MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Listopad jest u nas w tym roku wyjątkowo bogaty w wydarzenia i mamy nadzieję, że uda się Państwu wziąć udział chociaż w części z nich. Za nami premiera „Żywotu Józefa”. Jeśli ktoś z Państwa nie zdążył zobaczyć u nas, będzie miał jeszcze okazję w Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Wiarygodne źródło wiedzy dostępne dla wszystkich. Platforma edukacyjna z otwartymi kursami online, umożliwiająca naukę przez całe życie - każdemu i bezpłatnie. Taka jest pierwsza polska platforma typu MOOC, uruchomiona dzisiaj przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Fundacją Młodej Nauki.

Matematyczny Escape Room MathRiders rusza w tajemniczą podróż po Polsce. Co tydzień, aż do końca roku szkolnego, mobilny pokój zagadek odwiedzi ponad 35 lokalizacji! Na uczestników czekają różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku doprowadzi do odkrycia tajemnicy Profesora Sinusoidosa. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Z ostatniego raportu przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Jednocześnie w roku akademickim 2016/17 uczyło się w Polsce 65 793* studentów zagranicznych z 166 krajów, czyli o ponad 8,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Jak zmienia się rynek pracy dla studentów? Co jest dla ważne nich przy wyborze pracodawcy?

Pierwszą polską platformę edukacyjną z otwartymi kursami internetowymi typu MOOC uruchomiono w Warszawie. Platforma Polski MOOC jest efektem współpracy m.in. resortu nauki i Fundacji Młodej Nauki; ogłoszono również konkurs na projekty nowych kursów na platformę.

To już dziesiąty raz, kiedy Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacja Santander Banku Polska wraz z firmą Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zapraszają twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnej antologii komiksowej, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Przeładowany program, przeciążeni uczniowie, brak miejsc w liceach – problemy spowodowane reformą oświaty przyczyniają się do wzrostu zainteresowania szkołami niepublicznymi. Przedstawiciele największej organizacji zrzeszającej wspomniane szkoły spotkają się w Szczecinie, by rozmawiać o kondycji polskiego szkolnictwa i szansach na rozwój niepublicznej oświaty. Konferencja Programowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego potrwa od 26 do 28 października br.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ma zaszczyt zaprosić do udziału w bezpłatnej Konferencji inaugurującej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce – European Vocational Skills Week.

„Kosmiczne” sale dla stomatologów, ekrany 5K i aktorzy w roli pacjentów – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otwiera nowe Centrum Symulacji Medycznej

Znamy zwycięzców konkursu DIMAQ UNI na najlepszą pracę dyplomową z marketingu internetowego organizowanego IAB Polska i SGH

Wśród laureatów VI edycji ogólnopolskiego konkursu DIMAQ UNI na najlepszą pracę dyplomową z marketingu internetowego znaleźli się studenci SGH, SGGW i UG. Nagrody w konkursie organizowanym przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkołę Główną Handlową w Warszawie zostały wręczone 18 października.

Agata Duda-Gracz, laureatka Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie reżyserii i scenografii, jest szczególnie doceniana za konsekwentne tworzenie oryginalnego teatru autorskiego. To ona właśnie przygotowuje, wraz ze studentami IV roku Akademii Teatralnej, pierwszy, w tym sezonie, dyplom wydziału aktorskiego.

Choć firmy wabią specjalistów IT spełniając ich coraz śmielsze wymagania, nadal mają poważny problem z obsadzaniem stanowisk. Znana firma ubezpieczeniowa postanowiła znaleźć inne rozwiązanie i przekwalifikowała swoich pracowników chętnych do zmiany zajęcia. Okazało się, że można przekwalifikować się do pracy w IT.

15 października 2018 r. Great Place to Work® ogłosił tegoroczną listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy w skali całego świata. Dla laureatów tego rankingu to ogromny sukces i powód do dumy. Aby znaleźć się wśród 25 najlepszych międzynarodowych organizacji, liderzy wspaniałych miejsc pracy musieli pokonać ponad 7 tysięcy firm, które uczestniczyły w tegorocznej edycji konkursu.

Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) jest rocznym programem dyplomatycznym dla aspirujących światowych i lokalnych liderów, przygotowującym przyszłych dyplomatów, pracowników służby cywilnej i aktywistów społecznych do pracy w środowisku międzynarodowym w duchu odpowiedzialności za otaczający świat. Adresowany do studentów starszych roczników, absolwentów oraz profesjonalistów, program oferuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, w tym m. in. ponad 100 godzin zajęć praktycznych z dyplomacji, specjalną sesję warsztatową, wizyty studyjne w ambasadach oraz 1 sesję w Krakowie. Program zakłada wybór jednej z trzech dostępnych specjalizacji, czyli Polską Służbę Zagraniczną (w języku polskim i angielskim) oraz International Organizations i International Security (w języku angielskim).

Be the change you want to see in the tech world! – tak brzmiało hasło spotkania medialnego poświęconego sytuacji kobiet w technologiach i nadchodzącemu wydarzeniu: "PERSPEKTYWY WOMEN IN TECH SUMMIT 2018", które rozpocznie się już 27 listopada w Warszawie i zgromadzi około 1000 uczestniczek. W spotkaniu, które odbyło się w Przestrzeni by Facebook w Warszawie, wzięli udział organizatorzy kongresu, partnerzy z firm technologicznych, znakomite przedstawicielki branży IT oraz młode utalentowane informatyczki.

15 października 2018 roku ukazał się kolejny ranking studiów EMBA dziennika Financial Times, w którym Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 74. miejscu na świecie (rok wcześniej była 68., a dwa lata wcześniej 72.) i na 19. wśród uczelni europejskich samodzielnie prowadzących studia MBA.

Kolejna edycja Targów Pracy Politechniki Białostockiej zbliża się wielkimi krokami. Już 23 października Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na kolejne już Targi Pracy Politechniki Białostockiej, które odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00.

Agility by Design to globalna społeczność podobnie myślących ekspertów oraz świadomych społecznie liderów gospodarczych. Jest to ruch zrzeszający osoby, które wierzą w propagowanie biznesu dla ludzi, ale nie kosztem ludzi oraz propagowanie działań na rzecz lokalnych społeczności, ale nie kosztem tych społeczności.Twórcy Agility by Design chcą inspirować liderów gospodarczych do tworzenia zdrowszych, bardziej zrównoważonych i bardziej innowacyjnych organizacji skoncentrowanych na Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Informatyka, psychologia, matematyka czy filologia? Musisz wybrać samodzielnie, ale z pewnością przydadzą Ci się opinie studentów różnych kierunków, z różnych uczelni. Posłuchaj starszych kolegów...

Prof. Bartosz Brożek, dr hab. Joanna Sułkowska oraz dr hab. Piotr Sankowski zostali wyróżnieni Nagrodą NCN 2018. Za szczególne osiągnięcia naukowe w zakresie badań podstawowych laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł. Uroczystość, tradycyjnie już, odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt