MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar nominował prof. Włodzimierza Wróbla z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego (KKPK), która zajmie się opracowaniem regulacji z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego, prawa karnego skarbowego oraz prawa o wykroczeniach.

Dr hab. inż. Jacek Leśkow, prof. PK, pracownik Katedry Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej oraz były dyrektor NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, którego kluczowym polem aktywności są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa sieci internetowej w Polsce, został rektorem Uniwersytetu Amerykańskiego w Kijowie. 

Od 1 września 2024 roku na Politechnice Częstochowskiej rozpocznie swoją działalność Wydział Informatyki i Sztucznej Inteligencji.

Konkurs językowy „Faces of America” to wyjątkowe przedsięwzięcie, którego głównym celem jest promowanie znajomości języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie wiedzy na temat kultury amerykańskiej. Konkurs ma charakter drużynowy i jest podzielony na trzy etapy.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w ramach XII edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego skierowanego do młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa – studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35 roku życia.

473,61 mln euro pozyskali polscy beneficjenci w pierwszych 428 konkursach programu ramowego Horyzont Europa. To oznacza blisko 100-procentowy wzrost wartości finansowania w porównaniu z analogicznym okresem Horyzontu 2020. Szczególną dynamikę przyrostu dofinansowania projektów Horyzontu Europa Polska uzyskała w obszarze Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) – wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej z 25 marca 2024 r.

Tuż po zakończeniu egzaminów maturalnych 2024 opublikowany zostanie Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Ukaże się on w czerwcowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" oraz na stronie www.ranking.perspektywy.pl. Zapraszamy na jego łamy.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny otrzymał EQUIS (European Quality Improvement System) – akredytację doskonałości nauczania w dziedzinie zarządzania i biznesu. To międzynarodowe potwierdzenie najwyższych standardów kształcenia prowadzonego na wydziale, który posiada także akredytacje AACSB i AMBA.

Akademia Leona Koźmińskiego od  lat wspiera i podejmuje inicjatywy kierowane do młodzieży szkół średnich. Uczelnia stawia na edukację młodych ludzi i ich rozwój – zarówno w ramach bezpłatnych zajęć, jak i zapraszając do społeczności akademickiej.

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028. W wyniku głosowania Kolegium Elektorów 9 kwietnia br. pokonał kontrkandydatkę, prof. dr hab. Annę Gramzę-Michałowską, kierownika Katedry technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej.

Prof. dr hab. Maciej Kurak, obecny prorektor ds. naukowo-artystycznych Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, został 8 kwietnia br. rektorem UA na kadencję 2024-2028. W głosowaniu 37. osobowego Kolegium Elektorów wygrał z kontrkandydatem, dr hab. Mikołajem Polińskim z Wydziału Malarstwa i Rysunku UA, uzyskując 30 głosów „za” jego kandydaturą.

The Deal to cykl konferencji, paneli i warsztatów, których celem jest inspirowanie młodych osób i nauka negocjowania różnego rodzaju kontraktów.

17 kwietnia 2024 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędą się Tragi pracy pod hasłem „UPoluj Pracę”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz uczelnianych aktywności, będzie można się zapoznać z ofertą pracy staży i praktyk ponad pięćdziesięciu branżowych firm, przedsiębiorstw i instytucji oraz wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach przygotowanych przez Biuro Karier UPP.

Prof. dr hab. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w obecnej kadencji, został 8 kwietnia br. wybrany rektorem na kolejną kadencję 2024-2028. Uprawnionych do udziału w wyborach było 70 członków Kolegium Elektorów, w głosowaniu wzięło udział 62 osób, spośród których 56 (ponad 90 proc.) elektorów udzieliło poparcia prof. Minkiewiczowi, jako jedynemu kandydatowi na funkcję rektora.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński kierujący od 2020 r. Akademią Nauk Stosowanych w Gnieźnie Uczelnia Państwowa, został w wyniku jednogłośnej decyzji Kolegium Elektorów 8 kwietnia br. wybrany rektorem ANS na kolejną, czteroletnią kadencję 2024-2028. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Prof. dr hab. Hanna Kostrzewska, obecna rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, została wybrana 8 kwietnia br. jednogłośną decyzją Kolegium Elektorów po raz kolejny na stanowisko rektora AM na kadencję 2024-2028. Była jedyną kandydatką zgłoszoną przez Radę Uczelni.

Dr Paweł Strózik, prof. ucz., obecny rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, uzyskał reelekcję i będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata. Był jedynym kandydatem w głosowaniu 8 kwietnia br. członków Kolegium Elektorów ANS, reprezentujących nauczycieli akademickich, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi oraz studentów.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, obecny Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, uzyskał reelekcję i będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata. Był jedynym kandydatem w wyborach na kadencję rozpoczynającą się 1 września 2024 roku. Prof. Mazurek będzie kontynuował misję tworzenia najlepszej, silnie umiędzynarodowionej europejskiej uczelni biznesowej oraz realizacji pionierskich w polskim środowisku edukacyjnym projektów zmieniających oblicze nauki i edukacji.

Na początku 2024 roku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Outstanding Pearson Learner Awards. Podczas gali aż 12 uczniów z Akademeia High School otrzymało łącznie 15 nagród. Troje maturzystów, Juliusz Ameljan Kowalski, Mateusz Kasprzak oraz Paulina Gąsiorowska zostało nagrodzonych za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level, co jest niebywałym sukcesem. W jakich dziedzinach polscy uczniowie są najlepsi i gdzie kontynuują edukację?

Doroczna konferencja rankingowa IREG 2024 odbędzie się w Bukareszcie 7-8 listopada, a obowiązki gospodarza pełnić będzie znakomita National School of Political and Administrative Studies – słynna SNSPA, która wspólnie z warszawską SGH, londyńską LSE i kilkoma innymi partnerami tworzy uniwersytet europejski CIVICA.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!