MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Na początku września portal MatmaNa6.pl rozpoczął czwartą edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem jest on całkowicie bezpłatny.

Jak zniechęcić do matematyki?Już w począˆtkowych latach szkoły podstawowej nie można pozwolić, by dzieci rozwiˆązywały zadania po swojemu. Trzeba od razu dać im do zrozumienia, że nauczyciel wie lepiej.

Matma okiem polonistyZawsze darzyłem podziwem umysły ścisłe za znajomość literatury. Uczniowie klas matematyczno-informatycznych zdają obowiązkową maturę z języka polskiego i całkiem niezłe osiągają wyniki. A przecież - jak to się nieraz w szkole mówi - język polski jest im do niczego niepotrzebny.

Przelicz to sobieMatura z matematyki dopiero w maju,  ale już teraz warto przyłożyć się do jej nauki. Po to, by nie mieć później problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, ale też by umieć wybrać tani kredyt czy najkorzystniejszy abonament na komórkę.

Czy 2+2= Być albo nie być?Znajomość podstawowych narzędzi matematycznych jest niezbędna w nowoczesnym społeczeństwie - tak Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczyło wprowadzenie matematyki jako przedmiotu obowiązkowego w 2010 r. Pod tym skądinąd słusznie brzmiącym zdaniem co roku kryje się stres i niepewność tysięcy maturzystów.

Matura z matematyki 2010Arystoteles (bo przecież porządny leksykon musi zacząć się od Arystotelesa) powiedział, że matematyka jest miarą wszystkiego. Od 2010 roku słowa te nabrały nowego sensu - matematyka stała się miarą dojrzałości.

Fachowo oceniam ryzykoMaja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, jest przekonana, że matematyka i sport świetnie się uzupełniajˆą. Rachunek prawdopodobieństwa wskazuje, że cokolwiek wybierze, ma duże szanse na sukces.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!