MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
14 maja 2022 r. Politechnika Warszawska otworzyła laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych na lotnisku w Przasnyszu. To unikalne w skali kraju i Europy miejsce, gdzie prowadzone są badania nad bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz technologiami radarowymi.

Wirtualna klasa, szybkie lekcje „na żądanie” i najlepsi nauczyciele dostępni za jednym kliknięciem – wystartowała innowacyjna platforma do korepetycji online, skierowana do nauczycieli, profesjonalnych korepetytorów i studentów udzielających korepetycji, a także uczniów szkół podstawowych, liceów i techników. Misją nauczeni.pl jest nadanie nowoczesnego wymiaru edukacji pozaszkolnej, odgrywającej dużą rolę w kształceniu dzieci i młodzieży.

12 maja oficjalnie rozpoczął działalność Welcome Center UMCS - miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli aby kształcić się na największej uczelni we wschodniej Polsce.

Współczesna medycyna i farmakologia przełamuje kolejne bariery, które dotychczas wydawały się nieprzekraczalne. Co roku na rynku pojawia się szereg nowych leków, a firmy coraz częściej poszukują specjalistów w zakresie związanym z technologią biomedyczną. W odpowiedzi na potrzeby dynamicznie rozwijającej się branży BIO Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie poszerza swoją ofertę edukacyjną. Kandydaci oprócz dotychczasowych kierunków BIOLOGIA i BIOTECHNOLOGIA mogą wybrać także TECHNOLOGIĘ BIOMEDYCZNĄ i BIOTECHNOLOGY (kierunek w języku angielskim).

Z okazji jubileuszu 20. lecia IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, organizatorzy międzynarodowej konferencji IREG 2022 Academic Rankings at the Crossroads, która odbędzie się 23-24 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim przygotowali specjalną, bardzo preferencyjną ofertę dla przedstawicieli polskich uczelni akademickich (liczba miejsc ograniczona).

Zaprezentowanie zaangażowania środowiska naukowego i akademickiego w pomoc Ukraińcom – to cel konferencji "Solidarni z Ukrainą. Studenci, naukowcy, instytucje", organizowanej przez Uniwersytet Gdański i NAWA w dniach 12-13 maja.

Studenci w Irlandii mają problemy ze znalezieniem miejsca do spania z powodu obecnego kryzysu mieszkaniowego w kraju. W rezultacie niektórzy zagraniczni studenci zostali zmuszeni do spania na ulicy lub w samochodach.

Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski wręczył nominację na stanowisko dziekana Wydziału Nauk Społecznych dr. hab. Michałowi Harciarkowi, prof. UG.

O budowę Polskiego Ośrodka Ratownictwa Morskiego w Szczecinie Akademia Morska zabiegała od lat. Centrum szkoleniowe powstanie przy Dębogórskiej w Szczecinie.

Anna Budzanowska została wybrana w skład Rady Zarządzającej EuroScience na lata 2022-2026.

Prof. Irene Tracey, dziekan Merton College,  została nominowana na następną rektor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Zastąpi obecną rektor, profesor Louise Richardson, w 2023 roku.

Według szacunków, w Polsce przebywa od 3 do 6 tys. ukraińskich naukowców, którzy przybyli do naszego kraju od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę - powiedział PAP prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

Od 24 lutego blisko 5,7 tys. obywateli Ukrainy zgłosiło się na polskie uczelnie, wyrażając zainteresowanie przyjęciem w poczet studentów, z czego 873 Ukraińców jest w trakcie rekrutacji na studia lub na kontynuację studiów w uczelni, a 472 już przyjęto.

Po udanych targach w Taszkencie – stolicy Uzbekistanu, ponownie byliśmy obecni na targach edukacyjnych IEFT w Stambule! Była to jubileuszowa, 40 edycja największych i najbardziej znanych targów edukacyjnych na rynku tureckim. Na targach International Education Fairs of Turkey (IEFT), które odbyły się w dniach 16-17 kwietnia w Stambule, w ramach programu uczestniczyły cztery polskie uczelnie.

Odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego prezydenta miasta Rzeszowa i rektorów rzeszowskich uczelni w sprawie współpracy i wspólnego działania w celu umocnienia pozycji Rzeszowa jako wiodącego ośrodka akademickiego na mapie Polski i Europy.

Tuż po zakończeniu egzaminów maturalnych 2022 opublikowany zostanie Ranking Szkół Wyższych oraz Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2022. Wyniki ogłoszone zostaną podczas uroczystości z udziałem rektorów najlepszych polskich uczelni i kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Gala Rankingu odbędzie się w dniu 22 czerwca br. o godz. 12.00 w hotelu Novotel w Warszawie.

Hałas, wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest drugą z przyczyn współczesnych chorób cywilizacyjnych. Nad metodami jego redukcji, w ramach projektu badawczego „Active reduction of noise transmitted into and from enclosures through encapsulated structures – IN-NOVA”, finansowanego z programu Horyzont Europa będzie pracować kilkanaście uczelni, koncernów i instytucji z całego świata. Liderem projektu jest Politechnika Śląska, a koordynuje go prof. Marek Pawełczyk, prorektor Politechniki Śląskiej ds. nauki i rozwoju, tutaj występujący w roli naukowca.

Politechnika Łódzka rozpoczęła w kwietniu 2022 roku proces akcesji w struktury Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w filarze Zdrowia (EIT Health).

Kieleccy naukowcy będą tworzyć innowacje dla polskiej armii. Przy Politechnice Świętokrzyskiej powstanie Centrum Naukowo Wdrożeniowe Technologii Obronnej i Systemów Bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i francuskiego Międzynarodowego Instytutu Energii Jądrowej podpisali porozumienia o współpracy dotyczące kształcenia studentów w zakresie energetyki jądrowej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt