MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Prawie 100 osób z 60 uczelni wzięło udział w dorocznej Naradzie konsultacyjnej programu „Study in Poland”, która odbyła się 12 lipca w gościnnych progach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Cele narady było omówienie realizacji programu w mijającym roku akademickim, przyjęcie zasad i planu działań w roku akad. 2023/24, a także przedyskutowanie priorytetów rekrutacyjnych na kolejne lata. Gościem specjalnym spotkania był Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce.

- Tam, gdzie w grę wchodzi polityka, tak jak na Uniwersytecie Pedagogicznym, nigdy nie dzieje się dobrze. Standardy polityczne nie przystają do standardów akademickich - mówi w rozmowie z TOK FM prof. Kazimierz Karolczak, były rektor, który został zwolniony z uczelni i właśnie wygrał sprawę w sądzie pracy.

Prosimy, aby w poszukiwaniu rozwiązań skomplikowanych problemów migracyjnych, kierować się nade wszystko postawami otwartości, szacunku wobec migrantów i uchodźców oraz szeroko rozumianego dobra wspólnego – czytamy w komunikacie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek ws. debaty o migrantach i uchodźcach.

- To właśnie synergia wojskowo-cywilna w WAT jest czymś niespotykanym i pozwala na realizację przedsięwzięć, które są wyjątkowe w skali naszego kraju. Badania naukowe i kształcenie wojskowo-cywilne są w Akademii bardzo ważne - mówi płk. prof. Przemysław Wachulak, rektor-komendant Wojskowej Akademii Technicznej w rozmowie z miesięcznikiem „Przegląd Organizacji”.

29 czerwca 2023 r. odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Przewodniczącą Rady Izby została prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - jako pierwsza uczelnia medyczna w Polsce - otrzymał akredytację Engaged University przyznawaną przez Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities (ACEEU).

11 lipca Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję, zgodnie z którą Uniwersytet Warszawski otrzymał pozwolenie na utworzenie kierunku lekarskiego. Pierwsi studenci medycyny rozpoczną naukę 1 października.

20 osób na miejsce - największą popularnością wśród kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie w Uniwersytecie Gdańskim cieszy się nasza tegoroczna nowość – Japonistyka. Znamy już wstępne wyniki rekrutacji na większości kierunków. 

Nagroda European Meteorological Society została przyznana dr. Mateuszowi Taszarkowi. Naukowiec z UAM jako pierwszy Polak odbierze wyróżnienie we wrześniu na konferencji EMS w Bratysławie.

Wyniki matur odebrane? Teraz jeszcze decyzja co dalej i upragnione wakacje! To idealny moment na złożenie dokumentów na wymarzony kierunek, a później zasłużony odpoczynek. 

Według danych Campus France, w latach 2016-2021 liczba zagranicznych studentów zapisanych do krajowych szkół biznesu wzrosła o ponad 100%. Francuskie szkoły biznesu przyciągają wielu międzynarodowych studentów, z których około 55 000 zapisało się na rok uniwersytecki 2021/22.

Po miesiącach trudnych rozmów negocjatorzy z Wielkiej Brytanii i UE uzgodnili projekt umowy w sprawie ponownego wejścia Wielkiej Brytanii do programu „Horizon Europe”.

W tym wyjątkowym projekcie studentki kierunków informatycznych i technicznych odwiedzą szkoły w małych miejscowościach i rejonach wiejskich aby poprowadzić zajęcia z programowania i nowych technologii dla dzieci i młodzieży.

 

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) opublikowała Program Pracy (Work Programme) dla konkursów z identyfikatorem 2024 oraz otworzyła nabór wniosków w ramach dwóch konkursów: ERC Starting Grant i ERC Synergy Grant. Wnioski można składać do 24 października i 8 listopada 2023.

Programy stypendialne, projekty, szkolenia, granty, mentoring, konferencje i warsztaty, a przede wszystkim wspieranie współpracy partnerów biznesowych i naukowych oraz szeroko rozumiane wsparcie środowiska akademickiego to cele Fundacji Uniwersytetu Opolskiego, której działalność właśnie zainaugurowano.

Pierwszy dzwonek w szkołach zadzwoni 4 września, a już 5.09 wystartuje Salon Maturzystów Perspektywy 2023 z premierą „Informatora dla Maturzystów 2024”. Ten stały rytm otwiera faktycznie nowy sezon rekrutacyjny uczelni. Warto być z nami, by dotrzeć do każdego potencjalnego kandydata na studia!

Ambasada Francji, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France zapraszają do wypełnienia kwestionariusza dot. mobilności międzynarodowej polskich studentów oraz wykładowców i pracowników akademickich.

28 czerwca 2023 r. została podpisana Umowa współpracy w sprawie utworzenia Konsorcjum Naukowego „POMERANIA – SILESIA INFERIOR – MAZOVIA” pomiędzy: Uniwersytetem Wrocławskim – Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii- Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej; Akademią Leona Koźmińskiego; spółką Currenda oraz Uniwersytetem Szczecińskim.

 

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii (IZTECH). Certyfikat w Warszawie, podczas posiedzenia Izby, odebrał prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, Prorektor ds. Klinicznych UMB i Kształcenia Zawodowego.

Politechnika Gdańska otrzymała wyróżnienie HR Excellence in Research na kolejne trzy lata. Prawo do posługiwania się Logo HR przyznawane jest przez Komisję Europejską instytucjom, które działają na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery pracowników naukowych.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt