MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Politechnika Krakowska wraz z Fundacją Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej uruchomiła na portalu pomagam.pl zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjował specjalny program stażowy dla studentów z Ukrainy. Na mocy porozumienia z firmami działającymi w stolicy Małopolski przygotowano już ponad 100 miejsc.

Wspólnota Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej wspólnie z Fundacją Akademicką „Na progu” wspierają swoich studentów z Ukrainy!

Odbyła się Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która była jednym z elementów Dni Otwartych Politechnik Gdańskiej.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał prestiżową akredytację zagraniczną w zakresie edukacji na kierunku Zdrowie Publiczne

Dzięki współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Grupy NEUCA oraz Fundacji Humanosh, udało się zorganizować akcję pomocy, w wyniku której do ukraińskich szpitali trafiły niezbędne leki.

Do Lwowa dotarł pierwszy transport z jednorazowym sprzętem do wykonywania zabiegów okulistycznych. Kilkutonowy ładunek materiałów do leczenia zachowawczego i chirurgicznego urazów oczu to efekt zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Po dwóch latach i trzech edycjach targów dla maturzystów przeprowadzonych w formie online miło nam poinformować, że najbliższy XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2022, odbędzie się 22-23 kwietnia 2022,  w centrum wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Organizowanie miejsc noclegowych, wydawanie posiłków, rejestracja nowo przybyłych osób, segregacja darów – podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej angażują się w pomoc uchodźcom.

Rozmowa z Waldemarem Siwińskim, założycielem Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, współinicjatorem programu „Study in Poland”, ekspertem w zakresie internacjonalizacji studiów.

Pierwsi naukowcy z Ukrainy otrzymali już pomoc w instytutach Polskiej Akademii Nauk. Już niedługo kolejni badacze będą mogli skorzystać z programu uruchomionego wspólnie z Amerykańską Akademią Nauk.

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej uruchomił bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy, udzielaną w języku ukraińskim.

Laureaci grantów Narodowego Centrum Nauki mogą w swoich projektach zatrudnić naukowczynie i naukowców z Ukrainy - przekazała agencja w piątek. Fundusze na ten cel mogą pochodzić z każdej pozycji w kosztorysie załączonym do umowy grantowej z NCN.

22-23 kwietnia na terenie warszawskiego EXPO przy. ul. Prądzyńskiego ponownie spotkamy się z maturzystami, aby pomóc im w wyborze kierunku studiów i uczelni.

Ponad 50 uczelni zaprezentuje się na Salonie Szkół Wyższych podczas Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2022, który już 22-23 kwietnia przyjmie gości w Warszawskim EXPO XXI przy. ul. Prądzyńskiego 12/14. Maturzyści poznają propozycje studiów oferowanych nie tylko w stolicy, ale także w innych ośrodkach akademickich. Warto przedstawić młodzieży perspektywę studiów – także na uczelniach, które znajdują się dalej od ich miejsca zamieszkania.  Apelujemy do wszystkich uczestników wydarzenia: bądźmy mobilni!

Różnica pomiędzy najwięcej i najmniej zarabiającym rektorem uczelni publicznej w kadencji 2020-2024 wynosi ponad 31 tys. zł. To, a również szczegółowe zarobki większości rektorów uczelni publicznych, poznaliśmy dzięki wyjaśnieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki złożonym w odpowiedzi na interpelację sejmową.

Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Podczas uroczystej gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej wręczono dyplomy dla najlepszych szkół. Wśród liceów na pierwszym miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, a wśród techników zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Dębicy. Dyplomy wręczył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska.

Najnowsza, 23. edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy ukaże się w czerwcowym numerze miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy" (zaraz po zakończeniu egzaminów maturalnych) oraz na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

500 tysięcy złotych zostanie rozdysponowanych wśród ukraińskich studentów uczelni technicznych KRPUT, którzy w związku z wojną znaleźli się w trudnej sytuacji. Stypendia mogą zostać skierowane do obecnych studentów lub też nowo przyjętych na uczelnie w związku z sytuacją w Ukrainie. Rusza akcja „Stypendia dla studentów z Ukrainy Amazon - Perspektywy”.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt