MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już po raz siedemnasty na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (w tym roku po raz pierwszy w Centrum Nauk Humanistycznych) odbył się Olsztyński Salon Maturzystów.

Wystartowała druga edycja Women’s Energy in Transition – Polish Edition! Dalkia Polska – spółka działająca w obszarze usług energetycznych – wraz z Politechniką Warszawską, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Śląską nagrodzą studentki polskich uczelni, które zamierzają rozwijać karierę w sektorze energetycznym.  Zbieranie zgłoszeń potrwa do 15 grudnia 2023 r. 

Już 27 września (środa) 2023 roku o godz. 18.00 w Auli 0.410 (ul. Dobra 55) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Otwartego UW.

Trwają zapisy do drugiej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Udział mogą brać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

EuroSkills Gdańsk 2023 był nie tylko ogromnym przedsięwzięciem pod względem organizacyjnym, ale także wydarzeniem, w którym polscy reprezentanci odnieśli sukces w kilku kategoriach. Zdobyli oni trzy złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe. Poznajmy polskich medalistów.

W dniu 18 września 2023 roku JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wręczył nominację na stanowisko Dyrektora Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Rektor UMG stanowisko to powierzył prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Czaplewskiemu.

We Wrocławiu 20 września otwarte zostało Uniwersyteckie Centrum Chirurgii Robotycznej (UCCR). W uroczystości wzięli udział m.in. wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski i Krzysztof Maj.

Z najnowszego raportu rządowego WholeRen Education wynika, że prawie połowa chińskich studentów (47,9%) została usunięta z amerykańskich uczelni ze względu na nieuczciwość akademicką. Najbardziej zauważalną jej formą jest plagiat.

Punkt Zwrotny to nowoczesne EkoCentrum, które powstało na Pradze Północ (Warszawa). To tam rozwiązując poprzez doświadczanie, gry i rozwiązywanie ekozagadek można odkryć tajemnice fast fashion oraz bezpłatnie edukować młodzież (choć nie tylko) w zakresie cyrkularności i zrównoważonej mody.

Studia, do których przepustką jest matura, to najwspanialszy czas w życiu, czas nie tylko nauki, ale też zabawy i zdobywania kontaktów procentujących w późniejszym życiu zawodowym - powiedział podczas uroczystego otwarcia Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023 wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Politechnika Białostocka do 30 września prowadzi nabór uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy 2023/2024. Inicjatywa EUD została zapoczątkowana w 2008 i obecnie prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi uczelniami ekonomicznymi, do których zalicza się też Politechnika Białostocka.

Minister rozwoju regionalnego Węgier Tibor Navracsics stwierdził, że wykluczenie węgierskich uczelni z programu Erasmus+ jest irracjonalne i ma podłoże polityczne. Następnie opisał tę decyzję jako „dyskryminację ideologiczną”.

Prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania została powołana przez rektora UMK do pełnienia funkcji prorektora ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Nowa prorektor przejmie obowiązki 1 października.

Zgodnie z tegorocznym rankingiem Financial Times - Masters in Management, Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski oraz w top 3 Europy Środkowo– Wschodniej wśród 100 najlepszych szkół biznesu na świecie, oferujących studia magisterskie zarządzania.

Hubert Krasuski i Piotr Wyrzyk, absolwenci Politechniki Warszawskiej, zwyciężyli w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023. Okazali się najlepsi w konkurencji „integracja robotów przemysłowych”.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mianowała Ilianę Ivanovą na stanowisko komisarza ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Nowa komisarz utrzyma fotel jedynie do końca tej kadencji Komisji, czyli do końca października 2024 roku.

W dniu 12 września 2023r.  podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Poznańską a Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Ponad pół miliarda złotych trafi do 18 jednostek w całym kraju na rzecz cyfryzacji badań klinicznych umożliwiając w ten sposób maksymalne wykorzystanie danych zdrowotnych pacjentów. To punkt zwrotny w dyskusji na temat bezpieczeństwa danych oraz właściwego wykorzystania informacji w ochronie zdrowia.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca do udziału w wyborach. "Nasz udział w wyborach jest nie tylko wyrazem obywatelskiej odpowiedzialności, lecz także sposobem wpływania na kształt spraw zasadniczych" - napisano w apelu przesłanym PAP.

W dniach 20-21.09. 2023 r. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał dydaktyczny i naukowy. W planie Nyskiego Festiwalu Nauki znalazło się ponad 100 wydarzeń, wśród nich warsztaty, projekcje multimedialne, ćwiczenia, pokazy badań laboratoryjnych, wykłady, wystawy i konkursy.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt