MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

28 października 2017 roku jeden z wykładowców Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, prof. Alexis Rusinek otrzymał tytuł honorowy Doctor honoris causa Universiapolis-International University of Agadir, Maroko. Tytuł honoris causa jest nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego w Universiapolis, w której uczestniczył także Rektor MWSLiT we Wrocławiu, dr Marcin Pawęska. Ponadto Rektor wziął udział w konferencji Logistyczna współpraca miast uczestniczących w międzynarodowej inicjatywie badań i rozwoju nad jedwabnym szlakiem w Chinach, która odbyła się w Xuzhan.

Niedawno w warszawskim kinie Atlantic odbyła się promocja książki „Koniec Sztuki?!”, napisanej wspólnie przez Artura Krajewskiego – dyrektora artystycznego Perspektyw, związanego z nasza firmą od 25 lat i Martę Ewę Olbryś. Z kim rozmawiali, czego się dowiedzieli i co zrobią z tak zdobytą wiedzą autorzy – na te pytania odpowiada Marta E. Olbryś, współautorka „Końca Sztuki?!”.

Profesor Andrzej K. Koźmiński odebrał w Paryżu tytuł doktora honoris causa ESCP Europe, najstarszej na świecie uczelni biznesowej. Uroczystość odbyła się w Palais des Congrès, w obecności ambasadora Polski we Francji, prof. Tomasza Młynarskiego, licznie przybyłych gości i tysiąca tegorocznych absolwentów ESCP Europe, którzy w tym dniu otrzymali dyplomy.

W czwartek w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
Już w najbliższą sobotę – 9. grudnia 2017 r. w warszawskim Teatrze Polskim odbędzie się premiera Wujaszka Wani Antoniego Czechowa w reż. Iwana Wyrypajewa. Jednego z najbardziej intrygujących twórców współczesnego teatru. Jego sztuki grane są prawie we wszystkich krajach Europy. Wielokrotnie nagradzany, laureat m.in. Paszportu Polityki „za przypomnienie polskiemu teatrowi, że sztuka sceniczna może również być poezją, za wiarę w siłę opowieści i żelazną konstrukcję tekstu”. Wyjątkowość twórczości Wyrypajewa polega na unikalnym połączeniu głębokich duchowych tematów z pełną wdzięku narracją dostępną szerokiemu gronu widzów. Dramaty Wyrypajewa są zabawne, błyskotliwe i piękne. O jego twórczości krytycy piszą, że jest jak połączenie estetyki Quentina TarantinoAndrieja Tarkowskiego, a teatralny świat okrzyknął go współczesnym Czechowem.

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018", która odbędzie się 29-30 stycznia 2018 roku w Gliwicach. Organizowana jest ona wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Już 12 grudnia o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Ligę Niezwykłych Umysłów. Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings. Tematem przewodnim konferencji będzie projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania. Liga Niezwykłych Umysłów podaruje licencję na korzystanie z platformy do nauki programowania chętnym stu szkołom w całym kraju.

Zastanawialiście się kiedyś, ile informacji tracimy ze względu na brak właściwych powtórek? O ile moglibyśmy lepiej poradzić sobie w pewnych sytuacjach, gdyby na czas przyszły nam na myśl właściwe odpowiedzi?

Blisko 40 mln złotych otrzymali badacze nagrodzeni w 8. edycji programu "Lider". We wtorek w Warszawie laureatom wręczono symboliczne czeki od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. "NCBR nagradza elitę młodego pokolenia naukowców" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Zdobywczynią Złotego Medalu Chemii w VII edycji konkursu została Małgorzata Lewińska, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy w historii główna nagroda powędrowała do kobiety. Poza symbolicznym złotym medalem młoda badaczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Uczelnie badawcze, inicjatywy doskonałości, rankingi międzynarodowe i krajowe, akredytacje, innowacyjność szkolnictwa wyższego - to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się 27-28 listopada w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 160 uczestników z kraju i zagranicy. Patronat honorowy nad konferencją, zorganizowaną wspólnie przez KRASP, PKA i Fundację Edukacyjną Perspektywy, objął wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi jest dziś niezbędne w codziennej pracy personelu medycznego. Dlatego właśnie Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Wiceprezes Zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny  na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.

Przedstawiciele instytucji zatrudniających naukowców wyróżnionych przez KE logo HR Excellence in Research za zapewnianie atrakcyjnych warunków pracy spotkają się w Warszawie. Seminarium odbędzie się 6 grudnia 2017 roku i zakończy kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Projekt naukowiec”.

Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Polski Komitet Normalizacyjny w roku szkolnym 2017/18 organizuje po raz szósty Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem „Normy w ochronie środowiska”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w kraju.

Zakład Filozofii i Socjologii Polityki Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową Informacja w przestrzeni publicznej, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Lublinie.

Uniwersytet Rzeszowski (w dwóch kategoriach: Agricultural Sciences i Humanities), Gdański Uniwersytet Medyczny (Medical Sciences), Akademia Morska w Gdyni (Engineering and Technology), Uniwersytet Zielonogórski (Natural Sciences) oraz Politechnika Gdańska (Social Sciences) to laureaci konkursu ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2017. Nagrody wręczył prof. Łukasz Szumowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas gali drugiej edycji konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 27 listopada w Warszawie.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2017 roku w Poznaniu gościć będzie ponad 80 rektorów i przedstawicieli władz artystycznych szkół wyższych z całego świata. Po raz pierwszy w historii, The European League of Institutes of the Arts (ELIA) organizuje Leadership Symposium w tej części Europy, ze szczególnym uwzględnieniem udziału gości z Polski oraz regionu. Wcześniejsze edycje tego wydarzenia odbyły się w Los Angeles, Londynie, Hongkongu, Zurychu, Vancouver, Helsinkach oraz w Cape Town.

Nagroda III edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusza Kotarbińskiego dla dzieła Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny Doroty Sajewskiej.Nagrodę za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w wysokości 50 000 zł, wręczono 26 listopada br w trakcie gali w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Już 27 listopada ogłoszone zostaną uczelnie-laureaci drugiej edycji Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2017 w sześciu kategoriach: Agriculture Sciences, Engineering & Technology, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences i Social Sciences. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali towarzyszącej konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", organizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisję Akredytacyjną i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt