Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, i Étienne de Poncins, ambasador Francji w Polsce, podpisali porozumienie o tymczasowym ulokowaniu na uczelni Francuskiego Instytutu Badań nad Europą Wschodnią, Kaukazem i Azją Północną.
Nowe wyzwania, nowi ludzie. Myślę, że kadencja 2024-2028 będzie czasem dalszego wzrostu naszego uniwersytetu – podsumowuje zmiany w kolegium rektorskim rektor Katolickiego Uniwersytetu Katolickiego, ks. prof. Mirosław Kalinowski.
Prof. dr hab. Mariusz Popławski, rektor-elekt Uniwersytetu w Białymstoku na kadencję 2024-2028 wręczył w piątek, 21 czerwca 2024 r., powołania czworgu prorektorom.
Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał nową Radę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jej przewodniczącym został prof. Mikołaj Sokołowski z Instytutu Badań Literackich PAN. Powołania nowym członkom gremium wręczył podsekretarz stanu w MNiSW Maciej Gdula.
W czwartek, 27 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się V edycja Gali Wręczenia Stypendiów Our Future Foundation. Fundacja wyłoniła 22 najzdolniejszych polskich licealistów, którzy marzą o studiach na najlepszych światowych uniwersytetach, takich jak Harvard, Oxford czy LSE. Nagrody młodzieży wręczali m.in. wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister prof. Marek Gzik, wiceprezes BGK prof. Marta Postuła ,minister Dariusz Standerski , minister Arkadiusz Myrcha.
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jako pierwsza i do tej pory jedyna uczelnia medyczna w Polsce uzyskał licencję edukacyjną projektu Stop the Bleed (STB), który certyfikowany jest przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. To już kolejne działanie naszej uczelni, mające na celu prowadzenie akcji edukacyjnych z zakresu ratowania ludzkiego życia.
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.
29 czerwca 2024 r. rektor i profesor SGH Piotr Wachowiak został jednomyślnie wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych (KRUE) w kadencji 2024–2028. 28 czerwca 2024 r. rektor został ponownie wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich (KRUW). Funkcję tę będzie piastował w kadencji 2024–2028.
Minister Dariusz Wieczorek uczestniczył w zgromadzeniu plenarnym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W trakcie spotkania dyskutowano m.in. na temat planowanych zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym.
Profesorowie: Marek Rocki, Michał Kleiber, Marek Safjan i Bogusław Smólski otrzymali podczas gali pamiątkowe statuetki i wielkie podziękowania za ich wkład w tworzenie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. Bez nich sukces Rankingu nie byłby możliwy!
Prof. Piotr Stepnowski został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Funkcję tę obejmuje po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Gdańskiego.
Z końcem czerwca poznaliśmy wyniki najnowszego konkursu na nowe sojusze w ramach inicjatywy Uniwersytety Europejskie. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej przyznane zostaną środki dla 14 nowych konsorcjów - aż 9 z nich współtworzą uczelnie z Polski, a Akademia Leona Koźmińskiego jako lider sojuszu EUonAIR jest drugą polską uczelnią (po Politechnice Poznańskiej), która będzie przewodzić partnerstwu europejskich szkół wyższych!
Opublikowany już po raz 25. Ranking Szkół Wyższych Perspektyw to drogowskaz pomagający wybrać studia. Prezentujemy Uczelnie Akademickie, które zajęły w nim czołowe miejsca.
Przewodniczący Rady ds. Edukacji Narodowej Portugalii Domingos Fernandes jest zaniepokojony, że studenci zagraniczni nie uczą się języka portugalskiego. Co ciekawe, coraz więcej osób z tego kraju podejmuje studia wyższe, ale mniej kończy szkołę średnią.
Amerykańska walka o prezydenturę Stanów Zjednoczonych nabiera tempa. Nic dziwnego, że także studenci zagraniczni stali się przedmiotem debaty. Donald Trump uważa, że zagraniczni absolwenci amerykańskich uczelni powinni otrzymać zieloną kartę.
Uczelnie uczestniczące co roku w Salonie Perspektyw dobrze wiedzą, że warto przemyśleć swoje strategie rekrutacyjne i nie ograniczać się do obecności jedynie w swoim regionie. Zachęcamy do udziału w wielu Salonach, wzorem krakowskich uczelni, które, również w tym roku, ze swoją bogatą ofertą edukacyjną odwiedzą kilkanaście Salonów. Dziękujemy za zaufanie i wszystkim uczelniom, które zgłosiły już swój udział w tegorocznej edycji.
Specjalność Administrowanie Ruchem Lotniczym została objęta projektem pn. „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI – edukacja poprzez symulację i praktykę na potrzeby gospodarki przyszłości” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wybrało prof. Michała Zasadę z SGGW na zastępcę przewodniczącej KRASP.
Prof. Jerzy Lis, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został wybrany przez Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich na zastępcę przewodniczącej KRASP.
Minister Nauki podsumował szesnaście spotkań ze środowiskiem akademickim, które od lutego odbyły się we wszystkich województwach kraju. Dariusz Wieczorek wysłuchał wszystkich rektorów w Polsce, a także wsłuchał się w pomysły tysięcy studentów i doktorantów na otwartych spotkaniach.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |