MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Celem programu jest wsparcie studentów z Ukrainy znajdujących się w trudnej sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej.

W dniach 22-23 października 2022 program „Study in Poland” wziął udział w targach IEFT w Stambule. Są to największe i najstarsze targi edukacyjne w Turcji.

Dr hab. Karolina Jaklewicz, prof. PWr otrzymała Srebrny Medal Sztuki, Nauki i Literatury za swoje osiągnięcia artystyczne.

Prof. Beata Możejko otrzymała nominację z rąk rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Piotra Stepnowskiego.

Dr inż. Justyna Szostak z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej została wybrana członkinią Rady Dyrektorów CESAER.

Prof. Krzysztof Ruchniewicz otrzymał prestiżową nagrodę Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Viadrina Preis za rok 2023.

Prof. Marek Szyndel z SGGW otrzymał z rąk prof. Arthura Mola Prezydenta ICA (Association of European Life Universities), ICA Excellence Award 2022.

Polska Akademia Nauk i Narodowa Akademia Nauk USA będą administrować grupą międzynarodowych organizacji, które otrzymały 3 mln dolarów na pomoc w odbudowie ukraińskiej nauki - poinformowała w sobotę PAN.

Były gratulacje od premiera i wielu innych osobistości oraz życzenia dalszego rozwoju i sukcesów. Jubileuszowa Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 była dla społeczności akademickiej Uczelni Vistula wielkim świętem. Do Teatru Polskiego w Warszawie przybyli znamienici goście, wykładowcy i studenci. – Uczelnie Vistula patrzą w przyszłość i chcą się z nią zmierzyć – podkreślał były premier Estonii Taavi Rõivas, który wygłosił wykład inauguracyjny.

Z najnowszego raportu Sieci Badawczej Łukasiewicz wynika, że Politechnika Śląska – z ponad 270 doktoratami wdrożeniowymi – zajmuje I miejsce w Polsce (16% w skali kraju).

Średnio co 5 startup w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 - kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. Czas to zmienić! 

Według Państwowej Konferencji Rektorów (LRK) w Badenii-Wirtembergii liczba studentów z Ukrainy przyjętych na niemieckie uczelnie nie była tak duża, jak oczekiwano.

Centrum w Dziekanowie Leśnym pod Warszawą powstało w ciągu dwóch lat. Rektor UKSW, ks. prof. Ryszard Czekalski podkreślił, że miejsce to jest realnym pomostem między światem nauki a  światem gospodarki.

Władze Uniwersytetu Gdańskiego powołały Centrum Badań nad Gospodarką Morską, którego podstawowym celem będzie wspieranie rozwoju wszystkich obszarów gospodarki morskiej.

Na Politechnice Opolskiej powstanie laboratorium, w którym będą prowadzone badania nad inteligentną stabilizacją pracy farm fotowoltaicznych za pomocą przemysłowych magazynów energii.

Na kluczowe znaczenie współpracy europejskich uczelni z ukraińskimi szkołami wyższymi w kontekście odbudowy i modernizacji Ukrainy wskazują we wspólnej deklaracji rektorzy z Polski, Niemiec i Francji.

Lublin był w 2022 roku gospodarzem corocznego święta rodziny AZS, jakim jest Gala Sportu Akademickiego. Podczas uroczystości w Centrum Spotkania Kultur uhonorowano najlepszych sportowców, działaczy oraz uczelnie, które uplasowały się na najwyższych lokatach w tegorocznym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Gala była również zwieńczeniem obchodów stulecia Organizacji Środowiskowej AZS w Lublinie.

Cyfrowa transformacja europejskiej gospodarki, Europejski Zielony Ład oraz rola nauki i technologii w tym zakresie – to główne tematy Środkowoeuropejskiego Forum Technologicznego (CETEF’22), które odbyło się na Politechnice Wrocławskiej.

Być docenionym przez swoje środowisko, we własnym kraju, to u nas szczególny powód do dumy! Perspektywy przyłączają się do gratulacji dla prof. Marka Konarzewskiego z okazji wyboru go na funkcję prezesa w kadencji 2022-2026, trzynastego w historii PAN. Trzymamy kciuki, aby tym razem „13” okazała się szczęśliwa! A szczęście to będzie potrzebne, bo problemów i wyzwań w Akademii i jej okolicach pojawiło się szczególnie dużo. Symbolem PAN jest stojący przed jej siedzibą pomnik Kopernika, ale tym razem nasz wybitny uczony raczej Akademii nie pomoże…

W listopadowo-grudniowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl zostanie ogłoszony, już po raz dziewiąty Ranking MBA Perspektywy 2022

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt