MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Wiedza zdobyta np. podczas szkoleń czy praktyki zawodowej ma być uznawana na uczelniach; dzięki temu można będzie skrócić studia – to jedno z przyjętych 21 maja przez rząd założeń do zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym.

W dniach 3-5 czerwca 2013 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza do udziału w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, organizowanych w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.M”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie głównej uczelni, przy ul. Westerplatte 11 w Krakowie.

Planowane zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym będą głównym tematem konferencji naukowej, która odbędzie się 23 maja w Warszawie. Wezmą w niej udział rektorzy i profesorowie polskich uczelni. Zaproszono także minister nauki prof. Barbarę Kudrycką.Lubisz obserwować świat wokół siebie? Czy chcesz wcielić się w rolę badacza terenowego i spojrzeć z nowej perspektywy na swoje codzienne doświadczenia? Jeżeli tak, to jesteś doskonałym kandydatem na uczestnika letnich warsztatów organizowanych przez Instytut Socjologii UW.

Podczas międzynarodowej konferencji ”IREG Forum on University Rankings”, która odbyła w Warszawie 16-17 maja br. ogłoszono, że Ranking Szkół Wyższych przygotowywany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz QS Word University Ranking przygotowywany przez QS Intelligence Unit przeszły pozytywnie procedurę audytu prowadzonego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Rankingi te uzyskały prawo do posługiwania się logiem „IREG Approved” potwierdzającym, że metodologia oraz sposób przygotowania i publikacji tych rankingów spełniają międzynarodowe kryteria wysokiej jakości.

Gadający wieloryb i teleskopowe obserwacje wiosennych gwiazdozbiorów w Centrum Nauki Kopernik, nocna gra terenowa w Ogrodzie Botanicznym UW i pokazy oraz doświadczenia w Muzeum Marii Skłodowskiej – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez placówki naukowe dla uczestników warszawskiej 10. Nocy Muzeów.

Czy gra w szachy może posłużyć dzieciom do zdobywania lepszych osiągnięć w nauce? Nowy pilotażowy projekt ma zostać wprowadzony wśród klas 1-3 w placówkach na Dolnym Śląsku.

Ponad 120 mieszkańców Katowic i pobliskich miejscowości wzięło udział w warsztatach zarządzania budżetem własnym i domowym, których inicjatorem jest P.R.E.S.C.O. GROUP. Eksperci z zakresu ekonomii i psychologii radzili jak unikać pułapki zadłużenia i racjonalnie wydawać zarobione pieniądze.

Podczas odbywającej się w Warszawie w dniach 16-17 maja międzynarodowej konferencji ”IREG Forum on University Rankings - Methodologies under scrutiny” ogłoszono, że  Ranking Szkół Wyższych przygotowywany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz QS Word University Ranking  przygotowywany przez QS Intelligence  przeszły pozytywnie procedurę audytu prowadzonego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (IREG). Rankingi uzyskały prawo do posługiwania się logiem „IREG Approved” potwierdzającym, że metodologia oraz sposób przeprowadzenia i publikacji tych rankingów spełniają kryteria wysokiej jakości.

Najlepsi studenci ostatniego roku łódzkich uczelni i absolwenci szkół wyższych będą mogli na preferencyjnych warunkach zamieszkać w wyremontowanych mieszkaniach w centrum Łodzi. Wnioski o lokale można składać od 15 maja – poinformował PAP łódzki magistrat.

CyberRyba, roboty latające, robotyczni paparazzi i roboty humanoidalne będą atrakcjami Nocy Robotów, która odbędzie się 24 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP. Drugiej edycji imprezy towarzyszy hasło „Odkryj Nieznane”.

artykuł sponsorowany

Wszystkie kierunki studiów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w jednym czasie i w jednym miejscu – 21 maja 2013 roku od 10:00 do 15:00.

Prof. Nian Cai Liu (na zdjęciu), inicjator Rankingu Szanghajskiego, Gero Federkeil, lider europejskiego projektu U-Multirank, Ben Sowter, autor światowego rankingu QS oraz twórcy wielu innych narodowych i międzynarodowych rankingów uniwersytetów i wybitni eksperci w tym zakresie spotkają się w czwartek i piątek w Warszawie, aby dyskutować o wpływie rankingów na podnoszenie jakości szkolnictwa wyższego.

Studiujesz na kierunku technicznym?

Rozważasz różne możliwości rozwoju zawodowego?

Przyjdź jutro na spotkanie!

Wywoływanie w niemowlęciu lęku do szczurów, bomby sterowane przez gołębie czy wyciszający oszklony kojec dla dzieci - to niektóre dziwne pomysły behawiorystów. O psychologach, którzy skupili się na zachowaniach ludzi i zwierząt opowiadał na UW dr Marcin Trojan.

Samolot zwiadowczy, reaktor biogazu, gotowanie w próżni, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, latające roboty quadrokoptery, drukarki 3D, strzelanie z łuku i kuszy, pokazy strażackiej grupy ratowniczej i wyszkolenia psów policyjnych, pokaz hodowli alpak, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które odbędą się 17 i 18 maja br.

Studenci z Koła Naukowego „Shader” działającego na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH stworzyli platformowo-logiczną grę komputerową „Czerwony Kapturek”.

Kodeks – zawierający podstawowe prawa i obowiązki widzów uczestniczących w masowych imprezach sportowych – został stworzony po to, by wzmocnić świadomość prawną osób uczestniczących w masowych imprezach sportowych, jako widzowie.

Po raz pierwszy, podczas zbliżających się Dni SGGW, zwiedzający będą mogli podziwiać prezentację hodowli alpak. Tegoroczne dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędą się 17 i 18 maja. Główne atrakcje odbędą się jak zwykle w kampusie uczelni przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie.

Już po raz piąty organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy” ogłosili ogólnopolski konkurs „Wychowawca Roku 2013”. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe na realizację inicjatyw wychowawczych na łączną kwotę 16'000 złotych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt