MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Do 30 kwietnia trwa nabór wniosków na wsparcie uczelni, instytutów naukowych i badawczych oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w ramach programu Doskonała Nauka.

Zapewniamy, że aktualnie obowiązujące zasady ewaluacji jakości działalności naukowej nie będą skutkować masową utratą uprawnień przez podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki - podkreśliło Ministerstwo Edukacji i Nauki

Prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat z Politechniki Śląskiej został przewodniczącym Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Kadencja Rady trwa 5 lat.

Minister Edukacji i Nauki powołał dr hab. Joannę Wyleżałek, prof. SGGW do pełnienia funkcji rzecznika dyscyplinarnego.

Dr hab. Halina Brdulak, prof. SGH została powołana na trzyletnią kadencję (2021–2024) do Rady UN Global Compact Network Poland (UN GCNP Board) – największej na świecie platformy angażującej biznes w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG).

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym na temat II. edycji "Akademii Edukatorów Perspektyw" oraz wydarzenia online"Kierunki przyszłości".

Komisja Europejska wystosowała nowe zaproszenie do rejestrowania się w bazie ekspertów na okres programowania 2021-2027. Eksperci będą m.in. oceniać składane wnioski oraz realizację projektów finansowanych z unijnych środków.

Prof. Janusz Moryś przestał pełnić funkcję kierownika Katedry Anatomii i kierownika Zakładu Anatomii i Neurobiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – poinformowały władze uczelni.

W ministerstwie nie trwają żadne prace dotyczące likwidacji Polskiej Akademii Nauk – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Od początku marca rosła liczba zakażonych studentów i doktorantów mieszkających w akademikach – wynika z monitoringu prowadzonego przez zespół Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Zapraszamy na najbardziej rozpoznawalne wydarzenie propagujące ekologię i zdrowy tryb życia, organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Będzie to już XV edycja projektu, co bezsprzecznie świadczy o jego popularności. Podczas wydarzenia pragniemy zachęcić wszystkich odbiorców do zdrowego trybu życia, opierającego się o racjonalne odżywianie, aktywność fizyczną, naturalną pielęgnację ciała oraz proekologiczne działania w biznesie.

Jeśli wszystkie uczelnie publiczne miasta Poznania przystąpią do federacji będzie to największa taka organizacja w Polsce. Postrzegamy to jako ogromną siłę poznańskiego środowiska naukowego - pisze na łamach Życia Uniwersyteckiego prof. Andrzej Lesicki.

Dzień otwarty online dla kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie w Akademii Leona Koźmińskiego – 17 KWIETNIA 2021 o godz. 12:00.

Jak co roku wiosną studenci z całej Polski będą mieli okazję dać ponieść się wyobraźni i dostarczyć nam „Zachwyt” – tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji OKFS. Prace konkursowe można nadsyłać w kategoriach: Portret, Reportaż̇, Krajobraz, a także, po raz pierwszy, oceniane będą zdjęcia wykonane smartfonem. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 1 kwietnia do 3 maja poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu www.okfs.pl.

Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, flagowemu programowi grantowemu Fundacji mBanku. Kolejna edycja wystartowała już 15 marca, a wniosek będzie można złożyć całkowicie online.

Jak co roku wiosną studenci z całej Polski będą mieli okazję dać ponieść się wyobraźni i dostarczyć nam „Zachwyt” – tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji OKFS. Prace konkursowe można nadsyłać w kategoriach: Portret, Reportaż̇, Krajobraz, a także, po raz pierwszy, oceniane będą zdjęcia wykonane smartfonem. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 1 kwietnia do 3 maja poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu www.okfs.pl.

Ze względu na utrudnienia, spowodowane pogarszającą się sytuacja pandemiczną,  a także na prośbę Partnera targów edukacyjnych online w Indiach, EduGo Abroad, przenosimy wydarzenie z 7 kwietnia na 14 maja 2021 (piątek). Zorganizujemy za to ten event z większym rozmachem. Firma EduGo Abroad jest naszym sprawdzonym partnerem - wspólnie organizowaliśmy m.in. misję edukacyjną polskich uczelni do stanu Gujarat (Indie zachodnie) w maju 2018 roku.

Bardzo chcieliśmy spotkać się we Wrocławiu „face to face”… Jednak „force majeure” w postaci trzeciej fali pandemii COVID-19 pokrzyżował plany na wydarzenie hybrydowe – zobaczymy się więc 26-27 kwietnia online!

Ponad 600 kandydatów na studia w Polsce wzięło udział w dotychczasowych targach edukacyjnych „Study in Poland” Online – a najbardziej obiecujące rynki liderów rekrutacji wśród obcokrajowców jeszcze przed nami! Chodzi oczywiście o Ukrainę i Białoruś (14 kwietnia) i Indie (14 maja), skąd łącznie przyjeżdża ponad 50 tys. osób, czyli większość studentów obcokrajowców w Polsce.

Niezwykłe życie jubilata Andrzeja K. Koźmińskiego, który kończy 80 lat, przebiega jak dobrze wymyślony scenariusz z wieloma wątkami, które na kolejnych etapach splatają się, tworząc przemyślaną, pełną zaangażowania w zachowanie wolności osobistej, politycznej i akademickiej drogę do międzynarodowego sukcesu naukowca i twórcy uczelni otwartej na świat.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt