MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 25-ego czerwca w Warszawskiej Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się konferencja Warsaw 2.0 Summit: At the Forefront of Neuro Innovation podkreślająca rolę technologii w walce z problemami neurologicznymi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację  POLAND 2.0 zrzeszającą młodych, ambitnych studentów uczelni zagranicznych poprzez, m.in. organizację corocznej konferencji biznesowo-technologicznej POLAND 2.0 Summit w Londynie.

W Warszawie, 4 czerwca zakończyło się Our Future Forum – jedna z największych polskich konferencji edukacyjnych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Our Future Foundation, organizację zrzeszającą polskich studentów najlepszych światowych uniwersytetów. Przez dwa dni, ponad 400 uczestników debatowało na Zamku Ujazdowskim nad stanem polskiego systemu szkolnictwa i rozwiązaniami, które mogą powstrzymać postępujący „drenaż mózgów”.

W opublikowanej 8 czerwca najnowszej edycji QS World University Ranking 2023 dwie polskie uczelnie przesunęły się do trzeciej setki: Uniwersytet Warszawski jest na miejscu 284 (był na 308), a Uniwersytet Jagielloński na miejscu 293 (był na 309). Uczelnie te konsekwentnie poprawiały od kilku lat swoje pozycje – w tym zwłaszcza od momentu rozpoczęcia w 2019 roku International Visibility Project (IntVP) - a ich obecny awans to przełom w pozycjonowaniu naszych uczelni w głównych rankingach światowych! Gratulacje! Zwiększyła się również (z 19 do 22) liczba polskich uczelni uwzględnionych w rankingu QS. Mamy powody do radości!

W 2023 r - z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika - planowane są, niezależnie do siebie, dwa Światowe Kongresy Kopernikańskie - jeden organizowany przez uczelnie i Instytut Historii Nauki PAN, drugi przez Akademię Kopernikańską, która ma powstać na mocy ustawy procedowanej właśnie w parlamencie.

Sejm ponownie opowiedział się w głosowaniu za powołaniem Akademii Kopernikańskiej. Nie poparł uchwały Senatu o odrzuceniu ustawy o utworzeniu nowej instytucji. Tym samym ustawa o Akademii Kopernikańskiej trafi teraz do prezydenta.

Uniwersytety obszaru Trójmorza to potężny potencjał intelektualny. Zintensyfikowanie wymiany studenckiej i zacieśnienie współpracy między uczelniami pozwolą na jeszcze lepsze zbliżenie państw i społeczeństw – zaznaczył szef MEiN Przemysław Czarnek podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza w Lublinie.

Rankingi niezmiennie budzą emocje wśród kandydatów na studia i społeczności akademickiej – zwłaszcza, gdy polskie uczelnie w nich awansują. A dzieje się tak coraz częściej, czego dowodem rewelacyjne wejście UW i UJ do światowej ligi Top-300 w najnowszym rankingu QS. Ale zarazem rankingi stoją w obliczu radykalnych zmian wywołanych pandemią i zmianami geopolitycznymi na świecie, w tym wojną w Ukrainie. Dlatego należy trzymać „rękę na rankingowym pulsie”. Znakomitą okazją do tego będzie międzynarodowa konferencja „Academic Rankings at the Crossroads”, która już 23-24 czerwca odbędzie się na UW – z unikatowym programem przedkonferencyjnym 22 czerwca. Polskie uczelnie mogą w niej uczestniczyć na bardzo korzystnych, preferencyjnych warunkach. Dla wszystkich uczestników „Interational Visibility Project (IntVP)” i w ogóle dla wszystkich uczelni, które mają ambicję, aby grać w lidze światowej, udział w tej unikatowej konferencji powinien posiadać status „must be”!

Jubileusz 25-lecia #KRASP to dobra okazja do tego, by przypomnieć sobie o początkach i okolicznościach powstania Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Okazuje się, że idea powołania organizacji reprezentującej polskie środowisko akademickie zarówno w kraju, jak i na forum europejskim, poczatkowo nie budzała wielkiego entuzjazmu wśród rektorów, a nieoficjalnie rolę tę pełnił KRUP, który wszakże nie skupiał wielu ważnych uczelni. Co było dalej?

Po dwóch latach pandemii wracamy do tradycji śródrocznego podsumowywania działań w ramach programu "Study in Poland" oraz konsultacji środowiskowych w formacie face-to-face podczas Narady uczelni zrzeszonych w programie.

Summit 2022: Kobiety są nie do zatrzymania!

10.432 uczestników (ponad 7500 offline), 3977 grantów umożliwiających studentkom kierunków technicznych bezpłatny udział w Summicie, 73 – liczba krajów, z których byli uczestnicy, 500 mówców, 500 sesji mentoringowych, 100 Partnerów – firm, uczelni i instytucji - to najkrótsze podsumowanie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie.

Fizyk prof. Robert Olkiewicz został nowym rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego. W wyborach startowało pięciu kandydatów, w tym poprzedni rektor prof. Przemysław Wiszewski.

W budynku Collegium Novum UJ 7 czerwca 1997 roku odbyło się zebranie założycielskie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), której pierwszym przewodniczącym został JM Rektor UJ prof. Aleksander Koj – czytamy na tablicy odsłoniętej z okazji jubileuszu 25-lecia KRASP.

Znamy najznakomitsze ekspertki zawodowo zajmujące się tematem sztucznej inteligencji w Polsce! 11 maja kapituła pod przewodnictwem prof. Aleksandry Przegalińskiej wybrała 10 wybitnych kobiet pracujących z technologią AI oraz przyznała jedno specjalne wyróżnienie (Distinguished Mentor in AI). To TOP of the TOP Women in AI w Polsce! Specjalistki od AI wyłonione zostały w dwóch etapach: do nierangowanego zestawienia nadesłano ponad 300 zgłoszeń, z których Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wybrała 100 najlepszych kandydatek wpisanych na listę TOP-100 Women in AI, a z nich kapituła wyłoniła 10 nagrodzonych i jedną wyróżnioną, czyli najwybitniejsze z wybitnych specjalistek od AI w Polsce. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród Excellence in AI Awards oraz Distinguished Mentor in AI nastąpi 7 czerwca w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, czyli największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach.

To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się wśród Was po raz czwarty – mówiła w czasie Grand Opening 7 czerwca o godz. 11.00 dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i pomysłodawczyni największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit.

Ponad 10 tys. zarejestrowanych uczestniczek i uczestników ze 100 krajów świata, ponad 80 partnerów technologicznych – najlepszych i największych globalnych firm – oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce, dziesiątki merytorycznych techtalków, warsztatów, spotkań, sesji, paneli… To wszystko i jeszcze więcej już od dzisiaj, 7 czerwca, w Warszawie, w Centrum EXPO XXI na największej imprezie dla kobiet w technologiach w Europie. Ruszyła konferencja Perspektywy Women in Tech Summit 2022.

We wtorek 1 lutego 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie Uczelnianej Poradni Dietetycznej, działającej na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Celem działalności poradni jest umożliwienie studentom kierunku dietetyka, pod nadzorem wykwalifikowanej kadry i dietetyków, pozyskanie praktycznej wiedzy z zakresu szeroko pojętego poradnictwa dietetycznego w warunkach bezpośredniej pracy z pacjentem.

1 czerwca 2022r. w Technikum Mechatronicznym w Warszawie, w popularnej „Wiśniowej”, odbędzie się wydarzenie podsumowujące zawody Hackathon, organizowane przez lidera na rynku automatyki przemysłowej i robotyki, firmę Elmark Automatyka S.A.

Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii i inwencji specjalistów z 75 krajów. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina.

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór do XVIII edycji Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych młodych naukowców, mających wybitne osiągniecia naukowe w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. Nagroda została ustanowiona przez grupę polskich informatyków pracujących za granicą w 2005 r. i upamiętnia Witolda Lipskiego, który był pionierem polskiej informatyki, wybitnym uczonym o bardzo szerokich zainteresowaniach badawczych.

Trzecia edycja jednej z największych konferencji edukacyjnych w Polsce – Our Future Forum rusza już 3 czerwca. Forum organizowane jest przez Our Future Foundation, organizację skupiającą studentów zagranicznych uczelni, której misją jest wyrównywanie szans edukacyjnych w naszym kraju. Wydarzenie odbędzie się na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt