REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W zakończonym właśnie (5-11 sierpnia) 31. International Mathematics Competition for University Students (IMC) studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zabłysnęli wiedzą i umiejętnościami. Z bułgarskiego Błagojewgradu podopieczni dr. Jakuba Byszewskiego i dr. Leszka Pieniążka wrócili z sukcesami. Łukasz Orski był trzeci, co jest najlepszym wynikiem studenta UJ od 2012 roku. Drużynowo też stanęli na podium, zajmując III lokatę.

Rozpoczęła się rekrutacja na VI edycję Studium Menedżer Contact Center – programu edukacyjnego, który od lat wyznacza standardy w branży. Organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB we współpracy z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, program ten jest jedynym w Polsce o randze akademickiej, dedykowanym liderom, kierownikom oraz osobom aspirującym do zarządzania jednostkami zdalnej obsługi klienta i sprzedaży.

Złote Indeksy AEH już po raz czwarty trafią w ręce wybitnych uczniów klas maturalnych. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Cyryl Piechowski, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Uroczyste wręczenie Złotego Indeksu odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego 2024/2025 w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Po 10 latach pracy ze stanowiskiem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pożegnał się dr Marcin Smolik. O odwołaniu dyrektora CKE poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w piątkowe popołudnie 9 sierpnia. Decyzja min. Barbary Nowackiej, która najpierw została podana w mediach społecznościowych, od razu wywołała gorącą dyskusję.

Rozmowa z prof. dr hab. Jackiem Lipokiem, prorektorem ds. nauki i rektorem elektem Uniwersytetu Opolskiego

Organizowany już od 13 lat przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie, konkurs pod flagą DIMAQ ma na celu zwrócenie uwagi studentów i absolwentów na ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą branża marketingu internetowego. DIMAQ Uni jest adresowany do autorów prac magisterskich, licencjackich, inżynierskich i podyplomowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 sierpnia bieżącego roku.

Podczas gdy media grzmią o słabym wyniku Polski w klasyfikacji medalowej paryskich igrzysk olimpijskich, uczniowie polskich szkół ponadpodstawowych udowadniają, że mamy powody do dumy. Oto kilka zwycięstw Polaków w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych w 2024.

Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim otrzymał od Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim (UKJKKL) ocenę wyróżniającą na wizytowanym kierunku lekarskim. Rekomendacja obowiązuje do 2028 r. pod warunkiem przystępowania Wydziału do corocznej oceny sprawdzającej.

Z ostatnich raportów Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) wynika, że w Polsce zatrudnionych było 94,6 tys. nauczycieli akademickich. Udział kobiet w tej grupie wyniósł 48,4%, co przekłada się na 45,8 tys. etatów. Występują jednak znaczące różnice pomiędzy dziedzinami nauki i samymi kierunkami. Dysproporcje w udziałach kobiet i mężczyzn są zauważalne również biorąc pod uwagę cechy uczelni (np. uczelnie publiczne i niepubliczne) oraz cechy nauczycieli akademickich (np. stopień lub tytuł naukowy i stanowisko).

Maciej Szulczewski, student Mechanical Engineering na Wydziale Mechanicznym/IFE, został nominowany na członka Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Nominację wręczył Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. Grzegorz Wrochna.

Zakup zwycięskich prac przez organizatora w kwocie 10 000, 7 000 oraz 5 000 złotych, udział w wernisażu organizowanym w Muzeum im. Bolesława Biegasa oraz szansa na wypromowanie swojej twórczości – to wszystko czeka na uczestników konkursu malarskiego pt. „Orbico wspiera sztukę”, organizowanego przez Orbico Polska we współpracy z Fundacją im. Bolesława Biegasa w Warszawie.

Kraków, 29 lipca 2024 r. - To nie jest scenariusz filmu science fiction. W ramach odbywających się we wrześniu zawodów łazików marsjańskich - European Rover Challenge - zbudowana została przestrzeń odzwierciedlająca powierzchnię Marsa. Dzięki wielotygodniowej pracy geologów planetarnych, ekspertów logistyki i organizatorów powstała kilkuset tonowa, mierząca blisko 900 metrów kwadratowych konstrukcja, która będzie areną zmagań zespołów uczestniczących w tegorocznej edycji ERC. Wydarzenie to debiutuje w Krakowie i odbędzie się w dniach 6-8 września na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

Nasze reprezentantki spisały się rewelacyjnie. Wszystkie zdobyły złote medale – 4 na ogółem 15 przyznanych w ogólnej klasyfikacji. Brawo Paulina, Daria, Zofia,  Sylwia!

Budowanie kariery na rynku kapitałowym w czasach ciągłej zmiany: perspektywa pracodawcy i pracownika – to temat konferencji „Twoja kariera – kierunek Polska”, która odbędzie się 13 września w Warszawie. Wydarzenie zakończy tegoroczną edycję projektu „Go4Poland” realizowanego przez Fundację GPW.

Nowy system ewaluacji czasopism naukowych będzie obowiązywał od 1 stycznia przyszłego roku. Rozporządzenie w tej sprawie jest niemal gotowe - zapowiedział wiceminister nauki Maciej Gdula podczas posiedzenia sejmowej podkomisji.

Wystartowała szósta edycja Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego – wyjątkowego przedsięwzięcia, którego celem jest wyróżnienie najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo publikacji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 września, a zwycięzców poznamy na uroczystej gali zaplanowanej na początek grudnia.

2 października Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK) już po raz setny zainauguruje rok akademicki. W związku z jubileuszem uczelnia prosi o pamiątki związane z UEK. Kolekcja ma nie tylko stanowić przegląd ciekawych przedmiotów, ale przede wszystkim będzie służyć budowaniu tożsamości uczelni przez pokazanie jej 100-letniej historii.

Już po raz VIII Fundacja Moniki Pyrek zaprasza do składania wniosków do FUNDUSZU STYPENDIALNEGO SKOK W MARZENIA. Stypendia przeznaczone są dla młodych zdolnych sportowców w wieku 16-25 lat.

Trwa zbieranie zgłoszeń w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystyki na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki w roku 2023.

Od roku akademickiego 2024/2025 funkcje rektorskie w polskich uczelniach publicznych będą pełnić 22 kobiety, o jedną więcej w porównaniu do liczby rektorek kierujących uczelniami w kończącej się kadencji 2020-2024. Trudno to nazwać rewolucyjnym przełomem!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!