MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 7 września na Politechnice Warszawskiej, zainaugurujemy kolejną edycję Salonu Maturzystów Perspektywy. Dzięki tej kampanii pomożemy przygotować się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia już jedenastemu rocznikowi polskich maturzystów.

Ciągłe podróże, nietypowe godziny pracy, małe dzieci, życie za granicą lub z dala od dużego miasta – to najczęstsze bariery na drodze do dyplomu. Ich ominiecie jest zaskakująco proste, za sprawą Studiów Online. Polskie prawo pozwala, by aż 60% zajęć na uczelniach wyższych odbywało się zdalnie. To ogromna szansa dla młodych rodziców, zapracowanych przedsiębiorców i osób, którym trudno regularnie dojeżdżać na wykłady… albo po prostu cenią sobie wygodę.

Kraków to miejsce styku wielu kultur, miasto spotkań Wschodu i Zachodu.  Chodząc ulicami i wytężając wzrok można dostrzec ślady obecności Wschodu w tkance miasta. Kraków był i jest inspiracją dla wielu artystów wszystkich dziedzin sztuki i przedstawicieli wielu narodów. Wschodu nie brakuje także w przeszłości miasta.

Studiowanie poza Polską – spełnienie marzeń, droga do wspaniałej kariery, a może niekończąca się impreza albo drogi kaprys? Studia za granicą tak naprawdę mogą być wszystkim po trochu, zależnie od tego, jaki wybierzemy fakultet, na którym uniwersytecie zdecydujemy się podjąć naukę oraz od tego, jakie będzie nasze podejście.

„Informator dla Maturzystów 2018” to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Publikacja liczy aż 280 stron! Czytelnik znajdzie w niej kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2018/19 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

Śpiwory dla bezdomnych, poduszeczki dla chorych dzieci, czy ławki dla samotnych uczniów – to tylko niektóre z inicjatyw, którymi przez lata zachwycali nastolatkowie zza granicy w ramach programu Prudential Spirit of Community. Teraz przyszedł czas, aby międzynarodowe uznanie zdobyły również inicjatywy realizowane przez polskich uczniów. Program Pramerica Moc Działania rusza już 1 września.

Z danych Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji wynika, że w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy specjalistów IT. Firmy z tej branży od dawna funkcjonują w realiach rywalizacji o najlepszych specjalistów, tworząc dogodne warunki pracy, oferując ciekawe wyzwania zawodowe, atrakcyjne szkolenia oraz dodatkowe korzyści, takie jak opieka medyczna dla rodzin czy pakiety sportowe. Wszystko po to, aby pozyskać i utrzymać najlepszych specjalistów. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż coraz większy odsetek na rynku pracy stanowi wymagająca grupa, jaką są millenialsi.

Mimo rosnącego zapotrzebowania na programistów, liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce nadal spada, alarmują eksperci ze szkoły programowania Kodilla. Dlaczego tłumy nie rzucają się na studia dające świetną pracę?

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, jako jedyna medyczna uczelnia z Polski i jedyna z województwa śląskiego, został uwzględniony w tegorocznym zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska. W rankingu znalazło się sześć polskich uczelni: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w pierwszej pięćsetce uczelni, natomiast w przedziale miejsc od 500 do 800 – obok Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach są także:  Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Wrocławski.

Trwa rekrutacja na bezpłatne międzynarodowe studia logistyczne I i II stopnia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia realizowane będą w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Zaproszenia na zjazd absolwentów Columbia Law School (wydział prawa) przychodziły w poczcie co roku, lecz nie zwracałem na nie uwagi. Ale kiedy na początku tego roku przyszła koperta z cyfrą 50 na kopercie, to podświadomie poczułem, że trzeba ją jednak otworzyć.

7 października 2017 roku w szkole przy ul. Ostrobramskiej 72 odbędzie się po raz drugi konferencja KODEREK.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym trwa kampania antynikotynowa Nie spalaj się! #WUModa na niepalenie. Do udziału w programie wciąż dołączają kolejni uczestnicy z nadzieją, że uda im się rzucić papierosy!

„Szkoła pod Palmami” jest flagowym projekt Fundacji Moja Dominikana skierowanym do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Śmieszno-smutne historie o trudach i pięknie codzienności, narodowych traumach i wchodzeniu w dojrzałe życie. 7. Edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski zgłębia tajniki sztuki ironii i humoru w europejskim kinie.

W dniu 14 września 2017 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju, organizuje III Dzień Popularyzacji Matematyki. Jest to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. Wszystkie zajęcia będą miały miejsce w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie.

Antoni Dybowski, uczeń Społecznego Gimnazjum STO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ciechanowie, przez niemal cały ubiegły rok szkolny pracował nad stworzeniem aplikacji „Know Your World - Znaj Swój Świat”.

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie.

Grupa Uczelni Vistula wprowadza w tym roku akademickim profesjonalny, nowatorski Program Rozwoju Kompetencji. Jej studenci poznają swoje najmocniejsze strony, będą je rozwijali aż do zdobycia dyplomu i zostaną wprowadzeni na właściwą ścieżkę kariery zawodowej. Program został opracowany przez wybitnych ekspertów świata HR i najlepszych polskich specjalistów od zarządzania kompetencjami.

W dniach 20-21 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się 5. już edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, największej konferencji poświęconej świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej. Gościem tegorocznej edycji, której współorganizatorem jest Ministerstwo Rozwoju, będzie wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak co roku organizatorzy zaprosili także Marianne Thyssen, europejską komisarz odpowiedzialną za projekt zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt