MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Młodzi fizycy z całej Polski spotkali się na Politechnice Warszawskiej w ramach Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków (OSKNF) w dniach od 15 do 18 listopada. W ramach wydarzenia przewidziano otwartą popularnonaukową sesję dla miłośników fizyki.

Z tej okazji życzymy Wam strrrasznie fajnej zabawy! :)

Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego, w składzie: Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski i Jakub Oćwieja, zajął pierwsze miejsce w rozstrzygniętych w niedzielę w Warszawie XVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim. Zwycięzcy rozwiązali 10 z 11 zadań.


Konkurs "Młodzi Przywódcy dla obywatelskiego społeczeństwa jutra" chce odkrywać i promować przywódców – odważnych, kreatywnych i silnych wizjonerów, którzy w przyszłości będą potrafili mądrze poprowadzić Polskę oraz lokalne społeczności ku rozwojowi, stabilności i godnemu życiu obywateli.

Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku serdecznie zaprasza szkoły ponadpodstawowe z województwa pomorskiego do udziału w projekcie Ekonomia Solidarności.


8 października do sprzedaży trafiło długo oczekiwane pierwsze polskie wydanie „Biologii” Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych podręczników dla studentów nauk przyrodniczych.

Czas ucieka! Pozostały niecałe trzy tygodnie do zapisów!

Zastanawiałeś się kiedyś, jak stać się prawdziwym inwestorem? Chciałbyś spróbować, ale martwisz się, że brakuje Ci wiedzy na temat rynku walutowego? Już niedługo nie będzie to problemem!

Kto jest winny ciężkiej sytuacji zawodowej osób niepełnosprawnych? Czy jest to tylko kwestia niewłaściwie przemyślanego systemu edukacji? A może problem jest znacznie głębszy? O przyczynach trudności osób  niepełnosprawnych na rynku pracy mówi Mikołaj Szwochert, przedstawiciel portalu pracy osób niepełnosprawnych Brevio.pl.

Aula pełna uczniów, a wśród nich zamachowiec-samobójca z bombą w plecaku! Na szczęście był to tylko finał jednej z gier przygotowanych dla licealistów, którzy odwiedzili kampus Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej, w ramach Game Day. Wystarczyło rozwiązać łamigłówki i zagadki logiczne przygotowane przez uczelnię, by wykryć „terrorystę” i rozbroić bombę.

Młody naukowcu! Nakręć film, udowodnij, że nauka nie musi być nudna i wygraj fantastyczne nagrody.

Przebywająca z wizytą w Polsce Jej Królewska Wysokość Laurentien księżna Niderlandów wygłosi wykład o kwestiach klimatycznych w społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

O tym, że wyposażenie studenckiego mieszkania to często nie lada wyczyn wie każdy żak. Kanapa z puszek po piwie, szafka ze starej lodówki czy dmuchany ponton zamiast łóżka to tylko namiastka studenckiej kreatywności.

Ewidentne naruszenie praw dziecka – tak sytuację w polskich szkołach określa Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka – w swoim liście, skierowanym do kuratorów oświaty.

Pełne sale wykładowe, praca licencjacka pisana przy współpracy z firmą, szkolenia w największych korporacjach, a to wszystko oparte na budowaniu biznesowych relacji już w trakcie studiów – to tylko niektóre cele, jakie postawił sobie NetClub – innowacyjna organizacja założona przez studentów SGH, która będzie wspierać studentów w ich drodze do profesjonalizmu.

Interesujesz się prawem oraz polityką, informacje śledzisz na bieżąco, a struktury Unii Europejskiej nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? Weź udział w Olimpiadzie Społeczno-Prawnej i przetestuj swoją wiedzę!

25 października w Hotelu Ambasador Centrum odbędzie się konferencja "Talenty na rynku pracy. Narzędzia rozwoju kapitału ludzkiego dla potrzeb regionu", współorganizowana przez Politechnikę Łódzką i Urząd Miasta Łodzi w ramach projektu IDEA Innovation by kNOWledge.

Indeks na Uniwersytet Gdański lub miesięczny płatny staż w jednej z instytucji państwowych, to nagrody przewidziane dla zwycięsców historycznego konkursu dotyczącego lat 1970-1990.

Na portalu www.PogromcyMitowMedycznych.pl, 18 października 2012 r. –  rozpoczął się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, dedykowany studentom kierunków medycznych w całej Polsce. Studenci, którzy wykażą się największą aktywnością w komentowaniu, dodawaniu i weryfikowaniu powszechnie panujących mitów medycznych, mają szansę na atrakcyjne nagrody. 

Raport Eurostatu wykazał, że Rzeszów jest najbardziej studenckim miastem europejskim.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt