REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Idea projektu Politechnicznej Sieci Via Carpatia jest niezwykle cenna, wpisuje się w politykę naukową państwa, ale również rozwój szkolnictwa wyższego – mówi prof. dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, Wiceminister Nauki. –  Region Polski Wschodniej na pewno dostał bardzo dobry impuls do rozwoju. Rektor Politechniki Białostockiej wraz z rektorami Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej przedstawili dotychczasowe osiągnięcia Sieci.

Prof. dr hab. Rafał Riedel z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Opolskiego został ponownie powołany do zespołu ekspertów w panelu Europejskiej Rady Naukowej (ERC – European Reseach Council).

25 listopada tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej otrzymały: Anne Applebaum, Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk. Uroczystość odbyła się w Auli Uniwersyteckiej UMCS i była historycznym, bezprecedensowym momentem dla uczelni, świętującej w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia.

Dr hab. Karina Leksy została powołana do grona ekspertów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do oceny wniosków grantowych.

Dr hab. inż. Szymon Łukasik, prof. AGH z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej został powołany na stanowisko dyrektora Ośrodka Badań nad Bezpieczeństwem Sztucznej Inteligencji w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowym Instytucie Badawczym (NASK BIP).

Rozwijanie niezbędnych technologii i kształcenie kadr dla polskiej energetyki jądrowej to główne obszary współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) podjętej przez te podmioty w listopadzie br. Umowa z UMCS to jedno z wielu działań PEJ realizowanych z myślą o tzw. local content, czyli krajowym sektorze jądrowym.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!