MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prof. dr. hab. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP, udzielił specjalnego wywiadu-rzeki dziennikarce "Perspektyw” red. Lidii Jastrzębskiej. Publikujemy obszerne fragmenty tej rozmowy. Całość jest do pobrania również w formacie pdf.

Badania marketingowe wskazują formułę „dni otwartych” jako najznakomitszy sposób na poznanie przyszłego miejsca studiów. Uczelnie starają się, aby dobre wrażenie powstało od razu podczas pierwszej wizyty. Aby była udana-  konieczne jest skuteczne, dobrze skierowane zaproszenie i rzetelna informacja o tym co, gdzie i kiedy się wydarzy. A w tym Perspektywy są gotowe Państwu pomóc!

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH otrzymał prestiżowe wyróżnienie przyznane przez towarzystwo naukowe IEEE Computer Society.

Już 31 marca odbędzie się oficjalne przystąpienie grupy polskich uczelni do Koalicji na rzecz WorldSkills i organizacji EuroSkills 2023 w Polsce.

Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Międzynarodowy Kongres MBA realizowany corocznie przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największa w Polsce konferencja integrująca środowisko studentów i absolwentów studiów MBA. Jest to wydarzenie kierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż, pracujących zarówno dla firm międzynarodowych, jak i polskich. Ostatnie edycje przyciągały każdorazowo ponad 200 uczestników.

W ramach konkursu Komisji Europejskiej European University Initiative 2022, CIVICA – Europejski Uniwersytet Nauk Społecznych zgłosił ambitną strategię rozszerzenia i głębszej integracji sojuszu. Jest to ważny krok w kierunku realizacji długofalowego celu CIVICA, jakim jest zbudowanie pełnoprawnego sojuszu Uniwersytetu Europejskiego.

W kontekście obecnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę należy rozważyć teraźniejszość i przyszłość szkolnictwa wyższego i stosunków naukowych między Rosją a resztą świata – czytamy w artykule World University News. Jego autorami są eksperci edukacyjni prof. Philip G Altbach, prof. Hans de Wit i prof. Jamil Salmi.

Najbardziej wyczekiwane wydanie Perspektyw - z Rankingiem Szkół Wyższych i Rankingiem Kierunków Studiów to prawdziwa kopalnia informacji dla maturzystów. Czy jest lepsze miejsce i czas na pokazanie siły uczelnianej marki w tak precyzyjnie dobranym środowisku i kontekście?

W Ukrainie zostało już zniszczonych tysiące historycznych miejsc, zabytków i muzeów. Istnieją poważne obawy, że dalsze działania wojenne przyniosą kolejne straty i w konsekwencji zniszczą całe dziedzictwo kulturowe Ukrainy.  W związku z tym, w celu doraźnej jego ochrony i pomocy ukraińskim specjalistom w tym obszarze, Międzynarodowy Sojusz na Rzecz Ochrony Dziedzictwa na Obszarach Konfliktu (ALIPH) przeznaczył na ratowanie zabytków początkową pulę środków w wysokości 2 mln USD.

Już za kilka dni rozpoczyna się we Wrocławiu XV konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” – główne doroczne wydarzenie w Polsce poświęcone internacjonalizacji szkolnictwa wyższego. Po raz pierwszy od dwóch lat spotkamy się face to face! Osoby niezarejestrowane wciąż mogą dołączyć do wydarzenia w trybie online. Serdecznie zapraszamy do udziału! Tu trzeba być!

Konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, powiększyło się o dwóch nowych partnerów stowarzyszonych z Ukrainy: Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy – Politechnikę Kijowską oraz Uniwersytet Narodowy – Politechnikę Lwowską.

Z myślą o stworzeniu transnarodowego sojuszu europejskich uczelni wyższych, osiem instytucji oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie złożyło wniosek projektowy w ramach inicjatywy Uniwersytetów Europejskich.

W celu wsparcia ukraińskich naukowców - uchodźców z Ukrainy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu uruchamia specjalną ścieżkę "Grantów na start".

Politechnika Krakowska wraz z Fundacją Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej uruchomiła na portalu pomagam.pl zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjował specjalny program stażowy dla studentów z Ukrainy. Na mocy porozumienia z firmami działającymi w stolicy Małopolski przygotowano już ponad 100 miejsc.

Wspólnota Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej wspólnie z Fundacją Akademicką „Na progu” wspierają swoich studentów z Ukrainy!

Odbyła się Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która była jednym z elementów Dni Otwartych Politechnik Gdańskiej.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał prestiżową akredytację zagraniczną w zakresie edukacji na kierunku Zdrowie Publiczne

Dzięki współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Grupy NEUCA oraz Fundacji Humanosh, udało się zorganizować akcję pomocy, w wyniku której do ukraińskich szpitali trafiły niezbędne leki.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt