MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Matematyka to nie tylko skomplikowane obliczenia i abstrakcyjne zadania. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MathRiders, aż 73 proc. Polaków uważa, że umiejętności w tej dziedzinie nauki są istotne przy wyborze kandydata do pracy. Jednocześnie, co trzeci badany przyznaje, że miał problem z rozwiązaniem zadania matematycznego przeznaczonego dla dziecka w wieku szkolnym.

"...Polska cieszy się opinią kraju bezpiecznego i tolerancyjnego. Młodzież z Kazachstanu szybko się tu aklimatyzuje. Jak już mówiłem  – dla nas odległość między Astaną i Warszawą nie stanowi żadnego problemu. Rozwój gospodarczy kraju i wzrost poziomu zamożności społeczeństwa sprawił, że nawet dla kogoś o średnich dochodach wysłanie dziecka na studia do Polski jest osiągalne..." - Z Margułanem Baimuchanem, ambasadorem Kazachstanu w RP rozmawia Anna Wdowińska

Do 16 listopada 2017 r. trwa rejestracja Uczestników i Uczestniczek do Olimpiady Cyfrowej. To konkurs interdyscyplinarny, organizowany przez Fundację Nowoczesna Polska, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości. Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Olimpiady: www.olimpiadacyfrowa.pl.

Henkel Polska ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie dla studentów na realizację własnego projektu w obszarze odpowiedzialności społecznej Już II edycja CSR Masters – działaj z Henklem!

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, rusza piąta edycja konkursu dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest Agencja Tłumaczeń i Szkoła Językowa Skrivanek. W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby posługujące się językiem angielskim, jak i niemieckim.

Trwa rekrutacja do programu wakacyjnych praktyk w renomowanych amerykańskich firmach dla polskich studentów – to już kolejna edycja Polish-American Internship Initiative. Na stronie internetowej PAII dostępne są oferty stażowe firm Raytheon Corporation oraz Scripps Networks Interactive. Studenci, którzy chcieliby wyjechać na staż w USA w wakacje 2018, mogą składać aplikacje on-line.

Dni Aktywności Studenckiej – czyli święto studentów Politechniki Wrocławskiej, to projekt organizowany przy współpracy Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej z Fundacją MANUS. 19 października jeden z budynków Politechniki Wrocławskiej wypełniony był ludźmi z pasją, kreatywnością i studenckim zapałem. XXVI edycja Dni Aktywności Studenckiej już za nami!

Coraz więcej osób chce zostać programistą. Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Czy ta bańka za chwilę pęknie? Eksperci ze szkoły programowania online Kodilla.com uspokajają: firmy z branży IT mają się dobrze i będą miały jeszcze lepiej.

Rozpoczyna się XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG), największego ogólnopolskiego projektu promującego wśród młodzieży inwestowanie na giełdzie. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 10 listopada mogą zgłaszać do SIGG swoje zespoły.

Politechnika Śląska znalazła się w gronie 13 uczelni, które zostaną nagrodzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego łącznie sumą 95 mln złotych! Ministerstwo postanowiło nagrodzić te uczelnie, które w ostatniej ocenie działalności naukowej poprawiły swój poziom naukowy i zdobyły wyższe kategorie.

W dniach 20-22 października 2017 Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z reprezentacją polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego w ramach wspólnego stoiska programu „Study in Poland” na targach "Obrazowanije i kariera" w Moskwie.

Do zbudowania muru potrzebnych jest wiele różnych cegiełek i wysokie miejsca w rankingach to są właśnie takie cegiełki, które są nam potrzebne do zbudowania naszej uczelni oraz jej wizerunku na zewnątrz. Wyjęcie którejkolwiek cegiełki sprawi, że mur będzie dziurawy albo, w najgorszym razie, się zawali.

Język Szekspira przestał być atutem na rynku pracy. Dziś to umiejętność oczywista – taka, jak obsługa komputera. Co więcej – możesz mieć pewność, że Twój przyszły pracodawca zweryfikuje Twoją znajomość języka - badania dowodzą, że czyni tak 97 proc. rekrutujących. W jaki sposób nauczyć się języka? Jaką metodę wybrać? Jak znajomość tę obiektywnie potwierdzić?

Dnia 23 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej V edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi. Przez 5 lat w projekcie wzięło udział ponad 150 przyszłych liderów ochrony zdrowia. Wielu z nich zasiadło na widowni podczas tegorocznej gali, aby wspierać tegorocznych stypendystów.

W dniach 24-26 października w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (tzw. CENT III) przy ul. Żwirki i Wigury 101, a także w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawie odbędą się bezpłatne prelekcje, warsztaty i spotkania z ekspertami związane z planowaniem kariery młodych naukowców.

Konstruktywne i energetyzujące podejście do pracy, nauki i kreacji; życie spójne z naszymi potrzebami, talentami i potencjałem twórczym, możliwości lepszego wykorzystania mózgu, mindfulness, oraz umiejętność osiania stanu „flow”, to tylko niektóre z tematów kolejnej edycji Agility by Design: Organisational mindset design days. www.agility-by-design.com

Doświadczenia wirtualnej rzeczywistości, identyfikacja odczuwanych emocji, śledzenie ruchu gałek ocznych i aktywności fal mózgowych – to tylko niektóre pomiary, jakie naukowcy z UW będą mogli przeprowadzić za pomocą nowoczesnego sprzętu Centrum Analiz Medialnych. CAM to pracownia naukowo-badawcza, która będzie realizować zaawansowane, nieprowadzone dotąd w Europie Środkowo-Wschodniej w takiej formule badania odbioru mediów. CAM powstało na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy chcesz studiować na jednym z najlepszych australijskich uniwersytetów, należącym do TOP100? Rozważ Monash University w Melbourne! Monash to największy uniwersytet w Australii. Oferuje wiele kierunków, daje możliwości prowadzenia ciekawych badań naukowych w bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach. Niezależnie od specjalizacji znajdziesz coś dla siebie.

Matematyka, nie bez powodu nazywana królową nauk, stanowi podstawę wielu mechanizmów współczesnego świata. Jednocześnie jest jedną z tych dziedzin nauki, która podczas edukacji sprawia uczniom największe problemy. Pomimo negatywnego nastawienia wyniesionego ze szkolnej ławy, co drugi dorosły Polak deklaruje jednak, że lubi matematykę – tak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie MathRiders.

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku. Wynika z niej, że aż 10 na 14 wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało ocenę A. Pozostałe 4 uzyskały natomiast ocenę B.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt