MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Joybrato Mukherjee, prezes Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), odwiedził Polskę w ramach przygotowań do przyjęcia na niemieckie uczelnie co najmniej 100 000 ukraińskich studentów i naukowców, aby porozmawiać o tym, jak Polska wspiera uchodźców z Ukrainy.

Collegium Civitas uruchamia studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, który ma zachęcić młode osoby pochodzące z Ukrainy do rozpoczęcia studiów w Polsce

Każdej osobie robiącej zakupy w sklepach internetowych przydadzą się kody rabatowe, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Kupony mogą obniżać wartość zamówienia o konkretną kwotę lub procent, czasem mają postać darmowej dostawy. Pojawia się jednak pytanie, gdzie można znaleźć kody rabatowe. Jest na to wiele sposobów i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Kupony są darmowe i powszechnie dostępne, wystarczy wejść na stronę Rabatio.com z najnowszymi zawsze aktualnymi promocjami. Na stronie znajduje się mnóstwo kuponów do rozmaitych e-sklepów.

Wspólnego Przedsięwzięcia Circular Bio-based Europe (CBE JU) została jednogłośnie wybrana Agata Foks, radca w Departamencie Innowacji i Rozwoju MEiN.

BPK będą wspierać przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu Horyzontu Europa.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wskazały reguły i wytyczne ułatwiające integrację ukraińskich uczestników w programach.

W kwietniu ruszy internetowa platforma do komunikacji naukowców i osób zainteresowanych nauką. To element projektu "JoinUs4Health", naukowców z Polski, Niemiec i Holandii. na konferencji prasowej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Nowo powstałe przedsiębiorstwo wpisuje się w działania Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu technologii kwantowych.

To dla Uniwersytetu historyczny moment – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski, otwierając Katedrę Ginekologii i Położnictwa UKSW, która powstała w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

Umowa została zawarta w ramach inicjatywy ESA_Lab@. Nowy ESA_Lab@PUT i pozwoli obu jednostkom na wspólną realizację projektów z zakresu inżynierii lotniczej i kosmicznej, innowacyjnych napędów lotniczych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w zastosowaniach kosmicznych, autonomicznych pojazdów i wielu innych.

Serdecznie zapraszamy uczennice do udziału w Międzynarodowym Konkursie ENHANCE GIRLS IN STEM. Organizatorem jest Politechnika Warszawska we współpracy z sześcioma czołowymi politechnikami europejskimi oraz ze wsparciem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Chcemy zachęcać młode osoby do szukania pomysłów, które będą pomocne w rozwiązywaniu środowiskowych problemów lokalnych i motywować do podjęcia studiów na kierunkach ścisłych i technicznych.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy prowadzi obecnie badanie "Wartości młodych. Jakiego świata chcą młode osoby, młode liderki/liderzy, przedsiębiorczynie/przedsiębiorcy, studentki/studenci kierunków technicznych i ścisłych oraz naukowczynie/naukowcy?"

Już 7 kwietnia po raz piętnasty zaprosimy dziewczyny – i chłopaków też! – z ostatnich klas liceów i techników do udziału w jubileuszowym Ogólnopolskim Dniu Otwartym (nie tylko) dla Dziewczyn. W czasie Dnia Otwartego, który organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych, prezentować się będą uczelnie techniczne i uniwersyteckie wydziały ścisłe. Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny Dzień Otwarty wraca (częściowo) do formy stacjonarnej: uczelnie otworzą swoje podwoje dla kandydatek i kandydatów, natomiast online będzie można śledzić transmisję (start o godz. 12.00) poświęconą jubileuszowi kampanii. Jak co roku opublikowany też zostanie raport „Kobiety na Politechnikach” przygotowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wspólnie z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji.

Fundacja Centrum Dobroczynności Lekarskiej we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim - Collegium Medicum stworzyła projekt #DrCrisis, którego celem jest pomoc medyczna uchodźcom z Ukrainy.

Punkt pomocy weterynaryjnej, w którym pracują weterynarze z Uniwersytetu Przyrodniczego, oraz leczenie zwierząt z Ukrainy w klinikach Wydziału Medycyny Weterynaryjnej – tak wrocławska uczelnia angażuje się w pomoc zwierzętom uchodźców.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjował specjalny program stażowy dla studentów z Ukrainy. Na mocy porozumienia z firmami działającymi w stolicy Małopolski przygotowano już ponad 100 takich miejsc.

Niemal 400 miejsc noclegowych zostało przygotowanych dla uchodźców z Ukrainy w sopockich domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego.

Jednym z istotnych tematów poruszanych w czasie konferencji była kwestia digitalizacji polskich uczelni, zarówno w kontekście rozwijania oferty kształcenia i współpracy naukowo-badawczej, jak i w odniesieniu do strategii marketingowo-rekrutacyjnych polskich uczelni.

Podczas konferencji oficjalnie podpisano porozumienie ustanawiające Koalicję na rzecz rozwoju inicjatywy WorldSkills i organizacji Zawodów Euroskills 2023 w Polsce. Zawody EuroSkills (największa w Europie impreza poświęcona doskonaleniu umiejętności i kształcenia zawodowego) to pierwsza tej rangi impreza, która nie tylko deklaratywnie, ale też realnie została odebrana Rosji (EuroSkills 2023 planowane było w St. Petersburgu) w związku z jej agresją na Ukrainę. Po niedawnej decyzji WorldSkills Europe o przeniesieniu imprezy z Federacji Rosyjskiej WorldSkills Europe zwróciła się do Niemiec, Luksemburga i Polski o organizację EuroSkills 2023. Kraje te wyraziły wcześniej zamiar ubiegania się o organizację Konkursu EuroSkills 2027 (Niemcy i Luksemburg złożyły ofertę wspólną na rok 2027). Wszystkie strony zgodziły się, że WorldSkills Poland jest obecnie najlepszym kandydatem, aby podjąć się tak ogromnego wyzwania, jakim jest zorganizowanie konkursu EuroSkills 2023 w tak krótkim czasie.

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”, zorganizowana już po raz 15. w ramach programu „Study in Poland” – prowadzonego wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) - pierwotnie miała dać odpowiedź na pytanie, jak na umiędzynarodowienie polskich uczelni wpłynie digitalizacja, przyspieszona tak dramatycznie przez pandemię. Jednak podczas dwudniowego spotkania, którego gospodarzem był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, najistotniejszym tematem stała się wywołana rosyjska agresją wojna w Ukrainie i jej konsekwencje dla umiędzynarodowienia polskiego i światowego szkolnictwa wyższego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt