MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Wykłady OKE w Gdańsku na temat matury w roku 2024 oraz spotkania uczelniami: ten program kolejny raz przyciągnął tłumy maturzystów z województwa kujawsko-pomorskiego na Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Do końca października można zgłaszać prace konkursowe w 9. edycji konkursu będącego częścią programu edukacyjnego Canona „To my tworzymy świat”. Hasło przewodnie to pozytywne przykłady realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

 

– Salon Maturzystów jest dla was inspiracją do podejmowania decyzji odnośnie wyboru uczelni. Studia to piękny czas, czas rozwijania pasji i możliwości rozwoju. Dlatego wykorzystajcie te dni na znalezienie odpowiedzi na wasze pytania. Zapoznajcie się z ofertami uczelni. Zachęcamy też do rozmów z ich przedstawicielami i udziału w prelekcjach – zwróciła się do maturzystów prof. Agnieszka Misztal, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Poznańskiej podczas uroczystej inauguracji Salonu.

 

 

26 - 27 września już po raz 17. , na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbył się Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Podczas Salonu uczniowie ostatnich klas liceów i techników województwa śląskiego mogli dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę i zaplanować studia.

Już 18 września w Lublinie ruszyło pierwsze z serii jesiennych wydarzeń edukacyjnych organizowanych w ramach ogólnopolskiej Akcji Inspiracji. W pięciu spotkaniach w różnych miastach w kraju weźmie udział ponad 1300 uczniów liceów i studentów, którzy będą debatować z przedstawicielami świata nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządów lokalnych.

Urząd Miasta Sopotu wspólnie z II LO im. B. Chrobrego w Sopocie zapraszają na konferencję „Nastolatki. Jak rozmawiać, słuchać i wspierać żeby budować dobre relacje?”, która organizowana jest 2 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września.

Dar Młodzieży, czyli szkolny żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, obrał kurs na równoleżnik zero. Biała Fregata upamiętnia w ten sposób 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy statek pod polską banderą, czyli żaglowiec Lwów, szkolny statek UMG w latach 1921-1930.

W nowym gmachu na warszawskiej Cytadeli 28 września 2023 r. o godz. 12.00 po raz pierwszy podwoje otworzy Muzeum Historii Polski (MHP). Imponujący budynek o powierzchni ponad 44 tys. m kw. będzie nowym miejscem, w którym zaprezentowana zostaną opowieści o dziejach polskiego państwa i narodu.

Ebro, Zbawix, Senna, Karaluch, Mordor… Każde miejsce w Warszawie ma swoją nazwę – oficjalną lub nieoficjalną. Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego jeszcze do końca września prowadzi konkurs pt. „Mapa warszawskich nazw”. Polega on na wskazaniu nazwy obiektu miejskiego, która budzi w odbiorcach żywe reakcje, np. zaciekawia, bawi, przywołuje wspomnienia.

Lena Furman, zawodniczka AZS AWF Kraków i jednocześnie uczennica V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, okazała się najlepsza w swojej kategorii (Junior Młodszy, dziewczęta) i 24 września wywalczyła złoto w czasie XIX Międzynarodowego Turnieju w Szpadzie „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”.

Ośrodek Instytut Konfucjusza w Krakowie obchodzi 17. urodziny i z tej okazji przygotował wiele atrakcji. W programie obchodów, ustalonych na 25 i 26 września, można znaleźć m.in.: pokaz tradycyjnej mody chińskiej, warsztaty kaligrafii, slajdowisko, grę terenową, lekcje pokazowe języka chińskiego dla dzieci i dorosłych, wykłady. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Rusza 21. edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół średnich I Know America. Konkurs organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i Amerykańską Izbą Handlową.

Małopolska Noc Naukowców zbliża się wielkimi krokami! To wyjątkowa okazja do odkrywania fascynującego świata nauki i technologii. W tym roku 29 września aż 10 małopolskich miast będzie miejscem naukowych wydarzeń!

 

Na Politechnice Świętokrzyskiej młodzież z całego województwa świętokrzyskiego stawiła się licznie na uczelni wraz ze swoimi nauczycielami. Maturzyści 2024 mieli świetną okazję, by zaprojektować swoją ścieżkę kariery.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Centra Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB zapraszają pracowników uczelni, organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych, przedsiębiorstw, szkół i innych instytucji pragnących realizować innowacyjne projekty międzynarodowe do udziału w ogólnopolskiej serii warsztatów w ramach regionalnych konferencji strategicznego planowania i wdrażania mikropoświadczeń (microcredentials). 

Zidentyfikowanie i nazwanie kompetencji, czyli uświadomienie sobie, co wiemy i potrafimy, często nie jest proste. Szczególnie trudny może być początek tej drogi. Czy jeśli nauczyliśmy się czegoś sami, to może nam się to przydać w dalszej edukacji lub w pracy? Jak to nazwać i jak mówić o tym, aby inni nas zrozumieli i co więcej – zechcieli podjąć współpracę? W tym może pomóc Moje Portfolio, czyli przyjazne i darmowe narzędzie online.

W czwartek 21 września obradowała Kapituła Rankingu Programów MBA Perspektywy 2023. Pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej dokonujemy przeglądu metodologii rankingu. Wspierają nas wybitni liderzy zarządzania Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA i Marcin Petrykowski, prezes Atende SA. Nadzór akademicki dyskretnie i zarazem zdecydowanie (choć online) sprawuje prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przewodniczący KRUE.

 

Maturzyści chcą studiować, szukają ciekawych kierunków i dobrych uczelni – to główna nasza obserwacja po trzech tygodniach kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Tak jest we wszystkich województwach, w których już byliśmy: tłumy odwiedzających, rekordowe zainteresowanie „Informatorem dla Maturzystów”, wypełnione sale na prezentacjach OKE i uczelni. W tym roku idziemy na rekord liczby uczestników!

MEiN i MZ poinformowały, że od przyszłego roku akademickiego obowiązywać będą znowelizowane standardy kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. Zmiany dotyczą m.in. obowiązkowego egzaminu standaryzowanego (OSCE) i zwiększenie liczby godzin zajęć w symulowanych warunkach klinicznych.

Profesor Krzysztof Giannopoulos został nowym prezesem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT).

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt