MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Apelujemy do Pana Prezydenta o niepodpisywanie przyjętych przez Sejm ustaw ze względu na ich niezgodność z Konstytucją oraz niedopuszczalny tryb ich procedowania i podjęcie wraz ze wszystkimi środowiskami stosownych rozmów dotyczących reformy sądownictwa w naszym kraju - czytamy w apelu Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich do Prezydenta RP w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju.


Fot. Urząd Miasta Lublin

Urban Highline Festival 2017 to już 9. edycja największej i najstarszej tego typu imprezy na świecie, w której udział weźmie 305 zawodników z 36 krajów. Lublin co roku przyciąga swoją magiczną atmosferą, liczną widownią oraz światowej sławy artystami, a w roku jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin festiwal potrwa o 2 dni dłużej – od 25 do 30 lipca. Oprócz pokazów organizatorzy przygotowali prelekcje oraz warsztaty.

W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kandydaci mogą wybierać spośród 3 specjalności prowadzonych w języku angielskim: Central and Eastern European Studies (studia 1 stopnia w obszarze stosunków międzynarodowych), User Experience Design (studia 1 stopnia w dziedzinie zarządzania) oraz Criminal Justice (studia 2 stopnia w dziedzinie socjologii). „Pomysł na studia powstał w oparciu o analizy obecnych programów proponowanych przez światowe uniwersytety, a także rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z wybranych dziedzin. Zaletą oferty Collegium Civitas jest międzynarodowy charakter kształcenia – studenci korzystają z webinariów czy indywidulanych konsultacji zagranicznych wykładowców, a także konkurencyjne czesne, nawet do 30% tańsze w porównaniu ze studiami w standardowej ofercie” – mówi dr Małgorzata Baran, ekspert ds. zarządzania strategicznego w Collegium Civitas.

Co roku rynek pracy zasilany jest przez setki absolwentów uczelni wyższych. Jak się na nim odnajdują, jakie kompetencje i cechy pracownika są według nich kluczowe? Czy ich oczekiwania i umiejętności są zbieżne z wymaganiami i potrzebami przyszłych pracodawców – na te wszystkie pytania odpowiada raport  Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundacji THINK! „Student a pracodawca”.

Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jest marzeniem wielu tegorocznych maturzystów, choć nie tylko... Od niedawna nie obowiązuje limit wiekowy. Chętnych na aktorstwo dramatyczne, jak co roku, nie brakuje. Co zrobić, żeby przebrnąć przez egzaminy wstępne i dołączyć do elitarnej grupy szczęśliwców-studentów? I jak wyglądają przesłuchania?

Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Słomką, przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Od października 2017 r. na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego rusza nowy kierunek studiów podyplomowych – Komunikacja korporacyjna. Studia adresowane są do osób związanych zawodowo z tą dziedziną oraz tych, którzy chcą poznać i wprowadzać w pracy nowoczesne, zintegrowane formy budowania relacji między organizacją a jej grupami interesariuszy. Zajęcia poprowadzi kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego oraz najlepsi praktycy z rynku.

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza zainteresowanych maturzystów na kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego.

Dyplomowany matematyk, informatyk lub inżynier automatyki i robotyki - czy tak wygląda profil współczesnego programisty? Zdecydowanie nie. Skoro nie wykształcenie techniczne, to jakie cechy wystarczą, aby dołączyć do jednej z najlepiej rozwijających się branż na świecie?

Podsumowanie wyników tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, a przede wszystkim – dyskusja na temat nowych kryteriów, to najważniejsze tematy dorocznego, siódmego już Seminarium Rankingowego, które odbyło się 11 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całej Polski.

3 i 4 lipca 2017 odbyła się w Warszawie konferencja pt. „Matematyka dla nowoczesnej gospodarki”, poświęcona praktycznym zastosowaniom matematyki. Wydarzenie miało miejsce w Ambasadzie Brytyjskiej oraz Instytucie Matematycznym PAN.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny – to nazwa nowego kierunku studiów utworzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA. Te unikalne w skali kraju studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową. Uczelnia podpisała list intencyjny i umowy z Polpharmą. Zapisy na rok akademicki 2017/18 już trwają.

Polscy naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odkryli nowe właściwości oleaceiny - naturalnej substancji, która służy leczeniu i zapobieganiu chorobom powstającym w wyniku tworzenia się płytki miażdżycowej, takim jak zawał serca czy niedokrwienny udar mózgu. Badacze otrzymali 20 czerwca br. amerykański patent na wykorzystanie tej substancji, a wyniki ich badań zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie „Phytomedicine”.

Z myślą o obcokrajowcach zainteresowanych podjęciem studiów w naszych uczelniach technicznych, Perspektywy przygotowały unikatową aplikację ENGINEERING & TECHNOLOGY RANKING 2017 prezentującą najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim na urządzenia mobilne w systemie Android.

Sprawozdanie z działań programu w roku akademickim 2016/17, plany na kolejny rok, działalność Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) i perspektywiczne rynki dla polskich uczelni - to główne tematy dorocznej narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”, która odbyła się 4 lipca br. w Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej. Wzięło w niej udział ponad 60 osób reprezentujących uczelnie, a także goście, wśród nich: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola i Łukasz Wojdyga, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW, pełnomocnik ds. NAWA. Naradę prowadzili wspólnie: prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP oraz Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Ile zarabia absolwent informatyki i dlaczego nie należy się śmiać z socjologów? Czy po historii sztuki naprawdę nie ma pracy? Jaka grupa zawodowa jest wolna od ryzyka bezrobocia? Jak powodzi się… leśnikom? Odpowiedzi zna system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) stworzony przez polskich naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przypomnijmy, że ELA jest jednym z ważnych kryteriów uwzględnianych w Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw.

Dla ponad 258 000 tegorocznych maturzystów 30 czerwca jest początkiem dorosłego życia. Znane są już wyniki majowych egzaminów maturalnych i tylko dni dzielą kandydatów na studia w roku akademickim 2017/18 do poznania decyzji komisji rekrutacyjnej wybranej(-ych) uczelni.

Jeśli jeszcze nie jesteście do końca zdecydowani, jaki kierunek i którą szkołę wyższą wybrać, jeśli szukacie alternatywy dla swoich pierwotnych pomysłów na studia - koniecznie sprawdźcie najnowszy Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów PERSPEKTYW i, naturalnie, ściągajcie Mobilny Informator dla Maturzystów Perspektywy 2017.

Przemyślanych wyborów i szampańskich wakacji!

Podsumowanie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, analiza nowych kryteriów wprowadzonych do tegorocznej edycji oraz informacja o zasadach rankingu w kolejnych latach były głównymi tematami VI Seminarium Rankingowego Perspektywy 2017, które 11 lipca odbyło się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Rektorska 4). Kierownikiem naukowym Seminarium był prof. Bogusław Smólski, b. rektor-komendant WAT, przewodniczący Rady Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Aż dwie pierwsze nagrody i czworo laureatów — taki werdykt ogłosiło jury 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, którego finał odbył się wczoraj wieczorem w Muzeum nad Wisłą — filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wysoki poziom prac konkursowych i nowa przestrzeń pawilonu nad Wisłą przyciągnęły tłumy zwiedzających, artystów, a także profesjonalnych krytyków. Wystawa prezentowana do 9 lipca pozwala zrozumieć sposób widzenia współczesności przez artystów młodego pokolenia, ale pokazuje także kierunek, w jakim zmienia się młoda sztuka w Polsce.

Ruszyła zimowa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia w MWSLiT dzięki stałym kontaktom z praktykami i współpracą z przedsiębiorstwami z branży TSL są studiami pozwalającymi oprócz wiedzy zdobyć również doświadczenie. MWSLiT jako pierwsza uczelnia na Dolnym Śląsku utworzyła program Studiów Dualnych łączący zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich. Dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu, aż 95% absolwentów znajduje pracę na specjalistycznych stanowiskach w branży TSL.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt