MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Międzynarodowy Kongres MBA realizowany corocznie przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największa w Polsce konferencja integrująca środowisko studentów i absolwentów studiów MBA. Jest to wydarzenie kierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż, pracujących zarówno dla firm międzynarodowych, jak i polskich. Ostatnie edycje przyciągały każdorazowo ponad 200 uczestników.

W ramach konkursu Komisji Europejskiej European University Initiative 2022, CIVICA – Europejski Uniwersytet Nauk Społecznych zgłosił ambitną strategię rozszerzenia i głębszej integracji sojuszu. Jest to ważny krok w kierunku realizacji długofalowego celu CIVICA, jakim jest zbudowanie pełnoprawnego sojuszu Uniwersytetu Europejskiego.

W kontekście obecnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę należy rozważyć teraźniejszość i przyszłość szkolnictwa wyższego i stosunków naukowych między Rosją a resztą świata – czytamy w artykule World University News. Jego autorami są eksperci edukacyjni prof. Philip G Altbach, prof. Hans de Wit i prof. Jamil Salmi.

Najbardziej wyczekiwane wydanie Perspektyw - z Rankingiem Szkół Wyższych i Rankingiem Kierunków Studiów to prawdziwa kopalnia informacji dla maturzystów. Czy jest lepsze miejsce i czas na pokazanie siły uczelnianej marki w tak precyzyjnie dobranym środowisku i kontekście?

W Ukrainie zostało już zniszczonych tysiące historycznych miejsc, zabytków i muzeów. Istnieją poważne obawy, że dalsze działania wojenne przyniosą kolejne straty i w konsekwencji zniszczą całe dziedzictwo kulturowe Ukrainy.  W związku z tym, w celu doraźnej jego ochrony i pomocy ukraińskim specjalistom w tym obszarze, Międzynarodowy Sojusz na Rzecz Ochrony Dziedzictwa na Obszarach Konfliktu (ALIPH) przeznaczył na ratowanie zabytków początkową pulę środków w wysokości 2 mln USD.

Już za kilka dni rozpoczyna się we Wrocławiu XV konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” – główne doroczne wydarzenie w Polsce poświęcone internacjonalizacji szkolnictwa wyższego. Po raz pierwszy od dwóch lat spotkamy się face to face! Osoby niezarejestrowane wciąż mogą dołączyć do wydarzenia w trybie online. Serdecznie zapraszamy do udziału! Tu trzeba być!

Konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, powiększyło się o dwóch nowych partnerów stowarzyszonych z Ukrainy: Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy – Politechnikę Kijowską oraz Uniwersytet Narodowy – Politechnikę Lwowską.

Z myślą o stworzeniu transnarodowego sojuszu europejskich uczelni wyższych, osiem instytucji oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie złożyło wniosek projektowy w ramach inicjatywy Uniwersytetów Europejskich.

W celu wsparcia ukraińskich naukowców - uchodźców z Ukrainy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu uruchamia specjalną ścieżkę "Grantów na start".

Politechnika Krakowska wraz z Fundacją Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej uruchomiła na portalu pomagam.pl zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjował specjalny program stażowy dla studentów z Ukrainy. Na mocy porozumienia z firmami działającymi w stolicy Małopolski przygotowano już ponad 100 miejsc.

Wspólnota Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej wspólnie z Fundacją Akademicką „Na progu” wspierają swoich studentów z Ukrainy!

Odbyła się Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która była jednym z elementów Dni Otwartych Politechnik Gdańskiej.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał prestiżową akredytację zagraniczną w zakresie edukacji na kierunku Zdrowie Publiczne

Dzięki współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Grupy NEUCA oraz Fundacji Humanosh, udało się zorganizować akcję pomocy, w wyniku której do ukraińskich szpitali trafiły niezbędne leki.

Do Lwowa dotarł pierwszy transport z jednorazowym sprzętem do wykonywania zabiegów okulistycznych. Kilkutonowy ładunek materiałów do leczenia zachowawczego i chirurgicznego urazów oczu to efekt zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Po dwóch latach i trzech edycjach targów dla maturzystów przeprowadzonych w formie online miło nam poinformować, że najbliższy XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2022, odbędzie się 22-23 kwietnia 2022,  w centrum wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Organizowanie miejsc noclegowych, wydawanie posiłków, rejestracja nowo przybyłych osób, segregacja darów – podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej angażują się w pomoc uchodźcom.

Rozmowa z Waldemarem Siwińskim, założycielem Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, współinicjatorem programu „Study in Poland”, ekspertem w zakresie internacjonalizacji studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt