MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rozmowa z Agatą Różycką – studentką Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie – o aktorstwie, studiach i maturze.

Poszukiwania pierwszej pracy bywają długotrwałe, ale nie można się poddawać. Warto pamiętać o przysłowiu "jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem". Młodzi Polacy zaczynają pracę, mając przeciętnie 22 lata. Średnia w krajach Unii Europejskiej wynosi 20 lat – wynika z badania TNS Polska. Im szybciej młodzi zdobywają doświadczenie zawodowe, tym lepiej. Z najnowszego raportu „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” firmy Deloitte wynika, że najmłodsze pokolenie wchodzące na rynek pracy, zdaje sobie sprawę ze swoich wad. I tak: 37 proc. - uważa, że nie ma zdolności przywódczych, 40 proc. – jest zdania, że nie udźwignęłaby zarządzania innymi, a 33 proc. - ma niską odporność na stres.

Grupa studentów kilku wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego związanych z organizacją Enactus działającą na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ realizuje kompleksowy projekt Bluekids o charakterze społecznym.

Panel dyskusyjny „MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”, Ranking Studiów Ekonomicznych i Ranking MBA Perspektywy 2018 złożyły się na program Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego, które odbyło się 12 czerwca w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Uczestniczyli w nim rektorzy, dziekani i profesorowie uczelni prowadzących kierunki ekonomiczne oraz organizatorzy najlepszych programów MBA.

12 czerwca podczas Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego w Warszawie poznamy wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2018 oraz nagrodzimy zwycięzców Rankingu Studiów Ekonomicznych Perspektywy 2018.  Galę rankingów poprzedzi dyskusja MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”.

Dzięki systemowi śledzenia Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) kandydaci na studia mogą sprawdzić, jak na rynku pracy wiedzie się absolwentom ich wymarzonego kierunku. Wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin zaprezentował w piątek wyniki trzeciej edycji badań.

Dobra passa studenckiego zespołu SmartPower z Politechniki Śląskiej nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh!

Politechnika Śląska otrzymała największe dofinansowanie w ramach konkursu MOTO POWER, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Nasza uczelnia uzyskała ponad 4 mln zł na realizację projektu edukacyjnego na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Natalia Szachna, licealistka z Warszawy, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1700 rywali z całego świata. Tegoroczny temat przemówienia dotyczył zrównoważonego rozwoju. Krótkie i pomysłowe wideo Natalii zdobyło uznanie jury. Zwyciężczyni w nagrodę pojedzie na sierpniowe EF Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.

Studenckie Koło Naukowe Mostowców z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyło w 7. edycji Konkursu Mostów Stalowych zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską.

Uniwersytet Jagielloński idzie w kierunku elitarności, dlatego kandydaci na studia będą musieli spełniać wyższe niż dotychczas wymagania – poinformował prorektor uczelni ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian na konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie rekrutacji na studia.

MBA to studia cenione i coraz bardziej doceniane. Warte inwestycji, bo najlepsze z nich mają satysfakcjonującą  stopę zwrotu. Programy studiów dla liderów biznesu -  i dla tych, którzy pragną  być liderami - oceni już 12 czerwca Ranking MBA Perspektywy 2018.

Ponad 20 różnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli weźmie udział w V jubileuszowym Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tym roku na uczestników imprezy będą czekać m.in. Pokaz współpracy służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej, napad na konwój, trup w patio, pokazy technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, wyszkolenia psów służbowych oraz gaszenia wybuchowych substancji. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Krystian i Kamil Kłeczek studenci WSPiA, finaliści programu „Mam talent”.

Rektorzy najlepszych uczelni i dziekani najlepiej kształcących wydziałów przybyli na uroczysty finał XIX Rankingu Szkól Wyższych Perspektywy 2018, który odbył się 29 maja w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Rozpoczął się pierwszy w Polsce nabór do szkoły kształcącej w zawodzie technik jeździectwa. Szkoleni w Jordanowie uczniowie staną się specjalistami od koni sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Rozpoczęła się XVII edycja konkursu European Language Label (ELL), w którym laureatami zostają instytucje i nauczyciele, którzy szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne metody nauczania, wykraczają poza ramy Podstawy programowej, ucząc języków obcych w celu lepszego poznania otaczającego świata.

Fundacja Grubera, działająca przy Uniwersytecie Yale w USA, ogłosiła nazwiska tegorocznych laureatów prestiżowych nagród naukowych. Jednym z najważniejszych członków nagrodzonego zespołu satelity Planck jest prof. Krzysztof Górski z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Dwa dni pełne ofert pracy, praktyk, staży. Jeśli chcesz znaleźć pracę, porozmawiać z potencjalnym pracodawcą, zapoznać się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym albo jeśli chcesz kogoś zatrudnić, porozmawiać z potencjalnym pracownikiem, poznać możliwości aplikujących na wybrane stanowiska to Fundacja Manus zaprasza 5 – czerwca na swój flagowy projekt, nieprzerwanie realizowany od 15 lat – Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń studenckich na Dolnym Śląsku odbędzie się w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, w budynku C – 13.

Zespół pracujący pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT) i dr Joanny Kowalskiej z Wydziału Fizyki UW opracował nową modyfikację struktury końca 5’ cząsteczki mRNA, tzw. kapu. Wynalazek wykazuje zaskakujące właściwości biologiczne, wzbudzając zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego.

Inicjatywa zorganizowania Forum Akademickiego Polska-Indie, powołanie nieformalnej grupy konsultacyjnej uczelni obu krajów, rozmowy w Ministerstwie Edukacji stanu Gujarat, debaty "okrągłego stołu" z udziałem rektorów obu krajów, udane Prezentacje Polskich Uczelni, podczas których polska delegacja spotkała się z prawie dwoma tysiącami (!) kandydatów na studia w naszym kraju, to główne rezultaty majowej misji edukacyjnej "Study in Poland" INDIE 2018.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt