MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Niektóre uczelnie nielegalnie pobierają opłaty za niektóre usługi. Poszkodowanych może być kilkadziesiąt tysięcy studentów – ocenia Parlament Studentów RP. Zapowiada wsparcie działań studentów, oczekujących na odszkodowania za bezprawnie naliczone opłaty.

Laserowy prędkościomierz skonstruowany na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pozwoli policji precyzyjnie mierzyć prędkość pojedynczego pojazdu.

Uczelnie publiczne z całego kraju walczą o najlepszych maturzystów. Niektóre kuszą nowymi kierunkami i specjalnościami, inne oferują nowoczesną infrastrukturę lub proponują atrakcyjne programy dla olimpijczyków i najlepszych studentów.

Dwustopniowa rakieta eksperymentalna "Amelia 2" to najnowsze dzieło studentów Politechniki Warszawskiej, zaprezentowane w poniedziałek na konferencji prasowej. Rakieta mierzy niewiele ponad 2 metry, a jej masa startowa to 7,5 kilograma.

Collegium Civitas 2013 rozpoczyna rekrutację na pierwszy w Polsce kierunek Dziennikarstwo i Nowe Media. W ramach nowego kierunku oferowane są studia I stopnia – specjalność Dziennikarstwo Internetowe oraz specjalność Dziennikarstwo i Nowe Media. Zajęcia poprowadzą specjaliści i znawcy najnowszych trendów z dziedziny nowych mediów, na co dzień związani z branżą internetową i mediami działającymi w sieci.

Od jesieni studenci z Libii rozpoczną w Toruniu studia w zakresie chemii. Otrzymają podwójny dyplom: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu w Sebha.

"Nasi studenci kształcili się na polskich uczelniach już ponad dwadzieścia lat temu i obecnie stanowią liczną grupę, która potwierdza wysoki poziom nauki i kształcenia w Polsce. Polska obecnie, po przystąpieniu do UE - bardziej niż kiedykolwiek - kojarzy się z nowoczesnością, szybkim rozwojem i prestiżem, więc chętnych do przyjazdu na studia z pewnością nie będzie brakowało" - podkreślił prof. Ibrahim Ali Mohamed Ishnaff, prorektor uniwersytetu w Sebha.

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Można je spędzić w aktywny i ciekawy sposób. Właśnie z tą myślą przygotowane zostały warsztaty teatralno-filmowe: Pozytywna Alchemia. Przesłuchania już 23 czerwca!

„Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć” to projekt, prowadzony przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im dr. Stanisława Kurkiewicza, którego celem jest edukacja seksualna młodzieży. Z badań twórców wynika, że większość treści o tematyce seksualnej, które młodzież znajduje w Internecie, jest szkodliwa i zawiera nierzetelne informacje.

Moje pierwsze wrażenia z pobytu w Polsceto hasło konkursu dla studentów polonijnych z b. ZSRR studiujących w Polsce.

20 spektakli z 16 krajów będzie można obejrzeć na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie w dniach 28 czerwca – 2 lipca br., organizowanym już po raz siódmy przez stołeczną Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

MSZ zachęca studentów nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczo-rolniczych, a także ekonomii i europeistyki pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego do udziału w nowym programie stypendialnym im. Stefana Banacha. Termin składania aplikacji upływa 21 czerwca.

Marsjańskie łaziki z Polski zajęły dwa pierwsze miejsca w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych w USA. Zwyciężył Hyperion zespołu z Politechniki Białostockiej, a drugi był Scorpio III z Politechniki Wrocławskiej.

Władze woj. świętokrzyskiego podpisały 13 maja w Podzamczu k. Chęcin umowę z wykonawcą "Centrum – Laboratorium Nauki”. Zdaniem marszałka województwa Adama Jarubasa inwestycja będzie wzorowana m.in. na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

28 maja osiągnięty został pierwszy cel etapowy europejskiego konsorcjum rankingowego U-Multirank: do udziału w projekcie zgłosiło się 500 uczelni. W tym aż 41 uczelni z Polski! Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do połowy czerwca.

Nad elektronicznym językiem, który posłuży do badania smaku leków, pracuje Małgorzata Wesoły, doktorantka z Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu rozwiązaniu opracowane mają być np. syropy, które nie będą miały gorzkiego smaku.

Studenci leczą się samodzielnie, a w przypadku poważniejszej choroby używają leków, które zostały po chorobie innego domownika. Pierwszy posiłek zjadają między godz. 12 a 14. Do zachowywania higieny najbardziej motywuje ich intymna relacja – wynika z badania Uniwersytetu Łódzkiego.

artykuł sponsorowany

Wielu absolwentów uczelni wyższych nie jest w stanie znaleźć pracy. Po części jest to wina programów edukacyjnych, które skupiają się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej. Zbliżają się wakacje, warto więc pomyśleć nad dobrym stażem, który zaowocuje zdobyciem tak cennych umiejętności praktycznych.

1 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Rolniczym odbędzie się spotkanie najwyższych władz uczelni z dziećmi. Dzień Rektorski to inicjatywa realizowana we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci, która jest pomysłodawcą wydarzenia.

Stowarzyszenie „Cognitis” pragnie zachęcić młode, przedsiębiorcze osoby do wzięcia udziału w konkursie, który promuje wśród zdolnej młodzieży maturalnej umiejętności kreatywnego podejścia do realizacji projektów oraz sprawnego zarządzania grupą.

MEN unieważnia zadanie maturalne

Z powodu wykrytego błędu MEN unieważnia maturalne zadanie nr 2. na rozszerzonym egzaminie maturalnym z informatyki.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt