MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
16 września 2012 Financial Times po raz ósmy opublikował światowy ranking studiów magisterskich z zakresu zarządzania – pierwsze miejsce ponownie zajął szwajcarski Universität St. Gallen.

– Ministerstwo Nauki będzie konsekwentnie wspierać studentów w walce o ich prawa – zapewniła w czwartek w Sejmie prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

W czwartek rozpoczął się w Warszawie największy z tegorocznych Salonów Maturzystów. Do gmachu Politechniki Warszawskiej ściągnęły tłumy maturzystów chcących zapoznać się z ofertami licznych uczelni z Polski i zagranicy.

Uczniowie IV klasy Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku przybyli na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już o 7.30. – Bo chcieliśmy spokojnie dojechać, odebrać Informator i upewnić się, że nie zabraknie dla nas miejsca na wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Klasa profesor Wioletty Żmijewskiej, matematyczki, wie od kolegów, którzy byli na Salonie Maturzystów w ubiegłym roku, że tu, po prostu, trzeba być, aby dobrze przygotować się do egzaminu i celnie wybrać kierunek dalszej nauki.

Rzeszowski Salon Maturzystów oficjalnie rozpoczął się 11 września o godz. 9.37 przecięciem wstęgi w nowoczesnej Auli V1 najnowszego budynku Politechniki Rzeszowskiej. Tego symbolicznego gestu dokonał prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej prof. Adam Marciniec, a uroczystość otwarcia uświetniły wystąpienia: Pełnomocnika Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Edukacji – Henryka Wolickiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Jacka Wojtasa, Dyrektora OKE Kraków – Lecha Gawryłowa i Koordynatora Salonu – Wojciecha Marchwicy.

MITJesień to tradycyjna pora publikowania głównych rankingów międzynarodowych. Według opublikowanego w dniu 11 września br. QS World University Rankings® najlepszą uczelnią na świecie jest amerykański Massachusetts Institute of Technology – słynny MIT. W tegorocznej edycji wyprzedził on University of Cambridge (Wielka Brytania) i Harvard University (USA). Więcej: www.topuniversities.com

Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.

Od 1 września polskimi uczelniami kierują nowi rektorzy, wybrani na kadencję 2012-2016. Ich najwyższą reprezentacją jest Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, na czele której stoi prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Festiwal „Dozwolone do 21” / „UP  TO 21” to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Idea powstała w 1983 roku i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń.

– Obowiązkiem dorosłych, jest ułatwiać młodym podejmowanie decyzji, pokazywanie różnych dróg i pomoc w dokonaniu właściwego dla nich wyboru – powiedziała Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej do śląskich maturzystów podczas ogólnopolskiej inauguracji Salonu Maturzystów Perspektywy 2012.

Wielkopolscy maturzyści jak zwykle tłumnie przybyli na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2012, który został dziś otwarty na Politechnice Poznańskiej. Do Centrum Wykładowo-Konferencyjnego przyjechali uczniowie z Poznania i wielu innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas dokonała w piątek w Katowicach oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Wczoraj nie tylko w Toruniu maturzyści mieli okazje odwiedzić Salony. Równocześnie w Gliwicach zainicjowany został Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Blisko 10 tysięcy uczniów, którzy w 2013 roku przystąpią do matury, odwiedziło już 6 września Salon Maturzystów w Gliwicach i Toruniu. Jutro, z udziałem Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej, odbędzie się ogólnopolska inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2012 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

wfkuTo już oficjalnie potwierdzone. Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich odbędzie się 7 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Stefana Batorego w Warszawie.

young starterJeszcze do 15 września można się zarejestrować do udziału w polskiej edycji „Young Stater - Głodni Sukcesu!”. Young Stater ma ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy oraz zakładanie własnych firm. Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października w Ministerstwie Gospodarki, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka.

weekend z psychologiaMaturzysto! Zastanawiasz się czy studiować psychologię? Nie wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina? Weź udział w Weekendzie z psychologią - 13 i 14 października! To już V edycja tego wydarzenia organizowanego przez Wydział Psychologii UW. W programie wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

Każdy rok szkolny jest pełen wyzwań, choć ten może okazać się szczególnie trudny, bo nie tylko będzie wyjątkowo długi (trwa aż 43 tygodnie), ale jest to również rok dużych zmian w szkołach. Największe zmiany dotkną klasy IV szkół podstawowych oraz licea ogólnokształcące, gdzie wprowadzone zostają nowe ramówki, które w przypadku liceów mają ostatecznie prowadzić do zmian w egzaminie maturalnym.

Dodatkowy nabór na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przeprowadza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2012/2013. Wśród proponowanych kierunków studiów znalazły się także kierunki techniczne i przyrodnicze. Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na studia mamy dobrą wiadomość: w Uniwersytecie czeka na Was nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, wybudowana oraz zmodernizowana dzięki funduszom unijnym!

Nowe PerspektywyWitajcie w nowym portalu Perspektywy! Wraz z początkiem roku szkolnego, prezentujemy odświeżoną odsłonę portalu: z nową stroną główną, nowym menu oraz bardziej funkcjonalną wyszukiwarką studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt