Za sto dni matura

Chociaż rzadko zdarza się, że studniówka faktycznie odbywa się dokładnie sto dni przed maturą, zawsze stanowi granicę, po przekroczeniu której żarty się kończą. Ale chociaż na chwilę można zapomnieć o książkach i testach. Przez kilka dni głównym tematem są sukienki, garnitury, partnerzy do poloneza, najlepsi fryzjerzy i kosmetyczki w mieście.

Czytaj więcej »

Jak walczyć ze studniówkowymi hejterami?

Z jednej strony zachwyty i drobiazgowe planowanie balu, z drugiej – potworny stres towarzyszący dylematom powiązanym z kwestią „Co na siebie włożyć?” oraz „Z kim mam tam iść?”. Najczęściej towarzyszy im dodatkowe pytanie, po co w ogóle została wynaleziona studniówka? Jeśli sami macie skłonności do studniówkowego hejterstwa dostarczymy Wam powodów przeciwko temu jedynemu w swoim rodzaju wydarzeniu, które zostało oznaczone polskim znakiem jakości i podobno nie ma odpowiednika nigdzie na świecie.

Czytaj więcej »

Ostatnia impreza z przyzwoitką

Studniówka to ostatnia balanga pod ostrzałem rodziców i nauczycieli.  Z jednej strony może to nas ograniczać, z drugiej - alkohol pity po kryjomu lepiej smakuje, a z trudem wywalczone odważne dekolty i rozcięcia bardziej rzucają się w oczy. Śledząc zwyczaje studniówkowe coraz częściej można odnieść wrażenie, że organizacja tej imprezy swoim rozmachem przypomina wesele albo przynajmniej komunię.

Czytaj więcej »

Stówka to za mało...

Najważniejsza impreza w liceum. Warto, by była okazją do dobrej zabawy. W końcu w przygotowania do studniówki wkładamy sporo autopromocji i środków finansowych. Młodzież i tak bawi się w klubach czy na dyskotekach, więc po co to całe targowisko próżności?

Czytaj więcej »

Z kim na studniówkę?

To pytanie zadaje sobie co drugi maturzysta. Przymusu posiadania partnera, czy partnerki na studniówce nie ma - to oczywiste. Jeżeli jednak miało by to być warunkiem Twojego dobrego samopoczucia i udanej zabawy, warto zapoznać się z przedstawionymi poniżej strategiami polowania na studniówkowego partnera.

Czytaj więcej »

Alkohol kontra studniówka

Pełna abstynencja, a może jednak kieliszek szampana lub odrobina wina? Co właściwie dopuszczalne jest w studniówkowym menu? Kto o tym rozstrzyga? Ostateczną decyzję podejmuje oczywiście dyrekcja szkoły w porozumieniu z ciałem organizującym studniówkę. Ciało to ma jednak kompetencje raczej doradcze.  Zgodnie z tradycją, szkoły oficjalnie zazwyczaj przeciwne są "alkoholowym studniówkom", jednak w praktyce zdarza się, że nauczyciele "popijają" wraz z uczniami.

Czytaj więcej »

6 powodów, dla których nie lubimy studniówki

Iść czy nie iść? - niejeden z nas przed studniówką przeprowadza bilans zysków i strat. Są i tacy, którzy od razu spisują imprezę na straty. Może coś w tym jest, bo kilka cech tej imprezy rzeczywiście spędza sen z powiek. Oto 6 powodów, dla których nie lubimy studniówki...

Czytaj więcej »

O zachowaniu się przy studniówkowym stole

Studniówka często jest nazywana pierwszym dorosłym balem w życiu. Elegancki strój, uroczysta atmosfera, polonez... Do tej wytwornej oprawy warto dopasować maniery. W tym - zachowanie przy stole. Na co dzień jemy zwykle w pośpiechu, byle jak i byle co. W jednej ręce bułka, w drugiej kawa lub jogurt. Pogryźć, połknąć i biec na lekcje. Do restauracji chodzimy rzadko, bo to droga impreza. Jeśli już, to stołujemy się w fastfoodach, które restauracjami są głównie z nazwy. Przed studniówką warto przyswoić sobie kilka podstawowych zasad, by podkreślić uroczystość chwili oraz... nie zepsuć apetytu siedzącym obok nas osobom...

Czytaj więcej »

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki