MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Parlamentarna Grupa Kobiet
Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

zapraszają na
konferencję prasową

Polska potrzebuje dobrych inżynierów - Dziewczyny na politechniki!

Konferencja „Działam i wychowuję. O organizacjach młodzieżowych” miała miejsce 15 marca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2002 roku. Ułatwia on uzdolnionej młodzieży ze wsi i małych miejscowości, pochodzącej z rodzin o niewysokich dochodach, podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach poprzez stworzenie możliwości uzyskania stypendium na I rok studiów.

W dniach 7-9 marca w Pałacu Kultury i Nauki prezentowały się uczelnie wyższe z całej Polski. Wśród nich znalazły się także stoiska akcji „Dziewczyny na Politechniki!” oraz „Dziewczyny do ścisłych!” – po raz pierwszy w dwóch przestrzeniach – technicznej i uniwersyteckiej.

8 kwietnia 2013r. w godz. 10:00-13:15 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11, odbędzie się panel ekspercki „Perspektywy Młodych na rynku pracy”, z udziałem m.in. Ministra Sprawiedliwości dr. Jarosława Gowina oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE).

„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

10 marca zakończył się szósty Kongres Polskich Stowarzyszeń Studentów w Wielkiej Brytanii. Gospodarze, polscy studenci z University of Warwick, cieszą się z sukcesu. Przybyło około 150 delegatów z 15 brytyjskich uniwersytetów.

Samorząd Studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki zaprasza VIII edycję konferencji „INFOSKOP”.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem w planach jest film pt.: „Dwunastu gniewnych ludzi”. Spotykanie odbędzie się się we wtorek – 26.03 – o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

W kalendarzu Targów Kielce, EDUKACJA zajmuje ważne miejsce. Nie tylko z uwagi na szeroką ofertę wystawienniczą, obejmującą wszystkie dziedziny oświaty, ale również dzięki merytorycznemu zapleczu, w postaci wyjątkowo licznych seminariów, konferencji i spotkań.

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego będzie organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Femina, 27 marca 2013 r. Premiery kinowe będzie miało ponad 30 filmów zrealizowanych w szkole między 1998 a 2013 rokiem.

Prezydium KRASP jest zaniepokojone przypadkami naruszania akademickich zasad dyskusji na uczelniach.

To mit, że trzeba być geniuszem i mieć mnóstwo pieniędzy, by studiować na Harvardzie - przekonują polscy studenci jednej z najlepszych uczelni świata. Studia w college'u są dla większości za darmo, ale wciąż bardzo mało Polaków składa wnioski o przyjęcie.

Profesjonalni trenerzy kariery pomagali odkryć swój potencjał gościom Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego. – Brałam udział w sobotnim wykładzie. Bardzo mi się podobał i sprawił, że spojrzałam na pojęcie kariery trochę szerzej niż dotąd – stwierdziła jedna z uczestniczek spotkania z Alicją Moszyńską.

Uniwersytet Gdański uruchomi w nadchodzącym roku akademickim co najmniej sześć nowych kierunków studiów. Będą to m.in. iberystyka i etnofilologia kaszubska, unikatowe zdaniem uczelni studia z zarządzania instytucjami artystycznymi oraz sinologia.

Depresje, obniżona samoocena, lęki, problemy osobiste i w pracy – przyjdź na spotkanie z psychoterapeutą i znajdź przyczyny złego samopoczucia. Od marca rusza program bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

W dniach 24-26 maja 2013r. Koło Studentów Biofizyki "Nobel" Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje II Międzynarodową Konferencję Studentów Biofizyki, której celem jest umożliwienie studentom przedstawienia wyników własnych prac badawczych oraz nawiązania kontaktów międzyuczelnianych.

Z wielką radością informujemy, że akcje „Dziewczyny na Politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” otrzymały nominację do „Okularów Równości” w kategorii Prawa Kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci. Nagroda przyznawana jest przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Już 11 maja odbędą się finały konkursu FameLab 2013! Prezentujemy dziesięciu uczestników zmagań o miano najlepszego naukowego opowiadacza!

Już po raz szósty ruszyły Drogowskazy Kariery – Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz rozwoju kariery studentów. Projekt został stworzony, aby poprawić konkurencyjność absolwentów polskich uczelni wyższych na rynku pracy oraz pomóc studentom w odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt