MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Sprawia ci przyjemność kombinowanie, szukanie rozwiązań, niestandardowe podejście do rozwiązywania problemów? Postaw na język wszechświata – jak określa matematykę prof. Zbigniew Marciniak z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Śmierć Philipa Seymoura Hoffmana wstrząsnęła światem showbiznesu. 47-letni aktor najczęściej utożsamiany jest ze swoją oskarową rolą w filmie Capote. Ja chciałabym zachęcić Was do obejrzenia innej produkcji z jego udziałem.

Istniejąca od ponad 17 lat Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w Polsce. Uczelnia spełnia polskie oraz europejskie standardy nauczania, a dzięki doskonale przygotowanej kadrze naukowo-dydaktycznej, liczącej ok. 300 pracowników, a także rozbudowanej bazie technicznej – licznym laboratoriom i pracowniom, cieszy się dużym uznaniem studentów.

Powiem więc, że w roku od narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tysiąc trzysta czterdziestym ósmym, w sławnym mieście Florencji, klejnot miast włoskich stanowiącym, wybuchła zaraza morowa, sprowadzona wpływem ciał niebieskich albo też słusznie przez Boga zesłana dla ukarania grzechów naszych.1 

Karolina Kominek (ur. 1986) – absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, debiutowała tytułową rolą w spektaklu TV Inka 1946, była aktorką krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, muzą Wilhelma Sasnala – grała pierwszoplanowe role w jego filmach. W 2010 roku, u boku Aleksandra Domagarowa wystąpiła w międzynarodowej produkcji Latający Cyprian, grała też. m.in. w Wymyku Grega Zglińskiego. Obecnie na planie Czerwonego pająka Marcina Koszałki.

po studentow do t

Najbliższe trzy miesiące będą niezwykle intensywne dla uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland"  będziemy wspólnie na najważniejszych z promocyjno-rekruterskiego punktu widzenia rynkach edukacyjnych: w Gruzji, Turcji, Brazylii, na Białorusi i Ukrainie. Cel: 100 tysięcy studentów obcokrajowców w Polsce do 2020 roku (obecnie jest ich 30 tysięcy).

215 osób z 73 uczelni oraz 25 instytucji wspierających szkolnictwo wyższe wzięło udział w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2014” zorganizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland” w dniach 17-18 stycznia br. w Poznaniu. W supernowoczesnym gmachu Collegium Iuridicum Novum UAM spotkali się wszyscy, którym internacjonalizacja polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu, a prezentowane i dyskutowane podczas konferencji tematy ułożyły się w czytelny zestaw działań, których podjęcie jest niezbędne dla przyspieszenia internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego.

abstr1 t

Od roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Rzeszowskim powstanie nowy kierunek praktyczny – muzeologia. W jego ramach będą działać studia I stopnia o profilu ogólnomuzealnym i II stopnia o specjalności edukator muzealny i popularyzator nauki.

prodok t

W tym roku już po raz szósty odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce – PRODOK. Po raz pierwszy zorganizowano natomiast  bliźniaczy w stosunku do PRODOKA  konkurs na najbardziej prodoktorancki instytut Polskiej Akademii Nauk  PROPAN.

kola zeb t

Wynalazki, które odniosły sukces w 2013 roku na międzynarodowych targach i wystawach będzie można oglądać w Warszawie, w dniach 11-12 lutego, w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik.

Na zdjęciu (od lewej): prof. Bohdan Macukow, Waldemar Siwiński, Rusłan Sroka, prof. Jan Łaszczyk i prof. Stanisław Brzeziński.

Kolejna ukraińska agencja rekrutacyjna - firma „OSVITAPOL”, kierowana przez dyrektora Rusłana Sorokę – otrzymała certyfikat jakości usług „Study in Poland Quality Recruitment Certificate”.

scitech zwyc t

FUTURE IS OURS!  tak przewidującą nazwę przyjęła drużyna z XI LO w Poznaniu, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Sci-Tech Challenge 2014. Licealiści przekonali się, że wiedza dotycząca transportu, wykorzystania energii oraz nauk ścisłych – ta zdobyta w szkole, podczas warsztatów ExxonMobil Poland oraz samodzielnie – przydaje się nie tylko do pisania klasówek, lecz także w przemyśle i w codziennym życiu. A czasem może zaowocować wyjazdem na europejski finał konkursu do Londynu!

money4 t

Spośród ponad 23 000 uczniów wyłoniono 1256 szczęśliwców, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas zawodów szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody rozgrywane były w 1214 szkołach w całej Polsce. Przed nami kolejny etap rozgrywek. W marcowych potyczkach zawodnicy staną do walki o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

comp t

Każdy, kto szukał stażu wie, że nie jest to łatwe zadanie. Najczęściej niewiele różni się ono od poszukiwań zatrudnienia na etacie. Obecnie, rzadko pojawiają się ogłoszenia w gazecie czy informacje wywieszone na tablicach w siedzibach firm. Dziś rekrutacja przenosi się do internetu – z korzyścią zarówno dla pracodawców, jak i szukających. W ten sposób rekruterzy zmniejszają wydatki i zapewniają sobie dostęp do grupy docelowej, natomiast pracownicy mogą znaleźć ciekawe ogłoszenia i aplikować na nie bez wychodzenia z domu. Co więcej, sieć daje dostęp do ofert na całym świecie, a znalezienie stażu w Barcelonie czy Sztokholmie jest równie proste, co odpowiedź na ofertę pobliskiej firmy.

Dzisiaj globalne komunikowanie się kojarzone jest głównie z komputerami i wprowadzeniem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i wielkich społecznościowych portali. Ale to telefon i inne formy telekomunikacji służą za najdoskonalszy przykład obniżenia kosztów i poprawy funkcjonalności nowych mediów w stosunku do starych.

Uczelnia Łazarskiego dostosowuje programy studiów oraz sposób ich realizacji do potrzeb rynku pracy, dlatego 96% absolwentów podejmuje pracę w trakcie, lub zaraz po studiach – twierdzi Daria, absolwentka ekonomii uczelni łazarskiego, potwierdzając tym samym badanie firmy adviser.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi studia jednolite magisterskie, studia I, II stopnia, studia doktoranckie, podyplomowe, a także specjalizacje oraz kursy z zakresu nauk medycznych. Bogata oferta dydaktyczna uwzględnia wymagania wynikające z postanowień przyjętych w Unii Europejskiej, potrzeb krajowego rynku usług medycznych oraz preferencji przyszłych studentów.

Bazując na reklamach telewizyjnych czy radiowych można by stwierdzić, że najbardziej niezbędnym do życia produktem są leki i suplementy diety. Koncerny farmaceutyczne wydają miliony na to, by przekonać odbiorców, że to ich produkt jest najlepszy i najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. O tym, czy jest tak naprawdę, wiedzą farmaceuci.

Zakres tej dyscypliny studiów jest bardzo szeroki – zarządzanie jest kierunkiem, który obejmuje wiedzę z ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego.

Emilia i Kuba, maturzyści z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, zainwestowali w siebie – z dobrym skutkiem. Jako laureaci olimpiad, są mile widzianymi kandydatami na studia we wszystkich uczelniach, polskich i zagranicznych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt