MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Link: https://www.youtube.com/watch?v=K-cstRPEwZs&feature=emb_title

W uroczystym otwarciu Perspektywy Women in Tech Summit 2020 weźmie udział - w czasie rzeczywistym - Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz Unii Europejskiej ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Pani Komisarz uczestniczyła w otwarciu pierwszego Summitu w roku 2018 i była pod wielkim wrażeniem tego bezprecedensowego wydarzenia. Warto posłuchać co wtedy powiedziała: Youtube.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na webinarium online „Jak i kiedy wyjdziemy z kryzysu?”. Podczas spotkania wybitni eksperci: prof. Grzegorz Kołodko, prof. Krzysztof Zagórski,  prof. ALK dr hab. Anna Baczyńska, prof. ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk oraz prof. ALK dr hab. Jacek Tomkiewicz, pod przewodnictwem prof. Andrzeja K. Koźmińskiego, będą dyskutowali nad perspektywami, jakie rysują się przed nami w kolejnych latach.

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. Marek Cała oraz Przewodniczący Komitetu Dnia Górnika dr hab. inż. Marek Borowski, prof. AGH serdecznie zapraszają studentów, absolwentów, pracowników oraz wszystkich przyjaciół AGH do udziału w uroczystościach z okazji obchodzonego 4 grudnia Dnia Górnika. Pierwszy raz w historii AGH Barbórka świętowana będzie… wirtualnie.

W czasie, kiedy odwoływane są koncerty charytatywne, których celem było finansowe wsparcie schronisk dla zwierząt, w czasie gdy placówki szkolne przeniosły swoją działalność do domów i zamknęły się na wszelką aktywność dobroczynną, w czasie gdy przytuliska dla bezdomnych zwierząt pozostały same, wolontariusze Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom wychodzą naprzeciw potrzebom z rękami gotowymi do pracy i wbrew wszelkim trudnościom są gotowi nieść pomoc najsłabszym.

Wybrani na kadencję 2020-2024 rektorzy publicznych uczelni zawodowych staną przed wieloma wyzwaniami, począwszy od pandemii i problemów z organizacją nauki zdalnej. Kim są nowi JM?

Mamy do odegrania ogromną rolę miastotwórczą, środowiskotwórczą i naukotwórczą – mówi prof. Dariusz Surowik, przewodniczący Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w wywiadzie dla Perspektyw. Przewodniczący KRePUZ deklaruje, że celem kadencji władz  będzie widoczność uczelni zawodowych w przestrzeni społecznej gospodarczej i naukowej.

32 uczelnie kształcące około 50 tysięcy studentów, działające przede wszystkim lokalnie, w silnym związku z otoczeniem gospodarczym i społecznym – tak można w największym skrócie scharakteryzować segment Publicznych Uczelni Zawodowych. W naszym Raporcie zebraliśmy najważniejsze informacje o PUZ-ach. To bardzo interesująca lektura!

Konferencja bez wieczornego party dla wszystkich uczestników – to nie przejdzie, nawet w dobie pandemii. Podczas Summitu zostanie odpalona zupełnie nowa forma integracji: Virtual Dance Party (8 grudnia godz. 21.00) z Dúnią Pacheco, sławną nauczycielk tańca, która pomaga kobietom osiągnąć wewnętrzną wolność i samoakceptację dzięki ruchowi.

60 warsztatów prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów z firm partnerskich będzie dostępnych podczas Summitu. Ich tematyka jest niezwykle szeroka, zatem każdy znajdzie dla siebie coś interesującego: od Block Chain, Neural Networks  i Backlog Refinement, przez porady jak założyć startup związany z technologią 5G po kwestie związane z work-life balance i odważnym budowaniem kariery. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zatem warto jak najszybciej kupić swój bilet na wybrane spotkanie.

Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni – po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online – jest tak duże, że włączamy PVP (Perspektywy Virtual Platform) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni. Nie musicie już ryzykować wchodząc we współpracę z firmami, które nie mają doświadczenia ani w procesach informacyjnych, ani w edukacji. Perspektywy znakomicie wiedzą, co jest uczelniom potrzebne. Z nami Wam się uda!

Apelujemy, aby kształtowanie systemu szkolnictwa wyższego i nauki odbywało się z realnym zaangażowaniem społeczności akademickiej. Byłoby wielką szkodą dla pomyślnego rozwoju naszego kraju, gdyby taka debata została zastąpiona decyzjami arbitralnymi, motywowanymi krótkowzrocznie rozumianymi interesami politycznymi czy skrajnymi poglądami o charakterze ideologicznym – stwierdza Rada Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha, akademickiego think-tanku w Warszawie, w skład której wchodzą profesorowie: Tomasz Borecki, Andrzej Eliasz, Marek Krawczyk, Józef Lubacz, Zbigniew Marciniak, Tomasz Szapiro i Jan Szmidt.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła I edycję programu Profesura Gościnna NAWA. Na polskie uczelnie w ramach programu przyjedzie pięciu naukowców o światowej renomie.

"Pakiet wolnościowy", czyli nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, która ma zapewnić wolność nauki, będzie przedstawiony w grudniu. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace nad reformą PAN - zapowiedział w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW) wyraziła zaniepokojenie wystąpieniem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, dotyczącym aktualnych wyzwań szkolnictwa wyższego. Minister z zaskoczeniem odbiera "radykalny i konfrontacyjny ton przyjętego przez radę stanowiska" - poinformował PAP resort.

Z badania przeprowadzonego przez Banco Santander oraz IAUP wynika, że ponad 700 rektorów ma obawy związane ze skutkami pandemii. Badanie, w którym uczestniczyli rektorzy z 90 krajów, wskazuje na silny wpływ pandemii na sytuację finansową uczelni wyższych oraz przewiduje spadek liczby zgłoszeń kandydatów na studia. Aż 70% ankietowanych instytucji zamierza wdrożyć program kształcenia bazujący na modelu hybrydowym i podkreśla potrzebę zainwestowania dodatkowych środków.

Zróbmy coś wspaniałego i dającego siłę na koniec tego trudnego roku! – apeluje dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawczyni Summitu. Trzecia edycja konferencji, tym razem online, rozpocznie się już 8 grudnia.

Program Wirtualny Instytut Badawczy (WIB), którego Podmiotem Zarządzającym jest Łukasiewicz – PORT z Wrocławia, ogłosił pierwszy otwarty konkurs na zespoły badawcze z obszaru biotechnologia medyczna – onkologia. Nabór wniosków rusza 1 marca 2021. Wkrótce zostanie także ogłoszona rekrutacja do grona ekspertów, którzy będą oceniać projekty.

Profesor Alexander Steinbüchel, światowej klasy mikrobiolog, obejmie pierwszego grudnia obowiązki dyrektora Międzynarodowego Centrum Badania Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM). Jest to osadzona w strukturze Politechniki Łódzkiej, jedyna w naszym mieście Międzynarodowa Agenda Badawcza.

Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „Prawda w języku”. Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ.

Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!