MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

"Robienie gier jest fajniejsze niż granie" - przekonują inicjatorzy kampanii społecznej "programuj.gov.pl", która rozpoczęła się w Warszawie. Jej celem jest zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do programowania.

Wsparcie w rozwoju zawodowym najbardziej zaangażowanych pracowników i zachęcenie ich do budowania kariery w PKO Banku Polskim – to były najważniejsze cele trwającego ponad półtora roku Programu Talenty. Jego realizacja pozwoliła wzmocnić kulturę organizacyjną nastawioną na współpracę, kreatywność, otwartość na zmiany i wymianę wiedzy.

Egzamin i Plac zabaw to mocne filmy o etyce dzisiejszych nastolatków. Ale również o społeczeństwach, zbudowanych przez pokolenie ich rodziców. 

Rozmowa z Julią Brzózką, najlepszą maturzystką 2016, studentką filologii romańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do stołecznych szkół średnich i zawodowych, młodzież weźmie udział w cyklu spotkań z inżynierami z norweskiego holdingu Kongsberg Automotive Pruszków. Podczas Dni Otwartych skorzystają oni z bezpłatnych zajęć oraz zwiedzą podwarszawski zakład. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w letnich praktykach!

Jesteś studentem bądź absolwentem? Interesujesz się transportem i logistyką? W takim razie powinieneś wziąć udział w Forum Młodej Logistyki oraz Targach Pracy Transportu i Logistyki! Są to wydarzenia rozpoznawalne przez studentów kierunków związanych z logistyką i transportem w całej Polsce, a Studenckie Koło Logistyki Stosowanej organizuje je już po raz piętnasty!

Czy nauka matematyki to jedynie żmudny obowiązek i godziny wyrzeczeń zwieńczone maturą, po której przygoda z „królową nauk” zakończy się raz na zawsze? Niekoniecznie.

Blisko 34 mld zł – zgodnie z przewidywaniami PMR Research w przeciągu pięciu lat taką wartość  osiągnie polski rynek IT. Dynamika rozwoju przekłada się na jakość kadr – w 2016 r. Polska znalazła się na 3. miejscu w rankingu programistów Hacker Rank. Pojawia się tylko jeden problem: już teraz w Polsce brakuje ponad 50 tys. nowych pracowników IT. I będzie brakowało ich coraz więcej.

ZMIENIAMY SIĘ dla Ciebie! W Śląskim Uniwersytecie Medycznym wierzymy, że komfort kształcenia przekłada się na jakość. Dlatego z chęcią sięgamy po nowoczesne rozwiązania technologiczne, szczególnie te, które bezpośrednio wpływają na atrakcyjność edukacji i skuteczność w realizacji badań naukowych.

Stań się wilkiem z Wall Street! – nawołują niektóre uczelnie. W dobie dynamicznego rozwoju rynku usług finansowych i księgowych, w sytuacji lokowania w Polsce centrów outsourcingowych obsługujących globalne przedsiębiorstwa studiowanie rachunkowości i finansów ma sens!

18 niezwykłych par mentoringowych spotkało się 26 stycznia na podsumowaniu II edycji programu mentoringowego "Lean in STEM" w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Dla uczestniczek programu - utalentowanych studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych, był to rok wyzwań, pracy nad projektami i podejmowania kluczowych decyzji. Miały u swojego boku wybraną przez siebie Mentorkę, na której wielkie zaangażowanie, wiedzę i wsparcie mogły liczyć w realizacji swoich marzeń. Mentorkami w programie "Lean in STEM" były kobiety sukcesu z  najlepszych firm technologiczych na Polskim rynku, ale także wybitne naukowczynie i działaczki społeczne. Na spotkaniu w Centrum Sztuki Współczesnej pary mentoringowe mogły zaprezentować efekty tej niezwykłej, kobiecej współpracy.

W sobotę 28 stycznia 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach blisko pół tysiąca gości weźmie udział w IX Balu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Bal odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia uczelni. Motyw przewodni balu to styl lat 80.

Przeciwko łamaniu konstytucji, niszczeniu polskiej przyrody, reformie edukacji, upolitycznieniu mediów, a za świeckim państwem i wolnością zgromadzeń - protestowali studenci m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska, Katowic i Lublina.

Kiedyś odpowiednikiem dzisiejszego „człowieka sukcesu” był człowiek renesansu – osoba wszechstronnie uzdolniona i wykształcona. Od takich osób wymagało się nie tylko wiedzy eksperckiej z zakresu wielu dziedzin, ale także znajomości co najmniej kilku języków.  Czy to możliwe? W tamtych czasach, ze względu na niższy poziom zaawansowania nauki i techniki – jak najbardziej, a dzisiaj?

W dniach od 15 do 21 stycznia br. studenci kierunku International Business na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wraz z przedstawicielami z uczelni z Holandii, Francji, Niemiec oraz Węgier, brali udział w międzynarodowej grze biznesowej Markstrat. Z Budapesztu wrócili ze złotym, srebrnym i brązowym medalem.

Program TopMinds to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Jest to program szkoleniowo-mentoringowy skierowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, którzy kończąc studia planują swoją karierę w nauce, biznesie czy administracji publicznej.

Programista stron internetowych, robotyk, projektant interfejsów, project manager, serwisant sprzętu elektronicznego i trener personalny to zawody, w których można zrobić największą karierę – nie za 3 czy 10 lat, ale jeszcze w tym roku. Jak wyglądają zarobki w tych branżach i ile czasu potrzeba, by nabyć kwalifikacje niezbędne do zdobycia tego typu pracy?

Kadr z firmu "Honorowy obywatel"

Na początku roku na ekrany weszły trzy filmy o sztuce. Piękne, gorzkie pożegnanie Andrzeja Wajdy „Powidoki”, ale i lżejsze obrazy z obu Ameryk: „Honorowy obywatel” i „La La Land”.

Przepiękny kampus, ponad 110-letnia tradycja akademicka, nowoczesne laboratoria i dobrze wyposażone sale wykładowe, wspaniali profesorowie, świetne zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki oraz niepowtarzalny klimat... Politechnika Gdańska to uczelnia, na której przyszli inżynierowie z pewnością zdobędą praktyczną wiedzę, tak cenioną na rynku pracy.

Lekarze zwierząt dużych i małych będą w przyszłości naprawdę ciężko pracowali. Nie wystarczy kochać zwierzęta, gdy chce się je leczyć. Droga do zawodu – zwłaszcza na wsi, gdzie lekarzy zwierząt ciągle jest za mało – wymaga całodobowej dyspozycyjności, siły fizycznej, wielkiej odporności na stres, poprzedzona jest studiami także wymagającymi wysiłku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt