie z instytucji sfery nauki oraz wynalazcy z ponad 20 krajów Europy i Azji.

Szkoła w formieĆwicz, badaj się, aktywnie spędzaj wolny czas, a na dodatek zbieraj za to punkty i wymieniaj je na nagrody. We Wrocławiu rusza nowoczesny program prozdrowotny skierowany do dzieci i młodzieży.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!