MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do zbudowania muru potrzebnych jest wiele różnych cegiełek i wysokie miejsca w rankingach to są właśnie takie cegiełki, które są nam potrzebne do zbudowania naszej uczelni oraz jej wizerunku na zewnątrz. Wyjęcie którejkolwiek cegiełki sprawi, że mur będzie dziurawy albo, w najgorszym razie, się zawali.

Język Szekspira przestał być atutem na rynku pracy. Dziś to umiejętność oczywista – taka, jak obsługa komputera. Co więcej – możesz mieć pewność, że Twój przyszły pracodawca zweryfikuje Twoją znajomość języka - badania dowodzą, że czyni tak 97 proc. rekrutujących. W jaki sposób nauczyć się języka? Jaką metodę wybrać? Jak znajomość tę obiektywnie potwierdzić?

Dnia 23 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej V edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi. Przez 5 lat w projekcie wzięło udział ponad 150 przyszłych liderów ochrony zdrowia. Wielu z nich zasiadło na widowni podczas tegorocznej gali, aby wspierać tegorocznych stypendystów.

W dniach 24-26 października w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (tzw. CENT III) przy ul. Żwirki i Wigury 101, a także w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawie odbędą się bezpłatne prelekcje, warsztaty i spotkania z ekspertami związane z planowaniem kariery młodych naukowców.

Konstruktywne i energetyzujące podejście do pracy, nauki i kreacji; życie spójne z naszymi potrzebami, talentami i potencjałem twórczym, możliwości lepszego wykorzystania mózgu, mindfulness, oraz umiejętność osiania stanu „flow”, to tylko niektóre z tematów kolejnej edycji Agility by Design: Organisational mindset design days. www.agility-by-design.com

Doświadczenia wirtualnej rzeczywistości, identyfikacja odczuwanych emocji, śledzenie ruchu gałek ocznych i aktywności fal mózgowych – to tylko niektóre pomiary, jakie naukowcy z UW będą mogli przeprowadzić za pomocą nowoczesnego sprzętu Centrum Analiz Medialnych. CAM to pracownia naukowo-badawcza, która będzie realizować zaawansowane, nieprowadzone dotąd w Europie Środkowo-Wschodniej w takiej formule badania odbioru mediów. CAM powstało na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy chcesz studiować na jednym z najlepszych australijskich uniwersytetów, należącym do TOP100? Rozważ Monash University w Melbourne! Monash to największy uniwersytet w Australii. Oferuje wiele kierunków, daje możliwości prowadzenia ciekawych badań naukowych w bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach. Niezależnie od specjalizacji znajdziesz coś dla siebie.

Matematyka, nie bez powodu nazywana królową nauk, stanowi podstawę wielu mechanizmów współczesnego świata. Jednocześnie jest jedną z tych dziedzin nauki, która podczas edukacji sprawia uczniom największe problemy. Pomimo negatywnego nastawienia wyniesionego ze szkolnej ławy, co drugi dorosły Polak deklaruje jednak, że lubi matematykę – tak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie MathRiders.

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku. Wynika z niej, że aż 10 na 14 wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało ocenę A. Pozostałe 4 uzyskały natomiast ocenę B.

Po raz siódmy, 18 – 20 października odbędą się Warszawskie Dni Techniki. Ich zadaniem jest pokazanie i zainteresowanie najnowocześniejszą techniką i innowacyjnymi zagadnieniami technologicznymi podejmowanymi przez środowisko naukowe i gospodarcze stolicy.

W dniach 9-11 października 2017 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się 11. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków "IWIS 2017". Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską. Tegoroczny IWIS odwiedziło ponad 20 000 osób.

„W poniedziałkowe przedpołudnie 16 października 2017 r., dla uczczenia nadchodzącego jubileuszu 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zebraliśmy się w kampusie Uczelni w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Jordana 19, by uczestniczyć w uroczystym zamurowaniu kapsuły czasu”  - tak zaczyna się list władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do przyszłych pokoleń, który zostanie umieszczony w wieży zegarowej w specjalnie przygotowanym tytanowo-cynkowym pojemniku.

25 wyjątkowych dziewczyn, studentek kierunków informatycznych i pokrewnych - z uczelni w całej Polsce – 12 października otrzymało stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. 

Polska100 to nowy projekt Polskiej Fundacji Narodowej, który rozpocznie się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska100 jest projektem żeglarskim, który będzie promował Polskę na świecie i wzmocni pozytywny wizerunek kraju poza granicami. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z udziałem polskiej załogi, na której czele stanie mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs do 100 portów na całym świecie. Wyprawa rozpocznie się w 2018 roku a zakończy po dwóch latach: w roku stulecia zaślubin Polski z morzem. Od samego początku projekt wspierają Wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Fundacja im. Lesława A. Pagi w październiku rozpocznie nabór zgłoszeń do nowego projektu. Akademia Liderek Biznesu jest odpowiedzią na potrzeby, mówiące o tym, że kobiety na swojej drodze do kariery napotykają na liczne bariery i dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Nowy projekt ma za zadanie  niwelować te dysproporcje.

25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. "Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz trzeci zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

W polskich uczelniach ogólnoakademickich, technicznych, zawodowych, specjalistycznych rozbrzmiewa uroczyste Gaudeamus. Rozpoczyna się nowy rok akademicki 2017/2018. W odświętnej atmosferze, z udziałem władz państwowych i akademickich, studenci pierwszego roku ślubowali akt przyjęcia w poczet studenckiej uczelni. Te pamiętne dni przedstawiamy w fotorelacji z kilku szkół wyższych.

Hasłem przewodnim tegorocznej, XIII edycji Olimpiady jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada Przedsiębiorczości to jedna z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Od 12 lat cieszy się ogromną popularnością – każdego roku przyciąga kilkanaście tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy decydują się walczyć o indeksy współorganizujących ją uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także o cenne nagrody rzeczowe.

Jak będą wyglądać w przyszłości płatności bezgotówkowe? Czy będziemy płacić wzrokiem, odciskiem palca, czy może w inny sposób? Każdy kto chciałby zaprezentować swoją wizję przyszłości może wziąć udział w specjalnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Warto bezgotówkowo” i przygotować swój tekst lub komiks na ten temat. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody – m.in. Microsoft Surface Pro4 oraz tablet SAMSUNG Galaxy Tab A10. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 23 października br.

Na początku września ruszyła III edycja programu stażowego organizowanego przez LOTAMS – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. Jest to druga w tym roku inicjatywa (II edycja ruszyła w styczniu bieżącego roku), mająca na celu regularny napływ nowej kadry, która po rocznym przeszkoleniu jest zatrudniana na umowę o pracę, dołączając do zespołów obsługi bazowej (hangarowej).

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt