MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

17-letnia Zuzanna Kosmala z XIII LO w Szczecinie została zwyciężczynią XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Sukces jest godny uznania tym bardziej, że Zuzanna jest uczennicą pierwszej klasy. W trzech etapach zawodów OWE pokonała ponad 13 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Oficjalna prezentacja raportu "Kobiety na politechnikach 2015" odbyła się 30 marca podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gospodynią konferencji była prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania.

Ekonomia i finanse to Twoja pasja? Masz zdolności przywódcze? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się dotychczasowym doświadczeniem? Weź udział w CEE Capital Market Leaders Forum!

Informacje z raportu „Kobiety na politechnikach 2015” opublikowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Studenci, absolwenci i pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego od dzisiaj mają własny sklep internetowy, w którym mogą kupić ubrania i gadżety z logo uczelni. Modne wzory i dobrej jakości materiały zachęcają do zakupu, zwłaszcza że członkowie akademickiej społeczności chętnie identyfikują się z uczelnią. To pierwsza taka inicjatywa wśród polskich szkół wyższych.

Ruszyła XIV edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów 2015 ze wsi i małych miast, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować, czekają stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Konferencja prasowa nt. Raportu"Kobiety na politechnikach 2015" i OgólnopolskiegoDnia Otwartego - Tylko Dla Dziewczyn

Certyfikaty Cambridge English są przepustką na 10 000 uczelni całego świata. Do najpowszechniej uznawanych należą Cambridge English: Advanced oraz IELTS.

Młodzi, przedsiębiorczy ludzie, z optymizmem patrzą na swoją sytuację zawodową – 79% ankietowanych dobrze ocenia swoje perspektywy na przyszłość.

Przyjdź 28 marca 2015 r. na Drzwi Otwarte w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu i daj się zaskoczyć! Weź udział w meczu hokeja na trawie, warsztatach Zumby i Street Dance, spróbuj wiosennych przekąsek i obejrzyj pokaz Parkour w wykonaniu współczesnych Yamakasi!

Program 3 Polskiego Radia po raz szósty ogłasza swój prestiżowy konkurs „Talenty Trójki” dla młodych twórców. Kandydatów w trzech kategoriach – Teatr, Film i Sztuki Wizualne – można zgłaszać do końca kwietnia.

Urząd Patentowy RP po raz kolejny podejmuje temat roli wzornictwa w innowacyjnej gospodarce. Nowe, doskonale zaprojektowane produkty i usługi wpływają na jakość życia, budują pozycję firm zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym oraz jako wyznaczniki innowacyjności przedsiębiorstw i regionów kreują też wizerunek Polski w świecie. Powstawanie takich innowacyjnych produktów jest możliwe jedynie przy efektywnej współpracy wszystkich zaangażowanych stron: projektantów, przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych instytucji samorządowych.

Już 14 i 15 kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się Wielki Finał Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Uczniowie z  72 szkół z całej Polski zmierzą się podczas trzech dni eliminacji (27 – 29 marca) – każdego dnia będziemy mogli usłyszeć mówców z 16 – 20 drużyn. Razem to niemal 300 mówców, debatujących przed prawie tysięczną publicznością. Dla wygranych władze Poznania ufundowały nagrodę specjalną – cały dzień wyjątkowych, niedostępnych na co dzień atrakcji miejskich!

Słowo przenika się z muzyką, poezja z elementami aktorstwa, a to wszystko w atmosferze konstruktywnej rywalizacji jaką niesie ze sobą slam poetycki. Właśnie w tej formie powracają Koziołki Poetyckie, spotkania, które przez wiele lat gromadziły w Lublinie miłośników poezji. Odbędą się 29 maja podczas Festiwalu „Miasto Poezji”. Ruszyły właśnie zapisy na warsztaty przygotowawcze.

Wysoko wykwalifikowana kadra, kontakty z uczelniami na całym świecie, innowacyjność i orientacja na współpracę z przemysłem połączone z pasją badawczą i dostępem do najnowszych technologii oraz już siedemdziesiąt lat doświadczenia w kształceniu kadr specjalistów - to Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.

Rusza I edycja Programu Edukacyjnego Smak Kariery realizowanego przez firmę Carrefour Polska przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami i BFS Group. Celem Programu jest zachęcenie ludzi młodych do rozwoju zawodowego w branży handlowo-spożywczej oraz uzupełnienie kompetencji studentów o kluczowe w branży umiejętności i wiedzę. Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń to Program Ambasadorski oraz Program Staży „Apetyt na handel”.

Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców przy Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oferuje czterotygodniowe kursy języka polskiego jako obcego w miesiącach lipcu, sierpniu i wrześniu.

Mają po kilkanaście lat, są uczniami szkół średnich, na pozór niczym nie różnią się od swoich rówieśników. Gdy ich posłuchać, okazuje się jednak, że wyróżniają się pomysłowością i uporem w dążeniu do realizacji pomysłów. 13 marca, na piątym corocznym wydarzeniu z serii „Zostań wynalazcą” u Urzędzie Patentowym RP, spotkała się młodzież licealna oraz młodzi, zdolni wynalazcy. Wydarzenie odbyło się w ramach promocji akcji Dziewczyny na Politechniki!

Zakończono rejestrację na „WDiNP uczy nocą WoS-u”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów: organizatorzy spodziewają się 850 osób z całej Polski

Prof. Jerzy Duszyński został dziś wybrany na nowego prezesa Polskiej Akademii Nauk. W głosowaniu prof.Duszyński pokonał prof. Mirosławę Marody. Prof. Jerzy Duszyński jest biochemikiem, profesorem nauk biologicznych. W latach 2008-2009 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt