MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Akademia Leona Koźmińskiego od  lat wspiera i podejmuje inicjatywy kierowane do młodzieży szkół średnich. Uczelnia stawia na edukację młodych ludzi i ich rozwój – zarówno w ramach bezpłatnych zajęć, jak i zapraszając do społeczności akademickiej.

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028. W wyniku głosowania Kolegium Elektorów 9 kwietnia br. pokonał kontrkandydatkę, prof. dr hab. Annę Gramzę-Michałowską, kierownika Katedry technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej.

Prof. dr hab. Maciej Kurak, obecny prorektor ds. naukowo-artystycznych Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, został 8 kwietnia br. rektorem UA na kadencję 2024-2028. W głosowaniu 37. osobowego Kolegium Elektorów wygrał z kontrkandydatem, dr hab. Mikołajem Polińskim z Wydziału Malarstwa i Rysunku UA, uzyskując 30 głosów „za” jego kandydaturą.

The Deal to cykl konferencji, paneli i warsztatów, których celem jest inspirowanie młodych osób i nauka negocjowania różnego rodzaju kontraktów.

17 kwietnia 2024 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędą się Tragi pracy pod hasłem „UPoluj Pracę”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz uczelnianych aktywności, będzie można się zapoznać z ofertą pracy staży i praktyk ponad pięćdziesięciu branżowych firm, przedsiębiorstw i instytucji oraz wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach przygotowanych przez Biuro Karier UPP.

Prof. dr hab. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w obecnej kadencji, został 8 kwietnia br. wybrany rektorem na kolejną kadencję 2024-2028. Uprawnionych do udziału w wyborach było 70 członków Kolegium Elektorów, w głosowaniu wzięło udział 62 osób, spośród których 56 (ponad 90 proc.) elektorów udzieliło poparcia prof. Minkiewiczowi, jako jedynemu kandydatowi na funkcję rektora.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński kierujący od 2020 r. Akademią Nauk Stosowanych w Gnieźnie Uczelnia Państwowa, został w wyniku jednogłośnej decyzji Kolegium Elektorów 8 kwietnia br. wybrany rektorem ANS na kolejną, czteroletnią kadencję 2024-2028. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Prof. dr hab. Hanna Kostrzewska, obecna rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, została wybrana 8 kwietnia br. jednogłośną decyzją Kolegium Elektorów po raz kolejny na stanowisko rektora AM na kadencję 2024-2028. Była jedyną kandydatką zgłoszoną przez Radę Uczelni.

Dr Paweł Strózik, prof. ucz., obecny rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, uzyskał reelekcję i będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata. Był jedynym kandydatem w głosowaniu 8 kwietnia br. członków Kolegium Elektorów ANS, reprezentujących nauczycieli akademickich, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi oraz studentów.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, obecny Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, uzyskał reelekcję i będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata. Był jedynym kandydatem w wyborach na kadencję rozpoczynającą się 1 września 2024 roku. Prof. Mazurek będzie kontynuował misję tworzenia najlepszej, silnie umiędzynarodowionej europejskiej uczelni biznesowej oraz realizacji pionierskich w polskim środowisku edukacyjnym projektów zmieniających oblicze nauki i edukacji.

Na początku 2024 roku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Outstanding Pearson Learner Awards. Podczas gali aż 12 uczniów z Akademeia High School otrzymało łącznie 15 nagród. Troje maturzystów, Juliusz Ameljan Kowalski, Mateusz Kasprzak oraz Paulina Gąsiorowska zostało nagrodzonych za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level, co jest niebywałym sukcesem. W jakich dziedzinach polscy uczniowie są najlepsi i gdzie kontynuują edukację?

Doroczna konferencja rankingowa IREG 2024 odbędzie się w Bukareszcie 7-8 listopada, a obowiązki gospodarza pełnić będzie znakomita National School of Political and Administrative Studies – słynna SNSPA, która wspólnie z warszawską SGH, londyńską LSE i kilkoma innymi partnerami tworzy uniwersytet europejski CIVICA.

Perspektywy Women in Tech Summit 2024 to największe wydarzenie dla kobiet w branży Tech & IT w Europie i Azji. Co roku studenci i młodzi specjaliści ze Wschodu przyjeżdżają na Summit, poszukując stażu i pracy w największych, światowych firmach technologicznych czy chcąc poznać inspirujących ludzi i najnowsze trendy w STEM. Jedną z nich jest Fatima Turgunbaeva – obecnie Software Engineer w Digital Hub Warsaw/Bayer – przyjechała do Warszawy i znalazła na Summicie wymarzoną pracę.

 

Do zadań Zespołu doradczego ds. działań na rzecz promocji polskiej nauki za granicą należy wypracowanie propozycji rozwiązań dotyczących m.in. wzmocnienia pozycji polskich naukowców na arenie międzynarodowej. Przewodniczącym zespołu został dr hab. Łukasz Zamęcki z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

W imieniu rektora Akademii Leona Koźmińskiego zapraszamy na spotkanie autorskie "Sen o szkole" z założycielem uczelni, prof. Andrzejem K. Koźmińskim oraz debatę o historii organizacji 11 kwietnia 2024 r, godz. 13:00, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 59, Aula Leona Koźmińskiego.

Uwaga, studentki, absolwentki i doktorantki kierunków ścisłych, technicznych lub informatycznych! Jeśli zastanawiacie się, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, zaprojektować ścieżkę kariery i rozwinąć kluczowe kompetencje w branży nowych technologii - do 28 kwietnia br. możecie zgłaszać się do 10. edycji programu mentoringowego IT for SHE.

Nam potrzeba więcej lekarzy - a nie neolekarzy, którzy będą studiowali online, nie będą prowadzili w laboratoriach żadnych doświadczeń, nie będą mieli praktyk. Do tego absolutnie nie możemy dopuścić – mówił w Polskim Radiu Koszalin minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek.

Minister nauki Dariusz Wieczorek analizuje cofnięcie zgód na kierunki lekarskie z negatywną oceną PKA. Tymczasem  uczelnie, które ją otrzymały, przygotowują się do uruchomienia czerwcowego naboru.

W „Perspektywach” dostosowujemy treści i formę przekazu do naszych wymagających odbiorców, dlatego uruchomiliśmy podcast o studiach menedżerskich i podyplomowych oraz o rozwoju osobistym, którego ważnym elementem jest formalna edukacja. Oddajemy głos ekspertom, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prof. Janina Stępińska, Dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego - Państwowego Instytutu Badawczego, jest od 28 marca przewodniczącą Krajowej Rady ds. Kardiologii.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!