MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Program został przygotowany z myślą o osobach pełnoletnich, mieszkających w Polsce. W tegorocznej edycji programu Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council oferujemy aż 10 000 miejsc.

W Krakowie zawarte zostało porozumienie o współpracy naukowej i badawczej pomiędzy Instytutem Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

W piątek, 31 marca obchodzimy World Backup Day, czyli Światowy Dzień Backupu. Data nie jest przypadkowa - przyjęło się, że 1 kwietnia nikt nie życzy sobie “żartów” w postaci utraconych danych.

Doktor Michał Bohdan z I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed został wybrany na stanowisko ambasadora Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Young Ambassador of Heart Failure Association, European Society of Cardiology).

Ponad 90 mln zł kosztować będzie nowa siedziba jednostek stomatologicznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach inwestycji zostanie zakupionych: 91 unitów dentystycznych, 2 aparaty RTG, TK stomatologiczne, stół operacyjny z kolumnami: anestezjologiczną i chirurgiczną oraz lampą operacyjną. Ponadto Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne GUMed zyska 23 nowe fantomy do ćwiczeń dla studentów i wraz z obecnie posiadanymi 12 unitami będzie dysponować 35 stanowiskami fantomowymi w 3 salach ćwiczeniowych.

Politechnika Gdańska współpracuje obecnie z ponad 120 szkołami średnimi z województwa pomorskiego i wciąż rozszerza zakres tej współpracy. W tym roku po raz pierwszy zainaugurowana zostanie Politechnika Talentów, projekt skierowany do uczniów najlepszych pomorskich liceów i techników. Uruchomiona też została specjalna witryna dla szkół, gdzie nauczyciele i uczniowie mogą znaleźć wiele informacji o różnych formach współdziałania z uczelnią.

Collegium Civitas przystąpiło do programu ONZ Global Compact. W styczniu 2023 roku Collegium Civitas zostało oficjalnie zatwierdzone jako uczestnik UN Global Compact – sieci organizacji zobowiązanych do przyjęcia zrównoważonej i społecznie odpowiedzialnej polityki.

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny (21.03), poznaliśmy laureatów konkursu o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2023. Głosami internautów (45 718) pierwsze miejsce zajął dąb Fabrykant, który rośnie w parku im. ks. bp. Klepacza, na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej.

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy starożytnego Egiptu. Zainteresowanie wystawą “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” przeszło najśmielsze oczekiwania, dlatego będzie można ją podziwiać w warszawskim Muzeum Nowa Praga do 25 czerwca 2023 roku. Wierne odtworzenie skarbu odnalezionego grobowca w jego oryginalnym kontekście archeologicznym, daje możliwość poznania historii tego sensacyjnego odkrycia sprzed ponad 100 lat. Bilety są dostępne na stronie www.tut-warszawa.pl

Coraz bliżej zakończenia budowy Centrum Offshore UMG. Powstająca w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gotowa ma być w połowie roku.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Ile CO2 wytwarzamy codziennie, gdy oglądamy filmy z kotkami a ile, gdy dzwonimy do znajomych? Co się stanie, jeśli temperatura na Ziemi wzrośnie o 4 stopnie Celsjusza, a ile milionów ludzi trzeba będzie przesiedlić, gdy średnia temperatura wzrośnie o 2 stopnie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na mlodzi.ekoeksperymentarium.pl - nowym portalu edukacyjnym, w którym eksperci uczą o klimacie za pomocą filmów, memów, gier i muzyki!

Wspólne działania badawczo-rozwojowe w kontekście kształcenia studentów medycyny i zastosowania technologii w terapii były tematem spotkania „Pod znakiem medycyny”, które odbyło się 17 marca w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Odsłonięta została też tabliczka z nazwą siedziby Wydziału Medycznego UW.

Unikatowy, międzydyscyplinarny kierunek, łączący wiedzę nauk biologicznych, o Ziemi, rolniczych, leśnych i technicznych. Rozumiany jako „zarządzanie naturą”, którego celem jest osiągnięcie korzyści dla społeczeństwa oraz środowiska. Do tego wyjątkowy i nowoczesny kampus skupiony w jednym miejscu, na warszawskim Ursynowie. Zapraszamy do SGGW!

Rektor UW prof. Alojzy Nowak i gen. broni prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego odsłonili 17 marca tabliczkę Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego. - Dziękuję koleżankom i kolegom z UW, a także naszym partnerom, bo to dzięki państwa zaangażowaniu i wsparciu możliwe jest uruchomienie kierunku lekarskiego na UW – powiedział rektor podczas uroczystości.

Źródło: twitter.com/AlojzyZNowak

 

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski powołał władze Akademii Polonijnej, której zadaniem będzie m.in. koordynacja i rozwój działań podejmowanych przez uczelnię na rzecz Polonii – poinformowała w czwartek uczelnia.

Odpady dakronu – tkaniny używanej do produkcji żagli – posłużyły do stworzenia serii gadżetów promocyjnych Politechniki Gdańskiej. Zeszyto je wytrzymałymi nićmi żeglarskimi.

Pszczoły zawsze miały opinię pracowitych. Na Politechnice Wrocławskiej ciężko pracują ku chwale nauki. Projekt „Ulopolis” został nagrodzony w nowej  kategorii Genius AD, w której oceniano kreacje niemieszczące się w dotychczasowych ramach.

Po opustoszałym gmachu uczelni przechadzają się wielkie pająki (wyglądają na jadowite), gdzieniegdzie wiszą stare puszki po farbie, a przy schodach czają się zmyślnie porozkładane resoraki. Rektor prof. Jarosław Bosy rozwija „plan bitwy” (w obronie uczelni?) przy dźwiękach bożonarodzeniowej piosenki śpiewanej przez chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu…

Dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, prorektor ds. kształcenia Politechniki Białostockiej została ekspertką do spraw jakości w The Foundation for International Business Administration Accreditation (FIBAA). To uznana międzynarodowa organizacja akredytująca we wszystkich krajach niemieckojęzycznych.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt