MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W czwartek 09.02.2023 r. zostały przekazane pracodawcom certyfikaty oraz statuetki „Inwestor w Kapitał Ludzki 2022”. Nagrody zostały przyznane w 100% w oparciu o opinię pracowników firmy na temat poszczególnych aspektów środowiska pracy, które kształtuje organizacja. To sprawia, że otrzymana nagroda jest tak wyjątkowa dla pracodawcy.

Uczelnia Łazarskiego we współpracy z uniwersytetami z Węgier, Czech i Słowacji realizuje projekt oparty o wymianę dobrych praktyk w zakresie edukacji z wykorzystaniem symulacji medycznej na kierunkach medycznych. Projekt otrzymał dofinansowanie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (IVF).

Współpraca – to słowo klucz tegorocznej, szesnastej już konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce”. W Białymstoku trwa trzydniowe (8-10 lutego) spotkanie wszystkich osób i instytucji zajmujących się umiędzynarodowieniem uczelni. Konferencja organizowana jest w ramach programu „Study in Poland” przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, KRASP oraz tegorocznego gospodarza wydarzenia – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów do odwiedzenia naszej uczelni. Stacjonarny Dzień Otwarty (4 marca od 9.00 do 15.00) to doskonała okazja, aby spotkać swoich przyszłych kolegów studentów oraz wykładowców, dowiedzieć się na jakich kierunkach można u nas studiować, jak dostać się na wymarzony kierunek, dokąd podczas studiów można wyjechać na stypendium zagraniczne, a także jak wygląda życie studenckie na 72 hektarach naszego unikalnego kampusu w sercu Ursynowa.

Wiedza i kompetencje niezbędne w nowoczesnym leśnictwie otwartym na potrzeby gospodarki i społeczeństwa, a także kreowanie ładu przestrzennego na terenach niezurbanizowanych. Do tego wyjątkowy i nowoczesny kampus skupiony w jednym miejscu, na warszawskim Ursynowie. Zapraszamy do SGGW!

Gruntowna wiedza z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych rozszerzona o zagadnienia przyrodnicze, ekonomiczne i organizacyjne dotyczące szeroko rozumianej energetyki, przygotowanie do projektowania urządzeń i instalacji oraz rozwiązywania problemów racjonalnego wdrażania technologii energetyki odnawialnej. Do tego wyjątkowy i nowoczesny kampus skupiony w jednym miejscu, na warszawskim Ursynowie. Zapraszamy do SGGW!

Vitalii Morskyi z Ukrainy (studia licencjackie, Politechnika Rzeszowska), Shamiram Shammy Benjamin z USA (studia magisterskie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu), Fatma Edemen z Turcji (studia doktoranckie, Uniwersytet Jagielloński) oraz laureaci nagród specjalnych: Tetiana Bezpalko z Ukrainy (Gdański Uniwersytet Medyczny), Amaliya Iskhakova z Uzbekistanu (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i Anna Caroline Zurbel z Niemiec (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) – oto wyróżnieni w XIII edycji konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2023.

Siedem sesji plenarnych, pięć sesji równoległych, dwa wydarzenia towarzyszące, gala nagrody „Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2023” i konkursu INTERSTUDENT, równoległe posiedzenie Prezydium KRASP i spotkanie uczelni programu „Incubating Freedom” – oto skrócony bilans uroczyście otwartej 9 lutego w Białymstoku corocznej konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce”. Konferencję po raz szesnasty organizują w ramach programu „Study in Poland” Fundacja Edukacyjna Perspektywy, KRASP oraz uczelnia gospodarz – w tym roku: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Studenci zagraniczni stali się ważnym elementem polskich uczelni, jest ich z roku na rok coraz więcej, obecnie ponad  90 tysięcy. Swoją obecnością nie tylko przyczyniają się do umiędzynarodowienia środowiska studenckiego, ale też dają na świecie świadectwo, że Polska to kraj o wysokim poziomie szkolnictwa wyższego. Międzynarodowa popularność polskich uczelni nie bierze się znikąd - jest to efekt pracy wielu osób, które angażują się w proces umiędzynarodowienia. Najwybitniejsi z tego grona są corocznie honorowani prestiżową Nagrodą Środowiskową „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”.

Stoiska szkół wyższych i średnich, pokazy, prezentacje, scena talentów, oferta zajęć pozalekcyjnych – to tylko niektóre atrakcje tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 9 i 10  marca w Targach Lublin. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje blisko 100 wystawców - licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe oraz uczelnie.  Tu zaplanujesz swoją przyszłość.

Innowacyjny kierunek, który łączy w sobie postrzeganie organizmu zwierzęcego z pracą i praktyką laboratoryjną. Niezwykle bogaty, stawiający na umiejętności praktyczne i dostosowany do potrzeb rynkowych program studiów.

Studenci zagraniczni w Polsce stanowią coraz liczniejszą grupę. W poprzednim roku akademickim studiowało w Polsce blisko 89,5 tys. studentów zagranicznych ze 180 krajów, czyli o ponad 4,7 tys. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”. Zagraniczni studenci stanowią obecnie ponad 7,3 proc. ogółu pobierających naukę w naszym kraju.

Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2015 r. Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce przypada 11 lutego. Święto ma przypominać o potrzebie równego dostępu kobiet i mężczyzn do nauki, technologii, inżynierii, matematyki na całym świecie.

French University Sciences Po ostrzegł swoich studentów, aby nie korzystali z ChatGPT – generatora tekstu AI, uruchomionego przez OpenAI w listopadzie 2022 roku, służącego do wykonywania zadań akademickich. Inne uczelnie również pracują nad polityką dotyczącą korzystania z tego narzędzia.

Młodzi na rynku pracy, niedobory kadrowe, bariery przy zatrudnianiu cudzoziemców i zmiany w prawie to główne tematy Kongresu „Praca 4.0” organizowanego przez Konfederację Lewiatan. - Jeśli nie rozwiążemy deficytu pracowników, gospodarka nie będzie się szybko rozwijała – powiedziała podczas konferencji Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański zawarły umowę o współpracy ze Spółką Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ). Głównym celem porozumienia podpisanego 2 lutego br. jest rozwój potencjału kadrowego dla przemysłu jądrowego w ramach projektu budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. W uroczystości wzięli udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski i Mieczysław Struk, marszałek województwa. Obecny był także prof. Michał Markuszewski, prorektor ds. nauki GUMed, pełnomocnik Rektora ds. Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Cisco Networking Academy wraz ze swoim partnerem edukacyjnym, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie, zainaugurowały program Start IT – Cisco4Ukraine. Został on zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe.

Według nowych oficjalnych danych liczba studentów z UE decydujących się na studia w Wielkiej Brytanii spadła o ponad połowę od czasu Brexitu. Część szkockich polityków uważa, że sposobem na odbudowanie więzi z krajami UE jest odzyskanie przez Szkocję niepodległości. 

Uczelnie z całej Polski spotkają się z maturzystami 10-11 marca br. w Warszawie na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023. Nowa formuła matury dla absolwentów liceów, nowe wyzwania dla pokolenia absolwentów i nowe propozycje uczelni to wyzwania, które pozwalają zakładać, że obiekt targowy EXPO przy ul. Prądzyńskiego zgromadzi tysiące młodych osób poszukujących najlepszych ścieżek dalszego kształcenia.

Narodowe Centrum Nauki oraz sieć QuantERA II ERA-Net Cofund zapraszają polskich naukowców do udziału w konkursie QuantERA Call 2023. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie międzynarodowych projektów badawczych z zakresu technologii kwantowych.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt