MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

O!błędne Dyktando to ogólnopolski konkurs, który pozwoli sprawdzić czujność ortograficzną, interpunkcyjną, gramatyczną, stylistyczną i już tej jesieni każdemu da szansę zawalczyć o tytuł O!błędnego Mistrza Języka Polskiego. Dyktanda i zadania językowe przeznaczone są głównie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, którzy mogą również reprezentować swoją szkołę, podnosząc jej pozycję w O!błędnyn Rankingu.

Rusza nowy, innowacyjny projekt skierowany do pracodawców oraz kandydatów na staże i praktyki. Jego kluczowym elementem jest system sztucznej inteligencji, która wspiera młodych w planowaniu kariery, a pracodawców w procesach rekrutacyjnych. Projekt o nazwie MatchBeta został stworzony przez firmę doradczą PwC przy współpracy z Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS.

Czasy, kiedy kandydaci do pracy przeglądali ogłoszenia w drukowanych gazetach bezpowrotnie minęły. Internet stworzył nowe możliwości, zarówno dla pracodawców, jak i osób planujących swój rozwój zawodowy. Szczególnie cenne są media społecznościowe. Firmy mogą szerzej zaprezentować się, wyróżnić na tle konkurencji i w efekcie wzmocnić swoją markę. A każdy, kto poszukuje pracy, możliwości odbycia stażu czy praktyki otrzymuje dzięki social mediom szansę, by lepiej poznać potencjalnego pracodawcę i dokonać bardziej przemyślanego wyboru.

Jak wynika z najnowszego raportu EF EPI, Polska zamyka pierwszą dziesiątkę narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim. Globalne badanie znajomości języka angielskiego w 72 krajach, wykazało również, że biegłość języka angielskiego łączy się z poziomem życia, mocą zarobkową oraz innowacjami.

W środę 16 listopada br. w Auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbędzie się wykład rektorski Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Pana Marka Niechciała pt. "Co konsumentowi po konkurencji? Działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów chroniące rynek i jego uczestników". Wstęp wolny, zapraszamy!

Casemania to jeden z największych projektów w Szkole Głównej Handlowej organizowany przez SKN Konsultingu. Dzieli się na trzy moduły: Case Study, Case Learn i Case Compete, które stwarzają doskonałe warunki do nauki rozwiązywania studiów przypadku oraz zdobywania praktycznych umiejętności i doświadczenia niezależnie od roku studiów. CaseStudy to też okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom.

Pod hasłem "Nowe kino,Nowy Sącz" startuje w Nowym Sączu festiwal filmowy, na którym 25 i 26 listopada br.zostaną pokazane coraz popularniejsze na świecie, także w Polsce, krótkie filmy fabularne.

24 listopada br. odkryjemy P&G jako znakomitego pracodawcę dla informatyczek i dziewczyn chcących zarządzać projektami informatycznymi i nie tylko! Zapraszamy na kolejną odsłonę naszych Kobiecych Podwieczorków Technologicznych!

Do końca roku można zgłaszać prace magisterskie do VI Edycji konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2014-2016, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat  ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

Boisz się, że się zestresujesz i zatniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto kilka sposobów na tremę, podpatrzonych u profesjonalnych mówców. Świetnie przygotowane CV, dopracowany list motywacyjny i … sukces! Dostajemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla wielu osób właśnie w tym momencie zaczynają się schody. Teraz trzeba udowodnić, że rzeczywiście ma się umiejętności komunikacyjne, które wpisaliśmy w CV. A co, kiedy publiczne mówienie trochę nas paraliżuje?

Ten projekt już zmienił polską kulturę. I co najważniejsze, ma szansę skutecznie kształtować ją w przyszłości. Pierwszy rok działalności Koalicji Miast dla Kultury dobiega końca, ale wszystkie zaangażowane w projekt strony – samorządowa i artystyczna – zgodnie potwierdzają: to początek nowej jakości w tworzeniu polityk kulturalnych polskich miast.

300 metrów od Placu Czerwonego i Kremla grupa polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego na stoisku narodowym „Study in Poland” zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy na targach "Obrazowanije i kariera" w Moskwie. Wróciliśmy pełni optymizmu!

Uroczysta Gala Jubileuszowa uświetniająca obchody 60-lecia istnienia i działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland odbędzie się 12 listopada 2016 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum.

Minister Maciej Kopeć (w środku) i dyrektorzy najlepszych szkół w Rankingu 2016
podczas gali w Starej Bibliotece UW w styczniu 2016

Zatwierdzone zostały zasady Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Jego wyniki zostaną ogłoszone 11 stycznia w Warszawie. Kapituła Rankingu zatwierdziła drobne modyfikacje w jego metodologii.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji – dwie najbardziej umiędzynarodowione uczelnie niepubliczne w Polsce. W corocznym raporcie "Studenci zagraniczni w Polsce 2016”, przygotowywanym w ramach programu „Study in Poland” na czołowych miejscach znalazły się dwie warszawskie uczelnie z Grupy Uczelni Vistula: Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji.

W pierwszej połowie października reprezentacja MWSLiT uczestniczyła w konkursie Supply Chain Case Competition organizowanym od 6 lat przez General Motors i Wayne State University School of Business. To już kolejny wyjazd studentów MWSLiT do Detroit w USA. Tym razem uczestniczkami konkursu były: Jolanta Żukowska, Monika Bysiewicz, Katarzyna Kocyba i Malwina Biała.

Zanim zdecydują się na wybór pierwszego pracodawcy, chcą wiedzieć, jak będzie wyglądała  praca w danej firmie na co dzień. Według badania Universum, takich informacji najczęściej poszukuje 61% studentów z Polski*. Zbierają opinie wśród znajomych lub w sieci, najlepiej jednak, jeśli mogą zdobyć doświadczenia związane z wymarzonym pracodawcą samodzielnie. Jak poznać pracę w firmie, jeszcze w niej nie pracując? Na przykład poprzez program P&G Business Minds Challenge, którego kolejna edycja odbędzie się już tej jesieni.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji – dwie najbardziej umiędzynarodowione uczelnie niepubliczne w Polsce. W corocznym raporcie "Studenci zagraniczni w Polsce 2016”, przygotowywanym w ramach programu „Study in Poland” na czołowych miejscach znalazły się dwie warszawskie uczelnie z Grupy Uczelni Vistula: Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji.

Na dwa dni (27-28 października) Łódź stanie się centrum dyskusji o innowacjach. Podczas konferencji „Innowacyjna Europa” spotkają się prezesi firm, ministrowie, szefowie działów R&D, prawnicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i uczelni. Nie zabraknie także ekspertów z USA i Izraela. Wśród prelegentów pojawią się Christin Ortiz z Massachusetts Institute of Technology, najlepszego na świecie uniwersytetu, oraz Saul Singer, były dziennikarz izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”, współautor bestsellera „Naród Start-upów. Historia cudu gospodarczego Izraela”.

Pod hasłem "Przywództwa w biznesie" ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt