MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

3 dni, 160 studentów, spotkania z doświadczonymi managerami, trenerami biznesowymi oraz mentorami – tak zapowiada się III edycja „Think Ahead: Future CFO. Powered by ACCA”. Wydarzenie dedykowane jest studentom, którzy już w trakcie studiów chcą świadomie rozwijać swoją karierę w branży finansowej. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do 17 marca br. Warto więc spieszyć się z rejestracją na www.futurecfo.pl.

Główny Inspektorat Sanitarny zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. “Szkoła wolna od używek” na projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Warszawa, 7 marca 2017 r. - Już w marcu br. grupa technologiczna DaftCode we współpracy ze Szkołą Główną Handlową oraz z elitarnym studiami międzynarodowymi CEMS rozpocznie cykl wykładów o strategiach globalnej ekspansji startupów związanych z nowymi technologiami. “CEO Academy” to doskonała okazja, aby dowiedzieć się od prezesów i założycieli jednych z najszybciej rosnących polskich startupów, jak osiągnąć sukces na światowym rynku.

Czy przez widelec można stracić uznanie w oczach partnerów biznesowych? Jak „meblować” szkolną demokrację? Czy kot pije mleko? Jak nie dać się zhakować? Co nam w życiu zagraża? Czy przez nieznajomość prawa ryzykujemy w biznesie? Kim jesteśmy w social mediach? Czy oczy obrazują stan naszego zdrowia? Jak myśli nasz mózg? Czy we współczesnym świecie jesteśmy osamotnieni czy zagubieni? Jak terroryści działają w internecie? 

Dużą odwagę, a przede wszystkim wybitnie wysokie zrozumienie sytuacji wykazały dyrektorki I LO w Poznaniu i I Gimnazjum w Skórzewie. Odwagę – bowiem zaproponowały nauczycielom i uczniom cykl warsztatów, w których głos i propozycje obu stron były traktowane na tym samym poziomie, jako dokładnie tak samo ważne. Zrozumienie – bowiem i nauczyciele i uczniowie zareagowali na akcję „Wartościowa Szkoła” wręcz znakomicie.

Miesięcznik Perspektywy z mega sukcesem w styczniowym badaniu Instytutu Monitorowania Mediów: czołówka w kategorii “Najbardziej opiniotwórcze media miesiąca”, 5 m-ce w kategorii “Prasa” i absolutnie Pierwszy Miesięcznik Opiniotwórczy, z dystansem 140 punktów (cytowań) do zdobywcy kolejnego miejsca

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery. W ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN prezentowały się uczelnie z kraju i zagranicy, swoją ofertę przedstawiały także odrębnie warszawskie licea i technika. Gościem Specjalnym XXVII Salonu była Ukraina, a w uroczystości otwarcia wziął udział ambasador tego kraju, Andrij Daszczycia.

Żadna reforma nie jest polskiej szkole tak potrzebna jak dobrze przygotowani nauczyciele. W tym celu stworzono Szkołę Edukacji, czyli bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Program powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Właśnie trwa rekrutacja. Dla przyszłych studentów przewidziana jest pula stypendiów.

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz firma Philips Royal Polska wspólnie utworzą Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu. Nowoczesna sieć laboratoriów ma powstać do 2020 roku. Inauguracja współpracy odbędzie się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 11.00 w hotelu Diament w Zabrzu przy ul. 3 Maja 122a.

Studenci Wydziału Ekonomicznego UMCS, po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland! Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.

Innowacyjność i profesjonalizm, połączone z wolą nieustającego rozwoju – idealny mix energetyczny? Zbliżająca się VI edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Już w marcu ruszają szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami.

Informacje o maturze - z pierwszej ręki, porady fachowców, prezentacja oferty kształcenia uczelni z całej Polski i zagranicy – tego właśnie potrzeba na dwa miesiące przed maturą. Zatem maturzyści – na Salon! Młodsi koledzy też są mile widziani...

8-go marca, nie przypadkowo w Dzień Kobiet, na Politechnice Warszawskiej, podczas konferencji prasowej na 10-lecie akcji Dziewczyny na politechniki! mówiliśmy o kobietach w nowych technologiach, studentkach politechnik i wydziałów ścisłych, a także projektach, które Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała dla nich w tym roku. Na konferencji swoją premierę miał raport Kobiety na politechnikach 2017, a także ruszył zupełnie nowy, bezprecedensowy program - IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej poprzez wspieranie studentek kierunków informatycznych.

Trwa nabór uczestników IV edycji konkursu astronomicznego „Astrolabium”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Moonlight Barry’ego Jenkinsa i Pokot Agnieszki Holland tylko pozornie dzieli wszystko. W czasach, w których otaczają nas agresja i przemoc, oba filmy są głosem w obronie delikatności.

Jesteśmy na szarym końcu w Europie pod względem liczby lekarzy na 1000 mieszkańców. Wskaźnik – wg OECD - wynosi 2,2 lekarza na 1000 mieszkańców. W Grecji jest to 6 lekarzy, a w Niemczech 4. Szczególnie poszukiwani są chirurdzy naczyniowi, transplantolodzy i pediatrzy.

Planując karierę zawodową zadaj sobie pytania – co lubisz robić, w czym jesteś dobry, co Cię interesuje? Szukaj dla siebie miejsc i ludzi, dzięki którym osiągniesz sukces. Na Politechnice Łódzkiej znajdziesz 42 sposoby na spotęgowanie swoich możliwości rozwoju.

19 lutego zakończył się I etap Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Wszyscy uczniowie zostali powiadomieni o wynikach.

Zastanawiasz się czasami, czy twoja wymarzona praca może zmieniać rzeczywistość na lepsze? Masz dużo pomysłów, energii do działania i lubisz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin? Jeśli szukasz ciekawego i rozwijającego zajęcia, to konsulting jest właśnie dla Ciebie!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt