Partner Rankingu

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2016
Ten dzień należy do Was!

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 zaskoczył wynikami: XIII LO w Szczecinie jest ponownie najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie jest po raz pierwszy najlepszym technikum.

Szczecińskie LO, które w latach 2004-2010 siedem razy z rzędu zajmowało pierwsze miejsce, triumfalnie powróciło na  najwyższe podium po kilku latach zbierania sił w tej ogólnopolskiej konkurencji. Natomiast zwycięstwo technikum w Kleszczowie, które po raz pierwszy pojawiło się  w rankingu w 2014 roku na 9 miejscu, prawdopodobnie zaskoczyło ich samych. 

Czytaj więcej »

Szkoły, w których warto się uczyć

Złote, Srebrne i Brązowe... najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. Nie tylko uczniów, ale i nas wszystkich, naszego kraju, Europy, świata. Przyglądamy się tym szkołom od 18 lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota!

Czytaj więcej »

Inwestycja w przyszłość

I miejsce
2016

Technikum Nowoczesnych Technologii (TNT) w Kleszczowie w powiecie bełchatowskim. ma zaledwie sześć lat, a już znalazło się na najwyższym stopniu podium w Rankingu Techników. Jaki jest przepis na sukces? 

Nie po raz pierwszy Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II jest w ścisłej czołówce naszego rankingu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła istnieje zaledwie od 2009 roku. Razem z Liceum Ogólnokształcącym wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

Czytaj więcej »

ZSŁ rozwija talenty

II miejsce
2016

Zespół Szkół Łączności w Krakowie, a w szczególności największa w jego obrębie szkoła – Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, od kilku lat zajmuje pierwszą lokatę w Polsce we współzawodnictwie techników w rywalizacji maturalnej oraz czołowe miejsce w zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Czytaj więcej »

Przepis na dobrą szkołę

III miejsce
2016

Technikum Zawodowe nr 7 z Nowego Sącza po raz drugi zwyciężyło w Ogólnopolskim Rankingu Techników! Przepis na sukces słynnej 129-letniej szkoły, do której trudno się dostać, po raz kolejny okazał się skuteczny. Jak społeczności szkolnej upłynął czas od pierwszego zwycięstwa do kolejnego?

Czytaj więcej »

Elektronik szlifuje diamenty

IV miejsce
2016

Od pięciu lat Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego Bydgoszczy znajduje się na czołowych miejscach w Ogólnopolskim Rankingu Techników. Jakie są źródła tego sukcesu? Roman Wojciechowski, dyrektor placówki wymienia ich kilka. Pierwsze to zaangażowana kadra nauczycielska potrafiąca stawiać sobie wysokie cele, a później skutecznie je osiągać; bogata oferta zajęć pozalekcyjnych umożliwiająca realizację własnych pasji i „szlifowanie diamentów”.

Czytaj więcej »

W poszukiwaniu i tworzeniu trendów

W ofertach kształcenia polskich uczelni coraz częściej pojawiają się nowe, interdyscyplinarne kierunki, związane z zawodami przyszłości. Jednym z nich jest Analiza i kreowanie trendów. Pierwsi studenci rozpoczną kształcenie już w nadchodzącym roku akademickim. W innowacyjnym programie studiów skoncentrowano się na powiązaniu wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Na uczelniach holenderskich i brytyjskich jego odpowiednikiem jest trendwatching ‑ młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy i kompetencji zawodowych.

Czytaj więcej »

ENERGIA ludzi, miejsca, przyszłości

Czy wiesz, że możesz konstruować łaziki marsjańskie, projektować miasta, budować samochody wyścigowe i urządzenia medyczne, tworzyć programy komputerowe? Takie możliwości dają Ci studia na Politechnice Białostockiej!  Od architektury poprzez budownictwo, informatykę, logistykę, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie i inżynierię usług – Politechnika Białostocka kształci na atrakcyjnych kierunkach studiów pierwszego stopnia (inżynierskich i licencjackich), które możesz kontynuować na studiach magisterskich.

Czytaj więcej »

Budujemy przyszłość

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Już od 65 lat tutejsi naukowcy – łącząc tradycję z nowoczesnością – budują przyszłość. Na 6 wydziałach jest 25 kierunków studiów. na uczelni, Pod opieką blisko 800 nauczycieli akademickich, kształci się prawie 17 tys. studentów.

Czytaj więcej »

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki