MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Uniwersytet Łódzki rozpoczął kształcenie na kierunku studia polskie z językiem angielskim. Uruchomienie studiów jeszcze w tym roku akademickim dało szansę na kształcenie osobom, które uciekły do Polski po rozpoczęciu agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Ponad 50 dzieci skorzystało z pomocy udzielanej uchodźcom przez Niepubliczne Przedszkole UKSW.

Stypendium przeznaczone jest dla naukowo wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2022/2023.

Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji przygotował ogólnopolską platformę Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy.

Wystartowało badanie prestiżu uczelni do Rankingu Perspektyw 2022

Ponad 8,5 tysiąca najmłodszych profesorów belwederskich i doktorów habilitowanych - którzy uzyskali tytuł lub stopień naukowy w ciągu ubiegłych pięciu lat – otrzymało zaproszenie z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy do wzięcia udziału w badaniu opinii akademickiej na temat poziomu kształcenia w polskich szkołach wyższych.

Co studiować, gdzie szukać pracy, jak wygląda współpraca uczelni z biznesem? Odpowiedzi m.in. na te pytania są teraz w jednym miejscu - na platformie: kooperacja.szczecin.eu. To pierwszy taki serwis w Szczecinie, poświęcony wymianie informacji między uczelniami, biznesem i samorządem.

Sztuczna inteligencja potrzebuje różnorodności!
Lista TOP-100 Women in AI!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, organizator Perspektywy Women in Tech Summit 2022, największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach, przygotowała zestawienie TOP-100 Women in AI – nierangowaną listę znakomitych kobiet (Polek i cudzoziemek, ale pracujących w Polsce), które zawodowo zajmują się tematyką AI. Premiera TOP-100 Women in AI ma miejsce już dzisiaj!

Informatyka, finanse i rachunkowość, weterynaria, dietetyka, biotechnologia, zarządzanie, logistyka  oraz ekonomia to najpopularniejsze w ostatnich latach kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tegoroczna rekrutacja rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do połowy sierpnia. W przypadku niewykorzystania wolnych miejsc przewiduje się uruchomienie tury uzupełniającej – wrześniowej.

Przemysł spożywczy należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się branż gospodarki światowej. Szacuje się, że każdego roku na rynku pojawia się ponad 30 000 nowych produktów spożywczych. Wprowadzanie nowego produktu jest procesem niezwykle skomplikowanym i wymagającym zaangażowania specjalistów z wielu obszarów. Jak pokazują badania, tylko ok. 5-10% nowych produktów znajdzie swoje stałe miejsce na rynku. Dodatkowo, ostatnie lata udowodniły, że także żywność może być opracowywana i wprowadzana metodami start-upowymi.

Opublikowano wyniki najnowszej, czwartej edycji rankingu Times Higher Education Impact Rankings. W klasyfikacji ogólnej znalazło się 1406 uczelni ze 106 krajów lub regionów. Liczba polskich uczelni wzrosła z jednej w pierwszej edycji rankingu do 15, 9 z nich widzieliśmy już w zeszłorocznej edycji rankingu, a pozostałe 6 to debiutanci. Szesnasta polska uczelnia została sklasyfikowana tylko w dwóch celach, co nie wystarczyło, aby znaleźć się w klasyfikacji ogólnej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji IREG 2022 „ Academic Rankings at the Crossroads” 23-24 czerwca w Warszawie, którą gościć będzie Uniwersytet Warszawski. Będzie to jubileuszowe wydarzenie, bowiem grupa twórców rankingów akademickich i międzynarodowych ekspertów rankingowych IREG (International Ranking Expert Group) po raz pierwszy spotkała się dwadzieścia lat temu również w Warszawie.

Rektorzy pomorskich uczelni, którzy sygnowali porozumienie intencyjne w sprawie podjęcia współpracy naukowej na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w listopadzie ubiegłego roku, omawiali na Politechnice Koszalińskiej dalsze działania.

Polscy uczestnicy projektów zwiększyli swój udział procentowy w budżecie programu do wysokości 1,60%, uzyskując tym samym najlepszy wynik w historii naszego uczestnictwa w programach ramowych Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji.

Rada Fundacji Rektorów Polskich powołała na swego członka prof. Marka Rockiego. Nowo wybrana dwunastoosobowa Rada Fundacji Rektorów rozpocznie działalność 1 września 2022 r., a jej urzędowanie zakończy się 31 sierpnia 2026 r.

Prof. dr hab. Adam Biela z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II został członkiem European Academy of Sciences and Arts (Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych).

Perspektywy Women in Tech Summit 2022 is not only the biggest conference for women in Tech & IT in Europe, but also a series of much-awaited meetups, seminars, pitching contests, galas, and celebrations related to Perspektywy Women in Tech Foundation’s mentoring programs.

Według danych międzynarodowej agencji edukacyjnej Nuffic najczęstszym krajem pochodzenia studentów zagranicznych w Holandii są Niemcy.  Znacznie wzrosła liczba studentów z Polski.

Żegnaj on-line! Gdy wybiera się swoją przyszłość, nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z uczelnią – taki wniosek można było wyciągnąć obserwując tłumy gości, którzy wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022. Były to pierwsze targi edukacyjne in-person po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Z tym większą radością powitaliśmy gości w hali EXPO XXI.

Katolicki Uniwersytet Lubelski zacznie kształcić lekarzy jesienią 2023 roku. Wsparcie finansowe dla nowego kierunku zapowiedział wiceminister zdrowia, Piotr Bromber.

Rząd Finlandii uchwalił nowe prawo, które oznacza, że zagraniczni studenci i członkowie ich rodzin będą mogli otrzymać pozwolenie na pobyt przez cały okres studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt