MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 13 marca zapraszamy serdecznie wszystkie studentki, doktorantki oraz absolwentki informatyki i kierunków pokrewnych na pierwszy w tym roku Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE! Tym razem spotkamy się w niezwykłym miejscu, w samym centrum Warszawy - w budynku Warsaw Spire, gdzie swoją siedzibę - na 46 piętrze (!), z którego rozciąga się najbardziej spektakularna panorama Warszawy - ma firma Goldman Sachs. Co wspólnego z informatyką ma jeden z największych banków na świecie - dowiecie się na miejscu :)

Metoda nauczania Montessori opiera się na wykorzystaniu kreatywności dziecka, na wydobyciu z niego najlepszych cech. Szkoły i przedszkola pracujące zgodnie z tą metodą nauczają w duchu jedności, pokoju, ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie dzieci i ich świadomość otaczającej rzeczywistości. Placówki oświatowe Montessori opierają się na najnowocześniejszych metodach nauczania, a zarówno pracownicy jak i rodzice uczniów nie szczędzą środków służących właściwemu rozwojowi swoich podopiecznych.

Lekcje współczesnej kryminalistyki, pokazy wyposażenia Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, wirtualny spacer po kampusie oraz prezentacje kierunków studiów i oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. To główne atrakcje przygotowane przez Uczelnię na zbliżające się Targi Edukacyjne EDU Salon. Impreza dla tegorocznych maturzystów odbędzie się 27 i 28 lutego 2018 r. tym razem w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Jasionce.

Maturzyści i gimnazjaliści z Warszawy i Mazowsza (a nawet - z Pomorza!) tłumnie odwiedzają Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury i Nauki.

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat matury i egzaminu gimnazjalnego, konsultacje doradców zawodowych, prezentacje uczelni polskich i zagranicznych – tak w największym skrócie wygląda program XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018, który zagościł w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W dniu 5 marca 2018 odbędzie się druga edycja konferencji EDUAL. Wydarzenie, jak w roku poprzednim, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów. Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). W tym roku, podczas pierwszej sesji, obecni będą rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych, którzy będą uczestniczyli w Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych, odbywającej się w Gliwicach w tym czasie.

W sektorze Kształcenie zawodowe programu Erasmus+ nastąpił ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost wniosków składanych w tej perspektywie finansowej. Jesteśmy jednym z niewielu państw, w których od początku programu liczba wniosków nieustannie rośnie – podobną tendencję możemy zaobserwować jedynie w Grecji oraz na Węgrzech i Cyprze.

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń, które przeszły już do tradycji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna – już jedenasta edycja, znów przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników: studenci, uczniowie i inne osoby poszukujące pracy będą mogły w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązać relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych.

Już 14 marca tego roku w samym sercu kampusu Szkoły Głównej Handlowej - Auli Spadochronowej - rozpocznie się szósta edycja Targów Firm FMCG. FMCG, czyli Fast Moving Consumer Goods, to sektor gospodarki obejmujący tzw. towary szybko zbywalne, bądź też towary pierwszej potrzeby. Nazwa ta określa produkty spożywcze, wyroby tytoniowe oraz alkoholowe, kosmetyki, artykuły higieniczne i środki chemiczne na użytek gospodarstw domowych czy leki sprzedawane bez recepty.

Od kilku lat wzrasta na Białorusi zainteresowanie ofertą polskich uczelni. Systematycznie rośnie też liczba Białorusinów studiujących w naszym kraju: w 2016 roku było ich 4615, w 2017 już 5119, a w 2018 aż 5968. Ale popularność stoiska "Study in Poland" podczas tegorocznych targów edukacyjnych w Mińsku (15-17 lutego) przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Bezpieczne Praktyki i Środowisko to Program - inicjatywa FSNT-NOT, gdzie we współpracy z partnerami przygotowano cykl szkoleń dla uczniów i studentów zamierzających odbyć praktykę zawodowa, staż lub podjąć pracę zarobkową.

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Studenckie koła naukowe działające na łódzkiej polonistyce chcą upamiętnić ten dzień. Ich celem jest propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, kształtowanie świadomości językowej Polaków oraz promowanie czytelnictwa literatury polskiej. Organizatorzy przewidzieli warsztaty dla uczniów szkół z Łodzi i województwa łódzkiego, współpracujących z Wydziałem Filologicznym, quizy i konkursy dla wszystkich zainteresowanych, którzy odwiedzą nasz gmach.

Na staż, tym razem do Portugalii, wyjechało 30 uczniów. Placówka, prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, taką wyjątkową szansę zdobycia przez młodzież doświadczenia zawodowego, oferuje już od ponad 10 lat. Nigdy nie zdarzyło się, aby profesjonalnie przygotowany przez szkołę wniosek o unijne fundusze na sfinansowanie takich wyjazdów nie został zaakceptowany.

Fundacja Mamo Pracuj wspólnie z zespołem Testuj.pl już po raz drugi organizują bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, szczególnie matek, chcących przebranżowić się i rozpocząć karierę w branży IT. Pierwsze spotkanie w ramach projektu “Mamo Testuj” - już 27 lutego!

Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich powołał Zespół Ekspertów, liczący 44 ekspertów z 27 dziedzin elektryki. Mają oni ma zbudować specjalistyczne centrum wiedzy, doświadczenia i kompetencji oraz platformę wymiany informacji, zapewniającą szerokie uczestnictwo ekspertów SEP w tworzeniu i realizacji kluczowych planów, programów i projektów w obszarze elektroenergetyki w innych dziedzinach życia gospodarczego. Ma także stworzyć lobby dla rozwoju przemysłu elektrotechnicznego i energetyki w Polsce. Szerzej temat ten podejmie III Kongres Elektryki Polskiej.

„Home office to nie tylko wymarzona formuła pracy, jak oceniają ją młodzi z pokolenia Z. To także wyzwanie i umiejętność pokonywania barier” – mówi Aleksandra Pocheć z serwisu pracy MonsterPolska.pl. Oto z czym trzeba się zmierzyć, pracując większość czasu w domu.

Kiedy potrzebujemy coacha, a kiedy psychologa? Jak odróżnić profesjonalny coaching od manipulacji, która szkodzi zdrowiu psychicznemu? Na jakich zasadach coach może współpracować z przedstawicielami innych zawodów pomocowych? Te i inne zagadnienia będą omawiać eksperci w trakcie konferencji „Coaching a potrzeby obecnych czasów” zorganizowanej przez Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas. Wydarzenie odbędzie się 14 marca 2018 w siedzibie uczelni, w Pałacu Kultury w Warszawie. Wstęp wolny.

Politechnika Śląska otwiera drzwi do świata nauki dla młodzieży licealnej! Od września w dwóch śląskich miastach – Rybniku i Gliwicach – rozpoczną działalność akademickie licea ogólnokształcące pod patronatem Politechniki Śląskiej. Już w najbliższą środę 14 lutego, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku odbędzie się konferencja „W drodze ku przyszłości – nauka jako inwestycja w jakość”, poświęcona edukacji w szkołach akademickich.

Studenckie Koło Naukowe Konsultingu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na XXI edycję Maratonu Firm Konsultingowych, która odbędzie się 8 marca w Auli Spadochronowej.

 

Czek na tę sumę otrzymał z rąk wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Uroczyste przekazanie odbyło się w Centrum Laboratoryjnym Nauk Przyrodniczych uczelni 9 lutego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt