MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Celem partnerstwa jest utworzenie konsorcjum składającego się z uczelni Unii Europejskiej oraz uczelni wschodnioeuropejskich.

Prof. Randall J. Platt, ekspert w dziedzinie inżynierii genetycznej odebrał Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema za rok 2021. Statuetkę wręczono podczas uroczystej gali w auli Politechniki Wrocławskiej.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii rozpoczęła nowy program stypendialny dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz kolejny opublikuje ranking najlepszych programów MBA. W tym roku zmieni się jego układ. Programy zostaną podzielone na dwie kategorie: klasyczne  typu „Executive” oraz pozostałe. W związku z tym zmienią się metodologia rankingu oraz warunki brzegowe wejścia do rankingu.

Jednym z kluczowych wyzwań jest wprowadzenie lepszych metod dotarcia opinii ekspertów PAN do społeczeństwa, bo ich komunikacja nadal jest zbyt hermetyczna – powiedział prezes PAN prof. Marek Konarzewski.

Za nami bardzo udane targi w Ankarze - stolicy kraju, do której wróciliśmy po kilku latach nieobecności. I było warto!

Ogłoszony jeszcze w sierpniu „Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM AlphaLab – Perspektywy” okazał się strzałem w dziesiątkę – otrzymaliśmy ponad 500 zgłoszeń od znakomitych w przeważającej większości kandydatek. Po przeczytaniu imponujących listów motywacyjnych, dokładnej analizie wszystkich spełnianych przez kandydatki kryteriów, a przede wszystkim po burzliwych dyskusjach wybraliśmy 20 najlepszych stypendystek – studentek I roku, które w październiku 2022 zaczęły kształcenie na jednym z kierunków z dziedziny STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics).

Ranking PERSPEKTYW doskonale ukazuje systematyczny awans Politechniki Lubelskiej. Porównując dane z 2012 roku, do tych uzyskanych w bieżącym, widzimy duży skok z pozycji 52 na 32. Nie inaczej sprawa wygląda w zestawieniu uczelni technicznych, w którym awansowaliśmy z miejsca 15. na pozycję 8. Natomiast w kategoriach „innowacyjność” i „wynalazczość” od wielu lat zajmujemy miejsca na podium. Potwierdza to raport roczny Urzędu Patentowego RP - powiedział rektor uczelni, prof. Zbigniew Pater.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK poinformował o budowie m.in. Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności oraz Kliniki Małych Zwierząt.

Wraz z Inauguracją Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 Uczelnie Vistula będą fetować swój Jubileusz. Wielka Gala odbędzie się 25 października o godz. 10:00 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Członkowie krajowi PAN wybrali prezesa, który w latach 2023-2026 będzie kierował Akademią. Został nim prof. Marek Konarzewski.

To będzie wielkie święto całej rodziny Akademickiego Związku Sportowego. W piątek w Lublinie odbędzie się coroczna Gala Sportu Akademickiego. Spotkanie będzie połączone z obchodami stulecia Organizacji Środowiskowej AZS Lublin.

Na środę 19 października, na godzinę 12, zaplanowano sadzenie 1000 cebulek kwiatów na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej. W ten sposób zostanie uczczony Międzynarodowy Dzień Krajobrazu (20 października 2022).

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji bezpłatnej, wirtualnej konferencji na żywo, kierowanej do osób pracujących w marketingu, HR i edukacji. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak dziś poruszać się w obszarze komunikacji marketingowej oraz jakie działania podejmować, aby podążać za zmianami kreującymi rynek pracy w sektorze. Organizatorem spotkania jest Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej.

Zapraszamy na październikową edycję wirtualnego spotkania DIMAQ Voice dla entuzjastów digital marketingu! W agendzie aż 3 wystąpienia - z obszaru programmatic, efektywnego targetowania i wykorzystania feminatywów w komunikacji marketingowej. 

4300 menadżerów z 30 krajów i 4 kontynentów – tylu liderów biznesu wykształciła Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. 21 października w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się wielkie święto – obchody 30-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, połączone z konferencją „W podróży pełnej wyzwań. Czy zmierzamy ku lepszemu?” z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz profesorów Szkoły.

- Dzięki chęci rozwoju i zdobywania wiedzy, ciekawości i chęci dążenia do wyznaczonego przez siebie celu jesteście dziś tutaj, na inauguracji pierwszego i kolejnego roku akademickiego – powiedział rektor-komendant WAT płk prof. Przemysław Wachulak, zwracając się do studentów.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Suella Braverman oznajmiła, że rozważa zmniejszenie liczby studentów zagranicznych, którzy mogą pozostać w Wielkiej Brytanii po ukończeniu studiów. Według niej zbyt dużo studentów zagranicznych jest na utrzymaniu rządu.

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Mirosław Kalinowski zwrócił uwagę podczas inauguracji nowego roku akademickiego, że uczelnia zajmuje jedno z czołowych miejsc w szczególnym rankingu szkół wyższych, który obejmuje świętych i błogosławionych oraz kandydatów na ołtarze.

CD PROJEKT S.A. razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ogłosił start II edycji programu stypendialnego dla dziewczyn zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt