MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jeszcze tylko do 26 czerwca br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Akcja (foto)edukacja organizowanym przez Nikon Polska. Ten unikatowy w Polsce program edukacji fotograficznej już od trzech lat przyczynia się do poszerzania wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród uczniów i pedagogów w całej Polsce. Pod koniec czerwca poznamy laureatów całej III edycji konkursu, na których czekają już atrakcyjne nagrody. Zwycięska szkoła otrzyma profesjonalny sprzęt fotograficzny na wyposażenie pracowni fotograficznej, a najlepszy młody fotograf 10 000 zł stypendium naukowego.

I edycję Olimpiady wygrał Karol Sylwestrzak, uczeń Gimnazjum nr 24 w Gdyni. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on 1500 uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Koniec maja to nie tylko wizja zbliżającego się lata i wakacji. To także czas na najbardziej kolorową imprezę charytatywną na Pomorzu!

Ponad 500 osób z całej Polski 27 i 28 maja weźmie udział w tegorocznym „Sektorze 3.0” Konferencja na temat wykorzystania Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe wzbudziła rekordowe zainteresowanie. Wydarzenie zgromadzi członków organizacji z niemal 100 miejscowości, a także przedstawicieli biznesu, administracji publicznej i świata nauki.

Polska nauczycielka z gimnazjum w Daleszycach (woj. świętokrzyskie), Bożena Kraj znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowej nagrody Global Educator Challenge, przyznawanej podczas Światowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli „E² Global Educator Exchange”w Redmond. Nauczycielka języka angielskiego triumfowała w kategorii „Najlepszy plan projektu”, pokonując blisko 300 uczestników Forum z 87 krajów. Tegoroczne spotkanie zgromadziło nauczycieli, którzy w 2015 roku otrzymali prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych.

Ruszyła akcja zbierania funduszy na odbudowę szkoły dla dzieci z regionu Sindhupalchowk w Nepalu. Od 25 kwietnia 2015 roku, Nepal nawiedziają bardzo silne trzęsieniem ziemi. Tylko w regionie Sindhupalchowk zginęło ponad 2 tysiące osób, tysiące wymaga interwencji medycznej, a 3 tysiące osób nadal nie odnaleziono. 80% domów została zniszczona i obecnie w większości wiosek nie da się normalnie funkcjonować. Dojazd do tego regionu jest bardzo utrudniony.

Zespoły uczniów z Krakowa, Płocka i Dąbrowy Górniczej wygrały konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF Polska.

Zapraszamy 20 maja 2015 roku od 10:00 do 14:00. Zaplanowane imprezy odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

Zakończyła się już 19 edycja International Week Warsaw! Jest to program wymiany studenckiej, w który zaangażowani są przedstawiciele najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych na świecie, takich jak Rotterdam School of Management czy Uniwersytet Pekiński.

Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim uruchamiają nabór do klasy wielozawodowej pod patronatem Carrefour Polska. Uczniowie kształcący się w kierunkach: cukiernik, piekarz, sprzedawca, wędliniarz będą mieć zapewnione m.in. zajęcia praktyczne ze specjalistami z Carrefour i wizyty studyjne w placówkach firmy. Najlepsi uczniowie będą mieli  możliwość zatrudnienia po zakończeniu nauki. Wnioski o przyjęcie do klasy patronackiej można składać do 22 maja br. Więcej informacji na stronie www.smakkariery.pl.

Jury wyłoniło finałową piętnastkę, która zrealizuje swoje pomysły i zawalczy o główną nagrodę, czyli 20 tysięcy złotych. Wybór nie był łatwy – uczestnicy drugiej edycji Papaya Young Directors nadesłali aż 439 pomysłów na scenariusz filmu reklamowego.

Jak zapobiegać agresji w szkole i obniżyć agresywne i destruktywne zachowania wśród uczniów, jak przeciwdziałać sekstingowi? Na te pytania odpowiedzą eksperci ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 15 maja 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

W drugiej połowie kwietnia w Bukareszcie odbył się Europejski Finał programu Sci-Tech Challenge 2015, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. W szóstym już finale wzięło udział 54 licealistów z całej Europy - finalistów konkursów krajowych pod patronatem ExxonMobil, producenta olejów syntetycznych Mobil 1.

Wzmocnij pokłady wewnętrznej energii podczas spotkań z cyklu Power Show pt. "Możesz więcej niż myślisz, że możesz..." w Multikinie. Olga Kozierowska stworzyła autorską formułę z myślą o kobietach i dla kobiet. Wybierz się na spotkanie Power Show już 18.06.2015 we Wrocławiu!

Cykl Power Show stworzony został dla kobiet, które poszukują pomysłu na siebie, pragną zmiany w życiu, ale nie potrafią podjąć działania lub nie wiedzą jak to zrobić. Kobiet, które chciałyby od życia więcej, poszukujących motywacji i inspiracji oraz rady popartej życiowym doświadczeniem.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach lub jeszcze w ich trakcie? Może myślisz o zmianie aktualnej pracy? Odpowiedzi na te pytania poznasz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu podczas TARGÓW PRACY!

Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej i Zespół Iron Warriors z PŁ zapraszają na oficjalną prezentację bolidu na 30. europejską edycję konkursu Shell-Eco marathon. Odbędzie się ona 14 maja o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy al.Politechniki 3a.

Już 15 i 16 maja jedna z największych studenckich imprez w stolicy zagości na Stadionie Syrenki w Warszawie. Juwenalia Politechniki Warszawskiej to wydarzenie, którego nie możesz przegapić !

Projekt EDUSCIENCE to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych. Po okresie testowania w 250 wybranych szkołach w całej Polsce, z zasobów EDUSCIENCE mogą korzystać wszystkie szkoły w kraju. W związku z tym rozmawiamy z ogólnopolskim koordynatorem projektu, jednym z jego współtwórców i dyrektorką szkół Pro Futuro, które są partnerem projektu EDUSCIENCE – Anną Hryniewicz.

Serdecznie zapraszamy na otwarte zajęcia w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. w poniedziałek 18 maja każdy z kursów przez nas prowadzonych jest otwarty. Zaproszenie szczególnie kierujemy do licealistów i gimnazjalistów, ale nasze drzwi są otwarte dla każdego.

Udział w wyborach prezydenckich będzie wyrazem naszej dojrzałości i odpowiedzialności za sprawy Polski - apeluje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt