MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W ten weekend Ciechanów będzie gościł ponad 600 uzdolnionych, młodych pływaków z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów uczniowie będą rywalizo-wać w czterech kategoriach wiekowych. Sportowe emocje gwarantowane!

Dziewczyny przyszły na Politechnikę Świętokrzyską! Właściwie - przyjechały: z Ostrowca Śwìętokrzyskiego ( II LO im. Chreptowicza), Włoszczowy (ZSP nr 3), Jędrzejowa (II LO im.M.Reja), a także z kieleckich liceów (m.in. "Śniadecki" "Ściegienny", "Norwid") ... - Zabrałyśmy ze sobą ochronę, czyli chłopaków ze szkoły - żartowały uczennice klasy mat.fiz. z Jędrzejowa.

Warsaw Latin Convention jest inicjatywą studentów i wykładowców, stworzoną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, której celem jest promocja i rozwój relacji prawno-gospodarczych oraz akademickich pomiędzy instytucjami, przedsiębiorcami oraz kancelariami w Polsce i Ameryce Łacińskiej.

W środę 29 marca, w dniu rozpoczęcia procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze jednego z czołowych brytyjskich uniwersytetów -  de Monfort  w Leicester spotkały się w Warszawie z przyszłymi studentami, by otwarcie rozmawiać o konsekwencjach uruchomienia artykułu 50 dla możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii. „To ważne, żeby pamiętać, że opuszczamy Unię Europejską, ale nie Europę“ – mówił podczas spotkania rektor uniwersytetu, profesor Dominic Shellard i zapewniał młodych Polaków, że zgodnie z obietnicą brytyjskiego rządu, kandydaci rozpoczynający studia w 2017 roku mogą liczyć na preferencyjne kredyty studenckie na tych samych zasadach co dotychczas.

30 marca br. już po raz dziesiąty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz ósmy zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Już po raz dziesiąty Niezależne Zrzeszenie Studentów podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Programu Drogowskazy Kariery, podczas którego studenci w 9 miastach w Polsce będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach, aby lepiej zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Już w najbliższy czwartek, 30 marca w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki! zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn! 20 uczelni, kilkadziesiąt wydziałów, studentki, maturzystki i niezliczona liczba atrakcji, wykładów, warsztatów, eksperymentów.

 

Czwarta edycja Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zbliża się wielkimi krokami. Już 4 kwietnia Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na kolejne już Targi Praktyk i Staży. Wzorem poprzedniej edycji, targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00.

Od 24 marca można aplikować o niezłą kasę! Nawet 100 tys. zł może uzyskać student na udział w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach w ramach projektu  „Najlepsi z najlepszych! 2.0.”  Program adresowany jest do studentów nauk ścisłych i technicznych. Budżet jest imponujący: 7 963 700 zł. Maksymalna wysokość grantu to 100 tys. zł dla studenta, a 400 tys. w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów.

Nadal można dołączyć do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą.

W Pekinie powołane zostało 22 marca polsko-chińskie konsorcjum akademickie mające na celu wspólne powadzenie badań naukowych w ramach programu "One Belt One Road". Członkami konsorcjum są 23 uczelnie, w tym 9 polskich. Polską stronę w kierownictwie konsorcjum reprezentuje prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Ruszyła druga edycja Szkoły Letniej „Summer Automotive School”, w której udział bierze interdyscyplinarny zespół studentów z Politechniki Łódzkiej. Projekt jest wynikiem współpracy pomiędzy uczelnią a koncernem motoryzacyjnym Kongsberg Automotive Pruszków. Młodzi inżynierowie staną przed wyzwaniami, z którymi na co dzień spotykają się specjaliści z branży automotive. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na koniec czerwca. 

Jak zepsuć nawet najlepsze CV? Użyć przestarzałej, niewyraźnej lub dziecinnej czcionki. Oto antyranking przygotowany przez serwis z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

W ramach Trójkąta Weimarskiego, Ambasadorzy Francji i Niemiec udadzą się 28 marca o godz. 11.00 do Zespołu Szkół nr 113 w Warszawie przy ul. Olgierda 35/41, by spotkać się z uczniami oddziałów dwujęzycznych, w których nauczane są języki francuski i niemiecki. Ambasadorzy porozmawiają z uczniami po francusku i po niemiecku o roli Trójkąta Weimarskiego i o przyszłości Unii Europejskiej.

Ukraina była Gościem Specjalnym XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017, który odbył się 10-11 marca w Warszawie. Z tej okazji do Warszawy przyjechała ponad 30-osobowa delegacja rektorów, prorektorów oraz dyrektorów działów współpracy międzynarodowej ukraińskich uczelni.

W decydującym rozstrzygnięciu Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017, wyłoniono najlepszego z najlepszych. Bezapelacyjnie wygrał reprezentant województwa lubuskiego –Tomasz Musiał.  Finał na szczeblu krajowym, miał miejsce podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2017 w Kielcach. W decydującym starciu swoją wiedzę sprawdziło dziesięciu uczestników.

Akademia Analiz to konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych Profit, działające przy Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

15 marca br., w Ośrodku Szkoleniowym OEIiZK w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w szkole” - „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów i systemów ". W trakcie wydarzenia Tomasz Schweitzer, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego wręczył nagrody zwycięzcom V Ogólnopolskiego Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”. W tym roku nadesłano 152 prace: 45 esejów, 16 filmów, 72 komisy i 19 scenariusz lekcji.

Jeśli interesuje Was to, co dzieje się wokół Was, jeśli sądzicie, że złożoności ludzkich zachowań nie da się wyjaśnić jednoczynnikowo, to SocjoSzkoła 2017 jest czymś właśnie dla Was!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt