MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Inspiracją dla tegorocznej edycji konkursu są słowa ikony polskiego kina, Zbyszka Cybulskiego.

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

22 maja mieliśmy niezwykłą przyjemność spotkać się z Mentorkami Lean in STEM – panie przygotowywały się do wyboru mentee. Było twórczo i inspirująco – każda z nich ma wyjątkową moc, wiedzę, energię, strategię i każda z nich nie może doczekać się, aby przekazać tę iskrę mocy swojej mentee.

Czy w ostatnich latach wprowadzaliśmy reformy czy deformy edukacji? Czego uczą Polskę doświadczenia innych krajów? Jak kształcić pod wymagania rynku pracy, a jednocześnie pozwalać jednostkom na samorealizację?

Czy Morze Martwe jest morzem? Czym oddychają ryby? Czy swing jest tańcem latynoamerykańskim? Na te i inne pytania już 2 czerwca będą odpowiadać gimnazjaliści podczas Brainly Edu-Quizo – największych ogólnopolskich rozgrywek online skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych.

W roku akademickim 2017/18 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zamknie 27 kierunków i specjalności, a otworzy 14 nowych – wynika z informacji podanych we wtorek przez uczelnię. „Co roku zamykamy pewne kierunki, by w ich miejsce utworzyć nowe” – powiedział Tadeusz Dębowski z działu rekrutacji UJ.

Quacquarelli Symmonds World University Ranking (QS) to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie. W tegorocznej edycji sklasyfikowano 16 kierunków studiów prowadzonych na UW. Filozofia znalazła się na miejscach 101-150.

Ponad 30 proc. najważniejszych umiejętności, które dziś ceni się u pracowników, zmieni się w ciągu kilku lat. Rynek pracy wciąż ewoluuje. Sprawdź, na kogo będzie czekać praca w 2020 roku.

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

Najnowsze wyniki PISA 2015 dotyczą wiedzy i umiejętności związanych z ekonomią i finansami (ang. financial literacy). Wśród 15 krajów, które wzięły udział w badaniu, polscy 15-latkowie lokują się w środku zestawienia. W Polsce co piąty 15-latek (20%) ma wiedzę i umiejętności z zakresu finansów na bardzo niskim poziomie. Jednocześnie mamy mniej niż średnio w OECD uczniów mających wiedzę i umiejętności finansowe na najwyższym poziomie. Ponadto, jak wynika z analiz OECD, w Polsce dziewczęta mają większą wiedzę i umiejętności z ekonomii i finansów niż chłopcy.

Fundacja im. Lesława A.Pagi zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego. To jednodniowa konferencja dla studentów zainteresowanych tematyką rynku kapitałowego, giełdy i ekonomii oraz pragnących poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Współpraca polskich uczelni technicznych z firmami wysokich technologii była wiodącym tematem pierwszego Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego, które z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy odbyło się 17 maja w hotelu Hilton w Warszawie. Podczas Forum ogłoszono również wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017.

25 maja br. odbędzie się finał konkursu Warsaw Business Game (WBG). To wyjątkowe dla akademickiej społeczności wydarzenie, podczas którego najlepsze drużyny z warszawskich uczelni zmierzą się z zadaniem konkursowym symulującym realną sytuację biznesową. WBG przebiega w języku angielskim, z uwagi na coraz większą różnorodność społeczności studenckiej i wymogi globalnego świata biznesu. Pomysłodawcą konkursu jest Aksen Semak, student kierunku Bachelor of Arts in Business Economics na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Program posiada walidację Coventry University. Jest prowadzony wspólnie przez Uczelnię Łazarskiego i Coventry University z Wielkiej Brytanii.

18-19 maja br. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbędą się  V Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej „Sim Challenge 2017”. Walczyć będą najlepsi z najlepszych! Do rywalizacji stanie 10 drużyn z uczelni medycznych z całej Polski.  Podczas zawodów studenci będą mieli okazję zmierzyć swoje siły na polu symulacji medycznej wykorzystując nabytą wiedzę medyczną, jak również umiejętności pracy w zespole. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Polskę w Paryżu podczas zawodów ogólnoświatowych.

Hasło piątej już edycji projektu PR Camp nie pozostawia złudzeń – będzie innowacyjnie i profesjonalnie. W ciągu trzydniowego szkolenia 30 uczestników z całej Polski będzie miało okazję uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez trenerów zajmujących się PR-em i marketingiem zawodowo.

Dobiegło końca ogólnopolskie głosowanie w programie LECHSTARTER. 15 zwycięskich projektów pozytywnie odmieni oblicze wybranych polskich miast i zintegruje lokalne społeczności. Leszek Chmielewski przeznaczył na ten cel łącznie aż milion złotych.

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera i magistra inżyniera wskaże pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich, który Perspektywy ogłoszą 17 maja br. w Warszawie. Ocenionych zostanie 21 dyscyplin studiów technicznych. Galę Rankingu poprzedzi Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem władz akademickich i kadry firm wysokich technologii.

Ruszył pierwszy w Polsce cykl darmowych live streamów z polskimi programistami pracującymi za granicą dla światowych gigantów i przy innowacyjnych startupach technologicznych. Wśród rozmówców są m.in. Tomasz Wiszkowski -  Software Developer Google z Seattle, Łukasz Orłowski – Computational Scientist w A*STAR w Singapurze oraz Maciej Bargiel, pracujący w Dolinie Krzemowej dla Facebooka. To okazja do porozmawiania z programistami ze ścisłej światowej czołówki dla każdego, kto chce rozwijać swoją karierę w branży IT.

Zjazd Digital University „Women in Tech” odbędzie się w najbliższy piątek 19 maja 2017 r. w Auli Szkoły Głównej Handlowej. Zaproszeni Eksperci będą mówić m.in. o tym  jak działają i mogą działać kobiety w branżach ICT mówi się już wiele. W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT? Jaki jest potencjał kobiet w branży technologicznej? Kim jest Polka zawodowo zajmująca się nowoczesnymi technologiami? W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT?”.

Czy wiesz, że dżinsy były kiedyś opatentowanym wynalazkiem? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób chroniony jest skład Coca-Coli? Czy małpa może posiadać prawa autorskie do stworzonego przez siebie utworu? W jaki sposób działa system ochrony własności intelektualnej i kto może z niego korzystać?

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt