MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Technologie kwantowe doprowadzą w najbliższej przyszłości do rewolucyjnych zmian w wielu obszarach naszego życia. W światowej czołówce badań w tej dziedzinie są polscy naukowcy, którzy mają imponujące osiągnięcia w pracach fundamentalnych i coraz więcej wyników eksperymentalnych. Polska jest również koordynatorem największej europejskiej sieci finansującej badania w zakresie technologii kwantowych – programu QuantERA.

Na Wydziale Biologii UAM rozpoczęły się prace nad utworzeniem pierwszego w Polsce supernowoczesnego Centrum Krioobrazowania (Cryo-Imaging Centre). Szef zespołu projektowego prof. UAM Sławomir Samardakiewicz uważa, że to ogromna szansa dla naszej uczelni, ale też spore wyzwanie inwestycyjne i organizacyjne. Wtóruje mu prof. UAM Zbigniew Adamski, mówiąc, że powstanie centrum dosłownie otworzy nam okno na świat.

Jeszcze w tym roku resort nauki planuje znowelizować tzw. ustawę Gowina. Naprawy wymaga m.in. system ewaluacji uczelni. Ministerstwo chce też ograniczyć rolę tzw. drapieżnych czasopism na liście czasopism punktowanych - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister nauki Maciej Gdula.

Już 27 kwietnia odbędą się pierwsze Mistrzostwa Europy w arytmetyce mentalnej. Turniej, będący owocem współpracy polskich i japońskich ekspertów, mieć miejsce będzie w Europejskim Centrum Budo Dojo Stara Wieś, położonym na pograniczu województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Wydarzenie to wzbogacone będzie o liczne atrakcje i warsztaty, podczas których goście będą mogli odkrywać różnorodność japońskiej kultury i tradycje kraju kwitnącej wiśni.

W dobie stale rozwijającego się świata i  rosnących możliwości edukacyjnych coraz więcej uczniów marzy o studiach za granicą. Proces aplikacji na uczelnie zagraniczne może być jednak skomplikowany i wymagający, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy nie mają doświadczenia w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, grupa licealistek z Pszczyny i Bielska-Białej postanowiła stworzyć projekt „Step Abroad”.

Prof. dr hab. Robert Wiszniowski, urzędujący rektor Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, ponownie został wybrany 27 marca br. na rektora ANS, na kadencję 2024-2028 przez Kolegium Elektorów uczelni.

Dr Janusz Poła, prof. ANS, obecnie kierujący Akademią Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, w wyniku jednogłośnej decyzji Kolegium Elektorów został 21 marca br. wybrany rektorem ANS na kolejną kadencję – 2024-2028. Był jedynym kandydatem na stanowisko rektora zaopiniowanym jednogłośnie pozytywnie przez Senat i wskazanym przez Radę Uczelni.

Prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, urzędujący rektor Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II, został 26 marca br. wybrany rektorem uczelni na kolejną kadencję 2024-2028 przez Kolegium Elektorów AB.

Dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, obecna rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, w wyniku przeprowadzonego 27 marca br. głosowania została wybrana na rektora APS, na kolejną, czteroletnią kadencję 2024-2028. Jej kandydaturę poparło 42 elektorów spośród 50 uprawnionych i biorących udział w głosowaniu, głosów wstrzymujących się lub przeciw było 8. Była jedyną kandydatką na tę funkcję.

Prof. dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, obecna rektorka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, została 27 marca br. w wyniku głosowania Kolegium Elektorów rektorem uczelni na kadencję 2024-2028. Była jedyną kandydatką. Zdobyła wymaganą bezwzględną większość głosów w liczbie 64, co procentowo dawało 81 proc. głosów. W wyborach wzięło udział 79 elektorów spośród 80 uprawnionych, co stanowiło 98,75 proc. składu elektorskiego.

Rada do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych nie będzie uznawać dyplomów MBA uzyskanych w Collegium Humanum w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych — poinformowało 27 marca Centrum Informacyjne Rządu. Perspektywy decyzję w sprawie studiów „MBA” w tej uczelni podjęły wiele miesięcy temu, nie uwzględniając ich w naszym Rankingu MBA, gdyż nie spełniały kryteriów wejścia.

Prof. Błażej Ostoja Lniski, urzędujący rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, został 27 marca br. rektorem ASP na kolejną kadencję 2024-2028. Był jedynym kandydatem w ubieganiu się o tę funkcję.

Australia zamierza w tym tygodniu wprowadzić bardziej rygorystyczne przepisy wizowe dla studentów zagranicznych. Zbiegnie się to z publikacją oficjalnych danych ujawniających kolejny rekordowy poziom migracji, który zaostrzy i tak już ograniczony rynek wynajmu.

W ostatnich tygodniach w Bułgarii doszło do kolejnych głośnych incydentów z udziałem obcokrajowców, w większości studentów uniwersytetów, którzy – jak się wydaje – byli celem jedynie ze względu na kolor skóry.

Uniwersytet Warszawski zawarł porozumienie z południowokoreańskimi uczelniami KEPCO International Nuclear Graduate School (KINGS) i Pusan National University (PNU) oraz Korea Nuclear Association for International Cooperation (KNA). Dzięki niemu powstanie europejskie centrum szkoleniowe dotyczące energetyki jądrowej. Ośrodek zostanie utworzony na Wydziale Fizyki UW.

Perspektywy Women in Tech z dumą wspierają kobiety w nauce, biznesie i branży tech & IT! Dlatego zachęcamy Studentki i Studentów (z Polski i zagranicy) kierunków STEM oraz kadrę akademicką do wzięcia udziału w największej konferencji (nie tylko!) dla kobiet w nowych technologiach w Europie i Azji - Perspektywy Women in Tech Summit 2024, która odbędzie się 12 - 13 czerwca w Warszawie!

Czy wsparcie pracodawców jest konieczne, by niwelować nierówności płci i gender gap? Czy zmiany powinny zaczynać się w świadomości przyszłych pracownic, młodych kobiet? Są pracodawcy, którzy łączą te dwa podejścia, tworząc programy rozwoju kariery dla studentek – taki, jak Women’s Energy In Transition – Polish Edition, inicjatywa Grupy Dalkia Polska.

Pięć złotych medali i zwycięstwo w całym konkursie. Reprezentanci Politechniki Wrocławskiej z Uniwersytetu w Adelajdzie wrócą jako zwycięzcy zawodów Australian Rover Challenge. To był bardzo udany debiut nowego łazika Projektu Scorpio – Scorpio Infinity.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej powracają na Stadionie Syrenka już 17 i 18 maja, wzbudzając niezwykłe oczekiwanie wśród miłośników muzyki i festiwalowej atmosfery. W tym roku, Varsonalia dostarczą jeszcze więcej emocji i niepowtarzalnej atmosfery dla wszystkich uczestników.

Ponad 30 uczelni od października rozpocznie kształcenie na kierunku lekarskim. Medycyna bije rekordy popularności i choć miejsc przybywa, wciąż wielu chętnym pozostaną studia odpłatne. Ich koszty również rosną. Sześcioletnie kształcenie może kosztować nawet blisko pół miliona złotych – informuje „Rynek Zdrowia”.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!