MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Discover Europe to największy studencki konkurs fotograficzny w Europie, który jest organizowany przez Związek stowarzyszeń ESN Polska. Konkurs utrzymany jest w tematyce podróży, odkrywania kontynentu i kształtowania tożsamości europejskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Czas studiowania jest idealnym momentem na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Dlatego w większości szkół wyższych prężnie działają Biura Karier i Praktyk. Nie inaczej jest w warszawskiej Wyższej Szkole Bankowej. Oprócz organizowanych licznych spotkań i warsztatów rozwojowych, BKiP wdrożyło platformę JobTeaser, jeden z najnowocześniejszych portali kariery i ofert pracy dla studentów i absolwentów. To narzędzie mające na celu wsparcie studentów w wejściu na rynek pracy, a partnerów biznesowych w poszukiwaniu młodych talentów.

Trwają zapisy na prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny kursy języka polskiego dla studentów z Ukrainy, którzy chcą kontynuować naukę w Polsce. Na rozpoczynające się 1 maja 2022 roku bezpłatne zajęcia mogą aplikować osoby posiadające obywatelstwo ukraińskie, studiujący na tamtejszych uczelniach w roku akademickim 2021/2022, które przybyły do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku. Kursy potrwają do 30 września 2022 r.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zainaugurował pionierski program stypendialny – Uniwersytet Przyszłości. 7 zdolnych, młodych naukowców znalazło się w gronie laureatów
I edycji programu.

Czy w nowoczesnej muzyce dyrygenta zastąpią algorytmy sztucznej inteligencji? W których brzmieniach przyszłości komputerowe bity wyprą muzyczne nuty? Jaka jest szansa, że kompozytorem będzie wciąż człowiek? Dr inż. Mateusz Modrzejewski z Zakładu Grafiki Komputerowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prowadzi pionierskie w skali światowej prace na temat zastosowań sztucznej inteligencji i głębokich sieci neuronowych do analizy oraz tworzenia muzyki.

Nadchodzą zapowiadane przez nas rankingowe żniwa! Rozpoczynając trzy lata temu „International Visibility Project (IntVP)” założyliśmy, że rezultaty pojawią się najwcześniej w rok-dwa po ukończeniu projektu. IntVP zakończył się jesienią ubr. I oto w opublikowanym 6 kwietnia pierwszym tegorocznym rankingu z grupy Big-4 polskie uczelnie odnotowują bezprecedensowy sukces! W skrócie: 23 polskie uczelnie (6 więcej niż przed rokiem) znalazło się wśród najlepszych na świecie w QS World Ranking by Subject 2022. Nasze uczelnie znajdują się w 34 spośród 51 objętych rankingiem dyscyplin (subjects) - jest to o 3 dyscypliny więcej niż przed rokiem. Aż w 57 notowaniach uczelnie poprawiły swoje pozycje (spadły w 10). Tak dobrze w QS World Ranking by Subject polskie uczelnie jeszcze nigdy nie zaistniały!

Przyznano certyfikaty „Inwestor w Kapitał Ludzki 2021”. Jest to szczególne wyróżnienie, które w 100% jest oparte o opinie pracowników na temat poszczególnych aspektów środowiska pracy, które kształtuje pracodawca. To stanowi o wyjątkowym charakterze otrzymanego certyfikatu. 

Porozumienie o współpracy w ramach klastra metrologicznego zawiązali w Kielcach przedstawiciele ponad 30 instytucji naukowych, firm i uczelni wyższych. Grupa ma współpracować przy tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze metrologii.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce oferująca 40 zróżnicowanych kierunków studiów (w tym 11 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii i architektury krajobrazu, przez dietetykę i organic agriculture and food production, po ekonomię i logistykę. Kształci blisko 16 tys. studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, podyplomowych i w szkole doktorskiej. Uczelnia na bieżąco dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Na tegorocznych kandydatów czekają cztery nowe kierunki.

Norweski rząd zapowiedział, że przeznaczy dodatkowe 48 mln koron norweskich na stworzenie 1000 nowych miejsc dla studentów na uczelniach. Norwegia ma przyjąć w tym roku około 35 tys. uchodźców, w większości z Ukrainy.

Joybrato Mukherjee, prezes Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), odwiedził Polskę w ramach przygotowań do przyjęcia na niemieckie uczelnie co najmniej 100 000 ukraińskich studentów i naukowców, aby porozmawiać o tym, jak Polska wspiera uchodźców z Ukrainy.

Collegium Civitas uruchamia studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, który ma zachęcić młode osoby pochodzące z Ukrainy do rozpoczęcia studiów w Polsce

Każdej osobie robiącej zakupy w sklepach internetowych przydadzą się kody rabatowe, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Kupony mogą obniżać wartość zamówienia o konkretną kwotę lub procent, czasem mają postać darmowej dostawy. Pojawia się jednak pytanie, gdzie można znaleźć kody rabatowe. Jest na to wiele sposobów i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Kupony są darmowe i powszechnie dostępne, wystarczy wejść na stronę Rabatio.com z najnowszymi zawsze aktualnymi promocjami. Na stronie znajduje się mnóstwo kuponów do rozmaitych e-sklepów.

Wspólnego Przedsięwzięcia Circular Bio-based Europe (CBE JU) została jednogłośnie wybrana Agata Foks, radca w Departamencie Innowacji i Rozwoju MEiN.

BPK będą wspierać przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu Horyzontu Europa.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wskazały reguły i wytyczne ułatwiające integrację ukraińskich uczestników w programach.

W kwietniu ruszy internetowa platforma do komunikacji naukowców i osób zainteresowanych nauką. To element projektu "JoinUs4Health", naukowców z Polski, Niemiec i Holandii. na konferencji prasowej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Nowo powstałe przedsiębiorstwo wpisuje się w działania Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu technologii kwantowych.

To dla Uniwersytetu historyczny moment – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski, otwierając Katedrę Ginekologii i Położnictwa UKSW, która powstała w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

Umowa została zawarta w ramach inicjatywy ESA_Lab@. Nowy ESA_Lab@PUT i pozwoli obu jednostkom na wspólną realizację projektów z zakresu inżynierii lotniczej i kosmicznej, innowacyjnych napędów lotniczych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w zastosowaniach kosmicznych, autonomicznych pojazdów i wielu innych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt