MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rzeczywistość się zmienia. Powstają nowe rozwiązania, nowe technologie. Musimy je śledzić, nadążać za nimi i je wdrażać. (…) Musimy wykorzystywać ten trend – mówi prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej w wywiadzie dla „Radia Lublin”.

W rozmowie z "Życiem Uczelni" rektor prof. Krzysztof Jóźwik mówi między innymi o planach uczelni, tych związanych z działalnością naukową i badawczą oraz nowoczesnym kształceniem, o przynależności do sieci ECIU,  trzeciej misji uczelni oraz inwestycjach.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą Collegium Civitas, dr Katarzyna Maniszewska, została powołana w skład Rady Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Rafał Duczmal, kierownik Sekcji Wyzwań Globalnych w Dziale Krajowego Punktu Kontaktowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wyniku walnego głosowania został powołany na Przewodniczącego Rady Zarządzającej Wspólnego Przedsięwzięcia EuroHPC (The EuroHPC Joint Undertaking). Funkcję tę będzie sprawował 2 lata.

Akademickość to jeden z najważniejszych czynników rozwoju Poznania. Jeszcze w bieżącym roku rozpoczną się prace nad aktualizacją Strategii Akademickiej i Naukowej Miasta Poznania.

Akademia Górniczo-Hutnicza i Świętokrzyskie Centrum Onkologii zawarły porozumienie o współpracy, które będzie służyć przede wszystkim pacjentom. Jeden z pierwszych projektów badawczych dotyczyć będzie wykorzystania sztucznej inteligencji w planowaniu i kontroli jakości leczenia radioterapią.

11 października 2023r. Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tbilisi przyznał rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr. hab. Krzysztofowi Kowalczykowi tytuł doktora honoris causa.

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, otrzymał najwyższe wyróżnienie EUSA - Order of Merit (Order Zasługi EUSA) za zaangażowanie w rozwój i promocję sportu uniwersyteckiego w Europie, w szczególności za wybitnie sprawne zarządzanie projektem European Universities Games 2022.

Od 23 października do 22 listopada 2023 r. zapraszamy do naszych stoisk informacyjnych, które zostaną rozstawione w Uczelniach Wyższych w pięciu miastach Polski: w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Jak sobie radzą z emocjami, niekoniecznie tymi dobrymi, studenci wrocławskich i opolskich uczelni? Chcą to sprawdzić specjaliści z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W ramach akcji „Mów o sobie” przygotowali ankietę, której wyniki pozwolą opracować najskuteczniejsze metody wsparcia młodych ludzi w rozwiązywaniu ich problemów. Dodatkowo będą namawiać młodzież do korzystania z profesjonalnej pomocy.

W dniach 1-2 grudnia 2023 r. w Krakowie odbędzie się  IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji  „Medyczne Targi Wiedzy”. Spotkanie to zgromadziło w poprzednich latach ponad 600 studentów reprezentujących wszystkie kierunki medyczne.

Z tureckiego Kuşadasi, gdzie odbyło się Walne Zgromadzenie European University Sports Association (EUSA) Politechnika Łódzka wróciła z dwiema prestiżowymi nagrodami za organizację Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022 (EUG).

Ponownie wzrosła liczba studentów zagranicznych studiujących w Irlandii. Ich całkowita liczba w roku akademickim 2022/23 wyniosła 35 140, co oznacza wzrost rok do roku o prawie 11 proc.

Brytyjski rząd ogłosił, że opłata za wizę studencką dla osób spoza Wielkiej Brytanii wzrosła o 127 funtów, do 490 funtów. Nowe opłaty za wniosek wizowy weszły w życie 4 października 2023 roku zgodnie z przepisami przyjętymi 15 września przez brytyjski parlament.

Prof. dr hab. Eugeniusz Zych z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego został wybrany przewodniczącym Luminescence & Display Materials Division prestiżowego Towarzystwa Elektrochemicznego (The Electrochemical Society).

Polskie uczelnie potrzebują większego wsparcia, w tym finansowego, i koordynacji działań promujących polskie szkolnictwo wyższe za granicą. Musimy pamiętać, że globalna konkurencja jest ogromna, każdy kraj chciałby uciąć jak najwięcej z tortu „internacjonalizacji”, bo to jest w jego strategicznym interesie – podkreśla prorektor ds. współpracy z zagranicą Collegium Civitas, dr Katarzyna Maniszewska w rozmowie z „Poland Weekly”.

Rynek nowych technologii to tylko wielkie korporacje, ale i startupy. Tymczasem zaledwie co 5 startup w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 - kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. W Perspektywy Women in Tech chcemy to zmienić!

Większa liczba kandydatów przyjęta niż przed rokiem przy jednoczesnym spadku liczby maturzystów to dla nas to przede wszystkim informacja, że oferta edukacyjna naszej uczelni odpowiada na zainteresowania i potrzeby młodych ludzi, ale także gwarantuje perspektywę dobrego zatrudnienia – podkreślił rektor Politechniki Opolskiej, prof. Marcin Lorenc.

Rok 2023 jest dla Społeczności Akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego rokiem szczególnym, gdyż upływa pod znakiem uroczystych obchodów Jubileuszu 75-lecia powstania uczelni (...). Wszystkim studentom, a zwłaszcza studentom rozpoczynającym swoją przygodę ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, życzę kreatywnego studiowania - mówi rektor SUM, prof. Tomasz Szczepański.

Uroczyste Gaudeamus igitur zabrzmiało w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Nowy rok akademicki oficjalnie rozpoczęło blisko 4,5 tysiąca studentów. To blisko 10 procent więcej niż rok temu. W tym roku wyjątkowo dużo zagranicznych studentów chce studiować na PŚk. Chodzi o ponad 150 osób z 16 krajów świata.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.