MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

30 firm, 80 staży oraz wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2500 złotych miesięcznie. Do końca maja trwa nabór uczestników do Programu Kariera. Pracodawcy szukają studentów i absolwentów bardzo różnych kierunków.

W Internecie nie brakuje wzorów pisania CV, w dużym stopniu są to jednak stare i nieprzystające do nowych zasad formularze. Istnieją nowe standardy, według których należy tworzyć dokumenty aplikacyjne.

XII edycję Olimpiady wygrał Paweł Sosnowski, uczeń Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Opiekunem zwycięzcy jest Arkadiusz Stańczyk. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on ponad 15 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Fot. Alicja Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. 19 kwietnia blisko 1000 wolontariuszy wyjdzie na ulice Warszawy i przekaże mieszkańcom żółte żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Do akcji włączyło się również około 1000 szkół, bibliotek i instytucji kultury, z całej Polski oraz partnerzy zagraniczni m.in. w USA i Izraelu. W tym roku „Żonkile” promują wyjątkowi ambasadorzy: Agnieszka Holland, Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Maciej Musiał.

65 osób wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się 8/9 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. W rywalizacji wzięły udział cztery dziewczyny: Joanna DOLAŚ z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Julia RADZIKOWSKA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, Anna ŁEŃ - z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w Łodzi oraz Aleksandra WIECZOREK -  z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Finalistki otrzymały od Perspektyw – organizatora akcji „Dziewczyny na Politechniki” list pochwalny i oczywiście…. nasze „akcyjne” kaski!.

Promocja polskiego szkolnictwa wyższego na Ukrainie i rozwój polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej to główne tematy tego – największego z dotychczasowych – wydarzenia, które odbyło się w Kijowie.

Rektorzy trzech poznańskich uczelni podpisali w piątek umowę w sprawie utworzenia spółki; jej działalność ma się rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest stworzenie zdolnym, młodym ludziom takich warunków rozwoju, by zechcieli pozostać w Poznaniu i Wielkopolsce.

Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi, w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której co roku udział brało ponad 10 tys. uczniów.

Rusza siódma edycja konkursu dla studentów studiów pierwszego stopnia, którzy w trwającym roku akademickim obronią pracę licencjacką lub inżynierską. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe z zakresu chemii oraz jej pogranicza z fizyką i biologią. Konkurs Złoty Medal Chemii organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Firma Nestlé Polska ogłosiła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz fabrykach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie. Aplikacje na praktyki, wysłane przez stronę internetową firmy, przyjmowane są do 15 kwietnia br.

Sześć tysięcy dziewczyn odwiedziło politechniki i wydziały ścisłe w całej Polsce podczas jubileuszowego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – było kolorowo, głośno i merytorycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się.

Do 15 kwietnia trwa rekrutacja do XV edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy  bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W ten weekend Ciechanów będzie gościł ponad 600 uzdolnionych, młodych pływaków z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów uczniowie będą rywalizo-wać w czterech kategoriach wiekowych. Sportowe emocje gwarantowane!

Dziewczyny przyszły na Politechnikę Świętokrzyską! Właściwie - przyjechały: z Ostrowca Śwìętokrzyskiego ( II LO im. Chreptowicza), Włoszczowy (ZSP nr 3), Jędrzejowa (II LO im.M.Reja), a także z kieleckich liceów (m.in. "Śniadecki" "Ściegienny", "Norwid") ... - Zabrałyśmy ze sobą ochronę, czyli chłopaków ze szkoły - żartowały uczennice klasy mat.fiz. z Jędrzejowa.

Warsaw Latin Convention jest inicjatywą studentów i wykładowców, stworzoną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, której celem jest promocja i rozwój relacji prawno-gospodarczych oraz akademickich pomiędzy instytucjami, przedsiębiorcami oraz kancelariami w Polsce i Ameryce Łacińskiej.

W środę 29 marca, w dniu rozpoczęcia procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze jednego z czołowych brytyjskich uniwersytetów -  de Monfort  w Leicester spotkały się w Warszawie z przyszłymi studentami, by otwarcie rozmawiać o konsekwencjach uruchomienia artykułu 50 dla możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii. „To ważne, żeby pamiętać, że opuszczamy Unię Europejską, ale nie Europę“ – mówił podczas spotkania rektor uniwersytetu, profesor Dominic Shellard i zapewniał młodych Polaków, że zgodnie z obietnicą brytyjskiego rządu, kandydaci rozpoczynający studia w 2017 roku mogą liczyć na preferencyjne kredyty studenckie na tych samych zasadach co dotychczas.

30 marca br. już po raz dziesiąty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz ósmy zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Już po raz dziesiąty Niezależne Zrzeszenie Studentów podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Programu Drogowskazy Kariery, podczas którego studenci w 9 miastach w Polsce będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach, aby lepiej zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Już w najbliższy czwartek, 30 marca w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki! zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn! 20 uczelni, kilkadziesiąt wydziałów, studentki, maturzystki i niezliczona liczba atrakcji, wykładów, warsztatów, eksperymentów.

 

Czwarta edycja Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zbliża się wielkimi krokami. Już 4 kwietnia Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na kolejne już Targi Praktyk i Staży. Wzorem poprzedniej edycji, targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt