MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Muzeum Śląskie jako jedyne z Polski zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Europejskie Muzeum Roku 2017. Uwagę jury, jak czytamy w laudacji, zwróciło  „zaangażowanie Muzeum w prezentowanie i interpretowanie skomplikowanej historii regionu, odzwierciedlającej sukcesy i straty oraz marzenia i dramaty wielu pokoleń Ślązaków”.

Dzień Budowlańca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to impreza cykliczna poświęcona zagadnieniom związanym z szeroko pojętą inżynierią budowlaną. Szósta edycja odbędzie się 11 maja 2017 roku w Laboratorium Centrum Wodne przy ul. Ciszewskiego 6. Zostanie ona poprzedzona konkursem budowy wież z drewna balsowego „Wybudujemy Wieżę”, w którym udział wezmą studenci uczelni technicznych z całej Polski.

W dniach 10-11 maja 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się 3. edycja „EEC - Liderzy przyszłości” – otwartych spotkań z inwestorami, menedżerami, przedstawicielami mediów i rządów państw. To wszystko w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej, która co roku odbywa się w maju w Katowicach.

Programiści, analitycy, graficy i administratorzy baz danych. Takie zawody najczęściej kojarzone są z branżą technologiczną i startupową. Krakowskie Brainly chce odczarować takie podejście i pokazać, że na humanistów również czekają ekscytujące wyzwania w startupach.

Tegoroczna, trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Myślenia Projektowego – Design Thinking Week – dotyczy budowania zaufania społecznego. W dniach 8 - 14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, w tym w Warszawie, środowiska: biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie nie chcą patrzeć z założonymi rękami na sytuację w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dzięki CEE Business Conference – międzynarodowemu projektowi Koła, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017 roku na Campus Warsaw – chcą pokazać, że region ten ma wszelkie warunki by być konkurencyjnym dla globalnych graczy.

26 kwietnia 2017 r. tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju zamiast do szkoły pójdzie do pracy. Powód - Dzień przedsiębiorczości, który od 14 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Naczelna Organizacja Techniczna wspólnie ze Związkiem Rzemiosła Polskiego debatowały 25 kwietnia nad drogami, metodami i innowacyjnością kształcenia zawodowego. To już V. cykliczna konferencja z cyklu " Łączy nas szkolnictwo zawodowe", z aktywnym udziałem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wg Marzeny Machałek, wiceministra edukacji, rzemiosło i stowarzyszenia naukowo- techniczne są ważnymi partnerami w kształceniu zawodowym. - Opinie i doświadczenie ZRP i NOT jako pracodawców, ale także jako uczestników edukacji branżowej, są dla nas cennym kapitałem w przygotowaniu ostatecznego kształtu reformy edukacji.

Jedni kierują się ideałami – wybierają studia medyczne, by pomagać ludziom. Innych fascynuje złożoność żywego organizmu – chcą poznać wszystkie jego zagadki. Jeszcze inni marzą o odkryciach, dzięki którym śmiertelne choroby staną się łatwo uleczalne. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że badaniem mechanizmów powstawania schorzeń, tworzeniem nowych leków i opracowywaniem skutecznych terapii zajmują się obecnie w głównej mierze biolodzy molekularni, biotechnolodzy, biochemicy i biofizycy, a nie – jak to było kiedyś – lekarze.

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w turnieju “Rush Tournament ZDZ Warszawa”. Jest to turniej sportów elektronicznych, który odbywać się będzie w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Matura za pasem, czas pomyśleć co potem. Wiesz co chcesz robić, lubisz się uczyć, masz talent, pasję i wszędzie Cię pełno, ale nie wiesz czy dasz radę opłacić studia?

Z najnowszego Raportu: „Szkolne talenty Europy u progu zmian. Polscy uczniowie w najnowszych badaniach międzynarodowych”, przygotowanego przez Fundację Evidence Institute we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, wynika, że Polska jest pod względem liczby zdolnych uczniów czwartą siłą Unii Europejskiej.

72 szkoły z całej Polski zgłosiły się do tegorocznej edycji Szkoły Demokracji, z czego 50 otrzymało ten prestiżowy tytuł przyznawany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Znalezienie się w gronie wyróżnionych to efekt intensywnej pracy całych społeczności szkolnych. Placówki muszą wykazać, że odbywają się u nich demokratyczne wybory do SU, samorząd ma uchwalony regulamin, uczniowie mają możliwość swobodnego działania, władze SU i dyrekcja komunikują się z młodzieżą, wspólnie podejmuje się najważniejsze decyzje, uczniowie znają kryteria nauczania, a szkoła jest otwarta na różne wartości.

Hasło piątej już edycji projektu PR Camp nie pozostawia złudzeń – będzie innowacyjnie i profesjonalnie. W ciągu trzydniowego szkolenia 30 uczestników z całej Polski będzie miało okazję uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez trenerów zajmujących się PR-em i marketingiem zawodowo.

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) rośnie. Przewiduje się, że do 2025 r. będzie dostępnych około 7 milionów miejsc pracy, z czego dwie trzecie powstanie w wyniku przejścia pracowników na emeryturę.

Rusza XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzą się w trzecim etapie Olimpiady już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Na laureatów Olimpiady czekają laptopy, czytniki ebooków, tablety, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy.

Wysokie zarobki, mikroskopijne bezrobocie, europejski styl życia i niebotyczne koszty utrzymania? Zanim przeprowadzisz się do większego miasta i rozpoczniesz karierę programisty, przekonaj się czy to się opłaca. Sprawdziliśmy, ile można zarobić w IT, w zależności od posiadanego doświadczenia, zajmowanego stanowiska pracy oraz indywidualnej sytuacji życiowej.

Marta Nieradkiewicz została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nominowana była za rolę w filmach Kamper w reż. Łukasza Grzegorzka i Zjednoczone Stany Miłości w reż. Tomasza Wasilewskiego. Werdykt ogłosił Jerzy Stuhr – przewodniczący jury.

Po raz czwarty w Polsce odbędą się międzynarodowe regaty jednostek napędzanych siłą ludzkich mięśni – International Waterbike Regatta 2017. W wydarzeniu weźmie udział 320 studentów uczelni wyższych z całej Europy oraz 40 łodzi. Zmagania odbędą się na jeziorze Jeziorak przy śródlądowym porcie w Iławie w dniach 25-27 maja.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt