MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
– Instytucje odpowiedzialne za polską naukę powinny konsekwentnie promować doskonałość w nauce, inaczej zaprzepaścimy szansę na poprawienie stanu rodzimej nauki – apeluje Federacja Polskich Towarzystw Naukowych na łamach piątkowej Gazety Wyborczej.

Na początku października 2012 roku rusza kolejna, IX już edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Wydarzenie to ma na celu promowanie działalności naukowej wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

5 października 2012 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach V edycji projektu Indeks Start2Star.

Politechnika Warszawska podpisała 4 października porozumienie z koncernem GE Hitachi Nuclear Energy (GEH). Jak poinformowała firma, instytucje będą współpracować w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej na potrzeby polskiej branży jądrowej.

Dostęp do wyższej edukacji powinien być jak najszerszy, gdyż aspiracje edukacyjne polskiego społeczeństwa stanowią jedną z najcenniejszych wartości – podkreśliła prof. Barbara Kudrycka podczas inauguracji roku akademickiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jak podaje PAP, Anna Atłas, dyrektor zarządzającego w Polsce Erasmusem programu „Uczenie się przez całe życie”, w czwartek zapewniła: – Program Erasmus ma się bardzo dobrze, w najbliższym czasie nie grozi mu likwidacja. Studenci mają w uczelniach środki na finansowanie pobytów i staży za granicą.

Siedem milionów złotych – tyle wynosi budżet „Generacji Przyszłości”, programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla szczególnie uzdolnionych studentów.

Erasmus ma problemy finansowe. Jak podaje portal ekonomia 24, możliwe, że już w przyszłym roku europejski program wymiany studentów stanie się kolejną ofiarą kryzysu. Co stanie się ze studentami, którzy wyjechali już na wymianę za granicę?

California Institute of Technology ponownie zajął pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu uczelni Times Higher Education Word University Ranking opublikowanym 3 października br. W pierwszej trójce tegorocznej edycji rankingu znalazły się też University of Oxford (Wielka Brytania) i Stanford University (USA).

Politechnika Kijowska KPI honoruje wybitnego polskiego uczonego, prof. Wojciecha Świętosławskiego. 5 października na uczelni, w obecności delegacji Politechniki Warszawskiej, z udziałem Ambasadora RP na Ukrainie Henryka Litwina odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik Profesora, absolwenta KPI, rektora Politechniki Warszawskiej w latach 1928/1929.

Sukces Akademii Leona Koźmińskiego jest częścią sukcesu Polski – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Studenteuro 2012

(Warszawa, 3 października 2012). Współpraca naukowa, wymiana studentów, wspólne projekty i... piłka nożna łączą polskie i ukraiński uczelnie, których drużyny biorą udział w Polsko-Ukraińskim Turnieju Drużyn Akademickich 2012 (STUDENTEURO). Trzecia edycja tej imprezy właśnie rozpoczęła się w Kijowie.

Podczas Forum Młodzieży uczniowie z całej Polski zaprezentowali własne postulaty dotyczące zmian w systemie edukacji i złożyli je na ręce reprezentantów rządu. Chcą przede wszystkim możliwości rozwoju i indywidualnego podejścia do ucznia.

Planowana modyfikacja dotacji stacjonarnej ograniczy realizację kierunków "masowych", interesujących dla studentów, ale docelowo mało przydatnych na rynku pracy – zapowiedziała we wtorek minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka w radiu TOK FM.

17 października 2012 roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Godności, który jest  inicjatywą światowego ruchu Global Dignity. W Polsce po raz pierwszy ideę tę wesprze organizacja Amnesty International. Dzięki niej w tym roku w akcji udział weźmie ponad 100 polskich szkół, w których prowadzone będą Lekcje Godności.

Już po raz drugi, w stolicy między 24 a 27 października odbędą się Warszawskie Dni Techniki. W programie między innymi zwiedzanie wydziałów Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej, oraz interesujące prelekcje osób ze świata nauki, w tym generała Mirosława Hermaszewskiego – jedynego Polaka, który odbył podróż w kosmos.

Niemal 40% Polaków twierdzi, że w ich szkołach nigdy nie odbywały się zajęcia z zakresu edukacji seksualnej. 90% z nich chciałoby, żeby takie lekcje były prowadzone. W konferencji Jestem gotowy, żeby edukować – już teraz zorganizowanej 27 września przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie wzięło udział niemal 300 nauczycieli i edukatorów seksualnych z całej Polski.

W czasie inauguracji roku akademickiego w Collegium Civitas w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski podkreślał rolę akademickiej wspólnoty i zachęcał uczelnie do aktywnego działania na rzecz umiędzynarodowienia.

Poznajemy świat za pomocą wszystkich zmysłów (polisensorycznie), lecz nie wszystkie zmysły odgrywają równie ważną rolę. Przyjmuje się, że 83% informacji odbieramy za pomocą wzroku, 11% - słuchu, 3,5% - węchu, 1,5% - dotyku, a 1% - smaku.

Studenci, którzy w październiku podejmą drugi kierunek studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych, wciąż mogą uniknąć opłat.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt