MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Misją nowo powstałego Centrum na Politechnice Śląskiej jest kreowanie, rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych technologii medycznych w celu poprawy profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób.

1 stycznia 2023 roku to planowany termin utworzenia federacji poznańskich uczelni publicznych. Taką zapowiedź przedstawiła Rada ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego przy Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.

Studia podyplomowe Cyfryzacja Mediów - marketing, komunikacja, zarządzanie to wspólny projekt Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Są unikatową propozycją na polskim rynku, oferują praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania współczesnych mediów oraz efektywnego zarządzania komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną organizacji. 

Senat Uniwersytetu Gdańskiego zdecydowaną większością głosów przyjął nowe logo Uczelni. Prace nad identyfikacją trwały od lutego.

Już 25-26 maja odbędzie się jedyny w swoim rodzaju wirtualny festiwal Women in Tech Days 2021 organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. To wydarzenie ma nie tylko inspirować młode kobiety i wzmacniać ich motywację przy stawianiu pierwszych kroków w świecie tech, ale też dostarczać im merytorycznej wiedzy.

Women in Tech Days 2021 to hub wiedzy technologicznej. W ramach wydarzenia odbędzie się 15 fascynujących Techtalków na najbardziej aktualne tematy. Zaangażowało się też tutaj 50 Mentorek i Mentorów z firm technologicznych, z którymi będziesz mogła zabookować sobie spotkanie 1:1 i omówić swoja plany karierow. A do tego wziąć udział będzie można bezpłatnie w serii specjalistycznych warsztatów (obowiązuje rejestracja i limit miejsc)

Uzyskanie przez wyższe szkoły zawodowe statusu „akademii praktycznej” zawiera opublikowany 6 maja projekt zmiany  w ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z lipca 2020 r. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki „nazwa uczelni zawierającą wyrazy „akademia praktyczna” będzie identyfikowała te uczelnie, podkreśli charakter prowadzonego przez nie kształcenia, wskazując profil ich działalności, wzmocni ich pozycję na rynku edukacyjnym i przyczyni się do pozytywnego odbioru tych uczelni w otoczeniu społeczno-gospodarczym”. O co chodzi z tymi „akademiami praktycznymi”?

Opublikowano wyniki najnowszej edycji rankingu Round University Ranking (RUR). Sklasyfikowano w niej 869 uniwersytetów, w tym 6 uczelni z Polski. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Jagielloński (358), tuż za nim Uniwersytet Warszawski (363). Największy skok, o 38 miejsc, zanotowała Politechnika Łódzka; „sprintem zmierzamy do podium!” – tak na Facebooku skomentował ten sukces Rektor PŁ.

GrupaWsparcia.pl edukuje młodzież, jak radzić sobie ze stresem. Darmowy webinar z ekspertem już 11 maja.

Przedstawiciele nauk społecznych do rankingów akademickich podchodzą zwykle z większym niż inni naukowcy sceptycyzmem. Węgierski uniwersytet w Budapeszcie postanowił zaprosić przedstawicieli świata akademickiego oraz ekspertów w dziedzinie rankingów, by spojrzeli na rankingi z punktu widzenia nauk społecznych.

Poprosiliśmy dr hab. Dariusza Surowika, prof. PWSIiP, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, przewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych o skomentowanie projektu ustawy wprowadzającej „akademie praktyczne”.

Blisko 50 tysięcy studentów kształci się w 32 uczelniach należących do Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych. PUZ-y to szkoły wyższe działające przede wszystkim lokalnie, przygotowujące fachowców potrzebnych na miejscowym rynku pracy, silnie zrośnięte z otoczeniem gospodarczym i społecznym.

Litwa rozwija politykę migracyjną ukierunkowaną na przyciągnięcie zagranicznych talentów oraz zachęcenie cudzoziemców kształcących się na litewskich uczelniach do pozostania w kraju po ukończeniu studiów. Nowe zmiany legislacyjne, które weszły w życie 1 marca, wprowadzają uproszczone procedury dotyczące zezwoleń na pobyt i zatrudniania obcokrajowców.

Na Węgrzech wybuchł spór polityczny dotyczący planów budowy chińskiego kampusu uniwersyteckiego w Budapeszcie po tym, jak ujawniono, że byłby on prawie w całości sfinansowany z chińskiej pożyczki, zbudowany przez chińską firmę i zastąpiłby duży kompleks mieszkalny, obiecany wcześniej węgierskim studentom.

Collegium Civitas i Instytut Narodów Zjednoczonych ds. Szkoleń i Badań (UNITAR) połączyły siły, aby zaoferować innowacyjny i interdyscyplinarny program studiów magisterskich w zakresie strategicznych studiów nad pokojem i konfliktami – Strategic Peace & Conflict Studies (SPACS). SPACS opiera się na doświadczeniu i know-how obu instytucji i jest pierwszym tego typu programem w Polsce i jednym z nielicznych w Europie.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2020/2021 Gdański Uniwersytet Medyczny pragnie zainicjować działania poprawiające jakość relacji międzyludzkich, propagujące atmosferę wzajemnego zrozumienia, szacunku i empatii, zarówno w przestrzeni uczelnianej, jak i poza nią, przeciwdziałające i zapobiegające jakimkolwiek przejawom dyskryminacji.

Akredytacja SERMO, tak jak każda inna akredytacja środowiskowa, jest systemem zewnętrznej oceny jakości kształcenia zbudowanym na zasadach dobrowolności i bezstronności, systemem jednolitej oceny jakości kształcenia w akademickich ośrodkach językowych.

Prof. Henryk Bujak z Katedry Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wygrał konkurs Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych. 

W Radzie ds. problemów rozwiązywania problemów bezdomności utworzonej przez prezydent Łodzi zasiada Pani Doktor Małgorzata Kostrzyńska z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, która od lat pracuje z osobami bezdomnymi.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt