MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Hej, Dziewczyno w STEM! Jeszcze tylko do końca tygodnia (do 10 kwietnia) czekamy na Twoje zgłoszenie do VI edycji Programu Mentoringowego IT for SHE - naszego flagowego programu, uhonorowanego przez Komisję Europejską prestiżową nagrodą European Digital Skills Award.

Dr hab. Agnieszce Zimmermann, prof. GUMed będzie pełnić nadzór nad systemem zapewnienia jakości kształcenia, znajdujący się dotychczas w obszarze działania prorektora ds. rozwoju i organizacji kształcenia.

Pełniącym obowiązki kanclerza został prof. dr hab. Jacek Bigda, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia, pierwszy zastępca rektora.

W obliczu wojny wywołanej atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, śmierci cywilów, rujnowania ukraińskich miast i infrastruktury, w tym instytucji naukowych, apeluję do światowych instytucji finansujących i prowadzących badania naukowe o organizowanie stypendiów dla badaczek i badaczy z Ukrainy. Co szczególnie istotne, objęte tymi stypendiami osoby, które podejmą pracę w zagranicznych instytucjach naukowych powinny zatrzymywać swoją ukraińską afiliację.

Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women's Energy In Transition w Polsce

Rada Towarzystw Naukowych przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Gdańskie Towarzystwo Naukowe organizują III Kongres Towarzystw Naukowych pod hasłem Społeczny wymiar działalności towarzystw naukowych. Kongres odbędzie się w Gdańsku w dniach 20-22 października 2022 r.

W Politechnice Białostockiej rozpoczęły się kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy zmuszonych do ucieczki przed konfliktem zbrojnym. W pierwszych grupach łącznie jest niemal 120 osób. To zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Przyznano certyfikaty „Inwestor w Kapitał Ludzki 2021”. Jest to szczególne wyróżnienie, które w 100% jest oparte o opinie pracowników na temat poszczególnych aspektów środowiska pracy, które kształtuje pracodawca. To stanowi o wyjątkowym charakterze otrzymanego certyfikatu. 

Za nami pierwszy dzień jubileuszowej XV konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2022, która organizowana jest pod hasłem „Umiędzynarodowienie w czasach niepewności”. To był dzień pełen ważnych dyskusji, inspirujących pytań o cel i kierunek umiędzynarodowienia wobec aktualnie rozgrywającego się kryzysu, doniosłych wniosków, a przede wszystkim owocnych spotkań grona osób, które na co dzień podejmują wysiłki w obszarze internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce.

W mieście spotkań, czyli we Wrocławiu, po dwóch latach pandemii i wobec nowych wyzwań, jakie postawiła przed środowiskiem akademickim agresja Rosji na Ukrainę, rozpoczęła się 31 marca dwudniowa jubileuszowa XV konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu „Study in Poland” prowadzonego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy, a honory gospodarza spotkania pełni Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

45 mówców, w tym 18 rektorów i prorektorów uczelni akademickich, kierownictwo MEiN, 7 laureatów nagrody „Gwiazdy umiędzynarodowienia 2022”, czwórka najlepszych studentów zagranicznych w Polsce, Prezydium KRASP w pełnym składzie, prawie 200 osób na miejscu i 300 uczestników online – to najkrótsza charakterystyka konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”, która tym razem organizowana jest we Wrocławiu.

Szefowie KRASP, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Nauk oraz prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP i przewodniczący Krajowej Sekcji Nauki NSZZ “Solidarność” zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o wstrzymanie prac dotyczących powołania Akademii Kopernikańskiej.

Barbara Szaflarska, studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w  Krakowie oraz członkini Koła Naukowego AGH Space Systems weźmie udział w analogowej misji kosmicznej organizowanej przez LunAres Research Station. Specjalne miejsce umożliwiające symulacje załogowych misji kosmicznych istnieje od 2017 roku na terenie byłej wojskowej bazy lotniczej w Pile.

Jak informuje Prodziekan ds. Kształcenia i współpracy z otoczeniem dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG – już pierwszego dnia wojny prof. Aneta Lewińska zaproponowała intensywne szkolenia dotyczące nauczania języka polskiego obcokrajowców i metod odnajdywania się w wielokulturowości.

Studenckie Targi Pracy SGH odbywające się w dniach 30.03-01.04 2022 roku to idealna okazja dla studentów na poznanie przyszłych pracodawców. Partnerami wydarzenia są liczne firmy działające na polskim rynku (i nie tylko), które dają młodym ludziom możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia podczas praktyk i stażów. 

Na uczennice szkół średnich, zainteresowane naukami ścisłymi, technologią, inżynierią lub matematyką oraz mające pomysły na innowacyjne rozwiązania ułatwiające życie lokalnych społeczności, czeka wyjątkowy konkurs - ENHANCE Girls in STEM.

Na uczennice szkół średnich, zainteresowane naukami ścisłymi, technologią, inżynierią lub matematyką oraz mające pomysły na innowacyjne rozwiązania ułatwiające życie lokalnych społeczności, czeka wyjątkowy konkurs - ENHANCE Girls in STEM.

Konkurs jest adresowany do dziewcząt ze szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat z Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Szwecji. Jego organizatorem jest Politechnika Warszawska we współpracy z sześcioma czołowymi politechnikami europejskimi oraz ze wsparciem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Zgłoszenia do konkursu - w formie krótkiego filmiku nakręconego przez kandydatkę - przyjmowane są do 20 kwietnia 2022: : https://bit.ly/girls_in_STEM

Najlepsze młode innowatorki będą miały możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na gali finałowej konkursu, która odbędzie się w czerwcu 2022 r. podczas Perspektywy Women in Tech Summit w Warszawie - największego wydarzenia dla kobiet w TECH & IT w Europie!

Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.in.:

  • wizyta w Berlinie, Mediolanie, Trondheim, Göteborgu lub Walencji
  • współpraca mentorska z czołowymi ekspertami europejskich uczelni
  • Interrail Global-Passes czyli bilety kolejowe ważne w 33 krajach Europy
  • markowe laptopy!

Celem konkursu ENHANCE Girls in STEM jest promowanie odpowiedzialnej inżynierii, łączącej rozwiązania inżynierskie z zagadnieniami społecznymi i środowiskowymi w ścisłym powiązaniu z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Szczegóły dotyczące konkursu: https://www.girls.enhance.pw.edu.pl.

Termin przesłania filmu i formularza aplikacyjnego upływa 20 kwietnia 2022 r.

23 marca 2022 r. Uniwersytecka Komisja Wyborcza UWr wydała uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów i ustalenia kalendarza wyborczego wyborów przedterminowych rektora. Uchwała określa tryb procesu wyborczego, a datę wyborów wyznaczyła na 6 czerwca.

Znakomici mówcy, reprezentujący głównych interesariuszy i realizatorów umiędzynarodowienia w Polsce, podejmą próbę wypracowania odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości umiędzynarodowienia i przedstawią swoje propozycje podjęcia wyłaniających się wyzwań. Spojrzymy na procesy umiędzynarodowienia z punktu widzenia długofalowych interesów naszego państwa.

Rzeczywistość zmienia się dynamicznie na naszych oczach, powstają nowe cyfrowe uniwersytety przyszłości, takie jak „Tomorow University” i inne. Wymaga to przedyskutowania wyłaniających się coraz wyraźniej trendów i dobrych praktyk oraz rozwiązań. Podejmą się tego podczas sesji rektorzy uniwersytetów, uczelni technicznych i ekonomicznych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt