MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Do 2 mln zł na projekty podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, które wzmacniają współpracę nauki z gospodarką i społeczeństwem. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ustanowił program Nauka dla Społeczeństwa.

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. dr hab. Michał Zasada podpisał umowę z firmą Skanska dotyczącą budowy Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych. Pracownicy ICNŻ będą prowadzić szeroko zakrojone badania nad żywieniem i jego wpływem na zdrowie, a także edukować społeczeństwo w zakresie zdrowego odżywiania.

Sukcesem Politechniki Białostockiej zakończył się dodatkowy nabór wniosków w programie Erasmus+, który został ogłoszony przez Brukselę w reakcji na pandemię i zamknięcie szkół. Uczelnia otrzymała ponad 750 tys. euro na realizację projektów dotyczących rozwoju edukacji cyfrowej.

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wyraża głębokie zaniepokojenie aktualną sytuacją na Białorusi związaną z represjami wobec pracowników i studentów białoruskich uczelni.

Rywalizacja między USA a Chinami obejmuje różne dziedziny, ale jednocześnie wciąga do niej resztę świata. Może się okazać, że uczelnie i naukowcy, zwłaszcza w Europie, staną przed wyborem albo współpracować z uczelniami amerykańskimi, albo chińskimi.

W dniach 21-23 czerwca br. w Walencji odbyło się Walne Zgromadzenie członków międzynarodowego konsorcjum uczelni ekonomicznych DUKENET. W trakcie zgromadzenia zostały wybrane nowe władze konsorcjum. Dr hab. Justyna Matysiewicz, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, została jednogłośnie wybrana na wiceprezydenta trzyosobowego zarządu na 2-letnią kadencję.

Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazły się w rankingu "Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu studia w ALK zajęły 21. miejsce.

Pandemia, ale także demografia, każą z troską patrzeć na rekrutację na studia na rok akademicki 2022/23. Udział we wrześniowym Salonie Maturzystów Perspektywy 2021  i mocna obecność uczelni w Informatorze dla maturzystów 2022 są remedium na szczególną sytuację, z jaką mierzą się szkoły wyższe.

25 czerwca br. odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego, podczas której kierunek lekarski prowadzony na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Ponad milion odsłon odnotowaliśmy na stronie internetowej Perspektyw od momentu publikacji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021!

KE opublikowała Programme Guide, czyli przewodnik po programie Horyzont Europa. Dokument jest przydatny przy pisaniu wniosku projektowego, a także wyjaśnia wiele kwestii związanych z uczestnictwem w programie.

Nowa siedmiolatka programu Erasmus+ przynosi modyfikacje w poszczególnych sektorach, związane głównie z realizowaniem wskazanych przez Unię Europejską priorytetów i uproszczeniem procedur.

Politechnika Gdańska i Uniwersytet Morski w Gdyni zawarły porozumienie dotyczące utworzenia międzyuczelnianego kierunku studiów II stopnia: Morska Energetyka Wiatrowa.

Firma inwestycyjna APX wspólnie z Ringier Axel Springer Polska i inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości ogłosiły program wsparcia dla startupów działających w Polsce. Dzięki tej inicjatywie młode firmy mogą uzyskać dofinansowanie oraz pomoc merytoryczną w rozwoju.

30 lat temu Polska przystąpiła do udziału w badaniach prowadzonych w największym centrum fizyki cząstek na świecie. Natomiast naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej dołączyli do eksperymentów ponad 20 lat temu. Od tego czasu kadra naukowa z AGH pracuje w CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, m.in. nad poznaniem podstawowych składników materii oraz na rzecz odtworzenia stanu wczesnego Wszechświata.

Dzień otwarty dla kandydatów na studia wyższe, podyplomowe i MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Wydarzenie odbędzie się w formie tradycyjnej – na terenie uczelni!

W Teatrze Collegium Nobilium i Akademii Teatralnej premiera goni premierę. Nadrabiamy stracony czas i do końca lipca zapraszamy na widownię!

Jubileuszowa edycja MMF  Hommage à Kieślowski przybierze w tym roku w Sokołowsku wyjątkową formę – festiwal odbywać się będzie przez niemalże całe wakacje. Przez osiem wakacyjnych weekendów od 27 czerwca do 28 sierpnia wielbiciele kina świętować będą 80. urodziny Krzysztofa Kieślowskiego oraz trzydziestolecie premiery Podwójnego życia Weroniki.

Technolog żywności to kreator, który znając różne metody otrzymywania żywności, potrafi zaprojektować idealny produkt, zgodny z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających konsumentów. Technolog żywności dba o zdrową i bezpieczną żywność, a zdrowa żywność to zdrowe społeczeństwo – mówi dziekan Wydziału Technologii Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dr hab. Rafał Wołosiak.

- Żyjemy w czasach, w których gospodarka oparta na wiedzy nabiera dużego znaczenia i w związku z tym potrzeba będzie dobrze wykształconych absolwentów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska podczas gali Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Tegoroczny Partner Główny Rankingu Huawei współpracuje obecnie z ponad 133 uczelniami w Europie, w tym z wieloma w Polsce.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt