MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Prof. Paweł Rowiński, wiceprezes PAN, został zastępcą przewodniczącego rady europejskiej sieci akademii SAPEA jako reprezentant Europejskiej Federacji Akademii Nauk.

Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej został uhonorowany tytułem „Profesora honorowego Uniwersytetu Śląskiego”.

Dr hab. Agnieszka Żbikowska, prof. UEK po raz kolejny została wybrana członkinią zarządu Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu, uzyskując największą liczbę głosów ze wszystkich kandydatów.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy przystępuje do pracy nad Salonem Maturzystów 2021. To ważny element kalendarza przygotowań uczniów do matury i rekrutacji na studia - do 30 września muszą złożyć deklaracje maturalne, zgodne z wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni.

Liczba studentów zagranicznych wzrosła na Węgrzech od 2013 roku o ponad dwie trzecie. W roku akademickim 2019/2020 wynosiła 38 000. Cel, jakim jest wzrost liczby obcokrajowców na uczelniach do 40 000 w 2023 roku jest zatem bliski zrealizowania.

Lucian Blaga University of Sibiu (ULBS) będzie pierwszą instytucją szkolnictwa wyższego w Rumunii, która od nowego roku akademickiego będzie oferować opcję płatności w kryptowalutach. Z takiej formy będzie mogło skorzystać 11 000 studentów. Jest to projekt pilotażowy.

W Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie podczas międzynarodowej konferencji naukowej zainaugurowano działalność Collegium Intermarium, uczelni założonej przez Ordo Iuris. Pierwsi studenci rozpoczną studia w jej murach już w październiku.

Aby polscy naukowcy byli bardziej widoczni na świecie, niezbędne jest obniżenie kosztów publikacji w czasopismach wydawanych w otwartym dostępie, bo często jest to - szczególnie dla młodych badaczy - zbyt duży wydatek - powiedziała rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiła nową stronę internetową Uczelni. Uruchomienie witryny jest elementem premiery nowej identyfikacji wizualnej, która stanowi odpowiedź na zmieniający się świat oraz potrzeby nowoczesnej komunikacji z partnerami Uczelni – pracownikami, naukowcami, studentami oraz środowiskiem biznesowym. SGGW dzisiaj nie jest już tylko szkołą rolniczą. To nowoczesny uniwersytet przyrodniczy o bardzo szerokim zakresie działania.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dołączył do sygnatariuszy Magna Charta Universitatum. Jest 30. polską uczelnią, która podpisała ten dokument.

Collegium Civitas zostało członkiem International Association of Universities (IAU). Założone w 1950 roku pod auspicjami UNESCO Międzynarodowe Stowarzyszenie Uniwersytetów jest wiodącym globalnym stowarzyszeniem instytucji i organizacji szkolnictwa wyższego z całego świata.

Politechnika Gdańska, w ramach współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, powołała dwa ogólnouczelniane, interdyscyplinarne centra badawcze: Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

KRASP występuje przeciwko Konstytucji RP i już to samo w sobie uważam za skandal - tak skomentował negatywne stanowisko KRASP dot. pakietu wolnościowego szef MEiN Przemysław Czarnek.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP i Krajowa Sekcja Nauki NSZZ Solidarność apelują o stworzenie możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w łatwo dostępnych, publicznych miejscach na terenie całego kraju.

„Food Chemistry” – jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie zajmujących się chemią żywności opublikowało badania wrocławskich naukowców zainicjowane przez dr Magdalenę Grajzer z Katedry i Zakładu Bromatologii i Dietetyki Wydziału Farmaceutycznego UMW.

Women in Tech Days 2021 udowodnił, że znakomity merytorycznie program online’owego wydarzenia jest w stanie zagwarantować liczną publiczność, która wie, czego chce i umie tego aktywnie szukać. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz kolejny zainspirowała młode kobiety i odpowiedziała na ich prawdziwe problemy.

Rak na WZnak #PomacajSie to kampania społeczna mająca na celu popularyzację informacji dotyczących nowotworów narządów płciowych u kobiet, mężczyzn oraz osób niebinarnych.

Z ofertą nowych kierunków studiów i nowych, unikatowych specjalności dostosowanych do potrzeb rynku, Uczelnie Vistula prowadzą rekrutację na semestr zimowy w roku akademickim 2021/2022. Postaw na zdobywanie praktycznej wiedzy i rozwój. Otworzymy przed Tobą świat.

W sobotę 22 maja br. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się zawody III stopnia (ogólnopolskie zawody finałowe) rozgrywanej w bieżącym, 2020/2021, roku szkolnym 47 Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Interesuje Cię kariera badacza na najlepszych uczelniach na świecie? Szukasz wymagającej szkoły doktorskiej prowadzonej przez jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie Środkowej, będącej jednocześnie jednym z najlepszych ośrodków badawczych w tym regionie? Jeśli tak, szkoła doktorska w obszarze nauk społecznych prowadzona w Akademii Leona Koźmińskiego to oferta dla Ciebie. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt