Partner Główny Rankingu

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017
Święto najlepszych szkół

10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Gości uroczystości przywitał prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest Partnerem Głównym tegorocznego Rankingu - Bardzo się cieszymy, że ta gala może się odbywać w naszej uczelni – powiedział prof. Wielgoś. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wydarzenie istotne nie tylko dla szkół, które uczestniczą w tym Rankingu, ale także dla uczniów, którzy planują swoją edukację. Zapraszamy część z państwa, która chciałaby studiować w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, żeby już, nawet „przez zasiedzenie”, tutaj została. Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy podkreślił, że finał Rankingu jest corocznym świętem edukacji: - Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować. Dzisiaj mamy radosne święto, jesteśmy szczęśliwi, że możemy gościć tak znakomitą delegację polskiej młodzieży, dyrektorów najlepszych szkół, władz edukacyjnych. Ten Ranking jest już trwałym elementem krajobrazu polskiej edukacji.

Czytaj więcej »

Dobra szkoła otwiera cały świat

Jakie są najlepsze polskie licea i technika A. D. 2017? Z całą pewnością ich uczniowie doskonale zdają maturę i egzaminy zawodowe, osiągają także znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Ale z doświadczenia Perspektyw wynika także coś jeszcze: wybitne szkoły łączy szczególna atmosfera, poczucie odpowiedzialności nauczycieli i uczniów i coś, o czym zdajemy się dziś zapominać: radość uczenia i radość zdobywania wiedzy. Poznajmy najlepsze licea i technika 2017.

Czytaj więcej »

Chcą wiedzieć więcej

I miejsce
2017

O „przepisie na olimpijczyka” mówi Jerzy Wojcieszak, nauczyciel języka polskiego i filozofii w XIII LO w Szczecinie (staż pracy – 16 lat). Jego uczniowie zdobyli w sumie 67 tytułów, w tym 4 tytuły laureata i 46 tytułów finalisty Olimpiady Literatury  i Języka Polskiego oraz 7 tytułów laureata i 14  – finalisty Olimpiady Filozoficznej.

Czytaj więcej »

Liceum na STO procent

I miejsce
2017

I Miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów

„Dwójka” to jedna z najstarszych niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.  Od 2008 roku jej patronem jest Paweł Jasienica. W tym roku zwyciężyła w Rankingu Maturalnym Liceów.

Czytaj więcej »

Liceum to wyzwanie

Niewielu bezpośrednio zainteresowanych rankingiem „Perspektyw” i jego rezultatami spodziewało się, że tegoroczny finał zbiegnie się z początkiem reformy szkolnictwa, której skutki przełożą się także – bo inaczej być nie może – na funkcjonowanie liceów. Liceum jest tu kategorią umowną, reprezentującą ten szczebel kształcenia, który nazywamy w Polsce szkołą średnią.

Czytaj więcej »

Możliwości do potęgi

Politechnika Łódzka to doskonałe i prestiżowe miejsce dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju swojej osobowości, talentów, o dobrej przyszłości. Miejsce dla tych, którzy planują kreować rzeczywistość i chcą odnieść sukces. Nie bez powodu przyświeca nam hasło – Potęguj możliwości! To tutaj można „rozwinąć skrzydła”, stać się kreatywnym, otrzymać narzędzia do poszukiwań, zdobyć doświadczenie zawodowe i życiowe oraz uzyskać konkretną, specjalistyczną wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej »

Wybierz przyszłościowy zawód medyczny z UMB

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to prestiżowa, prężnie rozwijająca się Uczelnia publiczna, zajmująca co roku wysokie miejsce w rankingach szkół wyższych. Czternaście kierunków studiów daje szereg możliwości obecnym i przyszłym studentom. Kampus Uniwersytetu mieści się w ścisłym centrum Białegostoku a siedzibą Uczelni jest Pałac Branickich – XVIII wieczny zabytek otoczony przepięknymi ogrodami pałacowymi.

Czytaj więcej »

Planujesz przyszłość - wybierz WUM

Najwyższe pozycje w prestiżowych rankingach szkół wyższych, znaczące wyróżnienia, certyfikaty i akredytacje, a także uznanie pracodawców to znaki firmowe Warszawskiego Uniwersytetu edycznego - jednej z najstarszych uczelni medycznych w Polsce. Początek nauczania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym datuje się na rok 1809. Obecnie na naszej Uczelni studiuje blisko10 tys. studentów, w tym ponad 700 obcokrajowców z kilkunastu krajów.

Czytaj więcej »

Zaprogramuj się na sukces i zrealizuj marzenia

Przede wszystkim dlatego, że to szkoła wyższa z tradycjami, niezwykle bogatą historią, doskonałą kadrą dydaktyczną i nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. Studiując tutaj, przeżyjesz przygodę swojego życia – rozwiniesz pasje, zdobędziesz solidną wiedzę, poznasz inspirujących ludzi i zrealizujesz marzenia. Czego chcieć więcej?

Czytaj więcej »

Politechnika Gdańska. Tu warto studiować

Politechnika Gdańska swoją historią sięga 1904 roku. Należy więc do grona uczelni o silnych tradycjach akademickich. Obecnie na 9 wydziałach kształci się blisko 25 tysięcy studentów. Do ich dyspozycji jest nie tylko wspaniała kadra dydaktyczna, ale także wysokiej klasy laboratoria i zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat.  Na PG warto studiować!

Czytaj więcej »

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki

Steroide online kaufen seriösen steroide Shop in Deutschland