Od 1 września 2024 r. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest Uniwersytetem Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie! O dołączeniu do polskich uniwersytetów rektor Uczelni prof. UAFM dr Klemens Budzowski mówi: To ogromne wyróżnienie i wielkie zobowiązanie. Staliśmy się Uniwersytetem dla Was!
Już po raz drugi Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności, zorganizowała Konferencję Uniwersytetów Europejskich. Tym razem w Krakowie pod hasłem Uniwersytety Europejskie – Sojusze przyszłości dyskutowane są 4-5 września kwestie związane ze współpracą międzynarodową polskich uczelni w ramach europejskich sojuszy.
Po 8. latach kierowania Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich przez rektorów politechnik - najpierw Jana Szmidta z PW, potem Arkadiusza Mężyka z PŚl. - na czele najważniejszej organizacji środowiska akademickiego w Polsce stanęła przedstawicielka uniwersytetów, Pani Rektor Bogumiła Kaniewska z UAM. Jesteśmy przekonani, że wprowadzi to NOWE SPOJRZENIE na przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce. Mijająca kadencja 2020-24 była najtrudniejsza w historii organizacji – nie tylko ze względu na COVID-19 i wojnę w Ukrainie… Ale rozpoczynająca się kadencja 2024-28 też zapowiada się jako niełatwa, czego przedsmakiem są próby ingerencji MSZ w procesy umiędzynarodowienia polskich uczelni... Dlatego warto trzymać kciuki za Panią Przewodniczącą KRASP. Powodzenia! A poniżej najnowszy wywiad z prof. Kaniewską, swoisty bilans otwarcia nowej kadencji.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Już wkrótce odbędzie się konferencja, która stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy na temat nowoczesnych form kształcenia, jakimi są mikropoświadczenia.
Od 6 do 8 września Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie jest gospodarzem jubileuszowej edycji wydarzenia European Rover Challenge. To prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie kosmiczno-robotyczne, będące połączeniem uznanych zawodów robotów marsjańskich z udziałem najlepszych drużyn akademickich z całego świata, konferencji branżowej oraz strefy pokazów naukowo-technologicznych.
Pochodzi z Nowego Tomyśla (Wielkopolska), ma 22 lata, szkołę średnią ukończył w Poznaniu (II LO w Poznaniu), od 2019 r. prowadzi założoną przez siebie Fundację na rzecz Praw Ucznia, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim (prawo) i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (prawo kanoniczne). Mikołaj Wolanin, „nasz człowiek” w ścisłym gronie 10 finalistów (w tym roku startowało 11 tys. kandydatów ze 170 państw świata!) Global Student Prize.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |