MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prof. Irene Tracey, dziekan Merton College,  została nominowana na następną rektor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Zastąpi obecną rektor, profesor Louise Richardson, w 2023 roku.

Według szacunków, w Polsce przebywa od 3 do 6 tys. ukraińskich naukowców, którzy przybyli do naszego kraju od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę - powiedział PAP prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

Od 24 lutego blisko 5,7 tys. obywateli Ukrainy zgłosiło się na polskie uczelnie, wyrażając zainteresowanie przyjęciem w poczet studentów, z czego 873 Ukraińców jest w trakcie rekrutacji na studia lub na kontynuację studiów w uczelni, a 472 już przyjęto.

Po udanych targach w Taszkencie – stolicy Uzbekistanu, ponownie byliśmy obecni na targach edukacyjnych IEFT w Stambule! Była to jubileuszowa, 40 edycja największych i najbardziej znanych targów edukacyjnych na rynku tureckim. Na targach International Education Fairs of Turkey (IEFT), które odbyły się w dniach 16-17 kwietnia w Stambule, w ramach programu uczestniczyły cztery polskie uczelnie.

Odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego prezydenta miasta Rzeszowa i rektorów rzeszowskich uczelni w sprawie współpracy i wspólnego działania w celu umocnienia pozycji Rzeszowa jako wiodącego ośrodka akademickiego na mapie Polski i Europy.

Tuż po zakończeniu egzaminów maturalnych 2022 opublikowany zostanie Ranking Szkół Wyższych oraz Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2022. Wyniki ogłoszone zostaną podczas uroczystości z udziałem rektorów najlepszych polskich uczelni i kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Gala Rankingu odbędzie się w dniu 22 czerwca br. o godz. 12.00 w hotelu Novotel w Warszawie.

Hałas, wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest drugą z przyczyn współczesnych chorób cywilizacyjnych. Nad metodami jego redukcji, w ramach projektu badawczego „Active reduction of noise transmitted into and from enclosures through encapsulated structures – IN-NOVA”, finansowanego z programu Horyzont Europa będzie pracować kilkanaście uczelni, koncernów i instytucji z całego świata. Liderem projektu jest Politechnika Śląska, a koordynuje go prof. Marek Pawełczyk, prorektor Politechniki Śląskiej ds. nauki i rozwoju, tutaj występujący w roli naukowca.

Politechnika Łódzka rozpoczęła w kwietniu 2022 roku proces akcesji w struktury Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w filarze Zdrowia (EIT Health).

Kieleccy naukowcy będą tworzyć innowacje dla polskiej armii. Przy Politechnice Świętokrzyskiej powstanie Centrum Naukowo Wdrożeniowe Technologii Obronnej i Systemów Bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i francuskiego Międzynarodowego Instytutu Energii Jądrowej podpisali porozumienia o współpracy dotyczące kształcenia studentów w zakresie energetyki jądrowej.

Uniwersytet Łódzki rozpoczął kształcenie na kierunku studia polskie z językiem angielskim. Uruchomienie studiów jeszcze w tym roku akademickim dało szansę na kształcenie osobom, które uciekły do Polski po rozpoczęciu agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Ponad 50 dzieci skorzystało z pomocy udzielanej uchodźcom przez Niepubliczne Przedszkole UKSW.

Stypendium przeznaczone jest dla naukowo wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2022/2023.

Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji przygotował ogólnopolską platformę Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy.

Wystartowało badanie prestiżu uczelni do Rankingu Perspektyw 2022

Ponad 8,5 tysiąca najmłodszych profesorów belwederskich i doktorów habilitowanych - którzy uzyskali tytuł lub stopień naukowy w ciągu ubiegłych pięciu lat – otrzymało zaproszenie z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy do wzięcia udziału w badaniu opinii akademickiej na temat poziomu kształcenia w polskich szkołach wyższych.

Co studiować, gdzie szukać pracy, jak wygląda współpraca uczelni z biznesem? Odpowiedzi m.in. na te pytania są teraz w jednym miejscu - na platformie: kooperacja.szczecin.eu. To pierwszy taki serwis w Szczecinie, poświęcony wymianie informacji między uczelniami, biznesem i samorządem.

Sztuczna inteligencja potrzebuje różnorodności!
Lista TOP-100 Women in AI!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, organizator Perspektywy Women in Tech Summit 2022, największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach, przygotowała zestawienie TOP-100 Women in AI – nierangowaną listę znakomitych kobiet (Polek i cudzoziemek, ale pracujących w Polsce), które zawodowo zajmują się tematyką AI. Premiera TOP-100 Women in AI ma miejsce już dzisiaj!

Informatyka, finanse i rachunkowość, weterynaria, dietetyka, biotechnologia, zarządzanie, logistyka  oraz ekonomia to najpopularniejsze w ostatnich latach kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tegoroczna rekrutacja rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do połowy sierpnia. W przypadku niewykorzystania wolnych miejsc przewiduje się uruchomienie tury uzupełniającej – wrześniowej.

Przemysł spożywczy należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się branż gospodarki światowej. Szacuje się, że każdego roku na rynku pojawia się ponad 30 000 nowych produktów spożywczych. Wprowadzanie nowego produktu jest procesem niezwykle skomplikowanym i wymagającym zaangażowania specjalistów z wielu obszarów. Jak pokazują badania, tylko ok. 5-10% nowych produktów znajdzie swoje stałe miejsce na rynku. Dodatkowo, ostatnie lata udowodniły, że także żywność może być opracowywana i wprowadzana metodami start-upowymi.

Opublikowano wyniki najnowszej, czwartej edycji rankingu Times Higher Education Impact Rankings. W klasyfikacji ogólnej znalazło się 1406 uczelni ze 106 krajów lub regionów. Liczba polskich uczelni wzrosła z jednej w pierwszej edycji rankingu do 15, 9 z nich widzieliśmy już w zeszłorocznej edycji rankingu, a pozostałe 6 to debiutanci. Szesnasta polska uczelnia została sklasyfikowana tylko w dwóch celach, co nie wystarczyło, aby znaleźć się w klasyfikacji ogólnej. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt