MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Politechnika Łódzka

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może przebiegać różnymi drogami – niektórzy decydują się na studia podyplomowe lub MBA. Studia podyplomowe są jednak zazwyczaj odpłatne, w tym studia menedżerskie należą do najdroższych programów edukacyjnych. W Polsce za rok nauki na studiach MBA trzeba zapłacić minimum kilkanaście tysięcy złotych.

Nowoczesne usługi biznesowe to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce i na świecie. Polska należy do czołówki państw, gdzie od prawie 20 lat świat biznesu inwestuje z wielkim sukcesem. Inwestorów przyciąga atrakcyjna lokalizacja, dobrze przygotowani pracownicy, pożądany poziom życia, intratne możliwości prowadzenia biznesu, wsparcie lokalnych władz, korzystne propozycje ulg i dotacji oraz dobrze ekonomicznie stojąca gospodarka.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom polskich przedsiębiorców i pasjonatów, Collegium Civitas wraz z Fundacją im. Profesora Andrzeja Dembicza stworzyło nowatorski program studiów podyplomowych „Ameryka Łacińska: biznes i kultura”. W trakcie studiów, słuchacze zapoznają się z potencjałem gospodarczo-przyrodniczym Ameryki Łacińskiej, poznają relacje tego regionu z resztą świata – ze szczególnym uwzględnieniem stosunków z Unią Europejską i Polską, poznają współczesną problematykę ekonomiczno-polityczną Ameryki Łacińskiej łącznie ze specyfiką kulturową tego regionu, w tym polityczną, biznesu i dyplomacji.

Współcześni menedżerowie to specjaliści otwarci na zmiany, świadomi liderzy, którzy chcą, wspólnie ze swoimi zespołami, mieć realny udział w kształtowaniu biznesu. Ta otwartość na zmiany wyraża się m. in. w świadomości, że aby osiągnąć sukces trzeba stale podnosić kwalifikacje i zwiększać kompetencje, mające wpływ na realizację celów strategicznych firmy

Już 9 września 2017 r. odbędzie się II edycja „Festiwalu rozwoju kariery” – wyjątkowego dnia otwartego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Uczestników wydarzenia czeka dzień pełen inspirujących spotkań z ekspertami studiów podyplomowych Uczelni, którzy wygłoszą interesujące wykłady.

Na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie już w październiku 2016 roku ruszają nowe studia podyplomowe „Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych”. To jedyna tak skonstruowana propozycja dydaktyczna w kraju. Rekrutacja rozpoczyna się już w czerwcu.

Fundacja JWP już po raz drugi publikuje raport o zawodzie rzecznika patentowego. W Niemczech ten zawód wykonuje blisko 4000 osób, w Japonii ponad 10000 a w USA ta grupa zawodowa liczy 42000 osób. W Polsce rzeczników patentowych jest 898, a ich liczba od lat stale się zmniejsza.

Uniwersytet Śląski w Katowicach ma dla swoich kandydatów całkowicie nową propozycję. W swojej ofercie zawarł studia podyplomowe, dzięki którym będzie można zdobyć kwalifikacje audiodeskryptora oraz audytora stron www, czyli osób przystosowujących treści do możliwości odbioru osób niepełnosprawnych.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!