MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprasza do udziału w XIV edycji Nyskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 26-27 września br.

Na Politechnice Opolskiej, przy udziale najwyższych władz kraju i Opolszczyzny, oraz polsko-niemieckiego środowiska nauki, przemysłu i dyplomacji otwarte zostało Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich (FPC ALighT). Otwarcie centrum umożliwi rozwój innowacyjnych badań i wdrożeń, wzmocnienie lokalnej gospodarki, wzrost prestiżu uczelni i miasta oraz przyczyni się do ochrony środowiska.

Dla studentów nadal trwają wakacje, budynek uczelni nie tętni życiem. Gdzie się podziali studenci Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu? Są w chmurze?

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Edukacja – refleksje, problemy i perspektywy, która odbędzie się 25 października 2018 roku w Warszawie.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest wiodącą uczelnią logistyczną w Polsce. Od lat z dumą pełni rolę lidera studiów z zakresu logistyki, transportu oraz budownictwa. Uczelnia posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Kongres E(x)plory Innowacje to wydarzenie łączące światy biznesu i nauki. Skupiony wokół tematu innowacyjności stara się na bieżąco śledzić i obserwować jej rozwój. Ciekawi goście zapewniają wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz unikatową wartość networkingową.

Pierwsi uczniowie Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej, zlokalizowanych w Gliwicach i Rybniku, rozpoczęli dziś uroczyście rok szkolny w murach gliwickiej uczelni. Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Na Women in Tech Camp spotkała się kobieca przyszłość nowych technologii. 125 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 4 dni poznawało, pogłębiało wiedzę programistyczną i planowało spektakularną karierę w branży IT. Stworzyły one plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomogło im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

3 września zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. 4,5 miliona uczniów z prawie 24 tysięcy szkół wróciło po wakacjach do szkoły.

Najlepiej uczymy się w działaniu. Samodzielne próby rozwiązania konkretnego problemu czy osiągnięcia określonego celu angażują nasze emocje, motywują do wysiłku i pomagają trwale poszerzyć wiedzę oraz rozwijać nasze umiejętności. Ucząc się w ten sposób sami konstruujemy swoją wiedzę, zamiast przyswajać ją w gotowej postaci. Wybór słów jest tu nieprzypadkowy - w nowym roku szkolnym proponujemy nauczycielom korzystanie na lekcjach z idei konstrukcjonizmu. Rozmawialiśmy o niej z edukatorami podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać w Centrum Nauki Kopernik.

Aleksandra Bednarek, studentka Politechniki Łódzkiej jako pierwsza Polka przepłynęła przez kanał Catalina. Kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany jest też kanałem La Manche Ameryki. Znajduje się pomiędzy wyspą Santa Catalina i Los Angeles. Ola Bednarek przepłynęła kanał z lądu na wyspę Catalina, pokonując 34 km w wodach Pacyfiku.

150 kół naukowych, 30 potencjalnych partnerów biznesowych, 8 godzin wystawy, 20 prelegentów – to w skrócie program  pierwszych  w kraju targów kół  naukowych, które odbędą się 3 pażdziernika Br. we wrocławskiej Hali Stulecia.

Od  1 września 2018 roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Akademia Morska w Gdyni zmienia nazwę na Uniwersytet Morski w Gdyni. Dla całej społeczności akademickiej jest to zmiana prestiżowa, podnosząca rangę uczelni w rankingach światowych i europejskich.

Wszystko o egzaminie maturalnym, wyborze kierunku studiów i uczelni, pierwszych krokach na studiach – to właśnie znajdziecie w kolejnej, 28. już edycji „Informatora dla Maturzystów” Perspektyw.

Dwa dni pełne ofert pracy, praktyk, staży. Jeśli chcesz znaleźć pracę,porozmawiać z potencjalnym pracodawcą, zapoznać się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym

Drugi rok z rzędu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach został uwzględniony w zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska.

Studenci AGH i UJ zebrali niezbędne fundusze i obecnie kończą prace nad satelitą KRAKsat. Jak podkreślają, ich obiekt jako pierwszy na świecie wykorzysta ferrofluid do stabilizacji pozycji względem Ziemi. Wyniesienie w kosmos zaplanowano na kwiecień 2019.

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z rynku pracy.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych. Inwestycja zostanie sfinansowana w części ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor SGGW profesor Wiesław Bielawski podpisali umowę umożliwiającą budowę Centrum.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018. W najnowszym zestawieniu dziedzinowym znalazły się aż 3 dyscypliny naukowe prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt