Semahead to kolejna firma, która udowodniła, że jej pracownicy dysponują aktualną i ustandaryzowaną wiedzą z zakresu digital marketingu, a to za sprawą certyfikatu Dimaq. Pracownicy agencji przystąpili i pomyślnie zdali, jak to nazwali wewnętrznie - „maturę marketera”.
Polski Komitet Normalizacyjny podsumował VII Ogólnopolski Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”. W tym roku nadesłano 151 prac, w tym: 76 grafik, 54 eseje, 11 filmów i 10 scenariuszy lekcji. Zwycięzców poznamy 15 marca br. podczas konferencji podsumowującej konkurs „Normy + miasto = smart city". W czasie spotkania zaproszeni prelegenci omówią praktyczne aspekty stosowania norm w kontekście smart city.
7 dni, ponad 120 inspirujących spotkań oraz blisko 100 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 15 Festiwal Nauki. W tym roku Akademię WSB odwiedzą m.in. Szymon Hołownia, Krzysztof Wielicki, Robert Jałocha, Karol Wójcicki, członkowie heavy metalowego zespołu Hunter - prof. Arkadiusz Letkiewicz i Paweł Grzegorczyk, prof. Aleksander Nawrat z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz prof. Witold Orłowski. Nie zabraknie także wykładowców anglojęzycznych – ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Rumunii, Nigerii czy Ekwadoru.
Uczniowie szkół średnich mają niepowtarzalną okazję do spędzenia dnia w Centrum Symulacji Medycznej (CSM). Nie czekaj i zgłoś swoją szkołę już dziś.
Program organizowany przez Pernod Ricard i Erasmus Student Network już od 10 lat pomaga kształtować świadomą postawę wobec alkoholu, docierając do ponad 400 tysięcy studentów w 32 krajach, także w Polsce.
Już 6 marca w godzinach 10:00 - 16:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się XXI edycja największych Inżynierskich Targów Pracy w Małopolsce organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.
Czy wiesz, że kobiety stanowią obecnie tylko 20-25% pracowników polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym? Chcemy to zmienić!
Kim chcę być? Jak przygotować się do egzaminu na zakończenie nauki w szkole podstawowej lub gimnazjum? Jak zwiększyć swoje szanse w rekrutacyjnej rywalizacji? Co wybrać - liceum, technikum czy szkołę branżową? I bardziej konkretnie: które liceum (bo są różne), które technikum (bo są różne) i jaką szkołę branżową, bo też są różne? – to tylko niektóre z pytań, które zadają sobie uczniowie VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów. Najnowszy Informator „Perspektyw” ma pomóc w znalezieniu na te pytania odpowiedzi.
Salon Szkół Wyższych i Study Abroad, wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, prezentacje warszawskich liceów i techników – to najważniejsze elementy XXXI Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2019.
20 marca to ostatni dzień zapisów na konferencję @Narzędzia Analityczne w Naukach Ekonomicznych! Wygłoś swój 10-minutowy referat na @Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i zdobądź cenne nagrody! Do wygrania voucher dla dwóch osób w sieci polskich hoteli oraz pakiet wspaniałych nagród od organizatorów konferencji! Wystąpienie jest gwarancją uzyskania punktów do stypendium naukowego oraz darmową publikacją referatu!
Cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez Rodzinę Patrona, został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendium przeznaczone jest dla młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa - studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35 roku życia.
Ekonomika zdrowia i analityka danych, czyli Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) to nowe studia II stopnia na kierunku ekonomia, uruchamiane od najbliższego roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego. Są to studia dualne o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim. Dualność kształcenia polega na tym, że duża część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się bezpośrednio u pracodawców.
Już po raz dziesiąty przyznano finansowanie na badania podstawowe doświadczonym naukowcom w konkursie MAESTRO, a po raz ósmy uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego w konkursie SONATA BIS. Po raz ostatni rozstrzygnięto natomiast konkurs HARMONIA na projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.
Ogólnopolski konkurs Talent za Talent jest organizowany przez studenckie Stowarzyszenie Cognitis, z przeznaczeniem dla maturzystów. Nagradzamy młodzież wykazującą się wyjątkowymi zdolnościami przywódczymi oraz szerokim portfolio działań w zakresie społecznym, naukowym, sportowym czy charytatywnym.
Ruszyły zapisy na warsztaty SmartUP Academy, w trakcie których młodzież będzie poszerzać wiedzę z zakresu chemii i biochemii. Odbywające się we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej zajęcia będą składać się z części teoretycznej oraz praktycznych doświadczeń bazujących na przedstawionej wcześniej teorii. Warsztaty kierowane są do osób w wieku 15-19 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności związane z przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi.
Powiedzenie „biedny jak student” powinno przejść do kanonu polskich przysłów. Rację temu przyzna każdy, kto kiedykolwiek próbował jednocześnie uczyć się, imprezować i przeżyć. Studenckie portfele nie należą do zasobnych, bywa więc że pod koniec miesiąca brakuje kasy na czynsz, jedzenie czy na weekendową imprezę. Na wsparcie od rodziców nie ma co liczyć, a stypendium wpadnie dopiero za tydzień? Rozwiązaniem może być pożyczka dla studenta.
Aż 30 młodych ludzi z Polski odwiedzi jedną z najlepszych uczelni na świecie – University of Oxford, a 51 otrzyma wsparcie mentorskie. Do konkursu myOXperience, organizowanego przez TDJ Foundation i Project Access Polska, zgłosiło się prawie tysiąc uczniów szkół średnich.
Daj się zaskoczyć! Przyjdź w dniach 19-21 marca 2019 na kampus Politechniki Wrocławskiej! Spotkasz tam ponad 100 pracodawców, z których każdy będzie rekrutował na staże, praktyki i do pracy.
Nowe technologie umożliwiają pracę z dowolnego miejsca na świecie, z czego chętnie korzystają polscy pracownicy. Już 60 proc. z nich może wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Sprawdziliśmy, w których branżach pojawia się najwięcej ofert pracy zdalnej.