MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rzeszowska Akademia Inspiracji to innowacyjny projekt edukacyjny. Główną ideą przygotowywanych kursów jest pomoc dzieciom i młodzieży, na wszystkich poziomach edukacji, w rozwoju najistotniejszych kompetencji, które pozwolą odkrywać pasje, radzić sobie z manipulacją społeczną, podejmować decyzje, logicznie i analitycznie, ale także oryginalnie i twórczo myśleć oraz działać w zespole. Właśnie zakończyła się I edycja!

Według danych Eurostatu, stopa bezrobocia wśród osób młodych między 20. a 29 rokiem życia w 2013 roku wyniosła aż 17,6% (dane dla krajów UE) W Polsce wartości te kształtują się nawet gorzej. Wśród osób w wieku 20 - 29 lat wskaźnik ten osiągnął już 18,2 %. Takie wyniki przekładają się na realne problemy młodych osób na starcie ich samodzielnego życia. Komisja Europejska oraz rządy poszczególnych państw proponują szereg rozwiązań ustawodawczych tego problemu. Czy jednak sama młodzież może podjąć działania w celu poprawy swojej sytuacji i lepszego startu w zawodową przyszłość?

Języki skandynawskie coraz częściej określane są mianem przyszłościowych. Ich znajomość nie tylko pozwala na zrozumienie kultury najszczęśliwszych ludzi na świecie, lecz także może być ciekawym i atrakcyjnym punktem w CV, a zatem pomóc zdobyć opłacalną pracę w firmie związanej z państwami skandynawskimi.

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej. 

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Irlandia lub Norwegia – jeśli w którymś z tych państw chciałabyś odbyć prestiżowy staż w dziale rozwoju oprogramowania Microsoft, nie czekaj! Właśnie ruszyła rekrutacja skierowana do studentów i absolwentów kierunków technicznych – najlepsi kandydaci odbędą pierwsze rozmowy kwalifikacyjne jeszcze w listopadzie tego roku.

Rozpoczęła się ogólnopolska XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Do zawodów szkolnych przystąpiło 13 054 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Duże zainteresowanie młodzieży potwierdziło, że OWE cieszy się popularnością i jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

Czy możesz sobie wyobrazić miejsce, w którym spotykają się opinie 50,000 młodych ludzi z ponad 125 krajów? To właśnie YouthSpeak, inicjatywa organizowana przez AIESEC, największą na świecie organizację studencką.

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. Misją ProJuvenes jest nagradzanie tych, którzy odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. Chcemy w ten sposób stworzyć dobrą atmosferę wokół działań wspierających młodych ludzi (pro juvenes).

Pracownia Badań Socjologicznych Humlard pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej prowadzi badanie dotyczące planów edukacyjnych i zawodowych uczniów OSTATNICH KLAS szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, liceów ogólnokształcących) w Polsce.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz ALI Polska zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej współpracy nauki i biznesu, edukacji i kapitałowi intelektualnemu. Trzydniowa konferencja pt. Intellectual Capital and Education 2014 odbędzie się 4-6 grudnia 2014 r. w siedzibie Uczelni w Warszawie.

Projekt „Zwolnieni z teorii” ma za zadanie nauczyć młodych ludzi jak, korzystając z dostępnych nam środków, realizować projekty społeczne. Czemu nie? Jesteśmy trzy, mamy ochotę coś zmienić, chcemy się sprawdzić.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w 8 edycji projektu Film na Horyzoncie: Remisujemy kino.

Radiowa Czwórka zaprasza przyszłorocznych maturzystów do wzięcia udziału w specjalnym konkursie studniówkowym, w którym nagrodzone zostaną najbardziej kreatywne pomysły na scenariusz balu maturalnego. Uczniowie zwycięskich szkół spędzą studniówkę wspólnie z radiową ekipą Czwórki, która zapewni uczestnikom wiele niezapomnianych chwil. Konkurs „Się baluje się” potrwa od 30 października do 30 listopada br.  

Centrum Doradztwa EducationUSA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta zaprasza osoby zainteresowane podjęciem studiów I stopnia na Targi Edukacyjne amerykańskich i europejskich uczelni!

W dniach 14 – 16 października 2014 r. po raz ósmy odbyła się Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków – „IWIS 2014”, organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Współorganizatorami wystawy był Urząd Patentowy RP oraz Politechnika Warszawska. Warto podkreślić, że jest to wciąż jedyna tego typu impreza w Polsce o charakterze międzynarodowym. Po raz kolejny wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

Fundacja BOŚ startuje z ogólnopolskim projektem szkolnym skierowanym do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Konkurs „Postaw na słońce” składa się z części badawczej oraz filmowej. Obie części są niezależne, a udział w konkursie bezpłatny. Celem jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Pula nagród przeznaczona na nagrody przekracza 60 tys. złotych. Zapisy już ruszyły, zespoły szkolne mogą rejestrować się przez portale: postawnaslonce.pl i filmeko.pl do końca października br.

Rozpoczęła się III edycja edukacyjnego programu społecznego „Jeżdżę z głową” Fundacji BGŻ. Założeniem projektu jest pokazanie uczniom i lokalnym społecznościom z miast poniżej 50 tys. mieszkańców, że działając wspólnie mogą dokonać wokół siebie pozytywnych zmian i tym samym mają realny wpływ na kształtowanie postaw obywatelskich nie tylko wśród swoich sąsiadów, ale też władz i służb miejskich.

Po trwającym tydzień, pełnym emocji VIII Finale Międzynarodowego Konkursu  Jugend debattiert international zwyciężczynią została Anastasija Minitš z Estonii.

Coraz mocniejsza pozycja polskiej uczelni w światowej edukacji menedżerskiej. Opublikowany 20 października tegoroczny ranking Financial Times studiów Executive MBA winduje polski program Akademii Leona Koźmińskiego najwyżej w historii – na 45. miejsce w świecie. Wśród stu najlepszych programów jest tylko jeden z Polski. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej, bo aż 36 uczelni pochodzi z USA, bowiem to tam narodził się program MBA i stamtąd ruszył na podbój świata. Jak pokazuje obecność w rankingu aż 11 uczelni chińskich, rosnące gospodarki potrzebują menedżerów z wysokimi kwalifikacjami i z tytułem MBA.

W dniach 6-12 listopada Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) organizuje w Gdańsku XX konferencję Presidents’ Meeting 2014. Jest to coroczne wydarzenie, w czasie którego podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące rozwoju i przyszłości organizacji, której misją jest rozwój studentów uczelni technicznych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt