MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Podczas tegorocznego konkursu Enactus Poland najlepsze okazały się zespoły studentów Uniwersytetu Łódzkiego, SGGW oraz Uniwersytetu SWPS. Laureatów wybrało jury, w którym zasiadali m.in. przedstawiciele PKO Banku Polskiego - Diamentowego Sponsora programu Enactus Poland.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad spędzeniem wakacji na rajskiej wyspie otoczonej ciepłymi wodami Morza Śródziemnego? Teraz macie możliwość nie tylko rozkoszować się słońcem i plażą, ale także zrobić coś dla ducha – nauczyć się lub udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego na Malcie, której historia sięga kilku tysięcy lat.

13 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród  laureatom XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Na najlepszych uczniów czekają także indeksy publicznych uczelni ekonomicznych. W trakcie spotkania ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Przywództwo w biznesie”.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie jest bardzo często wybierany przez licealistów ze względu na swój prestiż. Budowany przez lata autorytet oraz wielowiekowa tradycja skłaniają młodych ludzi do wstąpienia na uczelnię, w której łączą się ścieżki Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika i Wisławy Szymborskiej. Dobrze jest powiedzieć w towarzystwie: „Studiuję na UJ-ocie”. Renoma Uniwersytetu z jednej strony ułatwia podejmowanie wielu działań, a z drugiej – zobowiązuje do zachowywania najwyższego poziomu. Dlatego też nie zwalniamy tempa i każdego roku zajmujemy miejsce na podium w prestiżowym rankingu Perspektyw, a nasze wydziały otrzymują wysokie noty i stanowią Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące (ministerialnego programu „KNOW”).

Uczelnia Łazarskiego w ramach obchodów 100-lecia włączenia Mokotowa do Warszawy, zaprasza na akcję profilaktyczną „Dzień Zdrowia”. Już po raz piąty okoliczni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, przeprowadzić szereg podstawowych badań oraz poznać teorię i praktykę związaną z prawidłowym udzielaniem pierwszej pomocy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 czerwca, w godz. 10.00 – 15.00 na terenie Uczelni Łazarskiego.

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na kadencję 2016-2020.

Rektor elekt prof. dr hab. Kazimierz Karolczak został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych.

DJ Adamus to najpopularniejszy polski dj i producent muzyczny, osobowość telewizyjna, twórca oprawy muzycznej festiwali. Znany jest z nowoczesnych remixów legendarnych przebojów (m.in. „Hi Fi Superstar”), a także z premierowych utworów. Dużą popularnością cieszyły się jego piosenki nagrane na płytę „1000 miejsc” z finalistką X Factor - Adą Szulc oraz hit Turn Me On (z filmu Sala samobójców).

Prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wybrany został przewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) w kadencji 2016-20.

Zostań zawodowym filmowcem z Akademią Multi Art w szkole filmowej AMA FILM SCHOOL !

Zastanawiasz się, jak zrealizować swoje marzenia i zostać mistrzem w branży filmowej? Wielu takich jak Ty chciało, nieliczni z nich próbowali swoich sił, a tylko niektórym udało się zajść naprawdę daleko. Jeszcze do niedawna było mało możliwości rozwoju na kierunkach filmowych w Polsce. Teraz jednak możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów oraz  najznakomitszych postaci z branży filmowej. Tę szansę daje Ci Akademia Multi Art, która wraz z nowym rokiem akademickim uruchamia dwa nowe kierunki. Dziennikarstwo Multimedialne to kurs stacjonarny trwający dwa semestry przekazujący  praktycznie ukierunkowaną wiedzę dotyczącą specyfiki dziennikarstwa telewizyjnego oraz nowych mediów. Dźwięk i Muzyka w Filmie to niestacjonarny dwuletni kurs, który przekaże słuchaczom ogólną wiedzę filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio.

Fot. Artur Zamirski

Rozmowa z ADAMEM KIERZKOWSKIM – wielokrotnym medalistą w gimnastyce sportowej, kapralem w służbie więziennej, trenerem wspierającym oraz nauczycielem gimnastyki. Autorem ewolucji gimnastycznej, dzięki której przeszedł do historii gimnastyki sportowej.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) w kadencji 2016-20.

3 czerwca w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbyła się 2 edycja największej edukacyjnej konferencji o grach komputerowych „Nauczanie poprzez granie”.  Wydarzenie dedykowane było wszystkim propagatorom edukacji poprzez zabawę: metodykom, nauczycielom, twórcom gier oraz uczniom. Wszystkie osoby skupione wokół wydarzenia połączył jeden cel: przełamanie stereotypu gier jako „bezmyślnej rozrywki, która marnuje czas użytkowników”.

Od lewej: prof. Wiesław Bielawski, prof. Jan Szmidt i prof. Andrzej Tretyn / fot. Grzegorz Banaszak

Prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej, został nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2016-20. Wiceprzewodniczącymi zostali: prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prof. Wiesław Bielawski, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Międzynarodowa konferencja o STEM i roli kobiet w innowacyjnym rozwoju

 

Na dwa dni (31 maja i 1 czerwca) Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zmieniło się w wielki kongres STEM. W międzynarodowym gronie mówiliśmy o rzeczach mądrych, pięknych i ważnych. O wielkiej mocy zmieniania rzeczywistości i rozwiązywania problemów. Bo, jak mówił w mowie otwierającej Steven Zipkes, laureat nagrody STEM Visionery - "STEM changes the world".

Pierwsze miejsce w I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zajął Mateusz Marzec z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on prawie 4000 uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

artykuł sponsorowany

Łącznie 35 stypendiów na wybrane kierunki w Warszawie i wydziałach zamiejscowych – ideą programu stypendialnego „Mistrzowski Start” jest wsparcie utalentowanych kandydatów na studia. Dzięki bardzo dobrym wynikom na maturze, osoby zainteresowane ofertą programową uczelni będą mogły studiować za darmo przez pierwszy rok nauki. Najlepsi będą mieli szansę przedłużyć stypendium na kolejne lata. Zgłoszenia do programu stypendialnego przyjmowane są do 18 lipca.

W Iowa State University w Ames zakończyły się 28 maja 2016 Światowe Finały Międzynarodowego Konkursu ODYSEJA UMYSŁU. Kilkaset drużyn współzawodniczyło w pięciu różnych konkurencjach z zakresu kreatywności (tzw. problemach) w czterech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych (Grupa wiekowa nr 1 - Gr1), uczniów szkół gimnazjalnych (Gr2), uczniów szkół ponadgimnazjalnych (Gr3) oraz studentów (Gr4). Najliczniej reprezentowane były pierwsze trzy grupy wiekowe-uczniowskie (kilkaset drużyn), a najmniej, łącznie zaledwie 17 drużyn, grupa studencka (Gr4).

W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do stołecznych szkół średnich i zawodowych, młodzież weźmie udział w cyklu spotkań z inżynierami z norweskiego holdingu Kongsberg Automotive Pruszków. Podczas Dni Otwartych skorzystają oni z bezpłatnych zajęć oraz zwiedzą podwarszawski zakład. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w letnich praktykach!

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu 10-11 czerwca 2016 r. zaprasza na III edycję TARGÓW PRACY dającą możliwość nawiązania współpracy wiodącym firmom z branży TSL oraz z branży budowlanej z grupą potencjalnych pracowników.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt