MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Informatyka, psychologia, matematyka czy filologia? Musisz wybrać samodzielnie, ale z pewnością przydadzą Ci się opinie studentów różnych kierunków, z różnych uczelni. Posłuchaj starszych kolegów...

Prof. Bartosz Brożek, dr hab. Joanna Sułkowska oraz dr hab. Piotr Sankowski zostali wyróżnieni Nagrodą NCN 2018. Za szczególne osiągnięcia naukowe w zakresie badań podstawowych laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł. Uroczystość, tradycyjnie już, odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes. 

Kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami - to główny cel przyświecający Polsko Chińskiej Radzie Biznesu, która pod patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Narodowym Bankiem Polskim i Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej organizuje konkurs z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Prace dyplomowe można zgłaszać do 30 listopada 2018 roku.

To już czwarty raz kiedy 25  najzdolniejszych studentek z informatyki i kierunków pokrewnych otrzymuje stypendium w ramach prestiżowego programu stworzonego przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Wycofanie się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rodzi pytania o przyszłość współpracy akademickiej z tym krajem. Dlatego brytyjski dziennik „The Guardian” zaprosił do dyskusji prof. Marcina Pałysa, rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Stuarta Crofta, rektora Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania). To pierwszy z serii wywiadów, do których zapraszani są rektorzy z Wielkiej Brytanii oraz z innego kraju europejskiego.  

W dniu 24 września rozpoczyna się rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej. Do tej pory wzięło w nim udział niemal 260 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł.

16 października br. Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny podpiszą list intencyjny w sprawie utworzenia federacji.

Polski Komitet Normalizacyjny organizuje po raz siódmy Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” - w tym roku pod hasłem: „Normy + miasto = smart city”. Konkurs startuje 1 października br. i skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Laureatów poznamy na konferencji poświęconej „Smart City” 15 marca 2019 r. w Warszawie.

Na kilkuset polskich uczelniach 1 października rozpoczął się nowy rok akademicki 2018/2019. Będzie to pierwszy rok obowiązywania nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - całościowej reformy szkolnictwa wyższego.

artykuł sponsorowany

Jeśli nawet za studia nie trzeba płacić, ponieważ są darmowe, nie oznacza to, że student nie ma innych wydatków. Zakwaterowanie i wyżywienie to największe z nich, ale nie jedyne. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego zastanowić się, w jaki sposób sfinansować studenckie życie.

W 2018 roku specjaliści IT mogli liczyć średnio na 17 zaproszeń na rozmowy rekrutacyjne. Rok temu na 18, a dwa lata temu aż 36. W tym samym okresie dla inżynierów było ich kolejno 10, 8 i 9, ale już dla prawników tylko 5, 3 i 4. Nadal nie jest to mało, jednak od programistów dzieli ich prawdziwa przepaść.

Pracodawcy wyróżnieni certyfikatem „Inwestor w Kapitał Ludzki” wiedzą, czym jest troska o satysfakcję i rozwój pracowników. Ta wyjątkowa nagroda jest przyznawana na podstawie opinii pracowników na temat pracodawcy.

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas gali ogłoszono również nazwiska trzech stypendystów, którzy jako ubiegłoroczni laureaci wykazali się największym zaangażowaniem i postępami w nauce.

Z uwagi na pozytywne korzyści wynikające z łączenia aktywności fizycznej z intelektualną, zgodnie z założeniami koncepcji kształcenia zintegrowanego, w 2002 roku na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, powstała idea piłek edukacyjnych Eduball / d. edubal.

W Łódzkim Oddziale Produkcyjnym Emerson nie ma nudy - to ciekawa praca w dynamicznym, międzynarodowym środowisku. Poznajcie tutejszych praktykantów!

17 września 2018 r. ruszają zapisy do III Olimpiady Cyfrowej. Fundacja Nowoczesna Polska – główny organizator konkursu – razem z partnerem firmą Samsung, zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do zdobywania nowej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji medialnych i cyfrowych.

16 miast akademickich, ponad 100 tysięcy uczestników, setki spotkań, prezentacji i wykładów – to najkrótszy bilans tegorocznej kampanii Salon Maturzystów Perspektywy. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej uczestniczyli – ekspertom okręgowych komisji egzaminacyjnych, przerdstawicielom uczelni, ekipom technicznym, ratownikom medycznym, a przede wszystkim – młodzieży, która tak licznie nas odwiedziła. Do zobaczenia za rok!

20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września Financial Times opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt