MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

CD PROJEKT S.A. razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ogłosił start II edycji programu stypendialnego dla dziewczyn zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo. 

W najbliższym listopadowo-grudniowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl zostanie ogłoszony, już po raz dziewiąty, Ranking MBA Perspektywy 2022.

Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama J. Heschela - nowa jednostka naukowa, edukacyjna i kulturalna, która ma pogłębiać relacje katolicko-żydowskie w wymiarze międzynarodowym, rozpoczęło działalność na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Prof. dr hab. Barbara Kożusznik – dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – została prezydentem Alliance for Organizational Psychology.

Początek nowego roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie uświetniło otwarcie 29 września 2022 r. Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii.

18 października, władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Uniwersytetu Gdańskiego podpisały porozumienie w sprawie powstania Forum Zielonych Uniwersytetów. Trzy uczelnie będą podejmować wspólne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W przestrzeni akademickiej coraz częściej zauważane są problemy osób cierpiących na różne zaburzenia i kryzysy psychiczne. Dostrzeganie problemu nie zawsze jednak idzie w parze z wiedzą o tym, jak postępować w sytuacjach z udziałem osób doświadczających choroby, jak reagować na zachowania świadczące o różnych zaburzeniach, a przede wszystkim – jak pomagać tym, którzy nie radzą sobie na studiach z powodu przeżywanego kryzysu psychicznego. Dlatego poprosiliśmy dr. hab. Andrzeja Kapustę z UMCS, współtworzącego od 2013 r. projekt Przyjazny Uniwersytet, o wskazówki dla wykładowców akademickich.

14 października zostało podpisane porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim a Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim.

- Podpisałem rozporządzenie, w którym ustanawiamy nowe dziedziny i dyscypliny, w tym biblistykę i nauki o rodzinie - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

– Przyszłość Ojczyzny i Narodu w dużej mierze zależy od tego jaki poziom reprezentują polskie uczelnie i jej wykładowcy – mówił w przemówieniu inauguracyjnym ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2022/2023 odbyła się w środę 12 października w Auli Głównej SGH z udziałem władz rektorskich i administracyjnych oraz przedstawicieli społeczności akademickiej.

Dofinansowanie polskich uczestników projektów w programie Horyzont Europa wzrosło o 32,01% w porównaniu do analogicznego okresu Programu Ramowego Horyzont 2020 (H2020) – wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej (KE) po rozstrzygnięciu 178 konkursów w Horyzoncie Europa (HE).

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ma przyjemność zaprosić na V Kongres Edukacji, który odbędzie się 27 października 2022 r. o godzinie 12:00 na Uniwersytecie Warszawskim w Auditorium Maximum.

Nowym prorektorem ds. studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego został wybrany dr hab. Maciej Cesarz.

W Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne (CETEF’22). Przedstawiciele biznesu, nauki i agencji rządowych z 16 europejskich krajów przyjadą do Wrocławia, by wziąć udział w wydarzeniu, w tym Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży.

Kobiety kształtują miasto, każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne, artystyczne i edukacyjne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie. Z takiego założenia wyszli organizatorze konferencji „Krakowianki siłą miasta! O historii kobiet w edukacji”, która odbędzie się 28 października w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny w Krakowie). Adresatami wydarzenia są osoby pracujące z młodzieżą, nauczyciele i nauczycielki, animatorzy i animatorki w młodzieżowych domach kultury.

44. miejsce na świecie i pierwsze w regionie zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. To dotychczas największy sukces międzynarodowy polskich uczelni kształcących menedżerów. Koźmiński znalazł się w pierwszej lidze, obok tak znanych uczelni, jak New York University (40. miejsce), Cornell University (47.) czy University of Michigan (51.). Ranking stu najlepszych na świecie studiów menedżerskich Executive MBA 2022 opublikował dzisiaj brytyjski dziennik Financial Times.

Odbyło się spotkanie inauguracyjne cyklu wspólnych warsztatów Politechniki Wrocławskiej i Technische Universität Dresden (TU Dresden). W wydarzeniu na tamtejszej politechnice, które miało na celu zacieśnienie współpracy, wzięli udział przedstawiciele wydziałów, rad dyscyplin naukowych oraz władze uczelni.

Kobiety są właścicielkami niemal 200 tys. gospodarstw rolnych i hodowlanych oraz ponad 100 tys. firm związanych z ochroną zdrowia, jak wynika z najnowszej analizy KRS. W sumie do kobiet należy ponad 950 tys. przedsiębiorstw w Polsce, a na czele ponad 45 tys. stoją prezeski. Jednak nadal firmy prowadzone przez kobiety stanowią tylko ⅕ wszystkich działalności w Polsce. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, która od 14 lat zachęca kobiety do realizowania marzeń o własnych firmach, rusza z kolejną edycją konkursu Bizneswoman Roku, nagradzającego polskie przedsiębiorczynie oraz  liderki i liderów działających na rzecz równości i włączania.

W dniach 18-19 października 2022 w Krakowie  odbędzie się konferencja z okazji 15-lecia działalności sieci IROs Forum. Obchody jubileuszu odbędą się w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a gospodarzem wydarzenia będzie JM Rektor AGH prof. Jerzy Lis.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt