|
||
Wierzę w polską szkołę, w uczniów i nauczycieli – powiedziała Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej podczas gali Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość, odbywająca się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zgromadziła grono znakomitych gości.
Galeria zdjęć z Finału Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 >>
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu ponownie, tak jak w ubiegłym roku! - najlepszym technikum w Polsce według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, który po raz siedemnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.
Jaka jest dobra szkoła ponadgimnazjalna? Na pewno – taka, która zapewnia najlepszy start do dorosłego życia. Można bez przesady powiedzieć, że od tej szkoły zależy przyszłość: uczniów, uczelni, gospodarki, całego kraju. W naszym Rankingu pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć.
To jeden z najbardziej oczekiwanych rankingów edukacyjnych. Jego wyniki interesują zarówno środowisko edukacyjne, jak i – przede wszystkim – gimnazjalistów i ich rodziców, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Z coraz większą uwagą obserwują wyniki naszej klasyfikacji organy prowadzące: najlepsze szkoły w województwach są często dodatkowo nagradzane przez prezydentów miast, marszałków i wojewodów.
Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.
Wrocławskie liceum nie jest nowicjuszem w rankingu Perspektyw. Przeciwnie – zadomowiło się w nim pewnie i mocno, rzadko schodzi z podium najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Jakie są źródła sukcesów Czternastki? Jak szkoła odkrywa i rozwija talenty swoich uczniów?
V LO, zwane też Piątym Zakładem, z powodzeniem łączy doświadczenie wynikające z dziesięcioleci tradycji ze świadomością wyzwań, jakie stają przed współczesną edukacją. Od kilku lat ma największą liczbę olimpijczyków w Polsce. W ostatnim roku szkolnym ponad 140 osób uzyskało tytuł laureata lub finalisty, a siedmioro Piątkowiczów zostało zakwalifikowanych do reprezentowania kraju w olimpiadach międzynarodowych.
Tradycyjnie wysoka jakość, nowe możliwości, lepsza lokalizacja Od nowego roku szkolnego - LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przeprowadza się do nowej siedziby. Będzie wygodniej, ale jedno z pewnością się nie zmieni: to szkoła dla ambitnych, zdeterminowanych i pracowitych.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (WIT) za ważny cel stawia rynkową wartość wydawanych dyplomów, tak aby ułatwić absolwentom znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie specjalisty ds. informatyki, multimediów, informatycznych technik zarządzania czy też e-administracji. Uczelnia stawia także na rozwój swoich kadr, dając zatrudnienie ponad 300 osobom, wspierając ich w samorealizacji.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to wyjątkowa uczelnia stwarzająca studentom szerokie perspektywy rozwoju własnych umiejętności i pasji. To uczelnia o doskonałych warunkach badawczych, dydaktycznych i socjalnych. SGGW to 200 lat tradycji. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, dyplom uzyskany
w naszej uczelni jest powodem do dumy oraz przepustkA do wymarzonej pracy.
Politechnika Świętokrzyska to najstarsza szkoła wyższa w regionie, posiadająca status uczelni akademickiej. Uważa się ją za kontynuatorkę jej historycznej poprzedniczki – działającej w Kielcach w latach 1816-1827 Szkoły Akademiczno-Górniczej – pierwszej na ziemiach Królestwa Polskiego wyższej uczelni technicznej, powołanej przez wybitnego reformatora i patriotę, ks. Stanisława Staszica.
Maturę możesz mieć z głowy na wiele miesięcy przed egzaminem. Warunek: musisz osiągnąć sukces w olimpiadzie przedmiotowej, zostać jej laureatem lub finalistą.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |