Rozmowa z Agatą Różycką – studentką Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie – o aktorstwie, studiach i maturze.
Czytaj więcej »
Poszukiwania pierwszej pracy bywają długotrwałe, ale nie można się poddawać. Warto pamiętać o przysłowiu "jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem". Młodzi Polacy zaczynają pracę, mając przeciętnie 22 lata. Średnia w krajach Unii Europejskiej wynosi 20 lat – wynika z badania TNS Polska. Im szybciej młodzi zdobywają doświadczenie zawodowe, tym lepiej. Z najnowszego raportu „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” firmy Deloitte wynika, że najmłodsze pokolenie wchodzące na rynek pracy, zdaje sobie sprawę ze swoich wad. I tak: 37 proc. - uważa, że nie ma zdolności przywódczych, 40 proc. – jest zdania, że nie udźwignęłaby zarządzania innymi, a 33 proc. - ma niską odporność na stres.
Czytaj więcej »
Grupa studentów kilku wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego związanych z organizacją Enactus działającą na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ realizuje kompleksowy projekt Bluekids o charakterze społecznym.
Czytaj więcej »
Panel dyskusyjny „MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”, Ranking Studiów Ekonomicznych i Ranking MBA Perspektywy 2018 złożyły się na program Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego, które odbyło się 12 czerwca w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Uczestniczyli w nim rektorzy, dziekani i profesorowie uczelni prowadzących kierunki ekonomiczne oraz organizatorzy najlepszych programów MBA.
Czytaj więcej »
12 czerwca podczas Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego w Warszawie poznamy wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2018 oraz nagrodzimy zwycięzców Rankingu Studiów Ekonomicznych Perspektywy 2018. Galę rankingów poprzedzi dyskusja „MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”.
Czytaj więcej »
Dzięki systemowi śledzenia Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) kandydaci na studia mogą sprawdzić, jak na rynku pracy wiedzie się absolwentom ich wymarzonego kierunku. Wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin zaprezentował w piątek wyniki trzeciej edycji badań.
Czytaj więcej »
Dobra passa studenckiego zespołu SmartPower z Politechniki Śląskiej nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh!
Czytaj więcej »
Politechnika Śląska otrzymała największe dofinansowanie w ramach konkursu MOTO POWER, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Nasza uczelnia uzyskała ponad 4 mln zł na realizację projektu edukacyjnego na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.
Czytaj więcej »
Natalia Szachna, licealistka z Warszawy, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1700 rywali z całego świata. Tegoroczny temat przemówienia dotyczył zrównoważonego rozwoju. Krótkie i pomysłowe wideo Natalii zdobyło uznanie jury. Zwyciężczyni w nagrodę pojedzie na sierpniowe EF Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.
Czytaj więcej »
Studenckie Koło Naukowe Mostowców z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyło w 7. edycji Konkursu Mostów Stalowych zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską.
Czytaj więcej »
Uniwersytet Jagielloński idzie w kierunku elitarności, dlatego kandydaci na studia będą musieli spełniać wyższe niż dotychczas wymagania – poinformował prorektor uczelni ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian na konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie rekrutacji na studia.
Czytaj więcej »
MBA to studia cenione i coraz bardziej doceniane. Warte inwestycji, bo najlepsze z nich mają satysfakcjonującą stopę zwrotu. Programy studiów dla liderów biznesu - i dla tych, którzy pragną być liderami - oceni już 12 czerwca Ranking MBA Perspektywy 2018.
Czytaj więcej »
Ponad 20 różnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli weźmie udział w V jubileuszowym Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tym roku na uczestników imprezy będą czekać m.in. Pokaz współpracy służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej, napad na konwój, trup w patio, pokazy technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, wyszkolenia psów służbowych oraz gaszenia wybuchowych substancji. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Krystian i Kamil Kłeczek studenci WSPiA, finaliści programu „Mam talent”.
Czytaj więcej »
Rektorzy najlepszych uczelni i dziekani najlepiej kształcących wydziałów przybyli na uroczysty finał XIX Rankingu Szkól Wyższych Perspektywy 2018, który odbył się 29 maja w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.
Czytaj więcej »
Rozpoczął się pierwszy w Polsce nabór do szkoły kształcącej w zawodzie technik jeździectwa. Szkoleni w Jordanowie uczniowie staną się specjalistami od koni sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.
Czytaj więcej »
Rozpoczęła się XVII edycja konkursu European Language Label (ELL), w którym laureatami zostają instytucje i nauczyciele, którzy szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne metody nauczania, wykraczają poza ramy Podstawy programowej, ucząc języków obcych w celu lepszego poznania otaczającego świata.
Czytaj więcej »
Fundacja Grubera, działająca przy Uniwersytecie Yale w USA, ogłosiła nazwiska tegorocznych laureatów prestiżowych nagród naukowych. Jednym z najważniejszych członków nagrodzonego zespołu satelity Planck jest prof. Krzysztof Górski z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcej »
Dwa dni pełne ofert pracy, praktyk, staży. Jeśli chcesz znaleźć pracę, porozmawiać z potencjalnym pracodawcą, zapoznać się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym albo jeśli chcesz kogoś zatrudnić, porozmawiać z potencjalnym pracownikiem, poznać możliwości aplikujących na wybrane stanowiska to Fundacja Manus zaprasza 5 – czerwca na swój flagowy projekt, nieprzerwanie realizowany od 15 lat – Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń studenckich na Dolnym Śląsku odbędzie się w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, w budynku C – 13.
Czytaj więcej »
Zespół pracujący pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT) i dr Joanny Kowalskiej z Wydziału Fizyki UW opracował nową modyfikację struktury końca 5’ cząsteczki mRNA, tzw. kapu. Wynalazek wykazuje zaskakujące właściwości biologiczne, wzbudzając zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego.
Czytaj więcej »
Inicjatywa zorganizowania Forum Akademickiego Polska-Indie, powołanie nieformalnej grupy konsultacyjnej uczelni obu krajów, rozmowy w Ministerstwie Edukacji stanu Gujarat, debaty "okrągłego stołu" z udziałem rektorów obu krajów, udane Prezentacje Polskich Uczelni, podczas których polska delegacja spotkała się z prawie dwoma tysiącami (!) kandydatów na studia w naszym kraju, to główne rezultaty majowej misji edukacyjnej "Study in Poland" INDIE 2018.
Czytaj więcej »