MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do Lwowa dotarł pierwszy transport z jednorazowym sprzętem do wykonywania zabiegów okulistycznych. Kilkutonowy ładunek materiałów do leczenia zachowawczego i chirurgicznego urazów oczu to efekt zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Po dwóch latach i trzech edycjach targów dla maturzystów przeprowadzonych w formie online miło nam poinformować, że najbliższy XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2022, odbędzie się 22-23 kwietnia 2022,  w centrum wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Organizowanie miejsc noclegowych, wydawanie posiłków, rejestracja nowo przybyłych osób, segregacja darów – podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej angażują się w pomoc uchodźcom.

Rozmowa z Waldemarem Siwińskim, założycielem Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, współinicjatorem programu „Study in Poland”, ekspertem w zakresie internacjonalizacji studiów.

Pierwsi naukowcy z Ukrainy otrzymali już pomoc w instytutach Polskiej Akademii Nauk. Już niedługo kolejni badacze będą mogli skorzystać z programu uruchomionego wspólnie z Amerykańską Akademią Nauk.

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej uruchomił bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy, udzielaną w języku ukraińskim.

Laureaci grantów Narodowego Centrum Nauki mogą w swoich projektach zatrudnić naukowczynie i naukowców z Ukrainy - przekazała agencja w piątek. Fundusze na ten cel mogą pochodzić z każdej pozycji w kosztorysie załączonym do umowy grantowej z NCN.

22-23 kwietnia na terenie warszawskiego EXPO przy. ul. Prądzyńskiego ponownie spotkamy się z maturzystami, aby pomóc im w wyborze kierunku studiów i uczelni.

Ponad 50 uczelni zaprezentuje się na Salonie Szkół Wyższych podczas Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2022, który już 22-23 kwietnia przyjmie gości w Warszawskim EXPO XXI przy. ul. Prądzyńskiego 12/14. Maturzyści poznają propozycje studiów oferowanych nie tylko w stolicy, ale także w innych ośrodkach akademickich. Warto przedstawić młodzieży perspektywę studiów – także na uczelniach, które znajdują się dalej od ich miejsca zamieszkania.  Apelujemy do wszystkich uczestników wydarzenia: bądźmy mobilni!

Różnica pomiędzy najwięcej i najmniej zarabiającym rektorem uczelni publicznej w kadencji 2020-2024 wynosi ponad 31 tys. zł. To, a również szczegółowe zarobki większości rektorów uczelni publicznych, poznaliśmy dzięki wyjaśnieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki złożonym w odpowiedzi na interpelację sejmową.

Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Podczas uroczystej gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej wręczono dyplomy dla najlepszych szkół. Wśród liceów na pierwszym miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, a wśród techników zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Dębicy. Dyplomy wręczył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska.

Najnowsza, 23. edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy ukaże się w czerwcowym numerze miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy" (zaraz po zakończeniu egzaminów maturalnych) oraz na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

500 tysięcy złotych zostanie rozdysponowanych wśród ukraińskich studentów uczelni technicznych KRPUT, którzy w związku z wojną znaleźli się w trudnej sytuacji. Stypendia mogą zostać skierowane do obecnych studentów lub też nowo przyjętych na uczelnie w związku z sytuacją w Ukrainie. Rusza akcja „Stypendia dla studentów z Ukrainy Amazon - Perspektywy”.

Prof. Marta Bucholc z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymała ERC Consolidator Grant. Jest to piąty grant przyznany w tym roku przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych dla UW.

The action 'Students for Ukraine - We help' started almost three weeks ago at The University of Gdansk. During this time, students with the support of doctoral students and employees have undertaken the organisation of several activities for people affected by the warfare in Ukraine.

The Rector of the Silesian University of Technology, professor Arkadiusz Mężyk, has signed an ordinance on the establishment of the "SUT helps" programme. The main aim of the programme is to support charitable activities at the University.

The Academic Community of the Medical University of Bialystok joined together to help Ukraine.They want to buy an emergency ambulance and deliver it to the hospital in Lviv.

W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie Zgromadzenia Uczelni Fahrenheita. Przedstawiono na nim m.in. planowane inicjatywy, w które zaangażowane jest FarU.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ruszył kurs języka polskiego dla osób ewakuowanych z Afganistanu.To młodzi ludzie związani z medycyną, wśród których są lekarze, studenci medycyny i osoby, które chciałyby w Polsce podjąć studia medyczne.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt