MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Studenci z Izraela zgłaszają nękanie na kampusach uniwersyteckich w Europie oraz USA. Z kolei studenci palestyńscy i muzułmańscy mówią o narastającej islamofobii od początku wojny. Kampusy stały się wylęgarnią napięć – wybuchają protesty, które wspierają obie strony konfliktu, a kierownictwo uniwersytetów jest krytykowane za milczenie w sprawie wojny.

Zdaniem konserwatywnej partii Torysów niedofinansowanie szkockich uniwersytetów przez szkocki rząd sprawiło, że sektor ten stał się coraz bardziej zależny od środków pieniężnych przekazywanych przez studentów zagranicznych. Sprawia to, że aplikacje krajowych studentów są częściej odrzucane.

European University Association przeprowadziło badanie sprawdzające poziom autonomii uczelni z 35 systemów szkolnictwa wyższego w Europie. Jak pokazują dane, poziom autonomii polskich uczelni w każdym z obszarów sukcesywnie wzrasta, choć dalej odbiega od europejskiej czołówki.

Tylko do 31 października 2023 na www.dziewczynywgrze.pl przyjmujemy zgłoszenia do III edycji “Dziewczyn w grze!”  - programu stypendialno-mentoringowego dla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowanego do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. 

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu powstało pięć nowych Wiodących Zespołów Badawczyc. Ich liderami są prof. Aleksandra Lis, prof. Aleksandra Pawlak, prof. Józef Sowiński, prof. Joanna Szyda i prof. Magdalena Szymura. Przewodniczącą Rady WZB została prof. Anna Chełmońska-Soyta, a jej zastępcą doktor honoris causa UPWr prof. Wolfgang Keller.

Uroczystość podpisania deklaracji Magna Charta Universitatum przez ubranych w stroje ceremonialne rektorów kolejnych 36 uczelni polskich i zagranicznych była swoistym zwieńczeniem trzydniowej międzynarodowej konferencji MCU, której uczestników gościł w dniach 23-25 października br. Uniwersytet Łódzki. Ceremonię poprzedził wykład Hermana van Rompuya, w latach 2009-2014 przewodniczącego Rady Europejskiej.

W stołecznym Muzeum POLIN przez dwa dni trwał Kongres Sportu Akademickiego, a w środę, na uroczystej Gali Sportu Akademickiego nagrodzono zawodników, trenerów ,uczelnie za wybitne osiągnięcia.

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz podniesienie standardu kultury pracy i nauki to jedne z naczelnych celów przyświecających wdrożeniu Zasad równego traktowania w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Na warszawskim Mokotowie rozwija się nowa inicjatywa edukacyjna, która łączy w sobie międzynarodowe doświadczenie akademickie z nowoczesnym podejściem do nauczania. Liceum Civitas, powstałe dzięki współpracy Collegium Civitas i Warsaw Bilingual School im. Władysława Bartoszewskiego, to miejsce, gdzie edukacja ponadpodstawowa w XXI wieku nabiera nowego wymiaru.

Serdecznie dziękujemy za udział we wrześniowej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Wydarzenie już za nami i czas na podsumowania. Odwiedziło nas blisko 100 tysięcy uczniów. Mamy nadzieję, że udział w targach przełoży się na znakomite wyniki rekrutacji na studia w Państwa uczelni.

Podczas 8 Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w dniach 19-20 października w Uniejowie, dr hab. Paweł Poszytek dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji został uhonorowany Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Inteligentny Rozwój Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Komisja Europejska ogłosiła kolejny konkurs na poszerzenie istniejących sojuszy w ramach Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich oraz nabór na nowe sojusze (European Universities Erasmus+ call for proposals 2024).

W Wojskowej Akademii Technicznej powstanie Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa, w którym znajdą się laboratoria i pomieszczenia dydaktyczne Wydziału Cybernetyki WAT oraz Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa MON. Już za 4 lata będą się w nim kształcić m.in. przyszłe kadry Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Koszt budowy to 200,0 mln zł brutto, tj. około 163,3 mln zł netto. Wykonawcą projektu, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Unibep SA.

Rzeczywistość się zmienia. Powstają nowe rozwiązania, nowe technologie. Musimy je śledzić, nadążać za nimi i je wdrażać. (…) Musimy wykorzystywać ten trend – mówi prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej w wywiadzie dla „Radia Lublin”.

W rozmowie z "Życiem Uczelni" rektor prof. Krzysztof Jóźwik mówi między innymi o planach uczelni, tych związanych z działalnością naukową i badawczą oraz nowoczesnym kształceniem, o przynależności do sieci ECIU,  trzeciej misji uczelni oraz inwestycjach.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą Collegium Civitas, dr Katarzyna Maniszewska, została powołana w skład Rady Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Rafał Duczmal, kierownik Sekcji Wyzwań Globalnych w Dziale Krajowego Punktu Kontaktowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wyniku walnego głosowania został powołany na Przewodniczącego Rady Zarządzającej Wspólnego Przedsięwzięcia EuroHPC (The EuroHPC Joint Undertaking). Funkcję tę będzie sprawował 2 lata.

Akademickość to jeden z najważniejszych czynników rozwoju Poznania. Jeszcze w bieżącym roku rozpoczną się prace nad aktualizacją Strategii Akademickiej i Naukowej Miasta Poznania.

Akademia Górniczo-Hutnicza i Świętokrzyskie Centrum Onkologii zawarły porozumienie o współpracy, które będzie służyć przede wszystkim pacjentom. Jeden z pierwszych projektów badawczych dotyczyć będzie wykorzystania sztucznej inteligencji w planowaniu i kontroli jakości leczenia radioterapią.

11 października 2023r. Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tbilisi przyznał rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr. hab. Krzysztofowi Kowalczykowi tytuł doktora honoris causa.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.