MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Znakomici mówcy, reprezentujący głównych interesariuszy i realizatorów umiędzynarodowienia w Polsce, podejmą próbę wypracowania odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości umiędzynarodowienia i przedstawią swoje propozycje podjęcia wyłaniających się wyzwań. Spojrzymy na procesy umiędzynarodowienia z punktu widzenia długofalowych interesów naszego państwa.

Rzeczywistość zmienia się dynamicznie na naszych oczach, powstają nowe cyfrowe uniwersytety przyszłości, takie jak „Tomorow University” i inne. Wymaga to przedyskutowania wyłaniających się coraz wyraźniej trendów i dobrych praktyk oraz rozwiązań. Podejmą się tego podczas sesji rektorzy uniwersytetów, uczelni technicznych i ekonomicznych.

Sesja plenarna kontynuuje dyskusję podjętą podczas webinarium 22 lutego „Usieciowienie internacjonalizacji w praktyce” – tym razem omówimy praktyczne aspekty zagadnienia.

Trwa rekrutacja do 5. edycji programu rozwojowego dla uczennic z całej Polski „Jestem Liderką”, angażujących się w projekty społeczne, polityczne oraz działające na rzecz integracji i wyrównywania szans. Fundacja Perspektywy jest jednym z partnerów programu.

„Ostatecznym momentem śmierci globalizacji była chwila, w której Chiny, Indie i RPA wstrzymały się w ONZ od głosu potępiającego inwazję Putina”. Przytaczając opinię brytyjskiego dziennikarza Roberta Pestona, magazyn Times Higher Eduation zwraca uwagę na to, że „rosyjska inwazja na Ukrainę na lata zerwała wiele transgranicznych powiązań akademickich i naukowych”.

Dziś wyjazdy na pełny tok studiów trudno już uznać za znaczący element umiędzynarodowienia uczelni. Przyszłością uniwersytetów są krótkoterminowe mobilności, które sprzyjają rozwijaniu kompetencji 4.0 i pomagają tworzyć rozległe sieci kontaktów naukowych czy dydaktycznych – twierdzi dr Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

31 marca 2022 o godz. 19.00, w ramach Konferencji "Studenci Zagraniczni w Polsce 2022", odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą" w Hotelu „DoubleTree by Hilton” we Wrocławiu.

Po raz pierwszy latem, ale niezmiennie w Warszawie i jak zwykle w doborowym międzynarodowym towarzystwie!

Prof. dr. hab. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP, udzielił specjalnego wywiadu-rzeki dziennikarce "Perspektyw” red. Lidii Jastrzębskiej. Publikujemy obszerne fragmenty tej rozmowy. Całość jest do pobrania również w formacie pdf.

Badania marketingowe wskazują formułę „dni otwartych” jako najznakomitszy sposób na poznanie przyszłego miejsca studiów. Uczelnie starają się, aby dobre wrażenie powstało od razu podczas pierwszej wizyty. Aby była udana-  konieczne jest skuteczne, dobrze skierowane zaproszenie i rzetelna informacja o tym co, gdzie i kiedy się wydarzy. A w tym Perspektywy są gotowe Państwu pomóc!

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH otrzymał prestiżowe wyróżnienie przyznane przez towarzystwo naukowe IEEE Computer Society.

Już 31 marca odbędzie się oficjalne przystąpienie grupy polskich uczelni do Koalicji na rzecz WorldSkills i organizacji EuroSkills 2023 w Polsce.

Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Międzynarodowy Kongres MBA realizowany corocznie przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największa w Polsce konferencja integrująca środowisko studentów i absolwentów studiów MBA. Jest to wydarzenie kierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż, pracujących zarówno dla firm międzynarodowych, jak i polskich. Ostatnie edycje przyciągały każdorazowo ponad 200 uczestników.

W ramach konkursu Komisji Europejskiej European University Initiative 2022, CIVICA – Europejski Uniwersytet Nauk Społecznych zgłosił ambitną strategię rozszerzenia i głębszej integracji sojuszu. Jest to ważny krok w kierunku realizacji długofalowego celu CIVICA, jakim jest zbudowanie pełnoprawnego sojuszu Uniwersytetu Europejskiego.

W kontekście obecnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę należy rozważyć teraźniejszość i przyszłość szkolnictwa wyższego i stosunków naukowych między Rosją a resztą świata – czytamy w artykule World University News. Jego autorami są eksperci edukacyjni prof. Philip G Altbach, prof. Hans de Wit i prof. Jamil Salmi.

Najbardziej wyczekiwane wydanie Perspektyw - z Rankingiem Szkół Wyższych i Rankingiem Kierunków Studiów to prawdziwa kopalnia informacji dla maturzystów. Czy jest lepsze miejsce i czas na pokazanie siły uczelnianej marki w tak precyzyjnie dobranym środowisku i kontekście?

W Ukrainie zostało już zniszczonych tysiące historycznych miejsc, zabytków i muzeów. Istnieją poważne obawy, że dalsze działania wojenne przyniosą kolejne straty i w konsekwencji zniszczą całe dziedzictwo kulturowe Ukrainy.  W związku z tym, w celu doraźnej jego ochrony i pomocy ukraińskim specjalistom w tym obszarze, Międzynarodowy Sojusz na Rzecz Ochrony Dziedzictwa na Obszarach Konfliktu (ALIPH) przeznaczył na ratowanie zabytków początkową pulę środków w wysokości 2 mln USD.

Już za kilka dni rozpoczyna się we Wrocławiu XV konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” – główne doroczne wydarzenie w Polsce poświęcone internacjonalizacji szkolnictwa wyższego. Po raz pierwszy od dwóch lat spotkamy się face to face! Osoby niezarejestrowane wciąż mogą dołączyć do wydarzenia w trybie online. Serdecznie zapraszamy do udziału! Tu trzeba być!

Konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, powiększyło się o dwóch nowych partnerów stowarzyszonych z Ukrainy: Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy – Politechnikę Kijowską oraz Uniwersytet Narodowy – Politechnikę Lwowską.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt