MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już za tydzień, 8 grudnia, mija termin nadsyłania ankiet ze zgłoszeniami kandydatów do konkursu Interstudent 2024. A skoro mamy już w Polsce ponad 100 tysięcy zagranicznych studentów, to wybór będzie naprawdę trudny.

W czwartek, 23 listopada 2023, na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Sędziemu Jerzemu Stępniowi, człowiekowi, który poprzez swoją działalność wniósł wielki wkład w rozwój polskiej nauki, polityki, administracji państwowej, wymiaru sprawiedliwości, a także kultury.

W dniach 22-24 listopada program „Study in Poland” uczestniczył w targach edukacyjnych w Almaty, byłej stolicy i największym mieście Kazachstanu.

British Council będzie partnerem konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, która odbędzie się 8-9 lutego w Poznaniu.     Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 29 listopada w British Embassy Warsaw przez Waldemara Siwińskiego, założyciela Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” oraz Rachel Launay, dyrektorkę British Council Polska. Obecni byli przedstawiciele ponad 40 uczelni brytyjskich i polskich uczestniczący w seminarium nt. Transnational Education Partnerships.

Na Politechnice Lwowskiej odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Arkadiuszowi Mężykowi, rektorowi Politechniki Śląskiej. 

We wtorek, 28 listopada w Kijowie przedstawiciele władz Ukrainy spotkali się z wykładowcami i studentami Politechniki Kijowskiej KPI (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute). W KPI przemawiali: Andriy Yermak, szef gabinetu prezydenta Ukrainy, Rustem Umerov, minister obrony i Oleksandr Kamyshin, minister strategicznego przemysłu Ukrainy. Politechnikę Kijowską reprezentował rektor, prof. Michaiło Zgurowsky.

Zespół CERT Polska ostrzega przed nową kampanią wymierzoną zwłaszcza w pracowników polskich uczelni - poinformowała w środę Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

29 listopada 2023 roku Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/23. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/23 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Dr hab. Robert Pyka prof. UŚ został jednym z 3 Polaków w gronie 40 zewnętrznych ekspertów Komisji Europejskiej do oceny wniosków grantowych w ramach programu Citizens, Equality, Rights and Values (CERV), realizowanego przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury (EACA).

Z inicjatywy Wydziału Humanistycznego (WM) Politechniki Koszalińskiej, pod koordynacją dra hab. Michała Polaka, prof. PK, dziekana WH, powstaje koszalińskie „Centrum Badań nad Uchodźstwem i Emigracją” które jest częścią realizacji „Studiów nad dziejami polskiej emigracji”.

Na Politechnice Rzeszowskiej powstała nowa spółka typu spin-off o nazwie REA Space. Firma skoncentrowana na rozwijaniu technologii w obszarze inżynierii lotniczej i kosmicznej będzie się zajmować m.in. technologiami satelitarnymi, bezzałogowymi systemami latającymi, nowoczesnymi napędami hybrydowymi dla lekkich aparatów bezzałogowych oraz efektywnymi i cichymi napędami śmigłowymi.

Dr hab. inż. Aleksandra Dunisławska, prof. PBŚ z Katedry Biotechnologii i Genetyki Zwierząt WHiBZ została powołania na członka Rady Młodych Naukowców w kolejnej kadencji na okres od dnia 17 listopada 2023 r. do dnia 31. października 2025 r. 

W dniu 21 listopada 2023 r. Sejm RP powołał dr hab. Sabinę Grabowską, prof. UR w skład Trybunału Stanu na kadencję 2023-27. Organ ten zajmuje się egzekwowaniem odpowiedzialności konstytucyjnej osób sprawujących najważniejsze urzędy w Polsce oraz w państwach współczesnych.

Prof. Rasmus Larsen, Provost i Executive Vice President Technical University of Denmark w Kopenhadze (DTU) oraz prof. Jerzy Lis, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH) mogą być dumni: kierowane przez nich uczelnie zwyciężyły w pierwszej edycji Europejskiego Rankingu Studiów Inżynierskich EngiRank – DTU w rywalizacji europejskiej, AGH w krajowej. Sukces jest tym większy, że EngiRank zainaugurował nowy rodzaj regionalnych rankingów „by subject”, w pełni transparentnych i opartych wyłącznie na zewnętrznych źródłach danych, do których należy przyszłość rankingów międzynarodowych. EngiRank przygotowała Fundacja Edukacyjną „Perspektywy” w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) i przy współpracy merytorycznej z Elsevier. Uroczyste „odpalenie” rankingu odbyło się 17 listopada w Brukseli, w obecności europejskich uczelni i przedstawicieli profesjonalnych organizacji „Engineers Europe” i ENAEE.

Parlament Europejski i państwa członkowskie osiągnęły porozumienie w sprawie przyszłorocznego budżetu UE. Przeznaczono więcej środków na badania i innowacje, niż oczekiwano.

To hasło I Ogólnopolskiej Debaty organizowanej 5 grudnia br. przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicję Klimatyczną, poświęconej wyzwaniom klimatycznym i środowiskowym, w tym zmian w polskim systemie produkcji żywności.

Nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2024 wraz z zaproszeniem do składania wniosków są już dostępne! Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i terminami.

Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie – Centrum Nauczania Zdalnego – tworzy właśnie fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

Sama idea federacji nie została porzucona. Umówiliśmy się z rektorami, że czekamy na lepszy moment pod względem finansowym i prawnym, choć sama idea budzi pewne obawy zwłaszcza, powiedziałabym w zakresie lokalnego patriotyzmu, bo pracownicy uczelni, absolwenci i studenci są bardzo silnie związani z marką swojej uczelni - powiedziała prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w wywiadzie dla „Radia Poznań”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.