MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

21 marca, zgodnie z kalendarzem, świętujemy nadejście astronomicznej wiosny. W ten dzień w poszukiwaniu wiosny można wybrać się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, gdzie odbędzie się kolejna już edycja „Wagarów z przyrodą”.

Styczniowe wyniki badania popularności przeprowadzane przez Instytut Monitorowania Mediów potwierdzają znakomitą pozycję “Perspektyw”. Na początku 2018 roku zajęliśmy 1 m-ce w rankingu miesięczników i 6. - bezpośrednio po codziennych gazetach (!) - Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Fakcie, Super Expresie i Dzienniku Gazecie Prawnej. Tworzymy – wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną i Onetem - ścisły peleton wśród najbardziej opiniotwórczych mediów (łącznie z elektronicznymi!).

Na Uniwersytecie Ekonomii i Prawa „KROK” w Kijowie odbyła się 2 marca br. uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa rektorowi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. zw. dr hab. Jerzemu Malcowi. Obie uczelnie łączy wieloletnia współpraca. Laudację wygłosił prof. Taras Finikow, były wiceminister oświaty i szkolnictwa wyższego Ukrainy. Zaprezentował on sylwetkę naukową prof. J. Malca, jego znaczący dorobek w zakresie historii państwa prawa oraz historii administracji, liczący ponad 150 publikacji oraz kilkanaście książek, a także zaangażowanie na rzecz reformy szkolnictwa wyższego w Polsce i rozszerzenia współpracy z uczelniami Ukrainy, które to działania prowadzi od kilkunastu lat.

Zapraszamy serdecznie na prezentację "Książek z dobrej półki" Włodzimierza Paszyńskiego, od lat obecnego na łamach miesięcznika "Perspektywy". O literaturze (i nie tylko) rozmawiać będzie z autorem Jarosław Klejnocki. Fragmenty książki przeczyta Przemysław Śmiech.

Czy zabawa LEGO może pomóc rozwiązać takie globalne problemy, jak niedobór wody i ubóstwo? Czy uczniowie szkół podstawowych są w stanie usprawnić procesy związane z recyclingiem i odnawialnymi źródłami energii? Projekt FIRST® LEGO® League pokazuje, że rozwijanie umiejętności w zakresie STEM i szczypta rywalizacji między zgranymi zespołami młodych adeptów robotyki przynosi niespodziewane rezultaty.

Interesujesz się polityką krajową i zagraniczną? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosunków międzynarodowych Polski czy ekonomii? Myślisz, że kariera w dyplomacji i administracji publicznej jest dla Ciebie? Jeżeli twoja odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca to wybierz PADEREWSKI ACADEMY!

Prezentacja Raportu "Kobiety na politechnikach 2018", zapowiedź Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – kulminacyjnego punktu akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” oraz informacje na temat programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i programu inspiracyjnego dla studentek informatyki − "IT for SHE" były najważniejszymi punktami konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.

 

Trwa nabór wniosków do VI edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

Stypendium im. Leopolda Ungera przyznawane jest od 2013 roku. Mogą się o nie ubiegać studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia oraz młodzi dziennikarze do 35. roku życia, wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami. Kapituła Stypendium, oceniając kandydatów, w szczególności bierze pod uwagę opublikowane w różnych rodzajach mediów tematy publicystyczne, pracę na rzecz mediów studenckich, współpracę z mediami internetowymi oraz udokumentowane publikacjami efekty staży dziennikarskich. 

Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.

662 uczniów z całej polski weźmie udział w II Etapie (wojewódzkim) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca punktualnie o godzinie 11:00 w 16 województwach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się testem złożonym z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Z prognoz szkoły programowania online Kodilla.com wynika, że w 2019 roku początkujący programista będzie średnio o 6 lat starszy niż jeszcze 2 lata temu, a liczba kobiet uczących się programować wzrośnie dwukrotnie.

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, Jerzy Śniadek, poseł na Sejm RP, Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły, Leszek Świdziński, solista scen operowych.

W siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie uroczyście wręczono 28 lutego prestiżowe tytuły Złotych Inżynierów. Miło nam pochwalić się, że tytuł Honorowego Złotego Inżyniera 2018 otrzymał prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński.

- Inżynierowie to awangarda postępu, bez nich nie będzie nowoczesnej gospodarki - powiedział podczas uroczystości Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP. A Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Zarządu Głównego NOT, stwierdziła: - Mamy za co dziękować naszym laureatom. Wykonują fantastyczną pracę we wszystkich dziedzinach techniki - i nie tylko!

 

Już w najbliższy poniedziałek, 5 marca, na Politechnice Śląskiej odbędzie się druga edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wydarzenie zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Będą oni wspólnie dyskutować o najbardziej optymalnym modelu kształcenia studentów dostosowanym do potrzeb współczesnego rynku pracy. Głos w dyskusji dotyczącej kształcenia dualnego zabiorą również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także Jan Filip Staniłko z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Początek o godz. 10.00, natomiast o godz. 12.15 odbędzie się briefing prasowy.

Pan Krzysztof Zubrzycki z Krakowa najlepiej poradził sobie z tekstem III Dyktanda Rzeszowskiego i tym samym zdobył tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii. Dyktando, w którym uczestniczyło prawie 100 osób m.in. uczniów, mieszkańców Rzeszowa oraz studentów i pracowników Uczelni odbyło się w czwartek 22 lutego 2018 r. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Fot. Zoom/Fundacja dla Kina

28 lutego w warszawskim Empiku Junior odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich od dłuższego czasu prowadzi działania na rzecz zwiększenia obecności polskich uczelni w krajach Ameryki Łacińskiej. Dlatego delegacja KRASP, na czele z prof. Markiem Tukiendorfem, wzięła udział w Kongresie Szkolnictwa Wyższego w Hawanie poświęconym umiędzynarodowieniu.

50 procent spośród ubiegłorocznych absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  pn. Rozwój oferty Biura Karier dla wzrostu konkurencyjności studentów MWSLiT na rynku pracy, POWR.03.01.00-00-B048/17. Wsparcie dedykowane jest pracownikom Biura Karier oraz studentom, którzy ukończyli 20 lat. Uczelnia zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji, która ruszyła 26 lutego 2018 r.

23 lutego, podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, wręczone zostały uroczyście nagrody w kolejnej edycji konkursu na najlepsze kampanie rekrutacyjne szkół wyższych Genius Universitatis.

Gdy rodzice pewnego dnia odkrywają, że nie rozumieją swych dzieci, a młodzież narzeka, że "starzy tylko zrzędzą", nieszczęście wisi na włosku! Jak uniknąć międzypokoleniowej wojny? Najlepiej wie o tym nasz ekspert, Małgorzata Kapuściak, mówca motywacyjny, autorka książki "Dziewczyna w trampkach".

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt